Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: Klejna » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 13:01

Witam

Chciałbym zakupić Ledger Nano S ale jestem od tygodnia w krypto i nie jestem tak obeznany narazie umiem z polskiej giełdy transferowac walute na zagraniczne. Dlatego mam szereg pytań. Widziałem filmik o legderze i dlatego proszę o pomoc :

1) Czy mogę bezpośrednio z Giełdy przelać pieniądze na Legdera czyli podłaczam Ledgera do kompa w aplikacji chrome loguje się na niego tam w miejscu wpłaty jest wygenerowany mój numer konta tak jakby bankowego niby ten mój numer. Kopiuje go i wklejam na giełdzie np Bittrex w miejscie wypłaty. I to już?
2) Jeżeli jest tak jak punkt 1. To czy Po klikniecie wyślij z Giełdy do Ledger to czy musze trzymać ledgera podłączonego w kompie do momentu kiedy zobacze zaksiegowanie na ledgerze? . Czy mogę go już odłączyć i aplikacje też wyłączyć po kliknieciu wyślij na giełdzie.
3). Czy transfer z Legdera na Giełdy coś kosztuje?
4). Czy jak z resetuje ledgera ( samo urządzenie ) , zniszcze je , zgubie to czy to równa się stracie kasy ? ( nie mówie o tym że jak zgubie to ktoś mnie okradnie ) czy sam reset oprogramowana i zniszczenie urządzenia powoduje utratę środków
5) Co się stanie gdy twórcy ledgera przestaną wspierać aplikacje z chroma i nie będę mógł się zalogować na niego by wysłać gdzieś środki

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 13:24

ad 1. Tak
ad 2. Możesz odłączyć lub nie - to nie ma znaczenia.
"Czy mogę go już odłączyć i aplikacje też wyłączyć po kliknieciu wyślij na giełdzie." - Tak, możesz wyłączyć.
Znając adres nie musisz nawet włączać Ledgera aby przesłać środki. Adres masz w historii giełdy, logujesz się na giełdę i bez podłączania Ledgera przelewasz środki na ten sam adres co poprzednio.
ad 3. Tak - różne waluty mają różne opłaty transakcyjne - opłata "górnicza". Ledger dla siebie nie pobiera opłat. Masz możliwość wyboru - dużo płacisz to szybka transakcja, mało, to wolniejszy przesył.
ad 4. Nawet jak zgubisz, czy Ci ukradną Ledger, to środki są bezpieczne o ile masz SEED. Chyba, żeby złodziej trafił PIN do 3 próby. Dopiero zniszczenie Ledgera i utrata tych 24 słów co spisałeś na początku, to CAŁKOWITA i nieodwołalna utrata środków.
ad 5. To nie działa wstecz. Skoro teraz na tym Chromie i tym Ledgerze się logujesz :)

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: Klejna » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 14:24

Ostatnie pytanie co to jest SEED

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: sodom2000 » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 14:44

Klejna pisze: Ostatnie pytanie co to jest SEED
w ledger to jest te twoje 24 slowa:)

xjr
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 12 stycznia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: xjr » niedziela, 10 grudnia 2017, 15:48

Podłącze sie pod temat z zapytaniem :)
Czy jezli zrobiło sie format kompa i nie ma zainstalowanych tych portfeli ze strony Ledgera (Bitcoin wallet) to czy po ponownym ich zainstalowaniu trzeba jakoś konfigurować Ledrera nano S z nimi ,czy wystarczy tylko wpisać pin?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: mojbitcoin » niedziela, 17 grudnia 2017, 17:34

witam mam taki problem zresetowalem moje urzadzenie po ponownym wlaczeniu przywroceniu czyli wpisaniu tych 24 slow nie mam mozliwosci wybrania zadnej z waluty tylko opcja ustawienia... co robic ??
mialem zalozony portfel Ledger wallet bitcoin teraz jest to wszystko zablokowane

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 17 grudnia 2017, 17:42

Wszystko OK

https://www.ledgerwallet.com/apps

Zainstaluj na kompie Ledger Manager i "wrzuć" ma Ledger te apki co miałeś.

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: Czarsky » niedziela, 17 grudnia 2017, 18:07

@Klejna a przeanalizowałeś jaki kapitał zamierzasz inwestować? Ja zakupiłem Ledgera ale teraz zastanawiam się czy było to dobre posunięcie - moja kwota inwestycji jest znikoma (300~400$) na chwilę obecną więc myślę że mogłem wybrać jakieś paper wallety...

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: Klejna » niedziela, 17 grudnia 2017, 22:47

@czarsky 3000 dolcow ale od mojego wpisu minęło 2 tygodnie z 3000dolcow jest 5000 k dolcow. Było by 6 k ale jestem świeży i popełniam błędy np sprzedając ze strata gdzie 2 dni później gdybym czekal bym zyskal. No cóż już się nauczyłem. np dzisiaj kupiłem za 40 % alty i nie sprzedam mimo dużej korekty nie oddam poki nie wyjde na plus z nimi. Jak osiol uparty nie oddam nawet gdybym miał te 40 procent stracic. Tak duzy market cap przybywa że wiem ze jak nie za tydzień to za miesiąc to wyjdzie na plus

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 26 września 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: threesolarian » czwartek, 4 października 2018, 23:31

Jakie macie zdanie - czy trzymanie wszystkich krypto na Ledger Nano S wg was jest bezpieczne ? a co się stanie jak ktoś w końcu złamie te zabezpieczenia restore/backup przy użyciu SEED - zdaję sobie sprawę że obecnie to prawie nie możliwe, ale jeszcze całkiem niedawno kryptowaluty też były niemożliwe. Jak warto wg was się zabezpieczyć

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: benq » piątek, 5 października 2018, 07:07

@threesolarian, Poczytaj posty z instagrama w mojej stopce na temat portfeli.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 26 września 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: threesolarian » piątek, 5 października 2018, 08:59

czytałm te posty - bardzo fajnie zrobione, tylko chciałbym wiedzieć jak jest z wami, ile procent swojego portfela zawierzacie ledgerowi a ile np portfelom zimnym ? czy może robicie to jeszcze inaczej ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: benq » piątek, 5 października 2018, 09:43

@threesolarian,
Środki, których nie planuję ruszać przez >12 miesięcy i więcej - paper wallet.
Środki, nad którymi się zastanawiam, nie jestem pewny, czasem wrzucam na giełdę (ok.50-60%) ledger.

Paper wallety warto podzielić też na kilka wersji, przykładowo masz 10 BTC, to zrób sobie 5 BTC na jednym - taki ultra long term, nietykalny, z myślą o trzymaniu go pare lat, a do tego dwa portfele po 2,5 BTC, bo może np. przy cenie 10,000 / 20,000 / 100,000 będziesz chciał zrealizować część zysków, bez rozmrażania całego kapitału.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 26 września 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: threesolarian » piątek, 5 października 2018, 10:54

@benq - dziękuję

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: Clinic » piątek, 5 października 2018, 11:06

benq pisze: @threesolarian, Poczytaj posty z instagrama w mojej stopce na temat portfeli.
@benq, Warto może tez dodać info o zabezpieczeniu konta na giełdzie i poczcie w tych info na Instagramie, a takze co to 2FA I U2F, jeśli chodzi o U2F to warto wspomnieć o producentach urządzeń : np https://www.yubico.com/works-with-yubik ... og/github/ albo od googla a także jakie portale sa wspierane przez urządzenie producenta https://www.yubico.com/works-with-yubikey/catalog/ Poza tym sam Ledger ma także funkcje U2F Trezor także

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 26 września 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: threesolarian » piątek, 5 października 2018, 23:50

@Clinic - dzięki, dopowiem tylko, że dokładna instrukcja jak na każdym Ledger zrobić U2F mieści się tu: https://support.ledgerwallet.com/hc/en- ... 5-FIDO-U2F - czy korzystacie z tej opcji?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: Clinic » poniedziałek, 8 października 2018, 09:24

@threesolarian, Ja używam YubiKeys do email i jestem zadowolony. Warto sobie zakupić 2szt jeden kluczyk nosisz przy sobie a na drugim robisz backup i chowasz w bezpiecznym miejscu. Warto moim zdaniem zdywersyfikować sobie możliwości logowania i np na kluczach od Yubii chronic tylko adresy emaliowe a na giełdach logować się przez np google authenticator, chyba ze giełda jak np Kraken daje więcej możliwości tzn logowanie do giełdy przez google authenticator a np robienie przelewów już ustawiasz sobie na U2F, a te U2F ustawiasz sobie na Leddgerze... ktory tez posiadasz i tutaj jest juz wysoka ochrona bo poczta ma smycz na Yubii logowanie na giełdzie google authenticator a zatwierdzenie przelewów na Ledgerze... Warto także wspomnieć o tym żeby upewnić się ze logowanie do poczty jest tylko przez kluczyk a nie np kluczyk i google authenticator bo gmail np daje taka możliwość.

Dwa tygodnie temu wypuścili nowe klucze serii 5, same klucze różnią się tez funkcjonalnością, tutaj link do porównania funkcjonalności i serii :

Seria 5 : https://www.yubico.com/products/yubikey ... -yubikeys/
Seria 4 : https://www.yubico.com/products/yubikey ... key-4-neo/

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: pm7 » poniedziałek, 8 października 2018, 20:15

Polecam Trezor jako klucz U2F. Ma olbrzymią przewagę nad YubiKey: pokazuje na własnym ekranie, do czego się logujesz. YubiKey sam też jest niezły skokiem bezpieczeństwa, ale jeżeli ma się wiele kont w różnych ważnych serwisach (np. giełdy), miła jest pewność co się potwierdza na sprzętowym kluczu.

Z drugiej strony niestety chyba giełdy raczej nie obsługują standardu U2F, a tylko słabszy TOTP (czyli Google Authenticator).
Clinic pisze: Warto także wspomnieć o tym żeby upewnić się ze logowanie do poczty jest tylko przez kluczyk a nie np kluczyk i google authenticator bo gmail np daje taka możliwość.
GAuth nie jest takie złe. Nie tak łatwo wykraść kody z telefonu. To, co ważniejsze, to blokada logowania/odzyskiwania dostępu po SMS.
http://blog.kraken.com/post/15320910584 ... ile-phones
https://niebezpiecznik.pl/post/duplikat ... ank-bzwbk/

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledgar Nano S pytanie Prosze o pomoc

Postautor: Clinic » poniedziałek, 8 października 2018, 23:28

@pm7,
pm7 pisze: Polecam Trezor jako klucz U2F. Ma olbrzymią przewagę nad YubiKey: pokazuje na własnym ekranie, do czego się logujesz. YubiKey sam też jest niezły skokiem bezpieczeństwa, ale jeżeli ma się wiele kont w różnych ważnych serwisach (np. giełdy), miła jest pewność co się potwierdza na sprzętowym kluczu.
Ogólnie zobaczymy co będzie z czasem, ale zgadzam się z tym ze Trezor ma pod tym względem przewagę gdyż wyświetla na ekranie do czego sie logujesz.
pm7 pisze: Z drugiej strony niestety chyba giełdy raczej nie obsługują standardu U2F, a tylko słabszy TOTP (czyli Google Authenticator).
Bitfinex wspiera FIDO Universal 2nd Factor ( https://www.yubico.com/works-with-yubik ... /bitfinex/)
Ad1- (https://support.bitfinex.com/hc/en-us/a ... actor-U2F-)

Natomiast BitMex tak jak wspomina @pm7, wspiera Yubico OTP (One Time Password) One Time Password – TOTPOne Time Password – HOTP ( https://www.yubico.com/works-with-yubik ... og/bitmex/)

Kraken https://support.kraken.com/hc/en-us/art ... cation-2FA -Yubico One Time Password (OTP) for easy to use, one-touch two-factor authentication (2FA) to protect login, deposits and withdrawals.
Clinic pisze: a także jakie portale sa wspierane przez urządzenie producenta https://www.yubico.com/works-with-yubikey/catalog/
Jak wyżej wymienione funkcje i formy zabezpieczenia przez YubiKey

Dodam tylko ze według mnie każda powyższa metoda zwiększa znacząco bezpieczeństwo i warto rozpatrzyć możliwości jakie daje nam rynek w stosunku do zasobności naszego portfela . Pozdrawiam

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość