Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 80
Rejestracja: 24 lipca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: TheKubizz » środa, 27 września 2017, 17:00

KryptoBanita pisze:@Harey
A jak przerobiony portfel zareaguje na wgranie nowego oprogramowania ze strony producenta? Chyba Trezor miał jakieś potknięcie i sugerował wgranie nowego softu.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: kryptosklep_pl » środa, 27 września 2017, 20:37

"Pisząc publicznie "hehehe" nie zachowujesz się jak oficjalny dystrybutor" - hehehe a gdzie jest napisane jak ma się zachowywać oficjalny dystrybutor? Proponuję napisać do Ledgera zapytanie o autentyczność informacji - tylko ostrzegam tam też pracownicy mają poczucie humoru i luźne podejście do samego siebie... ;)
Harey pisze:kryptosklep_pl pisze:
można kupić używany

A ja bym nie kupił
Źle Pan odebrał mojego posta. Chodziło mi o to iż można kupić używany, wykasować ustawienia i można używać jak nowy - chciałem podkreślić iż nie jest on do końca jednorazówką. W kolejnym zdaniu wspomniałem iż kwestią jest od kogo kupujemy używany portfel - sam również bym nie ryzykował od obcej osoby na olx czy allegro, ale np od znajomego, który rozstaje się ze światem krypto i takowy posiada - to czemu nie.

Kwestia strony - jak widać jest w budowie - takowa informacja została również na niej umieszczona - Cenowo przy 1 sztuce bardziej się opłaca niż ze strony Ledgera, gdyż koszt wysyłki z Francji jest znacznie wyższy, dodatkowo nie ma potrzeby czekania miesiąca - przy chęci zamówienia kilku sztuk - można zadzwonić i zapytać o cenę.
Jeżeli to nie wystarcza, można kupić nieco drożej na allegro z ochroną kupujących.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: Harey » środa, 27 września 2017, 20:56

kryptosklep_pl pisze: "Pisząc publicznie "hehehe" nie zachowujesz się jak oficjalny dystrybutor" - hehehe a gdzie jest napisane jak ma się zachowywać oficjalny dystrybutor?
Musisz Kolego jeszcze sporo się nauczyć, jeśli nie widzisz w tym wizerunkowego problemu. Po aroganckiej odpowiedzi ja Tobie nie będę tego tłumaczył tutaj w gratisie. Rozwijaj się, wszystkiego dobrego - może się "wyrobisz". Powodzenia.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: kryptosklep_pl » środa, 27 września 2017, 21:34

Przepraszam jeżeli uraziłem Pańską osobę. Nie uważam jednak mojej odpowiedzi jako aroganckiej - po prostu według mnie każdy jest człowiekiem a narzucanie zachowań czy sposobu wypowiedzi z Pańskiej strony jest jak najbardziej nie na miejscu i odbiega od tematu. Jesteśmy na zwykłym forum - a nie na herbatce u Królowej w Londynie. Jeżeli zadzwoni do mnie klient z poczuciem humoru to przecież mu nie powiem "niech uśmiech z twarzy szanownego klienta zniknie, gdyż dodzwonił się Pan do oficjalnego sprzedawcy firmy Ledger i musimy przez to rozmawiać poważnie"

Padło luźne pytanie o oficjalnego sprzedawcę - odpowiedziałem więc na nie w luźny sposób, starając się nie narzucać, ale fakt o niskich cenach i szybkiej wysyłce z Polski musiał oczywiście paść ofiarą negatywnej krytyki bo byśmy nie byli Polakami....

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: Harey » czwartek, 28 września 2017, 07:34

Jednak wg mnie powinieneś założyć oficjalny temat, przedstawić swoją ofertę, być może zaoferować choćby symboliczną zniżkę dla forumowiczów. Co do cen, to oczywiście kwestia delikatna, ale uważam że u oficjalnego przedstawiciela nie powinny być wyższe niż na stronie producenta. (to jak Lego, które ludzie przywożą z UK i jeszcze zarabiają, bo w bogatej PL jest o wiele droższe).
A tak zaczynasz przygodę wskakując do cudzego tematu i mówiąc hehehe "to ja dystrybutor, nie wierzysz? sprawdź se na stronie".
Ps. to jest forum, mówimy sobie na Ty. W Twoim przypadku najpierw skracasz dystans poprzez hehehe rodem z piaskownicy a potem próbujesz przechodzić na "Pan". Nie, nie uraziłeś mnie. Popracuj też nad językiem:
kryptosklep_pl pisze: negatywnej krytyki
to jak cofać się do tyłu...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 80
Rejestracja: 24 lipca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: TheKubizz » czwartek, 28 września 2017, 21:46

Harey pisze: to jak cofać się do tyłu...
Myślę, że chodziło o przeciwieństwo konstruktywnej krytyki... chyba.

Dobra - myślę, że ja odpowiedź w tym temacie znalazłem, podsumuje krótko i na temat:
najlepiej kupić na stronie producenta, poczekać i ewentualnie zapłacić więcej i mieć 100% pewności o autentyczności urządzenia.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: Harey » czwartek, 28 września 2017, 21:51

TheKubizz pisze: kupić na stronie producenta, poczekać i ewentualnie zapłacić więcej i mieć 100% pewności o autentyczności
Tak zrobiłem i kupując kolejny raz zrobiłbym identycznie. Polecam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 80
Rejestracja: 24 lipca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: TheKubizz » piątek, 29 września 2017, 11:26

Harey pisze:
TheKubizz pisze: kupić na stronie producenta, poczekać i ewentualnie zapłacić więcej i mieć 100% pewności o autentyczności
Tak zrobiłem i kupując kolejny raz zrobiłbym identycznie. Polecam.
Ja właśnie jestem na etapie zamawiania i również wybrałem oficjalną stronę producenta. Pozdrawiam :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: KryptoBanita » piątek, 29 września 2017, 17:14

TheKubizz pisze: Ja właśnie jestem na etapie zamawiania i również wybrałem oficjalną stronę producenta. Pozdrawiam
Tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość. Z zapowiadanych 2 tyg u mnie zrobiło się 4.
Support grzecznie i szybko odpowiada. Nie piekliłem się, tylko raz zapytałem po 3 tygodniach co się dzieje. Paczka w końcu dotarła przywieziona przez DPD.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: Harey » piątek, 29 września 2017, 17:25

KryptoBanita pisze: Tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość. Z zapowiadanych 2 tyg u mnie zrobiło się 4.
W moim przypadku wysłali tydzień przed zapowiadanym terminem, widać różnie bywa i nie ma reguły.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: KryptoBanita » piątek, 29 września 2017, 19:28

"strasząc" terminem wcale nie namawiam do kupowania z "innych" źródeł. Sam kupiłem u producenta z nastawieniem na dłuższą realizację - wyszło 4 tygodnie , ale jak pisze @Harey wysyłają szybko :)
Zaznaczam jedynie, że podany czas realizacji podczas zamawiania może ulec znacznemu wydłużeniu.
Jeżeli ktoś potrzebuje na szybko to cena podana przez @kryptosklep_pl jest atrakcyjna, a do tej pory nie słyszałem aby ktoś podrobił leadgera.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: BitHome.pl » poniedziałek, 2 października 2017, 18:07

"Inne źródła" też muszą kupić od producenta. A żaden portfel nie jest "jednorazówką". Bez problemu można go zresetować i bezpiecznie używać dalej. Cena zawsze jest najwyższa jeśli chce się kupić szybko... a jeśli ktoś jest w stanie poczekać to można kupić np w przedsprzedaży dużo taniej.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: Harey » poniedziałek, 2 października 2017, 18:41

BitHome.pl pisze: "Inne źródła" też muszą kupić od producenta.
Przedstaw się w pierwszym zdaniu i poinformuj, że prowadzisz sprzedaż Ledgera - tak będzie zgodnie z etyką biznesową i elegancko. Samo BitHome.pl w nicku nie wystarczy, nie każdy zajrzy a ja zajrzałem i już rozumiem w jakim celu ten wywód.

Dodano po 4 minutach 18 sekundach:
Poza tym jako posiadacz Ledger Nano S stwierdzam, że informacje na Twojej stronie są nieaktualne i wprowadzają w błąd. Jakie? Poszukaj sam.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: kryptosklep_pl » poniedziałek, 2 października 2017, 20:19

Obecna cena rynkowa na allegro to 300zł z przesyłką (wziąłem sobie do serca Wasze sugestie odnośnie oferowanej przeze minie ceny)
BitHome.pl pisze: ... a jeśli ktoś jest w stanie poczekać to można kupić np w przedsprzedaży dużo taniej.


czyli o całe 3,41 zł po podliczeniu z kosztami transportu...

Zaglądaliście wczoraj na zakładkę Retailers Ledgera.... ale się nas naroiło... Hehehe (wybacz Harey)... a i dobrze bo to co się wyprawiało na alledrogo to wg mnie przesada była... po 800zł wystawiane, ja sam swój pierwszy kupiłem na allegro za 500... stąd pomysł na dystrybucję... ale widzę teraz że nie byłem jedyny :lol:
BitHome.pl pisze: "Inne źródła" też muszą kupić od producenta. A żaden portfel nie jest "jednorazówką".
Koledzy forumowicze poruszali tutaj jednak inne kwestie - czy aby czasem nie kupujemy po to, aby wgrać swój własny firmware, który pozwoli nam w przyszłości przechwycić środki naszych klientów.

Tutaj wg. mnie faktycznie Ledger powinien wyjść z inicjatywą dla swoich oficjalnych sprzedawców. Każdy kto kiedykolwiek kupił nowego Ledgera wie jak to wygląda. Po czym poznać czy to nie podróbka??? Dostajemy pudełko a w nim proste urządzenie, kabelek i akcesoria. Gdyby na urządzeniu była naklejana plomba z unikatowym numerem i klient kupujący od oficjalnego sprzedawcy mógłby zarejestrować swój nowy portfel na stronie producenta weryfikując przy okazji urządzenie podając właśnie ten numer, który mógłby być przypisany tylko raz i to do jednego urządzenia... to by było coś...

Ale na chwilę obecną, nam skromnym sprzedawcą - pozostaje dziękować za obdarzenie nas podwójnym zaufaniem przez naszym klientów.

Dodano po 43 minutach 53 sekundach:
Z drugiej strony taka forma też nie do końca by dawała nam gwarancję :? - lepszą opcją mogła by się okazać zmiana formy opakowania na taki, który wyraźnie wskazywał by na to iż portfel nigdy nie był z niego wyjmowany - a plomby były umieszczane na opakowaniu :idea:

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: Harey » wtorek, 3 października 2017, 10:09

kryptosklep_pl pisze: Obecna cena rynkowa na allegro to 300zł z przesyłką (wziąłem sobie do serca Wasze sugestie odnośnie oferowanej przeze minie ceny)
Doskonale!
kryptosklep_pl pisze: Gdyby na urządzeniu była naklejana plomba z unikatowym numerem i klient kupujący od oficjalnego sprzedawcy mógłby zarejestrować swój nowy portfel na stronie producenta weryfikując przy okazji urządzenie podając właśnie ten numer
Dobrze, że zauważasz taką potrzebę.
kryptosklep_pl pisze: pozostaje dziękować za obdarzenie nas podwójnym zaufaniem przez naszym klientów.
Jako, że zacząłeś w mojej ocenie sensownie pisać, co doceniam to proponuję Tobie nie tracić czasu i aby wyróżnić się z spośród wielu dystrybutorów założyć oficjalny wątek. Przedstawić swoją firmę, produkt, pomagać w ewentualnych problemach i być pośrednikiem i pomocnikiem na linii producent - polski klient. Jestem przekonany, że to pozwoli Ci zdobyć przewagę rynkową, dystans który konkurencji będzie ciężko nadrobić.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: BitHome.pl » wtorek, 3 października 2017, 13:15

kryptosklep_pl pisze:Obecna cena rynkowa na allegro to 300zł z przesyłką (wziąłem sobie do serca Wasze sugestie odnośnie oferowanej przeze minie ceny)
czyli o całe 3,41 zł po podliczeniu z kosztami transportu...

wg moich obliczeń oszczędzić można nawet ok 35zł a nie 3 :-)

Pozdrawiam!
Sklep BitHome.pl > najtańszy ledger nano S na rynku!

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: kryptosklep_pl » wtorek, 3 października 2017, 15:02

BitHome.pl pisze: wg moich obliczeń oszczędzić można nawet ok 35zł a nie 3
Uczciwie było by się przyznać o tym iż zmieniłeś cenę i teraz wychodzi o 27,41 taniej jeżeli komuś nie przeszkadza czekanie do 16 listopada (nie wiem jaki Ty masz kalkulator że Ci 35zł wyszło po odjęciu kosztów przesyłki) - Harey był, sam widział po ile była oferta... mówił też coś o etyce...

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: Harey » wtorek, 3 października 2017, 15:19

kryptosklep_pl pisze: Harey był, sam widział
jak chłopaki w piaskownicy (przepraszam Panowie Autoryzowani Dystrybutorzy) wyrywają sobie łopatki, dostał piachem w ślipia, pokiwał głową i sobie poszedł.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: sud » wtorek, 3 października 2017, 15:29

kryptosklep_pl pisze:
BitHome.pl pisze: "Inne źródła" też muszą kupić od producenta. A żaden portfel nie jest "jednorazówką".
Koledzy forumowicze poruszali tutaj jednak inne kwestie - czy aby czasem nie kupujemy po to, aby wgrać swój własny firmware, który pozwoli nam w przyszłości przechwycić środki naszych klientów.

Tutaj wg. mnie faktycznie Ledger powinien wyjść z inicjatywą dla swoich oficjalnych sprzedawców. Każdy kto kiedykolwiek kupił nowego Ledgera wie jak to wygląda. Po czym poznać czy to nie podróbka??? Dostajemy pudełko a w nim proste urządzenie, kabelek i akcesoria. Gdyby na urządzeniu była naklejana plomba z unikatowym numerem i klient kupujący od oficjalnego sprzedawcy mógłby zarejestrować swój nowy portfel na stronie producenta weryfikując przy okazji urządzenie podając właśnie ten numer, który mógłby być przypisany tylko raz i to do jednego urządzenia... to by było coś...

Ale na chwilę obecną, nam skromnym sprzedawcą - pozostaje dziękować za obdarzenie nas podwójnym zaufaniem przez naszym klientów.

Dodano po 43 minutach 53 sekundach:
Z drugiej strony taka forma też nie do końca by dawała nam gwarancję :? - lepszą opcją mogła by się okazać zmiana formy opakowania na taki, który wyraźnie wskazywał by na to iż portfel nigdy nie był z niego wyjmowany - a plomby były umieszczane na opakowaniu :idea:
To nie ma numeru seryjnego na tych urządzeniach?

Najlepiej jakby taki Ledger wymagał aktywacji przy pierwszym uruchomieniu, wtedy po numerze seryjnym by można sprawdzić datę produkcji, datę sprzedaży, czy był już używany itp.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger nano S, gdzie kupić? Kupię

Postautor: kryptosklep_pl » wtorek, 3 października 2017, 17:05

tonyxxl pisze: Boże ludzie, przecież to jest jednorazówka. Nie kupuje się tego z drugiej ręki, albo nie wiadomo od kogo na ebay a tylko i jedynie z oficjalnego źródła czyli u producenta. Chyba nikt nie chciałby się zdziwić że mu monety wyparowały jeśli oprogramowanie było modyfikowane.
Harey pisze: A ja bym nie kupił, gdyż z założenia służy do przechowywania znacznych kwot. I zaraz się okaże, że cały środek jest przez fachową grupę przestępczą zmodyfikowany, seedy nie są losowe a za rok środków nie ma powiedzmy 1k osób. Trudne? Owszem, ale nie dla świetnie wyposażonych fachowców z wizją wzbogacenia o 99999 BTC.

Nie daje mi to spokoju, a przy okazji chciałbym wybronić oficjalnych sprzedawców - mam tu na myśli wszystkich nie tylko siebie.

Pomyślcie - czy gdybym potrafił tak zmodyfikować soft to czy bawił bym się w dystrybucję kierując wszystkie okruszki do siebie...??

Było by czarno na białym że "wadliwe" portfele pochodziły tylko od jednej osoby!

Powiem Wam co bym zrobił....

Jak już wiemy sam portfel nie posiada żadnego zabezpieczenia opakowania np w postaci plomb...

Gdybym posiadał wiedzę jak zmienić oprogramowanie - to nie zajmował bym się dystrybucją - tylko dogadał się z kurierem UPS który odbiera przesyłki od Ledgera (po dobroci, albo groźbą skoro jestem fachową grupą przestępczą :lol: )
Otwieram małą firemkę (na trasie tego samego kuriera) produkującą zabawki, albo biżuterię która pakowała by przedmioty do pudełek identycznych wymiarów - co za tym idzie mamy uzasadnienie do czego jest nam potrzebna zgrzewarka folii...
Ten sam kurier który odebrał portfele od Ledgera przynosi mi je do firmy słup bo zleciłem odbiór i wysyłkę np zabawek więc UPS go do mnie kieruje, gdzie otwieramy, hakujemy, pakujemy z powrotem do pudełka, zgrzewamy folię, przedrukowujemy list przewozowy i jedzie dalej... w kilka osób wystarczy 30 min i mamy tak przerobionych kilkanaście portfeli dziennie bez wzbudzania podejrzeń na kuriera (nie bądźmy pazerni :lol: poza tym i tak wyszło by więcej jak przy samodzielnej sprzedaży :D więc gdzie tu logika bycia Retailerem jak się ma takie zdolności)
1- nie mam fizycznie żadnego "fałszywego" Ledgera na stanie
2- kto by wpadł na to że to sprawka kuriera, który jest zabiegany
3- oprogramowanie do "hakowania" mam w postaci portable zapisane na pendrive kingston DataTraveler - ta metalowa wersja Locker+ - po kilkukrotnym wpisaniu źle hasła sam się sformatuje - w razie wpadki ja twierdzę że jakiś klient zostawił i nie znam hasła więc nawet gdy podejrzenie padnie jak to udowodnisz?
4- Każdy wini Ledgera - bo przecież zamawiał u producenta a oni podejrzewają się nawzajem wewnątrz firmy.


Tylko szkoda że nie znam sposobu :cry: teraz to i tak po ptakach bo mój szatański plan doskonały opublikowałem na forum - ale jak widzicie dopóki sam Ledger nie pomyśli nad zabezpieczeniem dla opakowań portfeli - równie dobrze możesz zamówić u niego i paść ofiarą przekrętu jeżeli takowy istnieje - ale jak już było wcześniej wspomniane nikt o nim nie słyszał :evil: :twisted: :evil:

Dodano po 1 godzinie 26 minutach 35 sekundach:
Dodam tylko iż powyższa wypowiedź jest czystą spekulacją w odpowiedzi na spekulację i nie powinna być brana pod uwagę jako pomysł na prowadzenie działalności - wprowadzając wypowiedź w życie działasz niezgodnie z prawem :mrgreen:

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości