Jaxx i bezpieczeństwo

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaxx i bezpieczeństwo

Postautor: marlone » środa, 14 czerwca 2017, 11:16

Mam pytanie do użytkowników portfela Jaxx. Czy po informacjach o ostatnich lukach bezpieczeństwa zmnieniacie portfel? Orientuje się ktoś czy są faktycznie potwierdzone informacje o utracie środków przez użytkowników Jaxxa? Chodzi mi min. o ten artykuł http://bitcoin.pl/wiadomosci/bezpieczen ... axx-uwazaj .
Ostatnio zmieniony środa, 14 czerwca 2017, 11:59 przez marlone, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaxx i bezpieczeństwo

Postautor: Bit-els » środa, 14 czerwca 2017, 11:34

Adam, ale za pytanie o bezpieczeństwo minus??
Możesz przecież napisać i odpisać koledze o portfelu.

Tak, jaxx to syf. Wyrzuć. Nawet jeśli nic Ci nie ukradną to będziesz się wkurzał jak on działa- nie działa

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaxx i bezpieczeństwo

Postautor: marlone » środa, 14 czerwca 2017, 12:05

@adam1226, wątek mamy, ale nie jest poświęcony wyłącznie Jaxxowi, przynajmniej ja takiego nie znalazłem. Jeśli zaśmieciłem to przykro mi...
Tak, jaxx to syf. Wyrzuć. Nawet jeśli nic Ci nie ukradną to będziesz się wkurzał jak on działa- nie działa
Właśnie do tej pory działał całkiem w porządku. Podoba mi się obsługa kilku coinów i ogólnie przejrzystość całego portfela. Osobiście nie doświadczyłem żadnych problemów. Najbardziej martwi mnie ta ostatnia nagonka na kwestię bezpieczeństwa. Utrata środków była by bolesna i będę teraz musiał rozważyć przenosiny w inne miejce. Najchętniej kupiłbym Ledger Nano S, bo ma również obsługę kilku walut (w tym XRP, które posiadam), ale muszę poczytać więcej o tym rozwiązaniu... Wydawać kilka stówek na portfel, jak dostępnych jest masa darmowych rozwiązań to chyba delikatna rozrzutność. Szkoda, że w ogóle muszę sobie tym zaprzątać głowę. Myślałem, że portfel już mam ogarnięty, a tu wychodzi na to, że znowu trzeba czytać i analizować...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaxx i bezpieczeństwo

Postautor: Bit-els » środa, 14 czerwca 2017, 12:12

To nie są tylko moje doświadczenia. Dwojka starych bitcoinerów też to raportowała. Portfele na linuxie macu i ajfonie.

Naprawdę dziwne że wszystko u Ciebie ok

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Jaxx i bezpieczeństwo

Postautor: adam1226 » środa, 14 czerwca 2017, 12:48

Nie wierzze ze wpisanie jaxx w wyszukiwarke nie zwrocilo wynikow.. https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=20886&start=80

Fakt nie zauwazylem, ze ktos zmienil tytul; bylo "Uwaga na jaxx" albo "uwaga problemy" czy jakoś tak. Mimo wszystko dalej uwazam ze o tych zagrożeniach powinnismy pisac w tamtym watku. Ewentualnie ktorys z modow moglby zmienic jego tytul..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jaxx i bezpieczeństwo

Postautor: tonyxxl » środa, 14 czerwca 2017, 22:33

można już zredagować/usunąć te mylne informacje o lukach w zabezpieczeniach Jaxx'a:

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jaxx i bezpieczeństwo

Postautor: Chancellor » czwartek, 15 czerwca 2017, 13:01

Informacje o lukach nie są mylne. Z tego twita i przylinkowanego artykułu wynika tylko tyle:

1. Cointelegraph, żeby dodać pikanterii artykułowi, dopisał, że przez tę lukę skradziono już kryptowaluty warte 400 tys. dolarów.
2. Jaxx poprosił o dowody.
3. Nie dało się udowodnić, że skradziono je akurat przez tę lukę, więc Cointelegraph dopisał sprostowanie.

Natomiast luka nadal istnieje.

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości