Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 15 maja 2017
Reputacja: -9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: emil2233 » wtorek, 16 maja 2017, 14:02

pm7 pisze: Jeżeli nie ma transakcji, to znaczy że błędnie przywracasz konto, a nie że środki zostały ukradzione.
No racja, Na Multibit i Electrum nie ma historii transakcji, na Jaxx równiez brak historii.
adam1226 pisze: Jakie adresy sprawdzasz? Z tego co przywracasz czy ze starego portfela?
Skad miales btc ? Z gield? Faucetow? Od ludzi? Mysle ze powinienes moc sprawdzić na jakie adresy przyjmowales btc i dopiero te adresy sprawdzasz w blockexplorerach
Tworzyłem nowe portfele i wpisywałem 12 słów seed.
Bitcoiny miałem różnie, przez kilka miesięcy trzymałem na Multibit i było OK, ale jakiś miesiąc temu zapragnąłem jakis multiwallet, i zalażyłem Jaxx. A nawet 2 sztuki. Na jeden Jaxx przelałem 1,04 BTC, a na drugi 0,06 BTC. Ogólnie dziwna sprawa. Bitcoiny były z miesiąc na Jaxxach, ale wczoraj na innym kompie chciałem otworzyć też Jaxx i wpisując 12 słów portfela gdzie miałem 1,04 BTC, konto otworzyło się, ze stanem 0BTC. Ale na drugim kompie obok gdzie było otwarte to konto z balansem 1,04 nagle balans zmienił się na 0BTC. Więc chciałem zobaczyć to drugie konto Jaxx na którym miałem 0,06 BTC, i ta sama historia. A w historiach nie ma śadu, że wyszly by te kwoty.
Bit-els pisze: Zobacz do blockexplorera. Jeśli na adresie są środki, to znaczy że jaxx swiruje i mimo, że do teamu dołączył Charli Shreem, trzeba wywalić jaxxa do kosza.
Jeśli bity zobaczysz, to wyjmij priv keya tego adresu z jaxxa i przenieś do electrum, coinomi na adroida. Jako funkcja sweep.
W block explorerze wygląda to tak (konto gdzie miałem 0,06BTC:
https://blockexplorer.com/address/17L56 ... v64jUZ4Lya
czy tu widać, że 0,06 BTC gdzieś wyjechało? Jeśli tak, to samo. Przy przelewach musiałem wpisywac nawet PIN, więc przypadkowym kliknięciem tego sam nie wyslałem.
Na koncie 1,06 identyczna historia.
Wychodzi na to, że kasa zniknęła w momencie gdy jednocześnie były otwarte dwa te same wallety na dwóch różnych kompach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: amneziahaze » wtorek, 16 maja 2017, 14:30

A mogłoby być tak że na przykład wysłałeś Bitcoiny, transakcja została niezatwierdzona przez na przykład niskie fee i po prostu wróciło na poprzedni adres?

Ale skoro twierdzisz, że przez miesiąc było ok no to niemożliwe jest. Nigdy nie miałem takich czarów, nawet na Jaxx'ie, więc nie wiem. U mnie każda kryptowaluta w Jaxx,ie ma historię.. I prv keys, w Coinomi widziałem jakieś luki w historii. W ogole multiwallety raczej trochę mnie rozczarowywują, podobnie z walletami eth etc zdaje sie, ze oni tam mają jakies powiązania, polecają sie na zmiane, wiec cholera ich wie jak jest naprawdę.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: pm7 » wtorek, 16 maja 2017, 14:32

A, to na tym polega problem. Wszyscy chyba tu zakładali, że te środki na JAXX masz, bo powiedziałeś, że masz.

W Bitcoin transakcje niepotwierdzone to transakcje niezrealizowane.
Z tak małą opłatą (44 sat/B) transakcja prawdopodobnie nie zostanie zrealizowana i środków należy szukać na portfelu, z którego się je wysyłało.
https://tradeblock.com/bitcoin/tx/54b7d ... 7f37ff4a6a
https://bitcoinfees.21.co/

Prawdopodobnie w momencie przywrócenia seeda na drugim komputerze JAXX spróbował odświeżyć saldo i usunął niepotwierdzoną transakcję z historii konta.

Trochę informacji o portfelach, niepotwierdzonych transakcjach i opłatach: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 42#p315642

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 15 maja 2017
Reputacja: -9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: emil2233 » wtorek, 16 maja 2017, 14:44

amneziahaze pisze: A mogłoby być tak że na przykład wysłałeś Bitcoiny, transakcja została niezatwierdzona przez na przykład niskie fee i po prostu wróciło na poprzedni adres?

Ale skoro twierdzisz, że przez miesiąc było ok no to niemożliwe jest. Nigdy nie miałem takich czarów, nawet na Jaxx'ie, więc nie wiem. U mnie każda kryptowaluta w Jaxx,ie ma historię.. I prv keys, w Coinomi widziałem jakieś luki w historii. W ogole multiwallety raczej trochę mnie rozczarowywują, podobnie z walletami eth etc zdaje sie, ze oni tam mają jakies powiązania, polecają sie na zmiane, wiec cholera ich wie jak jest naprawdę.
Coś w tym jest. Bo tak chyba było, że były nie potwierdzone. Ale. Na wallecie Multibit z którego kiedyś wysłałem Bitcoiny aktualnie saldo jest 0 BTC.
Ale teraz zauwżyłem, że na wallecie Multibit, gdzie właśnie mogły by wrócić jest w histori, że wczoraj wieczorem znów wyjechały :) Czyli rzeczywiście, ze względu na niepotwierdzenie wróciły. Tylko, że znów wyjechały. Ale tak same by znów wyjechały? Ale ewentualnie powinny wyjechać na ten sam adres?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: pm7 » wtorek, 16 maja 2017, 14:49

Multibit wykonuje "rebroadcast", to znaczy jak transakcja zostanie cofnięta (zapomniana przez sieć) zamiast doliczyć BTC do salda i umożliwić ich wysłanie (np. z wyższą opłatą) to automatycznie próbuje w nieskończoność wysyłać tą samą transakcję ze zbyt niską opłatą, która się nie potwierdzi uniemożliwiając wysłanie ich z wyższą opłatę. Jeden z powodów dlaczego odradzam używanie Multibita.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 15 maja 2017
Reputacja: -9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: emil2233 » wtorek, 16 maja 2017, 14:52

Fak. A można jakoś zablokować tą funkcję? To może wtedy znów wrcą za miesiąc i już nie wyjdą znowu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: amneziahaze » wtorek, 16 maja 2017, 14:54

Nie mam Multibita. W electrum jest opcja ponownej wysyłki i regulacji fee. Najlepiej dać fee na maksa albo przynajmniej do połowy. Z Multibitem czytałem na forum też są jakieś problemy. Na szczęście kurs btc sie chwieje to można ogarnąć.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: pm7 » wtorek, 16 maja 2017, 15:10

emil2233 pisze: A można jakoś zablokować tą funkcję?
Możesz zmienić portfel, albo jak czujesz się na siłach dopisać odpowiednią funkcję do Multibita :)
emil2233 pisze: To może wtedy znów wrcą za miesiąc i już nie wyjdą znowu.
Ponoć zwykle wystarczy odczekać około 72h.

Jak bardzo Ci zależy, żeby użyć Multibita, możesz spróbować:
-odłączyć Internet od komputera
-użyć funkcji naprawienia portfela (powinna usunąć historię transakcji)
-wyłączyć Multibit
-podłączyć Internet z powrotem
-nie uruchamiać Multibita przez 72h
-uruchomić Multibit

Po tych czynnościach Multibit powinien mieć wyłącznie potwierdzone transakcje w historii.

Osobiście polecałbym jednak przeniesienie adresów do Electrum i pozbycie się Multibita.
Electrum nie rozsyła ponownie transakcji, ponadto automatycznie sugeruje odpowiednią opłatę oraz umożliwia użycie RBF i CPFP w razie problemów z niepotwierdzonymi transakcjami.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 15 maja 2017
Reputacja: -9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: emil2233 » wtorek, 16 maja 2017, 16:26

Ale jeśli Multibit znów wysłał bitcoiny to powinny znów dotrzeć do Jaxxa. A nie dotarły.
Ale one wróciły około po miesiącu, nie po 72h.
Ale jakby jakims cudem znów wróciły, to może zrobic tak, że odinstalować multibit, otworzyc portfel w electrum. To wrócą na electrum, tak?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: pm7 » wtorek, 16 maja 2017, 18:05

emil2233 pisze: Ale jeśli Multibit znów wysłał bitcoiny to powinny znów dotrzeć do Jaxxa. A nie dotarły.
Ta transakcja ma za małą opłatę, może w ogóle się nie pojawiać na portfelu otrzymującym.
emil2233 pisze: Ale one wróciły około po miesiącu, nie po 72h.
pm7 pisze: Prawdopodobnie w momencie przywrócenia seeda na drugim komputerze JAXX spróbował odświeżyć saldo i usunął niepotwierdzoną transakcję z historii konta.
emil2233 pisze: Ale jakby jakims cudem znów wróciły, to może zrobic tak, że odinstalować multibit, otworzyc portfel w electrum. To wrócą na electrum, tak?
Żaden cud, tak, pisałem już przecież, że Electrum powinno umożliwić wysłanie innej transakcji po tym jak wygaśnie stara. Jak przenieść:
Multibit HD do Electrum: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 19#p293919

Multibit Classic do Electrum: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 72#p298572

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 15 maja 2017
Reputacja: -9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: emil2233 » czwartek, 18 maja 2017, 15:30

Faktycznie, coiny znów dotarły na Jaxx ale znów wyszły z powrotem. Faktycznie, krążą jako niepotwierdzone.
To straszna wada Multibita, straszna, bo wychodzi na to, że jak ktoś nieopatrznie wyśle kasę, i kasa zacznie krążyć jako niepotwierdzona to licho.
A czy ktoś wie jak z Multibita odczytać klucz publiczny i prywatny?

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: wdaddy » czwartek, 18 maja 2017, 17:44

emil2233 pisze: czy ktoś wie jak z Multibita odczytać klucz publiczny i prywatny?

masz post wyżej na końcu dwa linki. odzyskać się nie da, da się niejako przenieść twoje adresy do innego programu - Electrum
emil2233 pisze: To straszna wada Multibita, straszna
wada.... funkcjonalność... zależy jak patrzeć. Electrum, Core, te portfele też tak działają. Ponawiają transakcję do bólu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: amneziahaze » czwartek, 18 maja 2017, 17:48

wdaddy pisze: Electrum(...), te portfele też tak działają. Ponawiają transakcję do bólu
tylko gdy uaktywnisz.

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: wdaddy » czwartek, 18 maja 2017, 17:57

amneziahaze pisze:
wdaddy pisze: Electrum(...), te portfele też tak działają. Ponawiają transakcję do bólu
tylko gdy uaktywnisz.
hmm, a gdzie ta opcja w Electrum jest, żeby ją móc wyłączyć/włączyć? Domyślnie chyba jest włączona? Bo sam jakiś czas temu walczyłem z taką samobroadcastującą się transakcją, i musiałem zrobić nowy wallet (na bazie seeda) który nie znał tej krążącej transakcji, dopiero jak wygasła ponowiłem ją z wyższym fee i mogłem wrócić do poprzedniego walleta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: amneziahaze » czwartek, 18 maja 2017, 18:07

Obrazek w electrum ltc nie znalazłem tego, ale pewnie w jakichś skryptach da się to zmienić.

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: wdaddy » czwartek, 18 maja 2017, 18:10

amneziahaze pisze: W electrum jest opcja ponownej wysyłki...
rozumiem, że o tym piszesz ? To nie dotyczy tego przypadku według mnie, z którym boryka się autor wątku. Opcja "replecable" to opcja związana z konkretną transakcją, musisz ją zaznaczyć przed zdefiniowaniem przelewu, po to aby ewentualnie móc w przyszłości podnieść fee. taka transakcja jest oznaczana jako non-final. No ale nie wiem jak miałoby to pomóc @emil2233 w jego przypadku

Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
amneziahaze pisze: w electrum ltc nie znalazłem tego, ale pewnie w jakichś skryptach da się to zmienić.
@amneziahaze, to nie powoduje wyłączenia rebroadcastowania. to jedynie (albo i aż) umożliwia tworzenie transakcji "replacable" o których pisałem wyżej.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: pm7 » czwartek, 18 maja 2017, 18:38

wdaddy pisze: Electrum, Core, te portfele też tak działają. Ponawiają transakcję do bólu
To jest nieprawda. Electrum nie wysyła transakcji ponownie ani razu.
amneziahaze pisze: w electrum ltc nie znalazłem tego, ale pewnie w jakichś skryptach da się to zmienić.
Poczytaj co to replace-by-fee. Electrum-LTC tego nie ma, bo i tak sieć tego nie oferuje. Rebroadcast nie da się włączyć/wyłączyć, bo Electrum nie robi tego.

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: wdaddy » czwartek, 18 maja 2017, 18:44

pm7 pisze:
wdaddy pisze: Electrum, Core, te portfele też tak działają. Ponawiają transakcję do bólu
To jest nieprawda. Electrum nie wysyła transakcji ponownie ani razu.
mógłbym pewnie stracić głowę pisząc, że "dałbym sobie łeb obciąć". Ale może faktycznie moje starania z double-spend o których pisałem wyżej, były spowodowane moją chęcią szybkiego załatwienia tematu bez czekania 72h

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: pm7 » czwartek, 18 maja 2017, 18:46

Używajcie aktualnego Electrum z włączonymi dynamicznymi opłatami i replace-by-fee, to jak dacie małą opłatę, transakcja automatycznie będzie wysłana jako RBF i da się ją łatwo podbić.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z walletem JAXX, czy ktoś miał podobny?

Postautor: Bit-els » czwartek, 18 maja 2017, 22:04

@pm7, a nie jest tak, że giełda zamiast 1 potwierdzenia gdy zobaczy RBF będzie czekać na 6?
Bo RBF pozwala na swego rodzaju podwójne wydanie, tak? Zwiekszam opłatę i adres odbiorcy i śle raz jeszcze. Czy odbiorcy nie da się zmienić?

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości