Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » niedziela, 25 czerwca 2017, 18:24

Nie ma takiej opcji. Hasło tylko przy wysyłce. Zakładają, że mobilny tylko do małych kwot.
Można by im w sumie posłać sugestię o kodzie otwierającym. Fakt, zrobię to

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: marlone » niedziela, 25 czerwca 2017, 20:32

Zakładają, że mobilny tylko do małych kwot.
To w takim razie co z portfeli nie sprzętowych można polecić do zwykłego przechowywania kryptowalut? Z Jaxxa uciekam, żeby to co mam mi przypadkiem nie wyparowało - nie robię setek transakcji. Pierwsze wrażenie odnośnie Coinomi mam jak najbardziej pozytywne i myślę, żeby przerzucić tam wszystko z Jaxxa i niech sobie leży. Tylko czy to faktycznie dobry pomysł? Wszędzie czytam, że bezpieczeństwo jest tu na wysokim poziomie. Nawet jakby ktoś mi ukradł tel to hasła raczej nie złamie i co najwyżej pozna co tam mam na koncie...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » niedziela, 25 czerwca 2017, 21:12

@marlone, nim nie wprowadzą pin locka (trzeba ich pomolestowac w mailach, na fejsie, Twitterze, to załóż b.mocny pin (alfanumeryczny), a w wypadku utraty smartfona odtworzysz portfel szybko seedem gdzie indziej i przenieść środki na inny portfel.

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: marlone » niedziela, 25 czerwca 2017, 23:34

Jeszcze jedno techniczne pytanie. Na dwóch giełdach miałem tą samą kryptowalutę. Z jednej giełdy zleciłem wypłatę na adres wygenerowany przez Coinomi, z drugiej giełdy również na ten sam adres. W momencie otrzymania przelewu z 1 giełdy adres portfela w Coinomi uległ zmianie. Nie wiedziałem czy nie będzie z tym żadnego problemu i anulowałem wypłatę z drugiej giełdy i zleciłem ponownie na nowo wygenerowany adres. Czy otrzymałbym normalnie coiny z dwóch giełd na pierwotnie wygenerowany adres mimo zmiany adresu?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » niedziela, 25 czerwca 2017, 23:44

Tak, otrzymałbyś. Żaden adres w portfelu nie ginie. Tylko zwiększenie prywatności jest powodem generowania do każdej nowej transakcji nowego adresu

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: DiggerDwarf » sobota, 1 lipca 2017, 09:21

Cześć,

ostatnio słyszałem, że JAXX uprzedza swoich użytkowników, żeby nie kopali bezpośrednio na ten portfel, ponieważ może to spowodować problemy z pojawieniem się waluty. Chodzi o zbyt dużą dawkę informacji przesłaną np. z poola. Dla mnie to absurdalne, że nie można wpisać adresu swojego portfela i na niego kopać. Ktoś miał jakieś problemy z nim? Polecicie jakiś portfel w zastępstwie, gdzie można bezpośrednio wysyłać krypto?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » sobota, 1 lipca 2017, 09:39

Multi wallet coinomi. Na dziś tylko na androida, ale mają wyjść wersje na inne systemy.

Zapisz dobrze seed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: tonyxxl » sobota, 1 lipca 2017, 10:27

DiggerDwarf pisze: ostatnio słyszałem, że JAXX uprzedza swoich użytkowników, żeby nie kopali bezpośrednio na ten portfel, ponieważ może to spowodować problemy z pojawieniem się waluty
gdzie to słyszałeś? oficjalne stanowisko Jaxx'a czy domysły nowo powstałych "expertów" ?
Jaxx ma swoje problemy to pewne, ale raczej nie z tym. Wiem to z własnego doświadczenie. Przelewy z kopalni dochodzą normalnie.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: DiggerDwarf » sobota, 1 lipca 2017, 15:19

tonyxxl pisze:
DiggerDwarf pisze: ostatnio słyszałem, że JAXX uprzedza swoich użytkowników, żeby nie kopali bezpośrednio na ten portfel, ponieważ może to spowodować problemy z pojawieniem się waluty
gdzie to słyszałeś? oficjalne stanowisko Jaxx'a czy domysły nowo powstałych "expertów" ?
Jaxx ma swoje problemy to pewne, ale raczej nie z tym. Wiem to z własnego doświadczenie. Przelewy z kopalni dochodzą normalnie.
Na Reddicie powstał wątek, gdzie przedstawiciel Jaxx o tym pisał. Można znaleźć o tym wpis na FAQ Jaxx. Ja wrócę jutro to podeślę linka

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Turek » niedziela, 2 lipca 2017, 02:00

Witam mam problem bo jestem zielony tym jaxxsie.
Gdy zainstalowałem jaxx na android zaakceptowałem regulamin wybrałem waluty i tak jakby miałem już konto bez wpisywania haseł ani loginu bez rejestracji rzecz biorąc ktoś wie w czym problem ? :?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » niedziela, 2 lipca 2017, 07:59

To chyba normalne, prawda. To nie giełda czy jakis podmiot trzeci.
Ale jaxx ma tyle błedów, że lepiej działaj na Coinomi.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Turek » niedziela, 2 lipca 2017, 09:32

Bit-els pisze: To chyba normalne, prawda. To nie giełda czy jakis podmiot trzeci.
Ale jaxx ma tyle błedów, że lepiej działaj na Coinomi.
Dobra dzięki :D

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: DiggerDwarf » niedziela, 2 lipca 2017, 21:01

Informacja wisi na Jaxx Support: https://decentral.zendesk.com/hc/en-us - Miał ktoś jakiś problem z kopaniem wprost na Jaxxa ostatnio i czy dobrze rozumiałem przesłanie wpisu poniżej? :D
"Can I point my mining rig payouts to Jaxx?
No, Jaxx is a lightweight wallet that is not designed to receive mining payouts. We do not recommend pointing any mining rig payouts to Jaxx as it may cause issues on your end as well as potentially causing issues on our end.

One transaction sent from your pool is actually composed of several "micro-transactions" that may cause complications.

If you click on the transaction ID of one of your payouts, you'll see that there's several inputs as well as outputs so it's not a simple send / receive transaction that Jaxx is designed for.

Please redirect your mining payouts as soon as possible and wait for a new update to rectify this issue."
Informacja wprost z Reddita
Jaxx_Juan 1 punkt 1 miesiąc temu*
Hi, Juan from Jaxx here. Jaxx is a lightweight wallet that is not designed to receive mining payouts. It has to do with the large number of inputs that go into your wallet and the HD feature that we have for cryptos like Zcash. Remember that each transaction sent from your pool is actually composed of several "micro-transactions".
If you click on the transaction ID of one of your payouts, you'll see that there's several inputs as well as outputs so it's not a simple send / receive transaction that Jaxx is designed for.
Link do wypowiedzi: https://www.reddit.com/r/zec/comments/6 ... t_working/

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: przemo533 » wtorek, 4 lipca 2017, 22:47

Witam.
Przelałem z kopalni 1 etc na konto w JAXX i wszystko ok do momentu jak chciałem wysłać go na giełdę. Transakcja wyszła z portfela pokazała się w historii ale 1 ETC na giełdę nie doszedł i ślad po nim zaginął. Kopałem go trochę więc bardzo proszę o informację osób które wiedzą coś w temacie co mam dalej z tym faktem zrobić. Dodam że już prawie dwa dni po tej operacji i jak go nie było tak nie ma ani na portfelu ani na giełdzie.
Dopiero zaczynam przygodę z JAXX i etc i dlatego proszę was o wyrozumiałość. Ma ktoś może adres do supportu JAXX bo szukam i jakoś trudno zlokalizować. Może jest gdzieś przed oczami ale mały stresik tą sprawą pozbywa mnie logicznego myślenia. A z Jaxxa zrezygnuję jak sprawę wyjaśnię. Pozdrawiam

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » wtorek, 4 lipca 2017, 22:56

Powinien być kontakt gdzieś w setting.
Ale spróbuj też przez ich twittera i fejsa.

Z tym że w wypadku etc może to być problem sieci i giełd. Patrz wątek Poloniex.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: tonyxxl » wtorek, 4 lipca 2017, 23:20

przemo533 pisze: ale 1 ETC na giełdę nie doszedł i ślad po nim zaginął
czyżby to poloniex był tą giełdą?

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: przemo533 » wtorek, 4 lipca 2017, 23:30

Tak to ta giełda. Czy mam ją zmienić na inną bo ta mi kolega podsunął. Ale u mnie to jakby program Jaxx zrobił problem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: tonyxxl » wtorek, 4 lipca 2017, 23:49

przemo533 pisze: Tak to ta giełda. Czy mam ją zmienić na inną bo ta mi kolega podsunął. Ale u mnie to jakby program Jaxx zrobił problem
poczekaj jeszcze dzień, dwa, ETC powinny pojawić się na giełdzie. Jak masz potwierdzenia z sieci to waluta doszła na giełdę Poloniexa, oni tak lubią księgować ETC, po paru dniach.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: przemo533 » środa, 5 lipca 2017, 00:06

Ok dzięki w takim razie poczekam kilka dni może dojdzie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel Jaxx, wątek zbiorczy

Postautor: Bit-els » środa, 5 lipca 2017, 10:57

@przemo533, ale to, ze wyszedł z jaxx i ze jest w historii nie musi oznaczać, ze wyszedł rzeczywistoście, sprawdź w block explorerze etc.
Jaxx robi czasem najdziwniejsze numery.

Jeśli w blockchaine etc transakcji nie będzie, to zrób sweep priva tego adresu do coinomi.
Priva znajdziesz w menu- tools- priv export.

Lub menu- setting- tools- priv export

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości