Ledger Nano S. Nie kop ZEC! Kopałeś? To się wkopałeś, ale tutaj masz rozwiązanie.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S. Nie kop ZEC! Kopałeś? To się wkopałeś, ale tutaj masz rozwiązanie.

Postautor: Harey » piątek, 8 września 2017, 15:58

W ramach testów nowej zabawki wpadłem na całkiem idiotyczny, jak miało się niebawem okazać, pomysł kopania Zcash na adres srebrniaka :oops:
Co się stało? Po kilku wpłatach (tak, nie setkach) nie ma już mowy o wypłacie. :mrgreen:
Informacje w necie znalazłem szczątkowe i nie były zbyt pomocne, support dyplomatycznie :roll: milczał ... Tak więc, dla potomnych:

- nie kop ZEC do Ledger Nano S (nawet na próbę, przez chwilę)
- jeśli nie posłuchaleś :D, to środki odzyskasz z https://www.ledgerwallet.com/support/bi ... alone.html

Ja pobrałem skrypt i odczytałem adresy priv ZEC offline, ale i tak żeby mieć sprawny portfel ZEC w Nano a za to nie mieć kaca, że gdzieś mnemonik był wstukany w klawiaturę przywróciłem do ustawień fabrycznych, co polecam.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 8 października 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S. Nie kop ZEC! Kopałeś? To się wkopałeś, ale tutaj masz rozwiązanie.

Postautor: dabalwwy » piątek, 13 października 2017, 23:22


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Ledger Nano S. Nie kop ZEC! Kopałeś? To się wkopałeś, ale tutaj masz rozwiązanie.

Postautor: Bemx2k » piątek, 13 października 2017, 23:38

Co z Trezorem ? ten sam problem czy wszystko OK ? sprawdzał ktoś ?
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 30 maja 2016
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S. Nie kop ZEC! Kopałeś? To się wkopałeś, ale tutaj masz rozwiązanie.

Postautor: KONAn » sobota, 14 października 2017, 00:51

Trezor smiga. Kopalem zec w poolu i adres do przelewow podalem Trezora. Szlo co 0.1 ZEC. Jedyna niedogodnosc to fakt ze trezor dluzej odczytuje dane z tego konta ze wzgledu na liczbe tranzakcji i zaleca utworzyc nowe konto zeby bylo szybciej.

Mimo wszystko zaecam jednak kopac na jakis adres inny adres i robic przelewy na trezora w wiekszych sumach albo ustawic poola zeby przelewal 1 zec bo moze dojsc do takiej sames sytuacji jak z Ledger Nano
Ostatnio zmieniony sobota, 14 października 2017, 08:55 przez KONAn, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S. Nie kop ZEC! Kopałeś? To się wkopałeś, ale tutaj masz rozwiązanie.

Postautor: Harey » sobota, 14 października 2017, 09:05

dabalwwy pisze: Pisali żeby tego nie robić:
https://ledger.zendesk.com/hc/en-us/art ... re-wallet-
No pewnie - pisali, tyle że:
4 days ago
Na odpowiedź od nich czekałem też jakieś 2 tygodnie, zdążyłem już zapomnieć o tym zdarzeniu....

Dodano po 11 minutach 24 sekundach:
Odnośnie Trezora, to w ramach dywersyfikacji planuję zakup. Jest w necie milion bezwartościowych testów porównawczych. Z tego forum dowiedziałem się, że w odróżnieniu od Ledger Nano S:

- obsługuje coin control w Dash
- radzi sobie z mikropłatnościami, jak przy kopaniu ZEC

Chętnie poznam inne różnice, o których nie wspominają sztambowe zestawienia. Jak kupię i parę miesięcy zmęczę, to oczywiście też napiszę :D

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 8 października 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S. Nie kop ZEC! Kopałeś? To się wkopałeś, ale tutaj masz rozwiązanie.

Postautor: dabalwwy » sobota, 14 października 2017, 21:34

To było edytowano 4 dni temu. A było już wczesniej

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości