Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela

Postautor: mecenas » niedziela, 15 listopada 2020, 17:24

rav3n_pl pisze: niedziela, 15 listopada 2020, 16:40Jeżeli używasz passphrase - oprócz urządzenia złodziej musi je znać oprócz złamania/poznania PIN.
Wyjątek może stanowić konfiguracja np. Ledger Nano S, która zapamiętuje na stałe passphrase i tę konfigurację 24+1 chowa za drugim pinem.
Wtedy atak na drugi pin przy fizycznym dostępie do urządzenia otwiera konta podległe pod seed + passphrase.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela

Postautor: blackraijin » niedziela, 15 listopada 2020, 17:41

A jak w ledgerze nano x ustawić passphrase?

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela

Postautor: vnu007dl » wtorek, 15 grudnia 2020, 22:40

Podpinam się pod temat. Mam problem z portfelem samurai wallet. Musiałem zresetować telefon do ustawień fabrycznych. Nie zrobiłem żadnej kopii zapasowej a tylko zapisalem te 12 słów tak zwany seed i myślałem, że to wszystko. Niestety po odzyskaniu portfela okazało się że mam stan konta 0. Doczytałem, że przy odzyskiwaniu portfela trzeba podać też passpharse, którego cholera nie pamiętam bo jak zakładałem rok temu portfel podekscytowany to jakoś nie zanotowałem tego że ustawiałem tam hasło i dupa. czy jest jakaś możliwość żeby to obejść? a może dało by się odzyskać w jakimś innym portfelu? Próbowałem wszystkie możliwe hasła jakie używam i nic, dalej 0, kurde co ja tam mogłem wpisać.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Odzyskiwanie portfela

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 15 grudnia 2020, 22:45

@vnu007dl Wpisz puste?
Passphrase jest rozwinięciem seeda i jak miałeś ustawione a teraz podajesz inne (lub puste) to masz inne adresy.
Passphrase to nie to samo co hasło czy pin.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Odzyskiwanie portfela

Postautor: zdzicho2000 » wtorek, 15 grudnia 2020, 23:14

raczej nie odzyskasz, z tego co kojarzę, to passphrase ma być stochastyczne, samurai nie przyjmie coś w rodzaju alamakota. Jeśli nie zapisałeś, to koniec.

samurai jest rozbudowanym portfelem, nie nadaje się dla początkujących. Już lepszy coinomi, seed i koniec.

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela

Postautor: Dar0 » środa, 16 grudnia 2020, 01:53

@vnu007dl
vnu007dl pisze: wtorek, 15 grudnia 2020, 22:40 czy jest jakaś możliwość żeby to obejść?
Nie ma takiej możliwości.
vnu007dl pisze: wtorek, 15 grudnia 2020, 22:40a może dało by się odzyskać w jakimś innym portfelu?
Ale żeby odzyskać w innym portfelu tez jest potrzebne passphrase.
vnu007dl pisze: wtorek, 15 grudnia 2020, 22:40Próbowałem wszystkie możliwe hasła jakie używam i nic, dalej 0, kurde co ja tam mogłem wpisać.
Musisz próbować przypomnieć, od razu spisz sobie na roboczą kartkę wszystkie hasła jakie sobie przypominasz, może to będzie jakaś kombinacja z znanym tobie hasłem i w przyszłości przypomnisz sobie.

Samurai chyba wymusza założenie passphrase ale sprawdź tez brak hasła czy przejdzie.


Kolejna opcją jest rozważenie odzyskiwania danych, ja na tel. i androidach się nie znam ale gdyby to było na kompie to nawet usunięte dane da się odzyskać pod warunkiem ze nie zostały nadpisane. Nie wiem czy na tel. tez tak się da ale jeśli iść w ta stronę to powinieneś natychmiast przestać korzystać z tel bo nadpisujesz dane

Jest tez opcja próbowania brutalnego złamania passphrase przynajmniej jakieś proste kombinacje z twoimi hasłami które przypominasz można przerobić.

Te dwie ostatnie opcje to raczej trzeba by było zlecić komuś wiec trzeba patrzeć czy kwota tego warta.

Dodano po 6 minutach 31 sekundach:
zdzicho2000 pisze: wtorek, 15 grudnia 2020, 23:14 samurai jest rozbudowanym portfelem, nie nadaje się dla początkujących. Już lepszy coinomi, seed i koniec.
samurai jest ok, coinomi odpada viewtopic.php?f=101&t=34519#p668554

Dar0 pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 11:26
ikswodnal pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 10:15 Warto wyłuszczyć dlaczego nie jest polecany.
1. Nie jest otwarto źródłowy.
2. shitcoiny.
3. Brak integracji portfeli sprzętowych.
4. Brak multisig.
5. Brak możliwości przełączenia nominacji na satoshi jest tylko btc.
6. Brak transakcji batch
7. Brak RBF.
8. Brak PSBT

Cos może już nie być aktualne bo nie sledze na bieżąco tego portfela, moglem tez coś pominąć z wad.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: vnu007dl » środa, 16 grudnia 2020, 09:33

Właśnie najgorsze jest to, że jak zakładałem portfell to najpierw się naczytałem no i pamiętam że zdecydowałem się na samurai. Zakładałem go wiecie będąc nakręconym. Dlatego nie mogę sobie przypomnieć czy on wtedy pytał o to passpharse. Teraz jak widzę to przy zakładaniu nowego portfela trzeba podać ten passpharse. Właśnie tak próbuje robić i wpisywać różne hasła z których korzystam i nic nie wchodzi. Dziwne to jest bo mam mnóstwo różnych kont w różnych serwisach forach itp i nawet jak gdzieś zakładałem konto 10 lat temu to jestem, w stanie się tam zalogować bez problemu. Tutaj jest jednak inaczej, nie jestem na tyle świeżak żeby tam wpisać cokolwiek i napewno bym tam ustawił coś z mojej bazy haseł. Inna sprawa to sie naczytałem że wystarczy seed żeby odzyskać konto i nie zwróciłem uwagi na ten passpharse, być może faktycznie to przeoczyłem przy zakładaniu i wpisałem tam coś niestandardowego.... a wtedy koniec z tym portfelem

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: ikswodnal » środa, 16 grudnia 2020, 09:38

Dar0 pisze: środa, 16 grudnia 2020, 01:53samurai jest ok, coinomi odpada
Rozumiem że coinomi odpada, jednak Electrum! jest lepszy od samurai. W każdej dziedzinie
standaryzacja służy rozwojowi. Tutaj gradacja np wg popularności też jest potrzebna a Electrum
jest popularniejsze od Samurai`a
Ps. Możesz mi wyjaśnić dlaczego nie mogę Ciebie oceniać?

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: vnu007dl » środa, 16 grudnia 2020, 10:51

A jeszcze mam pytanie czy odnośnie passpharse jest jakiś wymóg co do długości hasła? bo może to by mnie coś naprowadziło

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: Kutalisk » środa, 16 grudnia 2020, 11:43

@vnu007dl

Instructions

Choose Set temporary option from the Passphrase menu in the device security settings.
Choose and confirm a secret passphrase (max 100 characters).


https://support.ledger.com/hc/en-us/art ... e-security

czyli od 1 do 100 znaków

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: Dar0 » środa, 16 grudnia 2020, 13:39

ikswodnal pisze: środa, 16 grudnia 2020, 09:38Rozumiem że coinomi odpada, jednak Electrum! jest lepszy od samurai. W każdej dziedzinie
standaryzacja służy rozwojowi. Tutaj gradacja np wg popularności też jest potrzebna a Electrum
jest popularniejsze od Samurai`a
Electrum tez jest ok, sam z niego korzystam i go polecam przede wszystkim . Samurai tez jest dobrym portfelem ale jest u mnie na drugim miejscu. Jedyna wadą Electrum jest w sumie tylko to ze nie korzysta z sedow bip39.
ikswodnal pisze: środa, 16 grudnia 2020, 09:38 Ps. Możesz mi wyjaśnić dlaczego nie mogę Ciebie oceniać?
Zhakowalem forum żebyś mnie minusować nie mógł :D
Spoiler:
a tak na prawdę to nie mam pojęcia ale już parę osób pisało ze nie może tego robić wiec to raczej coś po stronie forum jest nie tak, pewnie jakieś pokręcone parytety są narzucone.
Dodano po 7 minutach 16 sekundach:
vnu007dl pisze: środa, 16 grudnia 2020, 10:51A jeszcze mam pytanie czy odnośnie passpharse jest jakiś wymóg co do długości hasła? bo może to by mnie coś naprowadziło
Załóż nowy portfel w Samurai i wytestuj jakie tam są wymagania co do Passphrase.

Pod warunkiem ze nie rozważasz opcji odzyskiwania danych z tel bo jeśli tak to nie baw się tym tel.
vnu007dl pisze: środa, 16 grudnia 2020, 09:33nna sprawa to sie naczytałem że wystarczy seed żeby odzyskać konto i nie zwróciłem uwagi na ten passpharse, być może faktycznie to przeoczyłem przy zakładaniu i wpisałem tam coś niestandardowego.... a wtedy koniec z tym portfelem
Nie jestem pewny ale chyba Samurai wymusza powtórne wpisanie seeda i passpharse.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: zdzicho2000 » środa, 16 grudnia 2020, 17:05

@vnu007dl Jest jeszcze jedna możliwość.Wyczyśc w ustawieniach dane aplikacji (samourai) i zacznij od początku. Ale inaczej niz chyba dotąd robiłeś:
na górze po prawej są 3 kropki, kliknij je i wybierz pierwsze góry - import external Wallet.
wpisz seed. Tu dodanie passphrase jest opcjonalne. jeśli zakładałeś ten pierwotny portfel tylko na seedzie, to wpisz go, pomiń passphrase, potem musisz określić pin, obojętnie jaki sobie wybierzesz no i zobaczysz czy coś nie pojawi

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: vnu007dl » środa, 16 grudnia 2020, 19:02

@ zdzicho2000
dokladnie tak robię i stan konta 0. Nie ma żadnego komunikatu że np nie wpisałem tego passpharse albo że nie właściwy. Potem ustawienie pinu, odpala się apka i stan 0

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: maky » środa, 16 grudnia 2020, 19:11

blackraijin pisze: piątek, 13 listopada 2020, 16:094. Czy jeśli ma mój ledger i seed ale bez pinu to środki są bezpieczne?
Tak i nie. Jeśli ktoś potrafi to może bruteforceować pin. I nic tu nie pomoże ograniczenie ilości prób. Metoda polega na kasowaniu tego licznika po każdej próbie.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: Canis Lupus » środa, 16 grudnia 2020, 19:18

@maky jak ktoś ma seeda to może olać pin tylko odtworzyć portfel z seeda. Ale nie czytałem całej dyskusji więc być może chodzi tu o coś innego (jeśli tak to sorry).
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: maky » środa, 16 grudnia 2020, 19:22

Canis Lupus pisze: środa, 16 grudnia 2020, 19:18jak ktoś ma seeda to może olać pin tylko odtworzyć portfel z seeda. Ale nie czytałem całej dyskusji więc być może chodzi tu o coś innego (jeśli tak to sorry).
Zakładam, że pytającemu chodziło o seed "zamknięty" w Ledgerze.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: Canis Lupus » środa, 16 grudnia 2020, 19:22

dobra doczytałem. Podtrzymuję to co napisałem. Jak ktoś ma Twój seed to pin do ledgera jest mu kompletnie niepotrzebny.
Spoiler:
Chciałbym się również upewnić: Załóżmy że zabezpieczyłem ledger 18 słowami bezpieczeństwa + pin.

1. Czy jeśli ktoś znajdzie zapisany przeze mnie seed to jedynie za jego pomocą może przywrócić MÓJ portfel na innym niż fizycznie MÓJ Ledgerze bez znajomości PIN?

2. Czy może to samo zrobić znając SEED i pin?

3. Czy potrzebna do tego jest para - konkretny ledger i seed?

4. Czy jeśli ma mój ledger i seed ale bez pinu to środki są bezpieczne?
@maky a Ty chyba rozważasz tu inną opcję. Ktoś ma Twojego ledgera i pin a nie ma seeda. Ale wtedy wystarczy przesłać sobie środki i nie interesować się seedem.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: Dar0 » środa, 16 grudnia 2020, 23:27

Canis Lupus pisze: środa, 16 grudnia 2020, 19:22 a Ty chyba rozważasz tu inną opcję. Ktoś ma Twojego ledgera i pin a nie ma seeda. Ale wtedy wystarczy przesłać sobie środki i nie interesować się seedem.
Raczej rozważa opcje ze ma ledgera ale nie ma pinu.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 17 grudnia 2020, 12:50

@Dar0 Pin tylko zabezpiecza urządzenie, nie ma wpływu na adresy.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskiwanie portfela - na czym to polega ?

Postautor: ikswodnal » czwartek, 17 grudnia 2020, 15:46

Dar0 pisze: środa, 16 grudnia 2020, 23:27czej rozważa opcje ze ma ledgera ale nie ma pinu.
i
rav3n_pl pisze: czwartek, 17 grudnia 2020, 12:50Pin tylko zabezpiecza urządzenie
Zaniepokoiły mnie dyskusje o Ledgerze. Pytanie czy Ledger ma kod otwarty, rozumiem że
informatycy z odpowiednią wiedza potrafią to stwierdzić.
Korzystam z Ledgera od niedawna, niestety jak wszystko na F jest oględnie mówiąc słabo
wykonany, a to krótki kabelek, a to oczko nijak do smyczy pasuje. Nie mówiąc o tym że Ledger Nano X może pracować tylko z komputerem w architekturze 64 bit (przepraszam jeżeli moje słownictwo jest nieinformatyczne). Uważam, że powoduje zbyt wiele możliwości utraty środków nie tylko na skutek przestępstwa osób trzecich. Korzystam też z "Paper Walleta" jest prostszy co dla mało kumatego jest ważne. W przypadku mojego projektu Emerytura+Bitcoin+Blockchain bardziej odpowiada ze względu na prostotę. Na koniec też pytanie - Czy znany jest przypadek utraty środków z Paper Walleta na skutek przestępstwa - nie błędu właściciela portfela.

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości