Długi czas przelania bitcoinów Electrum 2.7.18

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Długi czas przelania bitcoinów Electrum 2.7.18

Postautor: dynek80 » poniedziałek, 6 marca 2017, 20:39

Witam koledzy czy ja mam coś źle ustawione w portfelu czy to normalne że jak wysyłam bitcoiny przez pośrednika do programu hyip to u pośrednika bitcoiny są po kilku minutach ale ja i tak mam status w płatności: Unconfirmed parent i do programu trafiają po kilku godzinach?

Fee ustawiam zawsze maksymalne, pośrednik to CoinPayments.net.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Długi czas przelania bitcoinów Electrum 2.7.18

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 6 marca 2017, 20:49

Widocznie pośrednik Ci księguje (albo wyświetla) bez potwierdzeń, od razu po rozgłoszeniu transakcji w sieci. Natomiast portfel daje opłatę taką, że do bloku transakcja wchodzi dopiero po kilku godzinach.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Długi czas przelania bitcoinów Electrum 2.7.18

Postautor: dynek80 » wtorek, 7 marca 2017, 07:00

W jaki sposób mogę takie wpłaty przyspieszyć ? Są portfele które robią to szybko w przeciągu max godziny ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Długi czas przelania bitcoinów Electrum 2.7.18

Postautor: Bit-els » wtorek, 7 marca 2017, 07:14

@dynek80, mycelium na androida idealnie dobiera opłaty.
Klikasz "priority" i do pierwszego na pewno wejdzie

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Długi czas przelania bitcoinów Electrum 2.7.18

Postautor: pm7 » wtorek, 7 marca 2017, 08:34

@dynek80, jeżeli suwak opłat w Electrum ma maksymalną wartość 1mBTC/KB, wejdź do preferencji, odznacz "Use dynamic fee" i zaznacz ponownie (drobny błąd w domyślnych ustawieniach fałszywie pokazuje dynamiczne opłaty jako aktywne, zostanie to naprawione w następnej wersji). Wysyłając potem transakcję możesz łatwo ustawić na ile Ci zależy na szybkiej wysyłce (Electrum poda przewidywany czas potwierdzenia dla określonych opłat).

Jeżeli dodatkowo użyjesz RBF, co da się zrobić w Electrum, to będziesz mógł zawsze natychmiast podwyższyć opłatę, np. jeżeli transakcja się nie chce potwierdzić, albo się pomylisz.

Pamiętaj, że bloki powstają losowo, średnio co 10 minut. Nie będzie różnicy w czasie potwierdzenia niezależnie, czy dasz opłatę wystarczającą na dodanie do pierwszego bloku (kilka zł obecnie za typową transakcję), czy cały 1BTC.

Dlaczego przesyłasz BTC przez pośrednika, zamiast bezpośrednio?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Długi czas przelania bitcoinów Electrum 2.7.18

Postautor: dynek80 » wtorek, 7 marca 2017, 18:12

Hej właśnie dostałem dwa zwroty z CoinPayments.net z informacją (This is usually due to sending not enough or too much Bitcoin, or waiting too long to send so it doesn't get enough confirms in time.) , używam pośrednika bo nie ma innej możliwości wpłaty BTC. Zrobiłem tak jak mówiłeś w portfelu i wyślę ponownie.

Jakiego używasz eksploratora bloków w Electrum ? W ilu blokach wysyłać BTC aby za kilkanaście minut pojawiły się w miejscu docelowym ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Długi czas przelania bitcoinów Electrum 2.7.18

Postautor: pm7 » wtorek, 7 marca 2017, 19:06

Obecnie mam ustawionego Blocktrail, ale nie jest to jakiś szczególny eksplorator bloków. Jest ok, podobnie np. https://tradeblock.com/bitcoin/

Prawie nigdy się nie opłaca płacić za następny blok "in the next block". Jak zależy mi na czasie, biorę "within 2 blocks". Jak nie zależy, to 5, albo 10, zależy, czy jest między nimi duża różnica (jak jest duża różnica, biorę tańszy, jak mała, to droższy).

Nie jesteś w stanie zapewnić potwierdzenia w ciągu kilkunastu minut choćbyś dał 1000zł w opłatach. Sieć Bitcoin potwierdza transakcje w blokach, które zwykle powinny powstawać w ilości około 144 dziennie, czyli jeden co 10 minut, ale nie są równo rozłożone czasowo. Czasem zdarza się parę pod rząd w ciągu paru minut, czasem pól godziny nie ma bloku, zdarza się nawet godzina bez bloku.

Firmy przyjmujące płatności w BTC na ogół to wiedzą i nie robią problemu. Sam zobacz ile czasu zajęło zanim CoinPayments zwróciło Twoje transakcje.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Długi czas przelania bitcoinów Electrum 2.7.18

Postautor: dynek80 » środa, 8 marca 2017, 11:05

Dziękuje pm7 za informacje, już sobie to wszystko pomalutku ogarniam powiedz mi jeszcze bo już nie chce zakładać nowego tematu i zaśmiecać, jaki jest najbardziej korzystny dla nas sposób wypłaty BTC w Polsce na złotówki ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Długi czas przelania bitcoinów Electrum 2.7.18

Postautor: pm7 » środa, 8 marca 2017, 12:33

Typowo giełdy.
W rzeczywistości jest odwrotnie, używając wątku niezgodnie z tytułem śmiecisz bardziej niż gdybyś założył nowy temat, albo poszukał odpowiedniego.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Długi czas przelania bitcoinów Electrum 2.7.18

Postautor: dynek80 » środa, 8 marca 2017, 12:34

Ok dzięki poszperam sobie o tym.

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości