Problem z multibit HD

htk
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 marca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: htk » wtorek, 21 marca 2017, 16:43

pm7 pisze:Czy może Ci się przełączać klawiatura między układem programisty, a 214?
Dla pewności robię podgląd hasła albo wpisuję w notatniku i stamtąd kopiuję.

Dodano po 9 minutach 42 sekundach:
Spróbowałem teraz odzyskać portfel na Electrum w wersji Portable 2.6.4 i udało się, ale nie zaciągnęło mi przedostatniej wpłaty BTC.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Problem z multibit HD

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 21 marca 2017, 16:56

Czy hasło zawiera jakieś znaki diakrytyczne lub inne nie-ascii? Może problem z kodowaniem znaków? Był kiedyś cyrk przy przesiadce z linucha w UTF na wingrozę z CP1250.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: pm7 » wtorek, 21 marca 2017, 17:00

htk pisze: Spróbowałem teraz odzyskać portfel na Electrum w wersji Portable 2.6.4 i udało się, ale nie zaciągnęło mi przedostatniej wpłaty BTC.
Czy utworzyłeś w Multibit dużą liczbę adresów do odbierania na które nic nie dostałeś, albo ta przedostatnia wypłata jest niepotwierdzona? W pierwszym przypadku możesz wysłać do siebie na ostatni pusty adres na liście adresów trochę BTC, to zmusisz Electrum do sprawdzenia następnych. Możesz też wymusić zwiększenie address gap z konsoli portfela, ale nie pamiętam jak.

htk
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 marca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: htk » wtorek, 21 marca 2017, 17:12

Ta sytuacja to jakiś cyrk.
Odinstalowałem MultiBit HD - ten który dziś działał i teraz przestał. Zainstalowałem na nowo i zaciągnąłem portfel za pomocą "wallet words". Zaciągnęło mi pełną kwotę w przeciwieństwie do Electrum. Ale zaraz po synchronizacji program poprosił mnie o podanie hasła. I oczywiście wpisałem poprawne, a dostałem komunikat, że jest błędne i straciłem podgląd środków...
rav3n_pl pisze:Czy hasło zawiera jakieś znaki diakrytyczne lub inne nie-ascii?
Nie, hasło składa się tylko z cyfr i liter alfabetu łacińskiego.
pm7 pisze:Czy utworzyłeś w Multibit dużą liczbę adresów do odbierania na które nic nie dostałeś, albo ta przedostatnia wypłata jest niepotwierdzona? W pierwszym przypadku możesz wysłać do siebie na ostatni pusty adres na liście adresów trochę BTC, to zmusisz Electrum do sprawdzenia następnych. Możesz też wymusić zwiększenie address gap z konsoli portfela, ale nie pamiętam jak.
Pewnie utworzyłem większą liczbę, na którą nic nie dostałem. Wpłata jest potwierdzona.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: pm7 » wtorek, 21 marca 2017, 17:22

pm7 pisze: możesz wysłać do siebie na ostatni pusty adres na liście adresów trochę BTC, to zmusisz Electrum do sprawdzenia następnych. Możesz też wymusić zwiększenie address gap z konsoli portfela, ale nie pamiętam jak.
Trzecia możliwość: użyj tego narzędzia do konwersji i wygeneruj w nim odpowiednio długą listę kluczy prywatnych, a następnie utwórz z nich portfel. Użyj tego wyłącznie do przeniesienia środków do nowego portfela.

htk
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 marca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: htk » wtorek, 21 marca 2017, 17:45

Uruchomiłem ponownie Electrum i zsynchronizowało mi już wszystkie BTC :)
W związku z tym kończę karierę z MultiBit HD i zamawiam Trezor Wallet.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 30 kwietnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z multibit HD

Postautor: deny86 » niedziela, 30 kwietnia 2017, 23:02

Jest jeszcze jeden patent na zalogowanie się, trzeba przywrócić portfel i wybrać jakąś odległą date ja wybrałem jaką ze stycznia i dzięki temu przyjeło mi hasło.
Po tej procedurze radze przelać btc na bitbay albo coś w tym stylu. usunąć multibit i zainstalować jakiś inny portfel.

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości