Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » czwartek, 14 grudnia 2017, 13:58

Atakuj ich na tt i fejsie

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: ErektrycznyLuk » piątek, 15 grudnia 2017, 13:38

Czy jak przestałem używać jaxxa i przeszedłem na inny multiportfel to polecacie stworzyć zupełnie nowy account czy używać konta z Jaxx (z ich 12-security keys). Kiedyś czytałem o jakiejś luce w Jaxx dzięki której "łatwo" można wydobyć klucze.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » piątek, 15 grudnia 2017, 14:18

Nowy oczywiście

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: KARTONick » czwartek, 28 grudnia 2017, 15:40

Witam.
Czy ktoś mógłby mi zalinkować jakiś poradnik bądź po prostu krok po kroku rozwiązać mój problem? Mam na Jaxxie portfel z Golemem. Jest to inwestycja długoterminowa, więc chciałbym zapomnieć o tym, przenieść sobie portfel na papier, schować gdzieś w szafie i za kilka miesięcy wykorzystać. Wiadomo, posiadanie portfela tylko na komórce to pewne ryzyko, wystarczy, że mi się telefon zgubi albo zepsuje i tracę wszystko. Jak więc z Jaxxa wyciągnąć wszelkie potrzebne mi klucze, żeby mógł je sobie wydrukować razem z kodami QR? Wcześniej przy okazji zahasłuję sobie ten portfel tym 12 wyrazowym hasłem, chyba warto?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: pm7 » czwartek, 28 grudnia 2017, 15:53

Popełniasz istotny błąd w myśleniu: wyciągnięcie klucza prywatnego z istniejącego portfela nie uniemożliwia okradzenia tego portfela. No, chyba, że nie boisz się złodziei, a tylko utraty dostępu. Podobnie założenie hasła nie wpłynie na backupy/klucze prywatne.

Jeżeli chcesz wysokiego bezpieczeństwa, należy wygenerować (i wydrukować) paper wallet offline (z czystego komputera) i wysłać na niego środki z obecnego portfela. Znacznie prościej jest kupić portfel sprzętowy jak Trezor/Ledger :)

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: KARTONick » czwartek, 28 grudnia 2017, 15:58

Znaczy przede wszystkim zależy mi jednak na zabezpieczeniu się na wypadel utraty dostępu do portfela na komórce. Tak, był mógł po prostu w przyszłości wypłacić sobie saldo, gdy na przykład stracę dane na smartfonie.

Czy ustawienie tych 12 słów przy backupie nie jest wystarczającym zabezpieczeniem? Nie mam tam milionów, więc raczej nie interesuje mnie kupno osobnego sprzętu. ;)

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: marlone » czwartek, 28 grudnia 2017, 16:44

Czy ustawienie tych 12 słów przy backupie nie jest wystarczającym zabezpieczeniem?
Te 12 słów pozwoli Ci odtworzyć portfel na innym urządzeniu. Odpowiadając wprost - TAK - jest wystarczające.

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: grajek1 » wtorek, 9 stycznia 2018, 19:54

Pytanie. Próbowałem dokonać transakcji lecz mam transaction failed już po samym jej zaakceptowaniu, myślałem że jest to spowodowane starą wersją jaxx, niestety po zaktualizowaniu do najnowszej wersji bez zmian. Podejrzewam że zapewne u mnie jest coś skopane, co zrobić? W tym momencie ładnie jestem uziemiony ;/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: tonyxxl » wtorek, 9 stycznia 2018, 20:01

grajek1 pisze: Pytanie. Próbowałem dokonać transakcji lecz mam transaction failed już po samym jej zaakceptowaniu, myślałem że jest to spowodowane starą wersją jaxx, niestety po zaktualizowaniu do najnowszej wersji bez zmian. Podejrzewam że zapewne u mnie jest coś skopane, co zrobić? W tym momencie ładnie jestem uziemiony ;/
nie wiem co chcesz wysłać, ale jak tokeny erc20 to musisz mieć eth jakieś na portfelu na prowizje

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: grajek1 » wtorek, 9 stycznia 2018, 20:17

tonyxxl pisze:
grajek1 pisze: Pytanie. Próbowałem dokonać transakcji lecz mam transaction failed już po samym jej zaakceptowaniu, myślałem że jest to spowodowane starą wersją jaxx, niestety po zaktualizowaniu do najnowszej wersji bez zmian. Podejrzewam że zapewne u mnie jest coś skopane, co zrobić? W tym momencie ładnie jestem uziemiony ;/
nie wiem co chcesz wysłać, ale jak tokeny erc20 to musisz mieć eth jakieś na portfelu na prowizje
Chce wysłać eth na inny adres, prowizja pisze że zostanie pobrana w eth.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: tonyxxl » wtorek, 9 stycznia 2018, 23:04

grajek1 pisze: Chce wysłać eth na inny adres, prowizja pisze że zostanie pobrana w eth.
jak próbujesz wysłać całość to spróbuj wysłać zamiast tego nieco mniej, zostaw z 0,01 na prowizję. A jak nie to menu/settings/reset jaxx cache. Może pomóc.

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: grajek1 » środa, 10 stycznia 2018, 00:36

tonyxxl pisze:
grajek1 pisze: Chce wysłać eth na inny adres, prowizja pisze że zostanie pobrana w eth.
jak próbujesz wysłać całość to spróbuj wysłać zamiast tego nieco mniej, zostaw z 0,01 na prowizję. A jak nie to menu/settings/reset jaxx cache. Może pomóc.
Okazało się że pomimo failed transakcja została zrealizowana (dana wpłata dotarła do odbiorcy), wtf..

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Erwto » środa, 10 stycznia 2018, 21:23

Witam co zrobić w przypadku kiedy nagle od jaxxa z kopalni przestały dochodzić wypłaty ? Czekałem dość długo i NIC ! Postanowiłem zresetować cache portfela ponoć to pomaga lecz nie pomogło teraz to nic nie mam na koncie ani tego co było ani tego co ma dojść...co robić ?
Dodam jeszcze ze w zakładce send jest moja kwota którą miałem i w teorii mogę ją wysłać lecz nadal brak tych wypłat które mają dojść...
EDIT problem rozwiązany wystarczyło zresetować cache w trybie administratora.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Oblech » czwartek, 15 lutego 2018, 10:21

Od tygodnia kopie na 2x GTX1050ti mam tego jaxxa o którym dopiero z forum dowiedzialem sie ze jest niepolecany (zaczynalem z jakims angielskojezycznym poradnikiem na YT)
Pytanie: ukopało mi trochę ponad 0.02 ETH jak to teraz spieniężyć i wypłacić w złotówkach?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: tonyxxl » czwartek, 15 lutego 2018, 10:26

Oblech pisze: Pytanie: ukopało mi trochę ponad 0.02 ETH jak to teraz spieniężyć i wypłacić w złotówkach?
to jest 70zł... ukop więcej,dużo więcej, same prowizje wyjdą z 10-20zł. Sposobów na wypłatę jest wiele: kantor, giełda, F2F.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: martinezo » sobota, 17 lutego 2018, 12:55

Nie mogę wypłacić krypto z portfela jaxx, krypto to Poe ok 900 szt milal ktos podobny przypadek?

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: grajek1 » wtorek, 26 czerwca 2018, 11:06

Co zrobić jak zapomniałem danych kopii zapasowej?

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Kamien » wtorek, 26 czerwca 2018, 11:08

grajek1 pisze:Co zrobić jak zapomniałem danych kopii zapasowej?
Przypomnieć sobie. Nie masz ani walleta ani backupa seeda??

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » wtorek, 26 czerwca 2018, 17:10

@grajek1, Jeśli masz działający portfel to przelej środki na inny, który masz z kopiami seeda

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: grajek1 » środa, 27 czerwca 2018, 13:31

Kamien pisze:
grajek1 pisze:Co zrobić jak zapomniałem danych kopii zapasowej?
Przypomnieć sobie. Nie masz ani walleta ani backupa seeda??
Bit-els pisze: @grajek1, Jeśli masz działający portfel to przelej środki na inny, który masz z kopiami seeda
Mam działający portfel, robiłem backup i wkleiłem gdzieś dane, ale za cholerę nie wiem gdzie, nie wystarczy kopia samego folderu portfela z plikami instalacyjnymi?

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości