Kilka pytań odnośnie korzystania z Ledgera na MEW

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań odnośnie korzystania z Ledgera na MEW

Postautor: raydowiec » środa, 3 stycznia 2018, 21:57

Cześć. Właśnie doszedł do mnie Ledger i wobec tego,że dopiero zaczynam ,nasunęło mi się parę pytań...

Jak działa prowizja na MEW i innych aplikacjach? Kompletnie nie rozumiem koncepcji "gazu",oprócz tego,że im więcej zapłacisz tym szybciej dokonasz transakcji... Jak to się ma do różnych tokenów ? To jest jakoś procentowo liczone? Prowizja będzie pobierana w formie tokena który przesyłam ?

Podstawowym problemem jest to , że nie moge dodać żadnego tokena... "Klinij,żeby załadować", niestety nic się nie dzieję ... Jak próbuję dodać ręcznie token to wskakuje że jest już wpisany na domyślnej liście i wystarczy go ... Kliknąć...

Moglibyście pomoc ?

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań odnośnie korzystania z Ledgera na MEW

Postautor: esse » środa, 3 stycznia 2018, 22:05

raydowiec pisze: Jak działa prowizja na MEW i innych aplikacjach? Kompletnie nie rozumiem koncepcji "gazu",oprócz tego,że im więcej zapłacisz tym szybciej dokonasz transakcji... Jak to się ma do różnych tokenów ? To jest jakoś procentowo liczone? Prowizja będzie pobierana w formie tokena który przesyłam ?

Gas: https://ethereum.stackexchange.com/ques ... e-term-gas
Prowizja jest pobierana w formie ETH.
Podstawowym problemem jest to , że nie moge dodać żadnego tokena... "Klinij,żeby załadować", niestety nic się nie dzieję ... Jak próbuję dodać ręcznie token to wskakuje że jest już wpisany na domyślnej liście i wystarczy go ... Kliknąć...
https://ledger.zendesk.com/hc/en-us/sec ... um-Classic

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań odnośnie korzystania z Ledgera na MEW

Postautor: raydowiec » czwartek, 4 stycznia 2018, 21:40

Dzięki,wiem na czym polega GAS i po co istnieje... Tylko dalej nie wiem jak się oblicza ustawienie GASU do ilości ETH którą zapłace za transakcje... Jeśli na MEW trzymam inne tokeny niż ETH i będe chciał je wypłacić ,wówczas to będzie niemożliwe dopóki nie zasile portfela ETH ?


Co do dodawania tokenów też nic nie znalazłem... Jest mnóstwo linków jak pobrać apke,obsługiwać ale nie ma jak dodać token na MEW :?



Mam też jeszcze pytanie... Jeśli ktoś dmucha na zimne i chciałby sprawdzić czy seed zapisany jest dobry,to jak mogę zmusić ledgera żeby mnie o niego zapytał ?

Dodano po 2 godzinach 34 minutach 57 sekundach:
raydowiec pisze: Dzięki,wiem na czym polega GAS i po co istnieje... Tylko dalej nie wiem jak się oblicza ustawienie GASU do ilości ETH którą zapłace za transakcje... Jeśli na MEW trzymam inne tokeny niż ETH i będe chciał je wypłacić ,wówczas to będzie niemożliwe dopóki nie zasile portfela ETH ?


Co do dodawania tokenów też nic nie znalazłem... Jest mnóstwo linków jak pobrać apke,obsługiwać ale nie ma jak dodać token na MEW :?
EDIT: Już działa,wcześniej strona nie działała poprawnie



Mam też jeszcze pytanie... Jeśli ktoś dmucha na zimne i chciałby sprawdzić czy seed zapisany jest dobry,to jak mogę zmusić ledgera żeby mnie o niego zapytał ?
Dodano po 3 minutach 52 sekundach:
raydowiec pisze: Dzięki,wiem na czym polega GAS i po co istnieje... Tylko dalej nie wiem jak się oblicza ustawienie GASU do ilości ETH którą zapłace za transakcje... Jeśli na MEW trzymam inne tokeny niż ETH i będe chciał je wypłacić ,wówczas to będzie niemożliwe dopóki nie zasile portfela ETH ?


Co do dodawania tokenów też nic nie znalazłem... Jest mnóstwo linków jak pobrać apke,obsługiwać ale nie ma jak dodać token na MEW :?
EDIT: Już działa,wcześniej strona nie chodziła poprawnie ;]



Mam też jeszcze pytanie... Jeśli ktoś dmucha na zimne i chciałby sprawdzić czy seed zapisany jest dobry,to jak mogę zmusić ledgera żeby mnie o niego zapytał ?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań odnośnie korzystania z Ledgera na MEW

Postautor: bl4ck » czwartek, 4 stycznia 2018, 21:54

raydowiec pisze: wówczas to będzie niemożliwe dopóki nie zasile portfela ETH ?
tak za gas płacisz eth
raydowiec pisze: Co do dodawania tokenów też nic nie znalazłem... Jest mnóstwo linków jak pobrać apke,obsługiwać ale nie ma jak dodać token na MEW
https://myetherwallet.github.io/knowled ... okens.html
https://steemit.com/cryptocurrency/@tom ... ens-on-mew
raydowiec pisze: Mam też jeszcze pytanie... Jeśli ktoś dmucha na zimne i chciałby sprawdzić czy seed zapisany jest dobry,to jak mogę zmusić ledgera żeby mnie o niego zapytał ?
zresetować ledger lub wpisać 3 razy błędny pin.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań odnośnie korzystania z Ledgera na MEW

Postautor: raydowiec » czwartek, 4 stycznia 2018, 22:09

@bl4ck Super,dzięki !

Ale to nie wszystko...

:arrow: Jak zainstalować aplikacje ripple na ledgrze?
EDIT: Już znalazłem

:arrow: I naprowadźcie mnie z najprostszą rzeczą...Jeśli chcę przesłać tokeny ERC20 na portfel,to adres portfela mam wziąć z MyEtherWallet ,zakładka "send tokens" (?) tam po prawej stronie czy z zakładki "Recive" z całkowicie innej aplikacji-Ledger Wallet Ethereum ? Zaznaczam ,że nie chcę przsyłać ETH tylko inne waluty;]

:arrow: Na co komu tyle możliwości wyboru adresów na MyEtherWallecie?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań odnośnie korzystania z Ledgera na MEW

Postautor: bl4ck » czwartek, 4 stycznia 2018, 22:17

raydowiec pisze: Jak zainstalować aplikacje ripple na ledgrze?
https://www.ledgerwallet.com/apps/manager
raydowiec pisze: I naprowadźcie mnie z najprostszą rzeczą...Jeśli chcę przesłać tokeny ERC20 na portfel,to adres portfela mam wziąć z MyEtherWallet ,zakładka "send tokens" (?) tam po prawej stronie czy z zakładki "Recive" z całkowicie innej aplikacji-Ledger Wallet Ethereum ?
korzystaj tylko i wyłącznie z MyEtherWallet i jego adresu.
raydowiec pisze: Na co komu tyle możliwości wyboru adresów na MyEtherWallecie?
po jajco :)

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań odnośnie korzystania z Ledgera na MEW

Postautor: raydowiec » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 15:23

Wracajac do GASU..

Dopóki nie zasile MyEtherWallet Ethereum, nie dokonam zadnej transakcji ?

Koszt to cena gas(20 GWEI) * Limit ,który ustawiam w żależności czy chcę aby transkacja doszła szybciej ?

Jeśli ustawie niski limit to istnieje możliwość,że nigdy transakcja się nie odbędzie ? Wówczas środki tak jakby będą pomiędzy portfelem a np giełdą czyli finalnie mogę ich już nie zobaczyć ?

Przy wyborze wypłaty MyEtherWallet sam ustawia mi limit gasu (z 21 000 na 52 000), jako laik lepiej się tym nie bawić, jo ? :roll:

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kilka pytań odnośnie korzystania z Ledgera na MEW

Postautor: raydowiec » środa, 10 stycznia 2018, 09:00

ref

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości