EXODUS, pierwszy portfel...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 29 września 2016
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Magisterek » wtorek, 25 kwietnia 2017, 23:32

Czy ktos tutaj uzywa tego portfela, jakie sa wasze opinie? Ja osobiscie pobralem i uzywam, mozna zmienic skorke, mamy mozliwosc zamiany waluty oraz rozne waluty w jednym portfelu - czyli pierwszy portfel z tymi funkcjami, jedynym minusem jest brak mozliwosci ustawiania fee.

"Exodus currently supports Bitcoin, Ethereum, Golem, Dash, Litecoin, Dogecoin."

https://www.exodus.io

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: pm7 » wtorek, 25 kwietnia 2017, 23:53

Multiwallety ze zintegrowanym ShapeShift nie są nowością (choćby KeepKey). Może skórka jest nowością, ale wątpię.

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Outlander » niedziela, 4 czerwca 2017, 12:06

witam, nie chce zakladac nowego tematu dlatego podepne sie pod ten.
Chce kupic kilka kryptowalut. Wyczytalem na forum ze warto uzyc portfela exodus ktory obsluguje interesujace mnie coiony. Po zakupie stworze paper wallet i schowam w bezpieczne miejsce, Zastanawia mnie co sie stanie w przypadku znikniecia exodusa z sieci? CZy bede mial mozliwosc odzyskania swoich coinow i odtworzyc je w innym dowolnym portfelu?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Bit-els » niedziela, 4 czerwca 2017, 13:49

Exodus zapewne jest na seedzie. W offline wrzuc seed i sprawdź adresy. Powinny być te same.
https://iancoleman.github.io/bip39/

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: pm7 » niedziela, 4 czerwca 2017, 13:53

Outlander pisze: Po zakupie stworze paper wallet i schowam w bezpieczne miejsce, Zastanawia mnie co sie stanie w przypadku znikniecia exodusa z sieci? CZy bede mial mozliwosc odzyskania swoich coinow i odtworzyc je w innym dowolnym portfelu?
Generalnie normalny paper wallet zawiera klucz prywatny w standardowym formacie i można go zaimportować do dowolnego portfela (oczywiście obsługującego daną walutę).
Jeżeli chcesz dotykać pojedyncze klucze prywatne, zapoznaj się z niebezpieczeństwami:
http://bitzuma.com/posts/five-ways-to-l ... addresses/

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Outlander » niedziela, 4 czerwca 2017, 14:04

A nie będzie lepiej jak wygeneruje adres np. na bitaddress , wydrukuje go schowam w bezpieczne miejsce po czym będę wplacal BTC ? Wydaje mi się ze za kilka lat nie będę miał żadnego problemu z dostępem do moich coinow. Czy to dobry pomysł? Dodam tylko że chodzi mi o bezpieczne przechowywanie coinow przez kilka lat z nadzieją ze kurs wzrośnie. Nie będę przeprowadzać żadnych transakcji oprócz wpłat i jednej wypłaty na samym końcu mojej inwestycji.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Bit-els » niedziela, 4 czerwca 2017, 16:44

Tak, to dobry pomysł. Tylko najlepiej zrób to na linuxie. Jeśli nie masz możliwości, to przeglądarka w trybie prywatnym, po wejściu na stronę, po kilku sekundach, wyłącz net. Wydrukuj portfel w 3 kopiach.
Po wszystkim wyłącz komputer i drukarkę.

Adres zeskanujesz sobie smartfonem, albo przed wyłączeniem kompa skopiuj go sobie i zapisz do notatnika.

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Outlander » niedziela, 4 czerwca 2017, 20:56

Bitels dzieki za podpowiedz. A zna ktos moze stronki do generowania adresow dla dash coin, lite coin, eth, i doge ?

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: esse » niedziela, 4 czerwca 2017, 21:03


Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Bit-els » niedziela, 4 czerwca 2017, 21:36

Właściwie to można zrobić tak:
Na tej stronie
"https://iancoleman.github.io/bip39/#english

odhaczyć "Supply my own source of entropy" i w okienku "entropy" wpisać jakiś stochastyczny ciąg znaków typu :
yKf7D!R7nM2x9@f4MY&SE który oczywiście trzeba zachować w kilku kopiach.

Strona wygeneruje nam pary kluczy (adres - priv key) dla wielu monet.

Coiny przelewamy na poszczególne adresy. Ważne żeby nie stracić tego specyficznego seeda.

Właściwie jest to seed, który tworzy dobrze nam znany seed wyrazowy.

Co powiecie?

To byłby sposób na przechowywanie w long

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: pm7 » niedziela, 4 czerwca 2017, 22:08

Bit-els pisze: Co powiecie?
Powiem, że na samej stronie https://iancoleman.github.io/bip39/ jest odradzany taki sposób:
Entropy

Entropy values must be sourced from a strong source of randomness. This means flipping a fair coin, rolling a fair dice, noise measurements etc. Do NOT use phrases from books, lyrics from songs, your birthday or steet address, keyboard mashing, or anything you think is random, because chances are overwhelming it isn't random enough for the needs of this tool.

Do not store entropy.

Storing entropy (such as keeping a deck of cards in a specific shuffled order) is unreliable compared to storing a mnemonic. Instead of storing entropy, store the mnemonic generated from the entropy. Steganography may be beneficial when storing the mnemonic.

The random mnemonic generator on this page uses a cryptographically secure random number generator. The built in random generator can generally be trusted more than your own intuition about randomness. If cryptographic randomness isn't available in your browser, this page will show a warning and the generate button will not work. In that case you might choose to use your own source of entropy.

You are not a good source of entropy.
Ponadto zwróć uwagę, że seed jest dobrze zdefiniowany w BIP. Sposób przetworzenia entropii na seed jest specyficzny dla tej strony, co może kiedyś spowodować problemy "jak uzyskać seed/klucze z entropii?".

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Outlander » niedziela, 4 czerwca 2017, 22:32

Wlasnie wydrukowalem adresy, to jest najprostszy sposob na przechowywanie coinow, a wiadomo ze najprostsze rozwiazania sa najlepsze. Przynajmnie nie bede sie martwil ze za 10 lat nie bede w stanie odtworzyc seed itd. wystarczy ze zrobie skan QR i jest kasiorka 8-)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Bit-els » niedziela, 4 czerwca 2017, 22:56

@pm7, zauważyłem, że wpisanie kilkunasto znakowego ciągu powoduje wyswiwtlenie "słaba entropia"
Przy 99 znakowym było już ok.

Więc tak to widzę- w generatorze haseł stworzyć takie 100 znakowe, wpisać w okienko, a zapisać nie to hasło, tylko seed wyrazowy.

Zapisać wyrazy w kilku kopiach. Wysłać na szyfrowaną skrzynkę typu proton mail

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: pm7 » niedziela, 4 czerwca 2017, 23:04

Bit-els pisze: Więc tak to widzę- w generatorze haseł stworzyć takie 100 znakowe, wpisać w okienko,
Czyli chodzi o wykorzystanie lepszej entropii niż dostępnej w przeglądarce?
Bit-els pisze: a zapisać nie to hasło, tylko seed wyrazowy.
Lepiej. Poprzednio zrozumiałem, że chcesz zapisać entropię, zamiast seed:
Bit-els pisze: Ważne żeby nie stracić tego specyficznego seeda.

Właściwie jest to seed, który tworzy dobrze nam znany seed wyrazowy.
Bit-els pisze: Zapisać wyrazy w kilku kopiach. Wysłać na szyfrowaną skrzynkę typu proton mail
Ja bym raczej się skupił na zaszyfrowaniu wyrazów (najlepiej czymś, co potrafi użyć mocnego "key stretching") niż na szyfrowanych skrzynkach pocztowych.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Bit-els » niedziela, 4 czerwca 2017, 23:09

@pm7, tak, w pierwszej chwili myślałem o "haśle" tworzącym entropie.

Czy keepass byłby odpowiednim kontenerem? Ze względu na pętle obliczeniowe. - obrona przed brutaforce

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: pm7 » niedziela, 4 czerwca 2017, 23:15

Keepass powinien się sprawdzić w tym celu. Jest uznanym narzędziem i umożliwia łatwe ustawienie ile obliczeń trzeba wykonać do sprawdzenia jednego hasła.

Linuksowe szyfrowane kontenery (LUKS) również umożliwiają ustawienie tego, ale wymaga to użycia konsoli (domyślnie chyba ustawia tyle, ile obliczeń jest w stanie wykonać w 1-2s na komputerze, gdzie jest tworzony kontener).

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 5 czerwca 2017, 08:03

@pm7, czyli nie ufasz takim rozwiazaniom jak tutanota com czy proton?
Rozumiem, że patrząc bardzo purystycznie, to zawsze gdzieś tam może być oszustwo.
Ale tak realnie- czy ktokolwiek znaczący ze świata IT, crypto podważył uczciwość ich rozwiązań.

Pomijam fakt, że mogą zamknąć serwery. Ale to może zrobić każda firma oferująca chmurę i wtedy nasz keepass też przepada

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: pm7 » poniedziałek, 5 czerwca 2017, 16:27

@Bit-els, to są rozwiązania online. Z zasady ufam im mniej, niż szyfrowaniu programem zainstalowanym lokalnie.

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: marlone » niedziela, 18 czerwca 2017, 10:15

Czy są tu jacyś użytkownicy portfela Exodus? Z uwagi na luki bezpieczeństwa wykryte w Jaxxie zastanawiam się nad przenosinami i natrafiłem właśnie na Exodusa. Wydaje się funkcjonalnie zbliżony do Jaxxa (też obsługuje kilka kryptowalut). Jak jest z bezpieczeństwem? Poleci ktoś to rozwiązanie?

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Outlander » niedziela, 18 czerwca 2017, 14:38

Ja uzywalem exodus przez jakis czas ogolnie nie mam zastrzezen, ladny interfejs, fajne wykresiki statystyki, i bardzo latwy w obsludze, tylko troche zastanawia mnie jedna rzecz a mianowicie wyczytalem w FAQ ze sami tworcy portfela nie radza trzymac duzej ilosci krypto... po przeczytaniu tego wyplacilem srodki...

Dodano po 2 minutach 49 sekundach:
@marlone,

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość