Paper wallet - pytanie co do wygenerowanej pary kluczy...

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paper wallet - pytanie co do wygenerowanej pary kluczy...

Postautor: mihuu » wtorek, 2 stycznia 2018, 18:13

Witajcie, do tej pory "bawiłem" się tylko portfelem Electrum. Nie zwracałem większej uwagi na klucze itd, bo i kwoty na portfelu śmiesznie niskie. Ostatnio postanowiłem zrobić sobie paper walleta i wrzucić go w bezpieczne miejsce na dłuższy czas.

Zacząłem więc generować klucze i moją uwagę zwróciła dziwna zależność i jednocześnie obawa. Nie chciałbym po jakimś czasie dowiedzieć się, że mój private key nie jest w stanie otworzyć portfela...

W czym rzecz:

Na początek do zabawy poszła stronka: bitcoinpaperwallet.com Fajny portfel wychodzi, ładnie się generuje. Jest opcja validacji, która pokazuje faktycznie wygenerowane klucze/adresy.

Następnie uwagę moją przykuła polecana najczęściej stronka: www.bitaddress.org oraz generowanie kluczy w trybie offline. Wszystko generuje się ładnie i pięknie. Problem jednak pojawia się, gdy chcę tę parę kluczy zweryfikować poprzez poprzednią stronę. Tu już po weryfikacji zarówno klucz prywatny jak i adres publiczny mają inne postacie...

Stąd bierze się moja obawa i pytanie. Czy jest to normalne? Jak jeszcze sprawdzić, bez zbytniego upubliczniania, że mój klucz prywatny jest faktycznie przypisany do danego portfela? Nie chciałbym się kiedy raz mocno rozczarować.

Z góry dziękuję i mam nadzieję, że zbytnio nie zagmatwałem.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paper wallet - pytanie co do wygenerowanej pary kluczy...

Postautor: mihuu » środa, 3 stycznia 2018, 16:57

OK, sprawa się wyjaśniła. Adresy i klucze prywatne były skompresowane. Po wyświetleniu ich wersji nieskompresowanych - wszystko jest OK :-)

Ale mam przy okazji inne pytanie. Do bitcoinów używam Electrum. Tak się złożyło, że miałem 3 wpłaty na portfel i niestety wyszło tak, że każda z wpłat poszła na inny adres. Teraz kiedy chcę przelać całość na jeden adres, to Electrum liczy mi opłatę x 3 czyli 0.0015BTC za przelanie. Czy jest jakiś inny sposób przelania coinów aby tyle nie płacić za transakcję?

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paper wallet - pytanie co do wygenerowanej pary kluczy...

Postautor: esse » środa, 3 stycznia 2018, 17:20

mihuu pisze: Ale mam przy okazji inne pytanie. Do bitcoinów używam Electrum. Tak się złożyło, że miałem 3 wpłaty na portfel i niestety wyszło tak, że każda z wpłat poszła na inny adres. Teraz kiedy chcę przelać całość na jeden adres, to Electrum liczy mi opłatę x 3 czyli 0.0015BTC za przelanie. Czy jest jakiś inny sposób przelania coinów aby tyle nie płacić za transakcję?
https://steemit.com/bitcoin/@rav3npl/ra ... cie-drugie

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości