Wlamanie na portfel Blockchain.info

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: robbex1 » poniedziałek, 6 listopada 2017, 23:59

Witam nie wiem co zrobic z mojego portfela zniknely bitcoiny ktos je przelal na jakis portfel widze go tranzakcjia sie jeszcze niezakonczyla ,przelal wszystko co bylo i chyba popelnil blad bo potwierdzenie jest ale kolo adresu pisze "nie wydano " i niema jeszcze histori tranzakcji ......czy mozna jakos anulowac ten przelew ????

tak to wyglada :https://blockchain.info/pl/address/1Gia ... aBRhyxvUNe

napisalem do administratora portfela odpisal ze musze czekac co sie stanie ,ze musi sie potwierdzic ........

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 7 listopada 2017, 00:12

Temat poruszany na forum wielokrotnie.
Zapewne NIE miałeś włączonefo 2FA albo miałeś 2FA na tym samym adresie e-mail jaki masz przypisany do konta na blockchain.info
Miałeś włamanie na pocztę (też nie zabezpieczoną 2FA) i złodziej zrobił co chciał.
Nic nie jesteś w stanie poradzić, straciłeś pieniądze.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: l3sny » wtorek, 7 listopada 2017, 00:18

ostatnio miałem próbe logowania na gmaila przez kogoś, gdzie mam 2FA. Zmieniłem hasło bo je złamał a nie było wcale takie łatwe.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 7 listopada 2017, 00:53

Electrum nie boli i jest darmowy a Nano/Trezor kosztują 300/550zł.

Jak zobaczyłem ostatnio na forum, że gościa okradli i miał równowartości chyba 400k na tym online wallecie to myślałem, że to żart... Nie wiem jak można trzymać znaczne środki na tym czymś online.

@robbex1, Jeśli zginęło tu 0.02863591 btc to dziękujmy Bogu że tylko tyle tam było.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: l3sny » wtorek, 7 listopada 2017, 09:23

Raz na jakiś czas należy robić audyt bezpieczeństwa i przenosić środki na nowe cold wallets, generować klucze itp. Robi się naprawdę nieswojo.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: Bit-els » wtorek, 7 listopada 2017, 09:31

W przyszłości, może niedalekiej, głowne fundusze Tylko na portfelach wygenerowanych na sprzęcie offline. Raz podłączony komp, smartfon do sieci (drukarka też).
A portmonetki już normalnie

McAffe pisze, że w sprzęcie już sà zaszyte trojany, które będą wykradać privy. Uaktywnią się na wyższych poziomach cenowych.

Na razie inni się z niego śmieją

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: l3sny » wtorek, 7 listopada 2017, 09:52

to jest możliwe ale śmieją się z McAffe bo nie jest w stanie tego wykazać. Uważam jednak, że to bardzo prawdopodobne. No cóż.... ja tam wole na zimne dmuchac i robie audyt.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 7 listopada 2017, 10:08

Bit-els pisze: McAffe pisze, że w sprzęcie już sà zaszyte trojany
Ktoś, gdzieś, kiedyś, pisał, że chipy robią głównie Chińczycy, a jakie są tam zaszyte instrukcje, to nie wie nawet producent. Projektant, może wie, a może już tylko ten, co projekt zlecił?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 7 listopada 2017, 11:55

Bit-els pisze: McAffe pisze, że w sprzęcie już sà zaszyte trojany, które będą wykradać privy. Uaktywnią się na wyższych poziomach cenowych.

Na razie inni się z niego śmieją
Ten McAffe to troll jest nieco. Dużo plecie. Lubi uwagę. Nikt normalny by nie obiecywał zrobić sobie dobrze, tylko po to by być "hot tagiem" przy BTC/crypto tagach. Lubi uwagę. Nawet jakieś crypto robi/jest z nim związane.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: andrew9 » wtorek, 28 listopada 2017, 13:38

Wczytuję się teraz w temat, żeby w przyszłości już głupich blędów nie popełnić i.. trochę głupieję :)

Czy może ktoś rzucić kilka haseł, żebym sobie poczytał (i nie pytał o to samo)? :)

1) Jak rozumiem - podstawowe i.. najgłupsze to trzymanie środków na giełdzie.
2) Potem mamy portfel online'owy - jeśli to BTC to jaki polecacie? I rozumiem, że zdecydowanie warto pomyśleć o osobnym komputerze, najlepiej niepodłączanym do Internetu itp?
3) Lepszy będzie.. portfel offline'owy czy sprzętowy? I.. dlaczego? :) Pod kątem ryzyka..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 28 listopada 2017, 14:01

ad 1. Ja chcesz grać DT to musisz trzymać na giełdzie. Sam sobie odpowiedz jaka kasa jest dla Ciebie możliwa do utraty bez chęci kupienia sobie flaszki i mocnego sznura.

ad 2. Portfele online to jak trzymanie pieniędzy na balkonie - nigdy nie wiadomo kiedy i skąd dmuchnie nawet lekki wiaterek.
Jak już to portfel electrum.org - Portfel ma bardzo dobre opinie.
Jakieś naprawdę małe środki możesz trzymać w JAXX, którego nie polecam, ale ma kilka walut i dla wprawy, oraz ogarnięcia tematu jest fajny. Zaznaczam MAŁE ŚRODKI.

ad 3. OCZYWIŚCIE PORTFEL SPRZĘTOWY! Ogarnięcie paperwallet jest trudniejsze, a już na pewno dużo mniej wygodne w użytkowaniu. Tracisz papier - tracisz wszystko.
Jak masz sprzętówkę i stracisz papier z seed'em to jeszcze masz sprzętówkę zabezpieczoną pinem i możesz seed odzyskać. Jak stracisz sprzętówkę, to 3 razy błędnie wpisany pin powoduje wyzerowanie. Z seed'a spokojnie odzyskasz środki. A jaka wygoda w użytkowaniu :mrgreen: Bierzesz to maleństwo i nawet jak podepniesz do zasyfionego sprzętu gdzieś tam w świecie, to możliwość utraty środków jest niewielka - zawsze ktoś może Ci przyłożyć lufę do głowy...

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: andrew9 » wtorek, 28 listopada 2017, 15:06

Tak, do tej pory trzymałem na giełdzie, ale mam uraz (kosztowny..). Teraz prawie na pewno, przynajmniej nie to, czym chcę regularnie grać.

Myślałem, że portfel online jest chociaż częściowym zabezpieczeniem, ale też przy cenach, które obecnie osiągamy, częściowe zabezpieczenie robi sie niewystarczające.

Czyli mówisz, że sprzętowy - widziałem kilka polecanych na forum (cena nie jest tak istotna - ważne, żeby był dobry i.. żebym ja nic głupiego z nim nie zrobił) - jaki byłby najlepszy?

I.. sory za pytanie, ale ten seed to co?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 28 listopada 2017, 15:30

Zapomnij o portfelu online.
Jak masz coś na giełdzie to NATYCHMIAST uruchom electrum.org i przenieś środki!
Oczywiście zawsze zrób próbę - mała kwota, tam i z powrotem. Tracisz na fee - zyskujesz pewność, że wszystko zrobiłeś OK

Co do portfela sprzętowego - jeżeli poradziłeś sobie z core to sprzętówka jest dużo łatwiejsza :)
Mogę się wypowiedzieć Ledger vs Trezor.
Ja lubię Trezora, ale na Ledger ma więcej walut. W praktyce jeden czort jeżeli chodzi o obsługę.
Ledger ma tą zaletę, że kupisz za połowę ceny Trezora i na dodatek masz praktycznie od ręki (na forum kilka firm sprzedaje - temat Ledger kupię).

Seed są to słowa-klucze. Taki portfel na papierze. Fizyczna kopia Twoich środków zakodowana w słowach kluczach. Trzeba pilnować jak oka w głowie!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: maky » wtorek, 28 listopada 2017, 15:46

KryptoBanita pisze: Co do portfela sprzętowego - jeżeli poradziłeś sobie z core to sprzętówka jest dużo łatwiejsza :)
Mogę się wypowiedzieć Ledger vs Trezor.
Ja lubię Trezora, ale na Ledger ma więcej walut. W praktyce jeden czort jeżeli chodzi o obsługę.
Ledger ma tą zaletę, że kupisz za połowę ceny Trezora i na dodatek masz praktycznie od ręki (na forum kilka firm sprzedaje - temat Ledger kupię).
Nigdy nie kupuj portfela sprzętowego z drugiej ręki. Możliwość podmiany softu jest ekstremalnie trudna ale prawdopodobnie wykonalna.
Trezor pod tym względem jest o wiele słabszy niż Ledger - fizyczny dostęp może umożliwić kradzież środków. Technikalia opisane w sieci.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 28 listopada 2017, 16:00

Jak słyszę, że ludzie mają pieniądze na giełdzie, albo portfelu online, to już zdecydowanie wolę im polecić zakup nawet z drugiej ręki.
O ile podmiana softu jest prawdopodobnie wykonalna, to utrata, na giełdzie czy online, pewna, tylko odłożona w czasie - raczej szybciej niż później 8-)

PS
Faktycznie był temat i link jak dostać się do Trezora.
Gdzieś też było porównanie w sieci T vs L ze wskazaniem na Ledger.

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: andrew9 » wtorek, 28 listopada 2017, 23:29

Znajomy polecał Ledger nano s.

Generalnie nie chciałbym tutaj oszczędzać - chodzi o bezpieczeństwo.. potencjalnie większych sum, więc niech to będzie najlepsza inwestycja.

Jakie jest najbardziej sprawdzone źródło? (podejrzewam, że strona producenta, ale te też pewnie już podrabiają, bądź podrabiać będą). Też tutaj nie chciałbym z drugiej ręki dla oszczędności kilkuset złotych.



Jeszcze o jedną rzecz zapytam - zakładając, że pojawią mi się na giełdzie środki i będę je chciał jak najszybciej przelać - czy (mam też konto na polskiej giełdzie) generacja kodu do przelania BTC i zrobienie tego bezpośrednio z giełd jest ok, czy lepiej jednak użyć chociazby tego electrum.org?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: pm7 » środa, 29 listopada 2017, 00:12

maky pisze: Trezor pod tym względem jest o wiele słabszy niż Ledger - fizyczny dostęp może umożliwić kradzież środków. Technikalia opisane w sieci.
Błąd został poprawiony, jak ktoś chce większe bezpieczeństwo może dodatkowo użyć passphrase, które nie jest przechowywane na urządzeniu. Ja jakoś bardziej ufam otwartemu oprogramowaniu niż Ledger.
maky pisze: Nigdy nie kupuj portfela sprzętowego z drugiej ręki. Możliwość podmiany softu jest ekstremalnie trudna ale prawdopodobnie wykonalna.
Zmiana oprogramowania na zablokowanym mikrokontrolerze jest rzeczywiście "ekstremalnie trudna". Natomiast łatwo jest otworzyć urządzenie i zamienić mikrokontroler. Trudniej złożyć bez śladów :)
andrew9 pisze: Czyli mówisz, że sprzętowy - widziałem kilka polecanych na forum (cena nie jest tak istotna - ważne, żeby był dobry i.. żebym ja nic głupiego z nim nie zrobił) - jaki byłby najlepszy?
Generalnie wiedzie Ledger i Trezor, trochę się też słyszy o KeepKey (taki ładniejszy Trezor). Portfel sprzętowy nie chroni przed pomyłkami użytkownika, choć utrudnia ich popełnienie.
andrew9 pisze: Jakie jest najbardziej sprawdzone źródło? (podejrzewam, że strona producenta, ale te też pewnie już podrabiają, bądź podrabiać będą). Też tutaj nie chciałbym z drugiej ręki dla oszczędności kilkuset złotych.
Tak, strona producenta, nie widziałem jeszcze takich podróbek :)
Oszczędności przy zakupie z drugiej ręki są i tak rzędu 100zł, max może 200zł.
andrew9 pisze: Jeszcze o jedną rzecz zapytam - zakładając, że pojawią mi się na giełdzie środki i będę je chciał jak najszybciej przelać - czy (mam też konto na polskiej giełdzie) generacja kodu do przelania BTC i zrobienie tego bezpośrednio z giełd jest ok, czy lepiej jednak użyć chociazby tego electrum.org?
pm7 pisze:Przelew Bitcoin, o ile się nie oszczędza na opłacie i odbiorca wymaga 6 potwierdzeń potrwa zwykle z 1-2 godziny (niezależnie od pory dnia). Zdecydowanie należy zawsze robić przelewy przez własny portfel i trzymać backupy kluczy nawet jeżeli już nie zamierzamy z nich korzystać. Jeżeli chcemy, można nawet jeszcze niepotwierdzone przelewy z własnego portfela od razu wysłać. Jeżeli damy wyższą opłatę, to możemy wręcz przyśpieszyć w porównaniu do bezpośredniego przelewu.

Z ważniejszych powodów dlaczego Bitcoiny wypłacamy z giełd wyłącznie na własne adresy (takie, których klucze prywatne kontrolujemy, czyli portfele jak Electrum, Bitcoin Core):
-przy wypłacie z giełdy nie wiesz ile czasu potrwa wypłata, ani z jaką dokładnością (np. spróbujesz wypłacić 0.012345 BTC, a giełda zaokrągli do 0.012 BTC i wyśle po godzinie)
-jeżeli przypadkowo wypłacisz sobie złą walutę (np. Bitcoin Cash do portfela Bitcoin lub odwrotnie) zauważysz to i możesz sam naprawić przez import klucza do odpowiedniego portfela, natomiast jak wyślesz złą walutę, to musisz liczyć na pomoc odbiorcy
-możliwość późniejszego udowodnienia posiadania adresów (można podpisywać kryptograficznie wiadomości kluczami do konkretnych adresów)
-adres, z którego wychodzą Bitcoiny z giełd na ogół nie jest naszym adresem odbiorczym. Giełdy przesyłają z dowolnych adresów, więc jak np. druga strona zwróci bez pytania Bitcoin na adres, z którego je dostała (nie powinna, ale to nie znaczy, że tak się nigdy nie stanie), to doładuje czyjeś konto na giełdzie, a my stracimy te Bitcoiny

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: andrew9 » środa, 29 listopada 2017, 12:56

Czyli mówimy o tym urządzeniu z.. tej strony? :)
https://www.ledgerwallet.com/products/ledger-nano-s

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: maky » środa, 29 listopada 2017, 13:57

pm7 pisze: maky pisze:
Przejdź do cytowanego posta Trezor pod tym względem jest o wiele słabszy niż Ledger - fizyczny dostęp może umożliwić kradzież środków. Technikalia opisane w sieci.

Błąd został poprawiony, jak ktoś chce większe bezpieczeństwo może dodatkowo użyć passphrase, które nie jest przechowywane na urządzeniu. Ja jakoś bardziej ufam otwartemu oprogramowaniu niż Ledger.
W jakim sensie poprawiony? Piszesz pewnie o zmianie softu? Mnie chodziło o kość, która umożliwia zrzucenie zawartości (tak jak też pisałem - ukryte konta z passphrase są zabezpieczeniem). Dodatkowo zegar zewnętrzny podobno teoretycznie umożliwia złamanie bruteforce PIN-u - da się zablokować zliczanie prób wpisania.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wlamanie na portfel Blockchain.info

Postautor: pm7 » czwartek, 30 listopada 2017, 22:30

maky pisze: W jakim sensie poprawiony? Piszesz pewnie o zmianie softu?
Tak.
maky pisze: Mnie chodziło o kość, która umożliwia zrzucenie zawartości
Proszę o źródło: wedle mojej wiedzy, Trezor nie posiada zewnętrznej kości pamięci, trzyma seed w samym mikrokontrolerze, do którego nie da się sensownie dobrać.
maky pisze: Dodatkowo zegar zewnętrzny podobno teoretycznie umożliwia złamanie bruteforce PIN-u - da się zablokować zliczanie prób wpisania.
Tu też proszę o źródło, bo znowu jest niezgodne z moją wiedzą. Trezor nie używa zegara, co najwyżej oscylatora. Trezor najpierw zwiększa licznik, zapisuje zwiększony w pamięci, a potem dopiero sprawdza PIN.

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości