Ledger Nano S - pierwsze użycie i (zapewne) banalne pytanie

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 marca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - pierwsze użycie i (zapewne) banalne pytanie

Postautor: Lenka.s » środa, 21 marca 2018, 21:37

Witam wszystkich
Jestem świeża w crypto, więc bardzo proszę o wyrozumiałość.
Kupiłam dzisiaj portfel Ledger Nano S -> aktualizacja firmware, nagranie aplikacji, wszystko zgodnie z przewodnikiem startowym - oki.
Wgrałam portfel dla obsługi ZCASH.
Potrzebuję wygenerować swój adres, który udostępnię komuś do płatności - wchodzę w aplikację, podłączam urządzenie, klikam Receive, potwierdź na urządzeniu adres no i pokazuje mi się okienko z wygenerowanym adresem, co widać tutaj:

Obrazek

Czy ten adres widoczny na zrzucie ekranu, czyli t1YqLXEu6y6kqbBbzXYtMcC4tfEbe18C22g to jest właśnie to??

Dlaczego mam wątpliwości?
Bo nad adresem widzę pole Amount i... kiedy wpisuję tam jakąś wartość to wtedy adres mojego portfela ulega zmianie.
Nie jestem teraz całkiem pewna jak to działa - czy możecie mi to wyjaśnić?

1. Czy adres wklejony wyżej czyli ten widoczny na screenshot to jest mój uniwersalny adres portfela ZEC i mogę go wielokrotnie udostępniać do płatności nie wnikając w to jaka kwota zostanie przelana (np cykliczna wypłata z poola) ?

2. Jeśli tak, to czemu służy pole Amount i generowany w przypadku podania tam jakiejś wartości inny adres portfela?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - pierwsze użycie i (zapewne) banalne pytanie

Postautor: KryptoBanita » środa, 21 marca 2018, 22:00

Tak - adres który widzisz na ekranie TO JEST TO.
Czemu się zmienia po wpisaniu kwoty (?!) tego nie wiem... Nie wpadłem na to aby tam coś wpisywać...
Ledger do każdej następnej transakcji będzie generował nowy adres, ale zawsze możesz wpłacić na adres wcześniejszy.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 marca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - pierwsze użycie i (zapewne) banalne pytanie

Postautor: Lenka.s » środa, 21 marca 2018, 22:46

Wszystko jasne. Dziękuję!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - pierwsze użycie i (zapewne) banalne pytanie

Postautor: KryptoBanita » środa, 21 marca 2018, 23:00

ZEC akurat chyba ma małe opłaty/fee, ale małe wpłaty lepiej zbierać na jednym adresie, ponieważ potem wyślesz z jednego adresu.
Jak wygenerujesz do każdej malutkiej wpłaty nowy adres, to wyślesz wszystko za jednym zamachem, ale opłata będzie za każdy użyty/opróżniany adres.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 marca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - pierwsze użycie i (zapewne) banalne pytanie

Postautor: Lenka.s » poniedziałek, 26 marca 2018, 14:05

Tego nie wiedziałam.
A czy w takim razie istnieje jakiś limit, maksymalnej łącznej kwoty, albo ilości wpłat jakie mogę przyjąć na pojedynczy adres?

Jaki jest sens generowania przez portfel każdorazowo innego adresu? Anonimowość? Żeby poszczególnych transakcji nie można było połączyć z jednym człowiekiem?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - pierwsze użycie i (zapewne) banalne pytanie

Postautor: benq » poniedziałek, 26 marca 2018, 15:33

@Lenka.s, Nie ma żadnych limitów, są adresy na których spoczywa sobie po kilkaset milionów $.
Nowe adresy są generowane, dzięki temu trudniej je ze sobą powiązać i zidentyfikować posiadacza.
A ten sam klucz prywatny kontroluje je wszystkie. Taki Lord of the Rings ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - pierwsze użycie i (zapewne) banalne pytanie

Postautor: Kluka » wtorek, 27 marca 2018, 11:52

Lenka.s pisze: Bo nad adresem widzę pole Amount i... kiedy wpisuję tam jakąś wartość to wtedy adres mojego portfela ulega zmianie.
KryptoBanita pisze: Czemu się zmienia po wpisaniu kwoty (?!) tego nie wiem... Nie wpadłem na to aby tam coś wpisywać...
Nie zmienia sie adres tylko kod QR a to dlatego ze jak wpiszesz kwote to mozesz sobie zczytac telefonem i oprocz adresu zczytuje ci od razu kwote do transakcji
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - pierwsze użycie i (zapewne) banalne pytanie

Postautor: prosto988 » wtorek, 27 marca 2018, 20:08

Nie wiem jak jest teraz, ale w grudniu przez niewinny błąd ledgera nie mogłem wysłać środków na giełdę. Błąd pojawiał się przy próbie wysłania środków.Kilka godzin męczyłem się z nim.Resetowałem,cudowałem. Zalecenia na ich stronie nie pomagały.Dopiero doczytałem gdzieś na jakimś forum, że gość zostawił ledgera na ileś tam godzin i samo się naprawiło.To prawda,mnie to pomogło,ale było to kilkanaście godzin za późno.To był ciężki czas.Niech to będzie jakimś ostrzeżeniem.Pozdrawiam

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości