Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 15 maja 2017
Reputacja: -9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: emil2233 » poniedziałek, 15 maja 2017, 23:46

Hm, historia transakcji zniknęła. Zainstalowałem Multibit, słowa seed weszły i jest saldo po prostu 0 BTC :)
Chyba nigdy w życiu nie miałem, nie złapałem wirusa. Normalnie się zachowuje, nie instaluje głupot, mam od wieków Kasperskiego.
A tu taki zonk.

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: wdaddy » poniedziałek, 15 maja 2017, 23:50

emil2233 pisze: Zainstalowałem Multibit, słowa seed weszły i jest saldo po prostu 0 BTC

głupie pytanie może zadam, ale poczekałeś aż Multibit się zsynchronizował z siecią ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: pm7 » poniedziałek, 15 maja 2017, 23:56

pm7 pisze: seed można "zinterpretować" na różne sposoby. Z zasady seed wygenerowany w konkretnym programie zawsze da te same wyniki w tym programie, ale często inne w innych programach. Jeżeli chcesz przenosić adresy pomiędzy portfelami, lepiej użyć głównego klucza prywatnego - trochę jak seed, ale jeden długi ciąg znaków, który częściej jest interpretowany tak samo między portfelami.

Możesz przekonwertować seed na główny klucz prywatny według schematu konkretnego portfelu, tu instrukcja jak uzyskać adresy widoczne w Multibit HD: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 19#p293919
Nie znam niestety ścieżki dla portfela JAXX. Być może oferuje on eksport "Master Private Key".

Mocno odradzam również korzystanie z Multibit (zarówno HD, jak i Classic), Blockchain.info i Bitcoin Core

Portfel blockchain.info jest niebezpieczny i daje za małe opłaty. Od jakiegoś czasu mamy tu dużo postów o problemach z nim.
Multibit (zarówno Classic, jak i HD) podobnie daje małe opłaty (a konkretnej nie ma automatycznego dobierania opłat).
Bitcoin Core teoretycznie sobie radzi, ale ma inne problemy, głównie wolną synchronizację. Ma sens jeżeli masz dużo nieużywanych zasobów na komputerze i będziesz go trzymał uruchomionego kilka godzin dziennie.

Najlepsze portfele obecnie to
-PC: Electrum
-Android: Mycelium
-iPhone: ponoć breadwallet

Od biedy, jak ktoś bardzo chce portfel w przeglądarce, polecam sprawdzić GreenAddress (ale nie używać ich do odbierania przelewów z faucetów).
Do przechowywania większych ilości BTC należy rozważyć zakup portfela sprzętowego, jak Bitcoin Trezor.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 15 maja 2017
Reputacja: -9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc portfel Jaxx

Postautor: emil2233 » wtorek, 16 maja 2017, 00:01

Eh, że nie przeczytałem tego wątku wczesniej.
Miałem 2 BTC na JAXX :"( otworzyłem nowy wallet na drugim kompie, wpisałem słowa seed i w tym momencie zniknęły Bitcoiny. Zniknęła historia transakcji, nic. Kaplica. Odpaliłem Multibit na te same slowa seed, ale też saldo 0 BTC. Msakra, bo dla mnie to sporo kasy. Ładnych kilka miesięcy zbierania poszlo w dym. Tak pomyślałem, że z kazdym walletem tak może być. Skąd wiadomo że ktoś kto stworzy wallet nagle sobie ich nie przytuli. Juz w Banku sa pewniejsze pieniądze. Ehh :"(

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc portfel Jaxx

Postautor: pm7 » wtorek, 16 maja 2017, 00:05

emil2233 pisze: Odpaliłem Multibit na te same slowa seed, ale też saldo 0 BTC. Msakra, bo dla mnie to sporo kasy. Ładnych kilka miesięcy zbierania poszlo w dym.
Spokojnie, jeżeli Multibit nie widzi transakcji wypłacającej środki, to jest możliwe, że to tylko awaria i środki są dostępne. Odpowiedziałem Ci w temacie, który stworzyłeś: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 33#p315633
emil2233 pisze: Tak pomyślałem, że z kazdym walletem tak może być. Skąd wiadomo że ktoś kto stworzy wallet nagle sobie ich nie przytuli.
Głównie opieramy się na open-source i w razie większych środków na separacji kluczy (trzymaniu ich offline, czy w portfelach sprzętowych).

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 15 maja 2017
Reputacja: -9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: emil2233 » wtorek, 16 maja 2017, 00:07

wdaddy pisze: głupie pytanie może zadam, ale poczekałeś aż Multibit się zsynchronizował z siecią ?
Oczywiście.
Może ten Jaxx był z wirusem. Równie dobrze to samo może być z Electrum czy Trezorem. Kto wie co w tym siedzi. Powiem szczerze, że przechodze na sceptyka. Można bawić się, ale tysiącznymi częściami bitcoina. Jeśli miałbym zamienić na BTC np 100tys zł albo milion to nie odwarzyłbym się już, nawet na trezorze. Chyba dziś nie usne, kufa jego mać :(

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: wdaddy » wtorek, 16 maja 2017, 00:08

w tym drugim wątku co też jest o jaxx'ie jest takie coś

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 20#p313366

nie wiem, nie widziałem go na oczy, dlatego nie wiem czy to pomoże. w każdym razie da się wyeksportować klucze. :?:

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 15 maja 2017
Reputacja: -9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc portfel Jaxx

Postautor: emil2233 » wtorek, 16 maja 2017, 00:11

No wiem. A niech to już będzie w dwóch tematach, ku przestrodze dla innych. Bo w razie takiej straty to naprawdę można odejść od zmysłów.
No ale faktycznie może jakaś awaria, ale jak teraz usnąć.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: pm7 » wtorek, 16 maja 2017, 00:19

emil2233 pisze: Kto wie co w tym siedzi.
Każdy, komu się chce poświęcić czas na przeczytanie kodu źródłowego.
emil2233 pisze: No ale faktycznie może jakaś awaria, ale jak teraz usnąć.
Spróbuj przenieść portfel do Electrum, jak napisałem wcześniej.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: cryptotrader » wtorek, 16 maja 2017, 00:49

@emil2233
Jest jeszcze Jaxx na androidzie! Spróbuj tam wprowadzić seed i przywrócić portfel. Być może tutaj pójdzie to bez problemu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: amneziahaze » wtorek, 16 maja 2017, 01:28

Nie znam niestety ścieżki dla portfela JAXX. Być może oferuje on eksport "Master Private Key".
Normalnie jest zapisana historia transakcji i priv też można spokojnie wydobyć, także wątpię aby komuś ot tak coś po prostu wsiąkło, nawet jeżeli jest to zryty wallet Jaxx. Miałem podobne problemy i nigdy nic mi nie wyparowało ostatecznie.

i jest jeszcze support.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 15 maja 2017
Reputacja: -9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: emil2233 » wtorek, 16 maja 2017, 09:09

pm7 pisze:
emil2233 pisze: Kto wie co w tym siedzi.
Każdy, komu się chce poświęcić czas na przeczytanie kodu źródłowego.
czyli najpierw trzeba zostac programistą, a dopiero potem zacząć bawić się w wallety? No to faktycznie wielka przyszłość przed bitcoinem :)

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
cryptotrader pisze: @emil2233
Jest jeszcze Jaxx na androidzie! Spróbuj tam wprowadzić seed i przywrócić portfel. Być może tutaj pójdzie to bez problemu.
No właśnie, muszę spróbować. Akurat nie mam Androida w telefonie, ale coś wymyślę.

Dodano po 23 minutach 14 sekundach:
Na Electrum też O BTC.
Wydaje mi się, że Jaxx to po prostu scam i zakosili kasę.
Odpisali z supportu z prośbą aby spróbować zgodnie z instrukcją:
https://decentral.zendesk.com/hc/en-us/ ... -can-I-do-

Dodano po 14 minutach 45 sekundach:
.... i kamieni kupa. w block explorer balance tez jest O BTC. Czy li Jaxx sobie wzięli. Może pochopne okarżenie, ale innej opcji nie widze. Nie mam żadnego wirusa.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: Bit-els » wtorek, 16 maja 2017, 10:00

Jest jeszcze wersja na przeglądarkę. Chromium i fire fox.
Tam spróbuj.

Ale co pokazuje blockexplorer? Wpisz adres na jakim powinny być Twoje btc i zobacz historię

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: pm7 » wtorek, 16 maja 2017, 10:01

emil2233 pisze: czyli najpierw trzeba zostac programistą, a dopiero potem zacząć bawić się w wallety? No to faktycznie wielka przyszłość przed bitcoinem :)
Większość ufa, że inni sprawdzili. Albo ich to nie obchodzi, bo nie rozumieją ryzyka.
emil2233 pisze: Może pochopne okarżenie, ale innej opcji nie widze. Nie mam żadnego wirusa.
Pochopne. Piszesz, że w Electrum jest 0 BTC, ale nie piszesz czy widać w nim jakieś transakcje. Jeżeli nie ma transakcji, to znaczy że błędnie przywracasz konto, a nie że środki zostały ukradzione.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: adam1226 » wtorek, 16 maja 2017, 10:17

Seedy jaxa i electrum sa kompatybilne?
Jakie adresy sprawdzasz? Z tego co przywracasz czy ze starego portfela?
Skad miales btc ? Z gield? Faucetow? Od ludzi? Mysle ze powinienes moc sprawdzić na jakie adresy przyjmowales btc i dopiero te adresy sprawdzasz w blockexplorerach
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: Bit-els » wtorek, 16 maja 2017, 10:45

Zobacz do blockexplorera. Jeśli na adresie są środki, to znaczy że jaxx swiruje i mimo, że do teamu dołączył Charli Shreem, trzeba wywalić jaxxa do kosza.
Jeśli bity zobaczysz, to wyjmij priv keya tego adresu z jaxxa i przenieś do electrum, coinomi na adroida. Jako funkcja sweep.
Wtjmuje się z jaxxa:
Menu- tools- priv- dana moneta- export.
Rób to na wyłączonym necie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: adam1226 » wtorek, 16 maja 2017, 11:34

@Bit-els, ale jemu prawdopodobnie gdzieś wcięło walleta...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: Bit-els » wtorek, 16 maja 2017, 13:25

@adam1226, ale wallet to seed przecież.

Jakoś musiał zasilić adres. Z giełdy zapewne. Wiec poszukaj na jaki adres poslales z giełdy btc, zobacz w explorerze czy one tam są. Jesli tak, to wg posta mojego powyżej postępuj.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: pm7 » wtorek, 16 maja 2017, 13:26

@Bit-els,
pm7 pisze: seed można "zinterpretować" na różne sposoby. Z zasady seed wygenerowany w konkretnym programie zawsze da te same wyniki w tym programie, ale często inne w innych programach.
Ale chyba to wiesz i mogło Ci chodzić o to, że autor tematu wciąż ma dostęp do listy adresów/kluczy w JAXX.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: Bit-els » wtorek, 16 maja 2017, 13:28

Więc seeda trzeba wpisać do jaxxa. Jako odtworzenie portfela. I wyjąć priv z adresu na jakim sa btc.
Jeśli tak pokazuje explorer bloków, nie jaxx. Bo jaxx może być kompletnie skopanym portfelem

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości