Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: bl4ck » niedziela, 16 grudnia 2018, 22:24

Skoro widzisz że w blockchainie wyszły one z twojego adresu to kaplica... musisz wyciągnąć wnioski zmienić system na linuxa a najlepszą opcją będzie wallet sprzętowy trezor np.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Kamien » niedziela, 16 grudnia 2018, 22:50

Ale w jaki sposób ktoś mu wbił na walleta? Dziś trzeba się naprawdę postarać by złapać jakiegoś wirusa nawet na windowsie.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: bl4ck » niedziela, 16 grudnia 2018, 23:02

@Kamien,
No to dziwne masz przekonanie chyba nie wiesz ile ludzi raportowało tutaj kradzieży w czasie boomu.
Te "syfy" są bardzo często niewykrywalne przez początkowy okres, dla przykładu ostatnio na komputerze kobiety zagnieździł się "kopacz" xmr najlepsze jest to że bestia uaktywniała się dopiero jak zostawiłeś komputer w bezczynności, wiesz jak się dowiedziałem o jego istnieniu mój router asus wykrył właśnie ten zainfekowany komputer i blokował połączenie szukałem "syfa" kilkoma najpopularniejszymi antywirusami wykrył go tylko Trend Micro czyli ten sam skaner który jest w routerze.

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: grajek1 » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 06:24

Najśmieszniejsze jest to że odpaliłem jaxx żeby przesłać wszystko na binance, qurwa co za pech. Mój przypadek niech będzie przestrogą dla innych, uważajcie bo nigdy nie wiadomo co za ustrojstwo czyha i co się może wydarzyć, zabezpieczcie swoje środki lepiej ode mnie. Co do samego jaxx, no cóż, prześlę etc które mi zostało i usuwam go w pizdu. W ramach ciekawostki, na ten adres na który zostały wysłane moje eth wpłynęło jeszcze kilka eth z bittrex oraz poloniex, ciekawe czy to jego konta, czy ten ktoś komuś to podiwanił z giełdy, gdyby tak napisać do nich na support może coś by się wskórało? Ale co ja napiszę, co ja się łudzę ;/ Ciekawe czy został wyciągnięty klucz do jaxxa i ktoś od siebie to wysłał, czy bezpośrednio z mojego komputera, co ciekawe poszły tylko eth i to idealnie tak że na portfelu zostało mi 0$.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: HODLER.TECH » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 09:23

@grajek1
Jakiś czas temu była afera związana z przechowywaniem kluczy prywatnych przez Jaxx, dało się je wydobyć mając dostęp do komputera. Jaxx odpowiadając na tę sytuację stwierdził że to "ich polityka" a nie błąd. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w tym portfelu używa się 4 cyfrowego PINu a nie bezpiecznego hasła, wystarcza on do odszyfrowania i wyświetlenia seeda. Jest to zamknięty kod więc nie wiadomo co dzieje się z kluczami, nikt nie może zweryfikować jakości zabezpieczeń, a ktoś kto znajdzie lukę może napisać sobie oprogramowanie do wykorzystywania tych słabości. Podobnie jest z Exodus - ma zamknięte źródło a umożliwia odzyskanie hasła do portfela poprzez email - nie wiadomo gdzie są przechowywane te hasła i jak są zabezpieczone.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 10:49

@HODLER.TECH, tak, to była sprawa z seedem a portfelu mobilnym. Nie szyfrowali go. Była dyskusja w necie o tym.

Jaxx to porażka i syf od samego początku. Dziwne, że Charlie Shreem go wspiera, stary EA

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: grajek1 » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 10:52

Kaszana, jestem zły że trzymałem to bezpośrednio na dysku swojego komputera bez żadnego zabezpieczenia, ostatnio miałem takie myśli czy to jest aby bezpieczne i żeby mi nikt tego nie zwędził, za późno, człowiek uczy się na błędach. Giełda niby bezpieczna, też czysto teoretycznie tylko bezpieczna. Czuje się teraz zagrożony na swoim komputerze, jak sprawdzić zagrożenia, czy i tak to nic nie da tylko wywalić jaxx i olać temat? Mogę postawić czysty win10, ale nie chce mi się wszystkiego od nowa instalować.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: HODLER.TECH » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 11:17

@grajek1
Skoro raz zginęły Ci środki, możliwe że ktoś przejął klucz prywatny jednej z Twoich kryptowalut. Skoro tak się stało to znaczy że nie powinieneś ignorować tego zagrożenia, ponieważ możesz stracić środki z innych portfeli, lub Twoje dane z maili mogą wyciec, możesz stracić środki z giełd jeśli zachowałeś np. klucz 2FA na komputerze lub nie posiadasz 2FA na którejś z giełd z których korzystasz. Powinieneś dokładnie przeskanować swój komputer, zmienić hasła do poczty, giełd etc.

Jeśli chcesz mieć portfel odizolowany od systemu z którego korzystasz na co dzień, możesz postawić sobie VirtualBox z np. Ubuntu i używać go tylko do portfeli. Instalacja Linuksa zajmie około 30 minut, da się go szybko uruchomić jednym kliknięciem w ikonkę na pulpicie.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: grajek1 » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 11:24

Nie chce też popadać w paranoję. Zrobię tak, mam drugi, nowy dysk ssd i postawię na nim czysty windows 10, zmienię hasło do swojego główna maila, na binance mam zabezpieczenie kod sms przy logowaniu. Natomiast mam kolejny problem co do samego jaxx, nie mogę wysłać zcash, zero reakcji, bądź transaction failed, świetny portfel. Wszystkie pozostałe środki ulokuję na binance. Pomoże ktoś? W rozpaczy mogę napisać do supportu jaxx, nie mam nic do stracenia już jeśli chodzi o ethereum, tylko myślę jak sformułować wiadomość, że po prostu środki zostały przesłane na inny adres bez mojej wiedzy?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 14:05

A masz aktualną wersję jaxxa? Liberty sie nazywa chyba.
https://jaxx.io

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: grajek1 » wtorek, 18 grudnia 2018, 12:52

Bit-els pisze: A masz aktualną wersję jaxxa? Liberty sie nazywa chyba.
https://jaxx.io
Miałem starą wersję, nie wiedzieć czemu się nie aktualizował, to też mogło przyczynić się do ataku. Za trzecim podejściem backup zsynchronizował się i z tej najnowszej wersji udało się wysłać zcash, wszystko już mam na binance, mam nadzieje że tam bezpiecznie. Czeka mnie trochę roboty, postawię czysty windows 10, trzeba będzie od nowa wszystko instalować, jakie zabezpieczenie przeciwwirusowe polecacie? Łamię też sobie głowę co zrobić z utratą eth, odkupić je za kasę póki kurs niski, czy nie, ale chyba odkupię bo jak pójdzie do góry to będę żałował.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » wtorek, 18 grudnia 2018, 13:03

Na żadnej giełdzie Twoje środki nie są bezpieczne!

kup sobie taniego laptopa w lombardzie, dokonaj resetu do ustawień fabrycznych zainstaluj linuxa minta. Windows jest dziurawy i niebezpieczny. To nie jest system pod crypto

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: grajek1 » wtorek, 18 grudnia 2018, 13:38

Bit-els pisze: Na żadnej giełdzie Twoje środki nie są bezpieczne!

kup sobie taniego laptopa w lombardzie, dokonaj resetu do ustawień fabrycznych zainstaluj linuxa minta. Windows jest dziurawy i niebezpieczny. To nie jest system pod crypto
Nie sądziłem że to takie niebezpieczne, uświadamiam sobie dopiero to teraz pisząc tutaj i padając ofiarą. Czyli pozostaje linux albo trezor? A jak ze środowiskiem systemu android, np. coinomi, pozytywne opinie zbiera.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » wtorek, 18 grudnia 2018, 13:48

Teoretycznie android nie jest najlepszym rozwiązaniem, a coinomi to zamknięty kod. Ale moje osobiste doświadczenie pokazuje, że wszystko jest ok. Ale też nie ściągam dziwnych aplikacji (również wszelkiej maści tickerów btc) nie łażę po podejrzanych stronach. Jak dotąd coinomi i android mnie nie zawiódł. Ale oczywiście nie jest to rozwiązanie na trzymanie środków na long

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Sokon » wtorek, 18 grudnia 2018, 13:50

grajek1 pisze: A jak ze środowiskiem systemu android,
Chyba wolę windows'a niż android'a... Jeśli chcesz być (w miarę) bezpieczny tylko Linux

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: grajek1 » wtorek, 18 grudnia 2018, 13:53

Bit-els pisze: Teoretycznie android nie jest najlepszym rozwiązaniem, a coinomi to zamknięty kod. Ale moje osobiste doświadczenie pokazuje, że wszystko jest ok. Ale też nie ściągam dziwnych aplikacji (również wszelkiej maści tickerów btc) nie łażę po podejrzanych stronach. Jak dotąd coinomi i android mnie nie zawiódł. Ale oczywiście nie jest to rozwiązanie na trzymanie środków na long
Rozumiem że w moim przypadku coinomi będzie bezpieczniejsze od giełdy?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » wtorek, 18 grudnia 2018, 14:03

a to na 100 %
Giełda to oddanie kluczy prywatnych w trzecie ręce. niebezpieczeństwo zhackowania, zajęcia przez służby, przez samą giełdę

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: grajek1 » wtorek, 18 grudnia 2018, 17:54

Bit-els pisze: a to na 100 %
Giełda to oddanie kluczy prywatnych w trzecie ręce. niebezpieczeństwo zhackowania, zajęcia przez służby, przez samą giełdę
Ok, aktualnie wyślę wszystko na coinomi żeby nie logować się na giełdę na systemie windows. Coś mi się przypomniało, tydzień przed tą kradzieżą szukałem trainera do gry, pobrałem kilka archiwum .rar gdzie od razu zostały zablokowane i kaspersky wyrzucił komunikat o zablokowaniu próby "wejścia" do mojego komputera (coś w ten deseń), wyskoczyło to kilka razy, uruchomiłem ponownie komputer i było ok, olałem to i mam za swoje ;/

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » wtorek, 18 grudnia 2018, 17:58

@grajek1, tylko zabezpiecz seed. Kopia, najlepiej dwie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: fenikstomek » czwartek, 20 grudnia 2018, 19:49

Zauważyłem że co jakiś czas mój adres BTC na Jaxx ulega zmianie. Nie ma zmiany na ETH. Czy to normalne w przypadku Jaxx?

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości