Gdzie trzymać niszowe kryptowaluty?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie trzymać niszowe kryptowaluty?

Postautor: smieszny » wtorek, 16 stycznia 2018, 20:46

Witam
O ile sprawa z najbardziej popularnymi walutami jest jasna, to gdzie trzymać inne, mniej znane coiny? Niektóre waluty chyba nie mają swoich portfeli, a chciałbym je najlepiej trzymać w jednym miejscu. Handluje na giełdzie cryptopia. Ogólnie zwykle tam trzymałem większość walut, ale teraz chciałbym zainwestować długoterminowo. Planuje kupić ze 3 dobrze rokujące (moim zdaniem) waluty i przytrzymać je około roku lub nawet dłużej (w zależności od kursu). Jeśli planujecie longa to gdzie trzymacie takie niszowe kwiatki?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie trzymać niszowe kryptowaluty?

Postautor: BTC-m » środa, 17 stycznia 2018, 13:01

Każdy coin ma swój portfel, być może nie rozróżniasz kryptowaluty od tokena np. ETH (one mogą być trzymane w portfelu swojej matki czyli ETH). Jeśli ma to być long term, pościągaj portfele coinów które chcesz zakisić a następnie wygeneruj i zabezpiecz klucze prywatne tych kryptowalut. Wszystko oczywiście na bezpiecznym kompie, dobrze jest przeznaczyć na to oddzielny czysty sprzęt z np. linuksem, albo chociaż zrobienie wszystkiego na VM z linuksem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie trzymać niszowe kryptowaluty?

Postautor: smieszny » środa, 17 stycznia 2018, 21:59

Dzięki, znalazłem. Pierwsza ma portfel sprzętowy, więc wystarczy, że po wrzuceniu kasy, skopiuje plik wallet.dat na pendriva.
Druga ma portfel wirtualny więc muszę po prostu zapisać ciąg wyrazów. Myślę też o zakupieniu specjalnego kompa do tego typu inwestycji. Mam też trochę LSK na giełdzie bitbay. Myślicie, że warto to wypłacać do specjalnego portfela? Mam weryfikację dwuetapową, dodatkowo potwierdzaną mailem. Giełdzie jestem w stanie zaufać. Widzicie jakieś inne przeciwwskazania żeby trzymać tam kapitał longterm?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie trzymać niszowe kryptowaluty?

Postautor: BobBudowniczy » środa, 17 stycznia 2018, 22:31

Giełdzie jesteś w stanie zaufać?
Nie ufaj.
Nigdy.

Co do BB:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=93&t=23805

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie trzymać niszowe kryptowaluty?

Postautor: smieszny » piątek, 19 stycznia 2018, 21:00

ok bob, dzięki. Przeniosłem kasę do portfela.

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości