EXODUS, pierwszy portfel...

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: marlone » niedziela, 18 czerwca 2017, 15:01

wyczytalem w FAQ ze sami tworcy portfela nie radza trzymac duzej ilosci krypto... po przeczytaniu tego wyplacilem srodki...
Też na coś takiego natrafiłem. W zasadzie tu nie chodzi o samego exodusa tylko ogólnie o portfele, które łączą się z netem. Oni po prostu wskazują, że najbezpieczniej trzymać na portfelach typu nano s itp. I tu pojawia sie kolejne pytanie. Jak piszesz, że wypłaciłeś to co masz na myśli. Wszystko na konto w banku i koniec z krypto czy po prostu znalazłeś inne rozwiązanie? Czy rzeczywiście te portfele (jaxx, exodus itp.) mogą nie być bezpieczne. Niby chciałbym pobawić się "na poważnie" w krypto, ale cały czas trafiam na wzmianki o niebezpieczeństwach w kwestii samego trzymania krypto. Jeśli chodzi o tradycyjną bankowość to mamy KNF i tym podobne instytucje, które pilnują żeby kasa nam nie wyparowała. W przypadku krypto trzeba liczyć na siebie, a jak widać nie jest to takie banalne jakby się mogło wydawać. Może ktoś jeszcze się wypowiedzieć na temat exodusa? Może polecicie inne rozwiązania bezpieczne to mid/long term inwestowania?

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Outlander » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 12:48

@marlone, Juz od jakiegos czasu nie trzymam krypto na gieldach ani na zadnych portfelach online. Mam wydrukowane papierowe portfele i tam trzymam walute. Jest to najbepieczniejszy sposob moim zdaniem. Nie ufam ani gieldom ani portfelom online. kazda gielda moze sie zwinac, to samo z portfelami online. Ja lubie trzymac kase w reku i taka mozliwosc daje mi papierzak. Kupuje krypto i "bagholduje" przez nastepne kilka, kilkanascie lat i nie musze sie martwic czy taki jaxx lub exodus bedzie istnial. Bede chcial wyplacic kase to wklepuje private key w dowolny dostepny wallet i jest gitara 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 16:49

Outlander pisze: Bede chcial wyplacic kase to wklepuje private key w dowolny dostepny wallet i jest gitara 8-)
http://bitzuma.com/posts/five-ways-to-l ... addresses/
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Outlander » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 17:06

@adam1226, ok, ja dzialam podobnie jak Carlos, z ta roznica ze Carlos cierpi na brak myslenia i stracil BTC przez swoja glupote. Raz uzyty paper wallet powinien trafic do kosza a srodki przeniesione na kolejny nowy adress.

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: marlone » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 17:22

Nie ufam ani gieldom ani portfelom online. kazda gielda moze sie zwinac, to samo z portfelami online.
Jaxx i Exodus to nie są portfele online.
nie musze sie martwic czy taki jaxx lub exodus bedzie istnial.
Czy akurat tego muszą obawiać się użytkownicy tych portfeli? To nie jest tak, że na podstawie kopii zapasowej (te kilkanaście słów) da się odzyskać fundusze nawet w innym portfelu? Schodzimy trochę z tematu, ale z chęcią przeczytam w tym miejscu nieco więcej o kwestii odzyskiwania pieniędzy po likwidacji portfela/utracie komputera i innych równie przykrych wydarzeniach.

Jakie są realne zagrożenia dla kogoś kto trzyma kasę na portfelu jaxx/exodus - portfele użytkowane na własnym komputerze, sporadycznie odpalane? Czy Ledger Nano S to spora różnica w bezpieczeństwie? Jak wygląda sprawa w przypadku zagubienia/zniszczenia samego nośnika?

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: czajaPL » piątek, 7 lipca 2017, 09:32

czy jak skopiuje z appdata/local/ katalog Exodus na inną partycje to uruchomie go po reinstalacji systemu
pytam bo nie widzę tam typowego pliku wallet

czy mogę pzrenieść ten katalog na pendrive i uruchamiać go z niego?
kopie wykonałem na email i na 12 słów .

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 8 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Bartek843 » sobota, 8 lipca 2017, 01:47

Bezpieczny jest ten Exodus?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Bit-els » sobota, 8 lipca 2017, 09:00

@marlone, seed odtworzy zawsze te same pary klucz-adres.
Gdyyyyby portfele i ich serwery poznikały, to na stronach tego typu odzyskasz privy
https://iancoleman.github.io/bip39/

Exodusa nie testowałem, a jaxx to syfmalaria. Jest cały wątek o tym portfelu. Plus opinie moich znajomych, starych wyjadaczy crypto

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Hegi » piątek, 12 stycznia 2018, 05:44

Witam serdecznie.
Odkopuje i pytam ponownie o portfel Exodus. Ktoś używa i ewentualnie poleca?

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: czajaPL » sobota, 13 stycznia 2018, 07:12

ja używam i polecam , żadnych problemów.
exodus jak i exodus/eden

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: ttmy » sobota, 13 stycznia 2018, 12:18

czajaPL pisze:ja używam i polecam , żadnych problemów.
exodus jak i exodus/eden
A jak wygląda sprawa z updatami Exodusa? Korzystam z niego do nie długiego czasu i teraz prosi o upgrade, mogę się bezpiecznie zgodzić czy trzeba coś kombinować żeby środki nie przepadły?

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: czajaPL » niedziela, 14 stycznia 2018, 06:46

zrob to , na ich stronie w dziale download podają daty kiedy wyjdzie następna wersja
i obowiazkowo zrób backup na email i 12 słów.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: thoms21 » poniedziałek, 29 marca 2021, 21:52

Witam, znów odświeżam temat :)

cały czas myślałem, że seed załatwia sprawę, jednak faktycznie - seed tylko w przypadku zgubienia telefonu, kompa itp.
Co jeśli exodus lub inny portfel się zwinie z rynku, a ich aplikacja zniknie również z app store i google play?

Jak mogę zrobić klucze prywatne takie twarde, paper wallet żeby mieć już na pewno dostęp do krypto niezależnie ile lat będę je trzymał?

Nie mam nikogo kto fachowo mi pomoże w tej kwestii. Mogę też kupić ledgera, tylko jeśli on się zepsuje to też muszę mieć drugiego, żeby odtworzyć pierwszego, prawda? No i nie ma tam np USDC, który bardziej wolę na czas bessy niż USDT, który jest niepewny..

Bardzo proszę aby ktoś mnie nakierował jak mam zabezpieczyć swoje krypto w najlepszy możliwy sposób, bo szukam info od kilku dni ale nikt nie podaje dokladnie jak zrobić te klucze prywatne w portfelach online i dlaczego wybrać ledgera.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: zdzicho2000 » poniedziałek, 29 marca 2021, 23:39

Obliczanie kluczy z seeda to pewien koncept. Jak wzór matematyczny. Mając wiedzę wyjdziesz od 2+2=4 do wzoru Einsteina, w dużym uproszczeniu mówiąc. Tu podobnie. Ale żeby nie trzeba uczyć sie wszystkiego istnieją narzędzia, np to:
https://iancoleman.io/bip39/

sprawdź sobie czy wpisując seed pokaże ci sie para klucz- adres z exodusa
zrob to offline, a najlepiej na testowym seedzie, który potem nie będzie używany przez ciebie

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: thoms21 » wtorek, 30 marca 2021, 09:41

Dzięki bardzo za szybką odpowiedź, czyli jednak mając seed nawet jak portfel zniknie z sieci jestem w stanie odszyfrować z tego klucz prywatny i adres.
On odczytuje rozumiem wszystkie klucze? Bo tam jest więcej krypto niż tylko 1.

Ledger według mnie daje to, że jest offline ale to sprzęt, który miewa problemy i myślę jest bardziej narażony na uszkodzenia, więc nie wiem czy tak do końca jest bezpieczny?

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: zdzicho2000 » wtorek, 30 marca 2021, 09:57

to jest niestety bardziej skomplikowane. odpowiednie narzędzia zawsze się znajdzie, choć kto ma małą widzę, może mieć problemy. Dlatego musisz to sprawdzić, czy zobaczysz te same adresy.

ale tez szansa, że nagle znikną wszystkie kopie portfeli jest tak mała, ze większe prawdopodobieństwo jest, ze zgubisz seeda, albo ktoś ci się włamie do kompa, ukradnie telefon, odgadnie hasło

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: thoms21 » wtorek, 30 marca 2021, 12:32

Ok, a co byś proponował osobie takiej jak ja.
Mam Exodus i Coinomi, seedy zapisane oczywiście, co jeszcze powinienem zrobić by zabezpieczyć swoje krypto jak najbardziej od sytuacji gdyby exodus czy coinomi się zwinęły z rynku?
Oczywiście jestem otwarty na kupno Ledgera nano S jeśli to daje większe bezpieczeństwo.

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: Dar0 » wtorek, 30 marca 2021, 14:11

thoms21 pisze: wtorek, 30 marca 2021, 12:32 Mam Exodus i Coinomi, seedy zapisane oczywiście, co jeszcze powinienem zrobić by zabezpieczyć swoje krypto jak najbardziej od sytuacji gdyby exodus czy coinomi się zwinęły z rynku?
Możesz zrobić lokalną kopie bezpieczeństwa instalek tych portfeli.
thoms21 pisze: wtorek, 30 marca 2021, 12:32 Oczywiście jestem otwarty na kupno Ledgera nano S jeśli to daje większe bezpieczeństwo.
Portfel sprzętowy to zawsze większe bezpieczeństwo, do większych kwot wręcz obowiązkowy(ewentualnie zimny portfel jako alternatywa). Oczywiscie po zakupie trzeba wygenerować urządzeniem nowego seeda.
thoms21 pisze: wtorek, 30 marca 2021, 12:32Ok, a co byś proponował osobie takiej jak ja.
Dobrze zabezpiecz seeda. Czyli min 2 kopie i tak żeby przetrwał pożar, zamokniecie, wyblakniecie czyli najlepiej wyryć to w metalu.
Dodatkowo dobrze to schowaj żeby nikt tego nie podejrzał i się nie chwal bitcoinem, był na forum przypadek kradzieży (spisania, zrobienia zdjęcia?) przez znajomego.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: zdzicho2000 » wtorek, 30 marca 2021, 19:42

Możesz jeszcze tworząc portfel w Coinomi wybrać dodanie tzw pasfrazy. Czyli soli mówiąc kryptograficznie ;-)
Jakiś prosty tekst, jakaś oczywista data dla Ciebie, może pesel jeśli go pamiętasz. tak, żebyś tego nie zapomniał!
I na kartce masz tylko napisany seed, bez komentarza, że do Coinomi i że sól jeszcze jest konieczna. O tym musisz juz tylko Ty pamietać.
Ale to może być w sumie utrudnienie dla kogoś zupełnie świeżego.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EXODUS, pierwszy portfel...

Postautor: thoms21 » piątek, 2 kwietnia 2021, 16:53

Dzięki Panowie za pomoc ;)

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości