electrum + paper wallet

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

electrum + paper wallet

Postautor: 1asen234k » wtorek, 12 września 2017, 15:06

esse pisze: @1asen234k, przecież kilka wątków wyżej napisałem, jak zrobić import klucza do Electrum, a nie sweep.
Nie mogę tego znaleźć

@pm7
Nie rozumiem, tego pędu do zwielokrotniania adresów.
Wiem, jestem nowy, mam w głowie 26cyfrowe konto bankowe i póki co nie potrafię myśleć po nowemu.
Ale wydaje mi się, że łatwiej mi odbierać z jednego żródła inputy na jeden konkretny adres, niż generować i ustawiać u płacącego co chwila inny.
Łatwiej też mi wydrukować 25 paper walletów i wpiąć do teczki, niż 250 i czuję, że mam nad nimi kontrolę.
Już moja w tym głowa, żeby teczka była bezpieczna.
ALe to właściwie nie jest dyskusja o paper walletach, jak nabiorę zaufania do bitcoin core, to jedynym zmartwieniem będzie chronienie pliku dat

Przy okazji:
1. przepełniła pulę 100 adresów, to prosty błąd - plik wallet.dat jest tak mały i szyfrowany, że odkładanie backupu jest niepoważne
3. Jak on stracił dane skoro ma privkey
4. clean wallet.dat backup - co to znaczy czysty backup, nie zaszyfrowany hasłem?
5. Rozumiem, że jak wyrzucę paper wallet do kosza, a koleżanka/sprzątaczka go wyciągnie to stracę dane, no ale trochę wyobraźni.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

electrum + paper wallet

Postautor: esse » wtorek, 12 września 2017, 16:22

1asen234k pisze:
esse pisze: @1asen234k, przecież kilka wątków wyżej napisałem, jak zrobić import klucza do Electrum, a nie sweep.
Nie mogę tego znaleźć
Z menu Plik wybierz Nowy/Przywróć, potem pyta o nazwę portfela, później wybierz Standard Wallet i na następnym ekranie Use public or private keys.

Używanie nowych adresów do każdej transakcji podnosi prywatność i utrudnia śledzenie. Poza tym, wydawanie monet z adresu, który został zasilony wielokrotnie, zwiększa opłaty transakcyjne (fee).

Jeśli jesteś nowy w kryptowalutach ,to polecamy tutaj raczej lekki portfel Electrum na PC, a nie Bitcoin Core.
Poczytaj FAQ: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 1&p=343455

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

electrum + paper wallet

Postautor: 1asen234k » wtorek, 12 września 2017, 16:34

esse pisze: wydawanie monet z adresu, który został zasilony wielokrotnie, zwiększa opłaty transakcyjne (fee).
Mówisz pewnie o jednorazowych dużych kwotach
Jaka jest różnica prowizyjna
10 inputów po 10$ na jeden adres - przy wypłacie 100$
a 10 inputów po 10$ na 10 adresów - przy wypłacie 100$

Bitcoin Core, czemu tak bronicie młodym używania Core. To żaden tajemniczy program. Jednie synchronizacja jest lekko uciążliwa.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

electrum + paper wallet

Postautor: esse » wtorek, 12 września 2017, 16:48

@1asen234k, kilka linków:
https://steemit.com/bitcoin/@rav3npl/ra ... ansakcyjne
https://steemit.com/bitcoin/@rav3npl/ra ... cie-drugie

https://bitcoin.stackexchange.com/quest ... ed-tx-fees
https://estimatefee.com/

Nikt nie broni używania Core, no ale ta synchronizacja chociażby... Może wypróbuj Electrum i sam oceń.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

electrum + paper wallet

Postautor: 1asen234k » środa, 13 września 2017, 22:47

esse pisze:Z menu Plik wybierz Nowy/Przywróć, potem pyta o nazwę portfela, później wybierz Standard Wallet i na następnym ekranie Use public or private keys.
Zrobiłem jak napisałeś, Electrum błyskawicznie stworzył mi się nowy Wallet, ale coinsy nie sumują się razem, mam po prostu dwa portfelet i dwa pliki wallet.dat
W Bitcoin Core choć trwało to prawie 3h adres zaimportował mi się do innych adresów i powiększył saldo.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

electrum + paper wallet

Postautor: esse » środa, 13 września 2017, 23:16

1asen234k pisze:Electrum błyskawicznie stworzył mi się nowy Wallet, ale coinsy nie sumują się razem, mam po prostu dwa portfelet i dwa pliki wallet.dat
W Bitcoin Core choć trwało to prawie 3h adres zaimportował mi się do innych adresów i powiększył saldo.
No tak to działa, przecież tworzyłeś nowy portfel.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

electrum + paper wallet

Postautor: 1asen234k » czwartek, 14 września 2017, 15:05

Nie chciałem tworzyć nowego portfela, chciałem zaimportować adres z privkeya do mojego portlefa Electrum.
Tak jak to zrobiłem w portfelu Bitcoin Core.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

electrum + paper wallet

Postautor: pm7 » sobota, 16 września 2017, 16:47

W Electrum nie istnieje obecnie możliwość importu kluczy prywatnych do portfelu z seedem (pewnie głównie dlatego, że taki adres później nie jest objęty backupem).

Zalecana metoda użycia klucza prywatnego to "sweep".

Można ewentualnie utworzyć nowy portfel z klucza prywatnego (lub z listy kluczy).

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości