Problem z multibit HD

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: gemmini » środa, 15 marca 2017, 22:29

Zalogowałem się dzisiaj na mój portfel multibit HD....podczas korzystania z komputera przy zalogowanym w portfelu byłem zmuszony zrestartować kompa bo się zaczął włączać inne programy. Po restarcie próbuje się ponownie zalogować do multibit HD a tu hasło nie wchodzi... kilka razy próbowałem i nic.
Przy odzykiwaniu hasła wpisuje 12 słów, pojawia się "fajka" i kominikat ..." Restore password report...pracuje " i tak od 30 minut nic się nie dzieje.
Co może być przyczyną ? :evil:

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Problem z multibit HD

Postautor: rav3n_pl » środa, 15 marca 2017, 22:35

Multibit się pewnie na nowo synchronizuje.
Spróbuj Electrum.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: gemmini » środa, 15 marca 2017, 22:40

rav3n_pl pisze: Multibit się pewnie na nowo synchronizuje.
Spróbuj Electrum.
Ale na multibit HD mam trochę bitków....na elektrum da rade je odtworzyć ?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Problem z multibit HD

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 16 marca 2017, 00:06

Oczywiście, jest opisane parę razy na forum.
Portfele HD są ze sobą kompatybilne.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: gemmini » piątek, 17 marca 2017, 09:44

rav3n_pl pisze: Oczywiście, jest opisane parę razy na forum.
Portfele HD są ze sobą kompatybilne.

Mam jednak problem z przekonwertowaniem seeda z multibit hd (12 słów) do elektrum....nie wychodzi a korzystałem ze sposobu z tego forum. Problem tez mam z plikami instalacynymi elektrum, uruchamiam i nic sie nie dzieje a proces wisi w systemie...

uparłem się żeby odtworzyć portfel z seeda na multibit HD. Postawiłem nowy system na innym dysku, zainstalowałem multibita hd i postepowałem zgodnie z instrukcjami. Portwel się z synchronizował i odtworzył, bitki były widoczne ale dostęp był jeszcze zabezpieczony hasłem, które podawałem krok wczesniej. Wpisuję to hasło a tu wyskakuje błąd, że jest nie poprawne....i tak w kółko. Ponowne próby instalki multibita HD i odtwarzanie portfela z seeda dają ten sam efekt, portwel odtworzony ale noe hasło niedziała....

Co może być przyczyną z tymi haśłami ?
wykluczam pomyłki gdyz ustawiłem juz nawet hasło jedno literowe i to samo...błąd hasła :evil: . help...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: hanti » piątek, 17 marca 2017, 11:16

Już tu raz pewien kolega z forum stracił ponad 50BTC przez multibita+shutdown kompa.... Obyś nie miał tego samego, wtedy jeszcze portfeli hd nie było.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: pm7 » niedziela, 19 marca 2017, 16:02

@gemmini, dlaczego nie spróbujesz odtworzyć portfela bez hasła, jeżeli hasło powoduje takie problemy?
Napisz też konkretniej co nie działa z konwertowaniem seeda do Electrum.
Co do problemu z uruchomieniem Electrum: nie masz jakiegoś problemu z komputerem?
Stary system, zapchany dysk, czy coś innego w tym rodzaju?

htk
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 marca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: htk » wtorek, 21 marca 2017, 00:05

Nie zakładałem nowego wątku, gdyż mam podobny problem. U mnie dziś po aktualizacji MultiBit HD do wersji 0.5.1 pomimo wpisywania dobrego hasła pojawiał się komunikat o złym haśle. Gdy próbuję je odtworzyć za pomocą wallet words to podgląd hasła się wyświetla, ale z jakimiś dwoma pustymi kwadracikami na początku hasła. Nijak nie mogę tego skopiować, hasła nie zmieniałem, a coś ewidentnie doszło na jego początku.

Spróbowałem zatem odtworzyć wallet nawet na innym komputerze. Jednak po próbie otrzymuję komunikat jak poniżej:
http://image.prntscr.com/image/e5e98c6a ... f97162.png

Dodam tylko, że jestem w trakcie przyjmowania większej ilości BTC i nie wiem co się teraz dzieje...

Będę wdzięczny za pomoc.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: pm7 » wtorek, 21 marca 2017, 00:08

@htk, cóż, sugeruję to co wcześniej: spróbować starszą wersję Multibit, albo przenieść portfel do Electrum.
Tu napisałem jak można użyć słów z Multibita do odzyskania dostępu do adresów w Electrum:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 19#p293919

Jeżeli chodzi o otrzymywanie BTC, saldo konkretnych adresów można sprawdzić w eksploratorach bloków, np.:
https://live.blockcypher.com/
https://tradeblock.com/bitcoin/

Wersja 0.5.1 Multibita może być felerna :(
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=300142#p300142

htk
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 marca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: htk » wtorek, 21 marca 2017, 00:41

@pm7 dzięki za szybką odpowiedź.

Sprawa jest bardzo dziwna. Zainstalowałem na innym komputerze starszą wersję MultiBIt HD 0.4.1 i udało mi się odtworzyć portfel. Zdążyłem tylko zobaczyć ile mam BTC i program ponownie poprosił mnie o hasło do portfela. Wpisałem je, ale otrzymałem komunikat, że jest błędne. Spróbowałem zatem je odzyskać za pomocą wallet words i okazało się, że jest dokładnie takie samo jak wpisuję... Rozkładam ręce.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: pm7 » wtorek, 21 marca 2017, 00:43

@htk, czy nie możesz spróbować odzyskać portfela bez używania hasła?
Na forum mamy regularnie różne dziwne problemy z Multibit.
Nie bez powodu polecam portfel Electrum.

htk
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 marca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: htk » wtorek, 21 marca 2017, 09:23

@pm7, niestety nie. Muszę ustalić hasło przy odzyskiwaniu portfela. I mimo ustalenia nowego, problem nadal występuje.

No nic, jutro rano wezmę się za przeniesienie na Electrum. Dzięki!

Dodano po 7 godzinach 31 minutach 14 sekundach:
Zainstalowałem Electrum i wprowadziłem private key zgodnie z Twoja instrukcją @pm7. Otrzymałem komunikat, że program pobiera adresy i zminimalizował się do paska obok zegarka. Jednak przy najechaniu na tę miniaturę i próbie włączenia okna - program sam się wyłączył. Przy ponownej próbie włączenia programu - dzieje się to samo...

Dodano po 1 godzinie 1 minucie 42 sekundach:
Zainstalowałem na innym komputerze MultiBit HD w wersji 3.0 i synchronizacja przebiegła pozytywnie. Czekam tylko na potwierdzenie tych BTC, które wczoraj wysyłałem.

Rozumiem, że posiadając wallet words mogę śmiało odinstalować wszystkie wersje MultiBit HD na pierwszym komputerze, gdzie zakładałem ten portfel ok. rok temu i już go tam nie używam (przeniosłem ten portfel na inny komputer do wersji MultiBit HD 3.0)? Na tym pierwszym mam katalog z plikami z rozszerzeniem AES, a na tym drugim taki katalog nie został utworzony. Czy ten katalog będzie do czegoś potrzebny?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: pm7 » wtorek, 21 marca 2017, 09:35

htk pisze: Otrzymałem komunikat, że program pobiera adresy i zminimalizował się do paska obok zegarka. Jednak przy najechaniu na tę miniaturę i próbie włączenia okna - program sam się wyłączył. Przy ponownej próbie włączenia programu - dzieje się to samo...
Dziwne. Jaki system używasz? Mógłbyś spróbować na drugim komputerze?
htk pisze: Rozumiem, że posiadając wallet words mogę śmiało odinstalować wszystkie wersje MultiBit HD na pierwszym komputerze, gdzie zakładałem ten portfel ok. rok temu i już go tam nie używam (przeniosłem ten portfel na inny komputer do wersji MultiBit HD 3.0)?
Zasadniczo tak. O ile nie importowałeś kluczy prywatnych do portfela, seed (czyli to, co Multibit pewnie nazywa "wallet words") zawsze wystarczą do odtworzenia portfela gdziekolwiek. Natomiast weź pod uwagę, że samo odinstalowanie programu nie usunie pliku portfela.
htk pisze: Na tym pierwszym mam katalog z plikami z rozszerzeniem AES, a na tym drugim taki katalog nie został utworzony. Czy ten katalog będzie do czegoś potrzebny?
Rozszerzenie AES pewnie oznacza zaszyfrowany plik portfela. Na drugim komputerze też musi gdzieś być portfel, skoro udało Ci się go przywrócić. Jak pisałem, jak masz seed nie potrzebujesz tych plików na komputerach, gdzie już nie zamierzasz używać portfela.

Stary Multibit ostrzegam, że może dawać za niskie opłaty i będą problemy z potwierdzaniem transakcji, które będziesz wysyłał.

htk
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 marca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: htk » wtorek, 21 marca 2017, 10:37

pm7 pisze:Dziwne. Jaki system używasz? Mógłbyś spróbować na drugim komputerze?
Próbowałem na 3 komputerach (Windows 7, Windows 10).
pm7 pisze:Stary Multibit ostrzegam, że może dawać za niskie opłaty i będą problemy z potwierdzaniem transakcji, które będziesz wysyłał.
Wiem, ale to była jedyna działająca opcja żeby się dostać do moich BTC. Teraz jak tylko otrzymam wpłatę, to zrobię portfel na innym programie i będę próbował tam przelać środki. @pm7, co polecasz na obecne czasy by przechowywać bezpiecznie BTC? Spotkałem się też z opinią by w obecnej sytuacji trzymać BTC na giełdach. Co o tym myślisz?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: pm7 » wtorek, 21 marca 2017, 10:42

htk pisze: Próbowałem na 3 komputerach (Windows 7, Windows 10).
I wszędzie ten sam problem z Electrum? Wersja 2.8.1? Instalator, czy uruchamiana bezpośrednio? Próbowałeś może utworzyć nowy portfel zamiast odtworzyć stary?
htk pisze: @pm7, co polecasz na obecne czasy by przechowywać bezpiecznie BTC?
Bezpieczne przechowywanie większych kwot to portfel sprzętowy (Bitcoin Trezor), Paper Wallet i/lub osobny komputer z Linuksem tylko na portfel (można kupić odpowiedniego laptopa na Allegro za jakieś 200zł). Mniejsze kwoty można przechowywać w dobrych portfelach na komputerze (polecam Electrum), czy telefonie (polecam Mycelium na Androida), tylko trzeba zachować pewną higienę pracy, żeby nie zawirusować komputera. Trzymanie BTC na giełdach jest mocno ryzykowne. Nie słyszałeś o ostatnim upadku giełdy Bitcurrex? Ludzie wciąż nie dostali ani BTC, ani złotówek przechowywanych tam, a miała dość dobre opinie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: Bit-els » wtorek, 21 marca 2017, 10:49

Na long ufasz tylko sobie i swoim kluczom. :-)
Żadne giełdy, czy portfele jakiś dostawców.

htk
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 marca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: htk » wtorek, 21 marca 2017, 15:34

pm7 pisze:Próbowałeś może utworzyć nowy portfel zamiast odtworzyć stary?
No właśnie próbowałem tylko odtworzyć. Może dlatego był problem.
pm7 pisze:Bezpieczne przechowywanie większych kwot to portfel sprzętowy...
Co rozumiesz przez większe kwoty? Od jakiej kwoty uważasz, że warto trzymać BTC na portfelu sprzętowym. Wiem, że to kwestia względna, ale poproszę o jakieś naprowadzenie.
pm7 pisze:Nie słyszałeś o ostatnim upadku giełdy Bitcurrex? Ludzie wciąż nie dostali ani BTC, ani złotówek przechowywanych tam, a miała dość dobre opinie.
Właśnie czytałem i dlatego dziwiły mnie opinie by trzymać BTC na giełdzie dopóki decyzja z Bitcoin Unlimited nie zostanie podjęta.

Dzięki za pomoc!

Dodano po 3 godzinach 2 minutach 52 sekundach:
Jednak dalej dzieje się u mnie coś dziwnego. Wersja MultiBit Hd 3.0 która dziś działała - teraz przy próbie włączenia informuje mnie o złym haśle, chociaż podaję dobre. Nie wiem już co z tym zrobić... A muszę się tam dostać by przesłać stamtąd BTC.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Problem z multibit HD

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 21 marca 2017, 15:51

Porób screeny, bo może źle rozumiesz komunikaty... Pozamazuj kwoty/adresy.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

htk
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 marca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: htk » wtorek, 21 marca 2017, 15:55


pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: pm7 » wtorek, 21 marca 2017, 16:25

htk pisze: Co rozumiesz przez większe kwoty? Od jakiej kwoty uważasz, że warto trzymać BTC na portfelu sprzętowym. Wiem, że to kwestia względna, ale poproszę o jakieś naprowadzenie.
To nie jest kwestia konkretnych kwot, a jaka strata jest dopuszczalna. Ja bym porównał trochę trzymanie Bitcoinów na komputerze do kasy, jaką się nosi w portfelu.
htk pisze: Właśnie czytałem i dlatego dziwiły mnie opinie by trzymać BTC na giełdzie dopóki decyzja z Bitcoin Unlimited nie zostanie podjęta.
Nie widziałem takich opinii. Jest pewna zaleta trzymania kasy na giełdzie, bo giełdy powinny rozdzielić ją w razie forka, ale według mnie nie rekompensuje to ryzyka. No i tylko część giełd już się zadeklarowała, że będą udostępniać monety z obu forków.
htk pisze: Jednak dalej dzieje się u mnie coś dziwnego. Wersja MultiBit Hd 3.0 która dziś działała - teraz przy próbie włączenia informuje mnie o złym haśle, chociaż podaję dobre. Nie wiem już co z tym zrobić... A muszę się tam dostać by przesłać stamtąd BTC.
Czy może Ci się przełączać klawiatura między układem programisty, a 214?

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości