Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: przemo533 » czwartek, 6 lipca 2017, 17:06

Dziś wysłałem drugiego ETC na giełdę z programu JAXX bo mi koparka wykopała i tam spłynął. Zmieniłem już adresy by koparka wysyłała gdzie indziej a te dwa które poszły z JAXX na giełdę "wyparowały". Na razie ich nie widać. Poloniex się nie odzywa w ogóle a support z JAXXA polecił bym cache wykasował i dalej milczy.
Sprawdziłem w block explorerze etc i tam są 4 operacje na adresie dwa wejścia na zielono i dwa wyjścia na adres na giełdzie Poloniex. Jedna operacja miała miejsce 3 dni temu druga 5 godzin temu. Obu nadal nie widać na giełdzie czyli jeszcze nie zaksięgowali zapewne i muszę trochę poczekać aż się ktoś zlituje i mi te dwa etc zaksięguje. Zastanawiam się nad sensem zbierania etc jak takie z nim problemy. Jak księgowali mi na tej samej giełdzie ZEC to operacja trwała z 15 minut.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » czwartek, 6 lipca 2017, 17:17

Czyli to giełda świruje. Otrzymali Twoje etc i przesłali dalej na could wallet (tak być powinno)
Ale też powinni natychmiast udostępnić Ci Twoje monety.
Przenieś się na Bittrex.com

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: wantwrite2014 » sobota, 29 lipca 2017, 13:55

Witam czy na dzień dzisiejszy odradzacie Jaxxa? podobno najbezpieczniejszy jest Bitcoin Core poza portfelami sprzętowymi

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: pm7 » sobota, 29 lipca 2017, 14:07

wantwrite2014 pisze: czy na dzień dzisiejszy odradzacie Jaxxa?
Tak (choć szczerze mówiąc nie śledzę sytuacji z JAXX na bieżąco).
wantwrite2014 pisze: podobno najbezpieczniejszy jest Bitcoin Core poza portfelami sprzętowymi
Zasadniczo tak, ale realistyczny w normalnych warunkach portfel Bitcoin Core nie jest znacząco bezpieczniejszy niż np. Electrum.
To idzie mniej-więcej tak:
-niebezpieczne: portfele, gdzie nie kontrolujesz kluczy (Coinbase, w pewnym sensie giełdy)
-akceptowalne na drobne: portfele online z kryptografią wykonywaną w przeglądarce (np. GreenAddres, w teorii też blockchain.info, ale ich odradzam z innych powodów)
-bezpieczniejsze: portfele zainstalowane lokalnie: Bitcoin Core, Electrum, Mycelium
-bezpieczne: portfele sprzętowe, portfele offline (Paper Wallet)
-bezpieczne+: multisig wykorzystujący kilka różnych portfeli

Generalnie używając portfeli musimy brać pod uwagę bezpieczeństwo używanego komputera.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: wantwrite2014 » sobota, 29 lipca 2017, 14:19

pm7 pisze:
wantwrite2014 pisze: czy na dzień dzisiejszy odradzacie Jaxxa?
Tak (choć szczerze mówiąc nie śledzę sytuacji z JAXX na bieżąco).
wantwrite2014 pisze: podobno najbezpieczniejszy jest Bitcoin Core poza portfelami sprzętowymi
Zasadniczo tak, ale realistyczny w normalnych warunkach portfel Bitcoin Core nie jest znacząco bezpieczniejszy niż np. Electrum.
To idzie mniej-więcej tak:
-niebezpieczne: portfele, gdzie nie kontrolujesz kluczy (Coinbase, w pewnym sensie giełdy)
-akceptowalne na drobne: portfele online z kryptografią wykonywaną w przeglądarce (np. GreenAddres, w teorii też blockchain.info, ale ich odradzam z innych powodów)
-bezpieczniejsze: portfele zainstalowane lokalnie: Bitcoin Core, Electrum, Mycelium
-bezpieczne: portfele sprzętowe, portfele offline (Paper Wallet)
-bezpieczne+: multisig wykorzystujący kilka różnych portfeli

Generalnie używając portfeli musimy brać pod uwagę bezpieczeństwo używanego komputera.
Muszę brać pod uwagę bezpieczeństwo portfela to mam zainstawalony płatny program McAfee Internet Security czy to wystarczy?
Jeśli będę używał jaxxa w google chrome i po wysłaniu btc będę go usuwał z rozszerzenia dodatków google chrome to żaden haker mi nie ukranie moich bitcoinów chyba ,że w trakcie używania jak dodatek jaxxa w google chrome jest używany?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Chancellor » sobota, 29 lipca 2017, 16:36

wantwrite2014 pisze: mam zainstawalony płatny program McAfee Internet Security czy to wystarczy?
Używanie programu antywirusowego podnosi bezpieczeństwo w niewielkim stopniu. Zwłaszcza w porównaniu z obniżeniem bezpieczeństwa jakie powoduje używanie systemu Windows.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Reder » środa, 9 sierpnia 2017, 11:46

Witam wczoraj wymieniłem 1 zec na btc w tym kantorze ma jaxx zec zniknęły a btc niema co mam robić. Pisałem do supportu Ale nic. Miał już tak ktoś? I czy dostał te coiny ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » środa, 9 sierpnia 2017, 12:42

@Reder, https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=5&t=22828
Tu jest to samo. I wytłumaczenir

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: rav3n_pl » środa, 9 sierpnia 2017, 14:52

W związku z rosnącą ilością problemów ODRADZAMY używanie tego portfela.
ps. nie jesteśmy supportem ;]
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: bambus002 » sobota, 12 sierpnia 2017, 12:24

Jako, że coraz bardziej negatywnie się mówi o Tym portfelu, sam postanowilem przenieść środki (które i tak trzymałem chwilowo na nim, a z racji lenistwa dopiero teraz szukam alternatywnego portfela :P) na inny portfel. Chodzi mi głównie o GNT.

Wczoraj chciałem przelać GNT na MyEtherWallet z Jaxxa. Okazało się, że do tego potrzeba mieć jeszcze trochę ETH na Jaxxie, żeby przelew GNT w ogóle był możliwy. Okej, doładowalem sobie trochę ETH na JAXX, a póżniej przelałem GNT na adres MEW. Problem jest tylko taki, że fee w postaci ETH zostało pobrane, a GNT nadal siedzi w portfelu. Zrobiłem drugi raz ten sam przelew na ten sam adres i znowu to samo. ETH pobrane, GNT zostało.

Czy ktoś wie co zrobić aby przelew "przeszedł", albo miał podobną sytuację?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » sobota, 12 sierpnia 2017, 12:37

Pisz do supportu. A wyjęcie kluczy gnt i wciagniecie ich do innego portfela, który obsługuje gnt próbowałeś?

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: bambus002 » sobota, 12 sierpnia 2017, 13:39

Wyciągnałem klucz do MEW i stamtąd spróbowałem wysłać. Poszło bez problemów :) Dzięki!

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 24 maja 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Piterr » niedziela, 13 sierpnia 2017, 17:42

Z poola wyszedl przelew eth na jaxx ale niestety po 48 godzinach nie widac wplaty na portfelu
Z innymi walutami nie mialem problemu. Jesli srodki nie dojda to co moge zrobic ? pisac do suportu?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: pm7 » niedziela, 13 sierpnia 2017, 17:53

Jak jest problem z przelewem, procudura jest zawsze taka sama (i raczej prosta).
Szukasz eksploratora bloków danej kryptowaluty (np. do ETH ten, albo ten - tu są odnośniki do eksploratorów bloków różnych kryptowalut).
Jak znasz identyfikator transakcji (txid), wpisujesz go w polu wyszukiwania eksploratora bloków. Jak nie znasz, użyj adresu odbiorczego.
Jeżeli eksplorator bloków potwierdza, że przelew jest (i został potwierdzony odpowiednio dawno), to wina jest po stronie odbiorcy. Jak przelew jest niepotwierdzony, albo nie widać go wcale, to wina nadawcy.
Jak jesteś odbiorcą i nie widzisz przelewu, to możesz zacząć od przywrócenia portfela z backupu

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 24 maja 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Piterr » niedziela, 13 sierpnia 2017, 18:05

Transakcja potwierdzona, przywracalem porffel z backupu i nadal pusto.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: pm7 » niedziela, 13 sierpnia 2017, 19:52

Wyeksportuj klucze i zaimportuj je do normalnego portfela (nie pytaj którego, nie śledzę sytuacji z ETH, są o tym wątki na forum), albo proś o pomoc support Jaxx.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 24 maja 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Piterr » czwartek, 17 sierpnia 2017, 18:09

pm7 pisze:Wyeksportuj klucze i zaimportuj je do normalnego portfela (nie pytaj którego, nie śledzę sytuacji z ETH, są o tym wątki na forum), albo proś o pomoc support Jaxx.
próbowałem wyeksportowac klucze ale niestety widze tylko puste pola, tak jakby nie bylo zadnych adresow. napisalem email do suportu i dostalem info ze jaxx to lekki portfel
i nie zaleca sie go uzywac jako portfel do ktorego plyna wplaty z kopalni, wiec chyba juz nic nie wskóram.pzdr

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » czwartek, 17 sierpnia 2017, 20:09

@Piterr, ale gdzie widzisz puste pola?

Na adresach w blockchainie nie ma monet czy nie udaje Ci się dokonać exportu kluczy?

Menu- tools- privy- export

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 53
Rejestracja: 6 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: NuMeRoUnO » środa, 6 września 2017, 11:15

Od 4 dni próbuje wypłacić ETC z Jaxx i za każdym razem Transaction Failed ?? Mam portfel na Windows10 oraz na Androida i na każdym to samo ... WTF ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » środa, 6 września 2017, 13:01

Jaxx to syf. Wyjmij priva i zesweepuj do coinomi na andro. Potem z coinomi dalej sobie wyślesz

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości