Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: Alcazar1972 » czwartek, 7 września 2017, 15:44

Czy ktoś posiada to urządzenie i mógłby podzielić się swoim doświadczeniem?

Interesują mnie następujące zagadnienia:

1. Nie jest to dla mnie zrozumiałe więc pytam: Czy w tym portfelu BTC zakładam nowe konta czy nowe osobne portfele z kontami. Czy BTC ogólnie będę miał zsumowane w głównym koncie , a na poszczególnych kontach tylko operacje na nich przeprowadzone? Czy żeby przesłać wszystkie BTC ze wszystkich kont (czy portfeli bo nie wiem jak to działa) będę musiał wpierw poprzesyłać wszystko na jedno konto i dopiero z niego zebrane BTC wysłać?

2. W jednym momencie można mieć zainstalowane na Nano S tylko 3 usługi :) ?

3. Czy wie ktoś czy portfel Monero będzie dodany i kiedy można się spodziewać?

4. Czy Firma Ledger planuje uruchomić swój portfel pod Nano S na androida?

5. Jakie portfele pod Nano S na androida polecacie? doświadczenia? jakieś problemy, niuanse?

6. Czy używacie Nano S do autoryzacji innych aplikacji np.: FB, Google, itd. itp. ? Proszę podzielić się wiedzą ?

7. Czy ogólnie zaobserwowaliście jakieś problemy związane z tym urządzeniem?

z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi :)

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: Alcazar1972 » sobota, 9 września 2017, 19:14

Mój boże , tragedia ... naprawdę nikt nie posiada tego urządzenia i nie może podzielić się swoją wiedzą?

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: Harey » sobota, 9 września 2017, 20:36

Obawiam się, że Bóg nie ma tego urządzenia albo .... ma Trezora :mrgreen:
A tak serio, postaram się odpowiedzieć Tobie, wg mojej skromnej wiedzy:

1) Po prostu przelewasz środki na nowy adres wygenerowany przez portfel, teoretycznie mógłbyś odtworzyć portfel ze starego seed'a, ale to raczej słaby pomysł w aspekcie bezpieczeństwa.

2) Zainstalowane mam obecnie BTC, BCH, ETH/ETC, ZEC, U2F i więcej się nie da z powodu braku pamięci.

6) Jako zapasowy klucz (podstawowy to YubiKey) do usług google, dropbox.
Na 100% można też do FB i niewiele więcej, tutaj lista: http://www.dongleauth.info/
Nie należy mylić z autoryzacją OTP (np. GoogleAuthenticator), której nie wspiera.

7) Tylko problem z ZEC, który opisałem na tym forum.

Krótko: nie mam porównania z innymi portfelami sprzętowymi, osobiście nie żałuję zakupu.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: Alcazar1972 » sobota, 16 września 2017, 09:19

Hey :) dzięki za odpowiedz ale nie do konca rozwiałeś moje watpilowsci co do punktu 1.

na BTC zalozywlem drugie "konto - portfel" żeby utorzyc trzecie musze wplacic srodki na drugie (nie rozumiem tej zasady).
Generalnie chodzi mi o to czy na portfelu Ledger mogę wygenerować wiele adresów do jednego portfela tak jak na Blockchain wallet , za kazdą operacja generuje nowy adress odbiorczy.

2. Ja zainstalowałem tylko BTC/BCH, ETC/ETH, U2F - aplikacja odmawia mi instalacji kolejnego portfela ze względu na brak pamięci. (może to jakas nowsza tansza wersja).

Testowałes już może Ledgera w polaczeniu z Androidem?
Ostatnio zmieniony sobota, 16 września 2017, 10:52 przez Alcazar1972, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: Harey » sobota, 16 września 2017, 09:46

Alcazar1972 pisze: czy na portfelu Ledger mogę wygenerować wiele adresów do jednego portfela
tak
Alcazar1972 pisze: aplikacja odmawia mi instalacji kolejnego portfela ze względu na brak pamięci
Trochę mało - dziwne. Jedyne rozwiązanie: doszedłem do wniosku, że dane aplikacji (klucze) i tak nie są usuwane.
Tak więc można usuwać - dodawać apki w zależności od tego co aktualnie obsługujemy (przełączać się jakby między nimi)

ps. nie do końca rozumiem Twoje pytania, jak mi ktoś z polskiego na nasz przetłumaczy ;) to sprawdzę na moim Nano i chętnie Ci pomogę.
A podłącz Ledgera do Electrum - to wygodne, bo bez Nano będziesz miał wszystko bezpieczne "read-only", adresy, kwoty. A wyślesz po podłączeniu Nano albo z jego apki pod Chrome.

Edycja: do telefonu nie podłączałem jeszcze - mój kiosk ruchu na rogu nie chce płatności w krypto :mrgreen:

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: pm7 » sobota, 16 września 2017, 13:36

1. "Konta" to są niepowiązane zbiory adresów. To służy Ci do logicznego oddzielenia środków.

Po co?
Np. możesz sobie oszczędzać na jakiś cel na jednym koncie. Też jest przydatne jeżeli boimy się powiązań pomiędzy adresami - domyślnie żadna transakcja nie powinna używać środków z dwóch kont na raz.

Oczywiście, wszystkie konta są backupowane przez seed.

Jeżeli potrzebujesz więcej adresów na raz, powinna być taka opcja gdzieś przy adresie do odbierania. Nie rób tego przez generowanie nowych kont, to nie do tego służy.

Dlaczego możesz mieć tylko jedno nieużywane konto? To jest po to, żeby portfel mógł automatycznie wykryć konta jeżeli będziesz przywracał z seeda. Sprawdza jedno konto do przodu i jeżeli było używane, powtarza do momentu, aż trafi na nieużywane. Dzięki temu po przywróceniu z seed wszystkie konta i salda na nich powinny być widoczne.

3, 4. Większe szanse na odpowiedź masz pytając gdzieś na reddit (na r/bitcoin, czy r/ledgerwallet), może bitcointalk, albo bezpośrednio producenta (mail/twitter/facebook?).

4,5. Mycelium powinno obsługiwać Ledgera na Andoidzie.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: Alcazar1972 » poniedziałek, 18 września 2017, 06:53

pm7 pisze: Jeżeli potrzebujesz więcej adresów na raz, powinna być taka opcja gdzieś przy adresie do odbierania. Nie rób tego przez generowanie nowych kont, to nie do tego służy.
Niestety nie znalazłem dlatego pytam :)

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: Harey » poniedziałek, 18 września 2017, 07:23

Sprawdziłem. Prawdopodobnie rzeczywiście nie ma takiej opcji (dedykowane portfele są jednak raczej proste).
Jak wspominałem, podłącz portfel Electrum do Nano i porównaj adresy, zobaczysz użyte i kolejne, których użyje dedykowany portfel, a których w nim nie można podejrzeć.
Można też wygenerować te adresy na podstawie seed'a, ale ja unikam "stukania seed'a w klawiaturę" gdy nie ma konieczności.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: Alcazar1972 » środa, 20 września 2017, 08:24

Aktualnie testuje GreenBits - po zaistalowaniu portfela na Androidzie i podlaczeniu do telefonu Ledgera , portfel sam się uruchamia, intuicyjnie skonfigurowane. Są jedna pewne nie dociągnięcia albo po prostu tak jest to zrobione.

1. Jeśli loguje przez Ledgera to w menu portfela mam wyłączone opcje SMS i Google Authenicator (chociaż że je wcześniej skonfigurowałem).
2. Jeśli łączę się bez Ledgera muszę podać kody z SMS i Authenticator-a.
3. I teraz zagadka gdzie w GreenBits wallet stworzyć backup :)

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: Harey » czwartek, 21 września 2017, 20:13

Nie bawiłem się z GreenBits, ale:
1. i 2. to wydaje się bardzo logiczne rozwiązanie. Widzisz tu jakieś zagrożenia?
3. w sumie to backup czego? Notatek przy transakcjach, książki adresowej? Resztę (bilans, historię transakcji) przecież można odtworzyć na podstawie kluczy, które są zaszyte w Nano, tak?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: pm7 » piątek, 22 września 2017, 20:57

Harey pisze: Resztę (bilans, historię transakcji) przecież można odtworzyć na podstawie kluczy, które są zaszyte w Nano, tak?
Tak.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: Alcazar1972 » sobota, 23 września 2017, 03:18

Każdy portfel który testowałem posiada opcje backup. I praktycznie każdy wymusza lub poleca jej natychmiastowe wykonanie przy instalacji. Pierwszy raz spotkałem się że portfel tego nie wymaga i tego nawet nie posiada w menu , więc stąd moje zdziwienie.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: pm7 » sobota, 23 września 2017, 11:38

@Alcazar1972, zainstalowałem GreenBits i sprawdziłem: przy pierwszym uruchomieniu możesz:
-zrobić nowy portfel: wtedy dostajesz seed i program sprawdza, czy go sobie zapisałeś
-przywrócić portfel z backupu

Jeżeli chodzi o portfele sprzętowe, to generalnie robi się backup przy pierwszym użycie, a późniejsze wyciągnięcie seed nie jest możliwe. Jakby było inaczej, psułoby to bezpieczeństwo portfela.
Oczywiście, seed otrzymany przy pierwszym uruchomieniu zapewnia backup niezależnie od tego, do jakiego portfela (programu) łączysz Ledger.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: Alcazar1972 » sobota, 23 września 2017, 15:16

pm7 pisze: Jeżeli chodzi o portfele sprzętowe, to generalnie robi się backup przy pierwszym użycie, a późniejsze wyciągnięcie seed nie jest możliwe. Jakby było inaczej, psułoby to bezpieczeństwo portfela.Oczywiście, seed otrzymany przy pierwszym uruchomieniu zapewnia backup niezależnie od tego, do jakiego portfela (programu) łączysz Ledger.
super , dzięki za wyjaśnienie tematu - właśnie tego nie kapowałem :)

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: Wicherek » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:50

kurcze a czy swiezak taki jak ja jest w stanie znalezc gdzies jakas liste jakie cryptowaluty obsluguje Ladger Nano S ??

Zakupilem Ledger Nano S - bo wlasnie wszedzie pisza ,ze obowiazek jest posiadac ten portfel nawet przy malych kwotach - i tak oczywiscie to rozumiem. Problem polega jednak na tym ,ze IOTA czyli wiekszosc mojego portfolio jest nieobslugiwana. Jak na prawdziwego swiezaka przystalo , najpierw zrobilem potem pomyslalem. Czy ktos zna liste obslugiwanych krypto przez Ledger ?? Bo zaraz sie okaze ,ze poloze sobie na poleczke swoj nabytek i bedzie tam sobie lezal...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:56

IOTA nie jest obsługiwana. Lista dostępna w Ledger Manager.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: bl4ck » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:57

@Wicherek, I nie wpadłeś na to żeby wejść na stronę producenta i sprawdzić?

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: esse » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:58

Wicherek pisze: Czy ktos zna liste obslugiwanych krypto przez Ledger ??
A na stronie producenta nie ma takich informacji?

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger Nano S - portfel - multi konta.

Postautor: Wicherek » wtorek, 2 stycznia 2018, 21:02

KryptoBanita pisze: IOTA nie jest obsługiwana. Lista dostępna w Ledger Manager.
dzieki wielkie - wpisywalem w chrome Ledger i nie pokazywala mi sie ta aplikacja :) super dzieki

esse pisze:
Wicherek pisze: Czy ktos zna liste obslugiwanych krypto przez Ledger ??
A na stronie producenta nie ma takich informacji?
juz tam cos wlasnie kombinuje :)))
bl4ck pisze: @Wicherek, I nie wpadłeś na to żeby wejść na stronę producenta i sprawdzić?
hehe pierwsze co szukalem to tam :) ale widac nieudolnie :)

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości