Płatnosc z Multibit w eterze

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: kurek101 » piątek, 24 lutego 2017, 08:22

DZisiaj w koncu transakcje przeszly :) Dziekuje za wszelka pomoc, ale wynika z tego ze jak juz jest w blockchainie to tylko czas jest naszym sprzymierzencem ;)

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 27 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: Wbit » niedziela, 5 marca 2017, 17:28

Witam,
mam identyczny problem z transakcjami.
https://blockchain.info/pl/tx/1ba2bb645 ... 266e8471db
https://blockchain.info/pl/tx/aa990ff55 ... ccdad4dad4
https://blockchain.info/pl/tx/5d73cb3b2 ... 7af3d81d4f

Wszystkie zostały puszczone 03.03.17r. do dziś ani widu ani słychu. Po puszczeniu ich zauważyłem, że opłata była za mała (była ustawiana 2 msce temu i transakcje śmigały w 30min-1h). Podniosłem ją wczoraj (w multibicie hd) na 0.0008btc za kb (przy czym najwyższa w multibicie możliwa do ustawienia to 0.001btc/kb więc dałem prawie najwyższą) lecz nie wiem czy to pomoże jak zostało zmienione już po fakcie.

Dodatkowo skorzystałem ze stronki CanCan'a https://fastertx.wordpress.com/ w celu przyspieszenia lecz rozumiem, że to ręcznie jest wklepywane więc nic jeszcze mogło się nie zadziać.

Wczoraj wieczorem z kolei wykonałem wszystkie kroki opisane przez pm7 we wpisie https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 19#p293919
aby przerzucić wszystko na Electrum lecz póki co bez efektów.

W trakcie korzystałem z opcji naprawiania portfela w multibicie i do tego wszystkiego wisi mi "unconfirmed" 0.1068 btc, które powinno znajdować się na saldzie w portfelu.

W takim razie chyba pozostaje jeszcze poczekać, co? Jak myślicie?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 5 marca 2017, 18:10

40sat/b - wg https://bitcoinfees.21.co/ jest na granicy - albo przejdzie albo czekaj aż wróci.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: pm7 » wtorek, 7 marca 2017, 08:07

Wbit pisze: Podniosłem ją wczoraj (w multibicie hd) na 0.0008btc za kb (przy czym najwyższa w multibicie możliwa do ustawienia to 0.001btc/kb więc dałem prawie najwyższą) lecz nie wiem czy to pomoże jak zostało zmienione już po fakcie.
Nie pomoże. Po pierwsze transakcje już zostały wysłane, po drugie maksymalna opłata możliwa do ustawienia w Multibit HD jest za niska.
Wbit pisze: Wczoraj wieczorem z kolei wykonałem wszystkie kroki opisane przez pm7 we wpisie https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 19#p293919
aby przerzucić wszystko na Electrum lecz póki co bez efektów.
Co znaczy "bez efektów"? Szczegółowo proszę. To jak narzekanie "nie działa" i oczekiwanie, że każdy się domyśli co dokładnie się stało.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 27 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: Wbit » wtorek, 7 marca 2017, 20:47

Ok więc tak.

Jedna płatność doszła. Druga nie doszła bo tam gdzie przesyłałem też był czas oczekiwania bodajże 72h i to już minęło natomiast nie wróciły te bitki do portfela i dalej wiszą a było to zlecane 03.03.17r.. No i wciąż dodatkowo mam unconfirmed 0.1 btc jako saldo portfela, które powinno być i nic z nim nie było robione.

PM7 bez efektów tzn, że Electrum nie przejęło tych płatności czy też samej tej kwoty co w portfelu multibit widnieje jako unconfirmed (0.1btc). Poza tym jestem początkujący w tym więc też nie do końca wiem czym powinien ten zabieg się objawić. Przypuszczam tylko, że tym, że do portfela Electrum powinny wrócić te bitcoiny wysłane z mulitbita lub te co mam unconfirmed (0.1btc) w multibicie powinny się pojawić tam - w Electrum.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: pm7 » środa, 8 marca 2017, 07:31

@Wbit, czy w Electrum jest widoczna historia transakcji podobna do tej, co miałeś w Multibit? To podstawowa informacja, ale nie widzę, żebyś ją napisał. Electrum powinno widzieć wszystkie transakcje, łącznie z tą niepotwierdzoną i jeżeli zaczekasz aż zniknie z pamięci węzłów sieci, będziesz mógł wysłać Bitcoiny z normalną opłatą. Jest możliwe, że Multibit rozsyła wielokrotnie niepotwierdzoną transakcję, co blokuje środki jeżeli opłata jest za mała. W takim przypadku należy nie uruchamiać Multibita przez 2-3 dni i sprawdzać stan w Electrum.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 27 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: Wbit » środa, 8 marca 2017, 09:01

@PM7 tak jak napisałeś - nie widzę w Electrum historii z Mulitbita.
W takim razie zalecałbyś poczekać jeszcze 2-3 dni bez uruchamiania Multibita czy na nowo zrobić zabieg z przeniesieniem transakcji z Multibita do Electrum?
Dzięki za zaangażowanie.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: pm7 » środa, 8 marca 2017, 12:31

Spróbuj jeszcze raz wygenerować xpriv i stworzyć z niego nowy portfel. Możesz też spróbować porównać adresy odbiorcze. Jeżeli nie widzisz historii w Electrum, coś musiało źle pójść. Może złą ścieżkę generowania xpriv podałeś?
Czekać będziesz musiał tak, czy inaczej. Pytanie co będzie po czekaniu. Jak mówię, nie wiem, czy Multibit nie spróbuje ponownie rozesłać transakcji niszcząc Twoje starania.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 27 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: Wbit » czwartek, 9 marca 2017, 10:34

pm7 pisze: Spróbuj jeszcze raz wygenerować xpriv i stworzyć z niego nowy portfel. Możesz też spróbować porównać adresy odbiorcze. Jeżeli nie widzisz historii w Electrum, coś musiało źle pójść. Może złą ścieżkę generowania xpriv podałeś?
Czekać będziesz musiał tak, czy inaczej. Pytanie co będzie po czekaniu. Jak mówię, nie wiem, czy Multibit nie spróbuje ponownie rozesłać transakcji niszcząc Twoje starania.
Dzięki PM7. Zrobiłem to jeszcze raz i wszystko działa. Głupi błąd, bo W "BIP32 Derivation Path" napisałeś aby podać " m/0' " a podałem wcześniej " m/0 " czyli to co było domyślnie.
Teraz już wszystkie transakcje przeszły na Electrum i póki co hula.
W Electrum aby zapobiec takim sytuacjom wystarczy aby było znaznaczone "Use dynamic fees" czy indywidualnie do każdej transakcji ustalać fee?

Raz jeszcze dzięki wielkie.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: pm7 » czwartek, 9 marca 2017, 13:28

Wbit pisze: W Electrum aby zapobiec takim sytuacjom wystarczy aby było znaznaczone "Use dynamic fees" czy indywidualnie do każdej transakcji ustalać fee?
Electrum pamięta jak ustawisz suwak w oknie wysyłania. Suwak ten określa jak bardzo Ci zależy na szybkim potwierdzeniu, zaś konkretne kwoty, jakie odpowiadają pozycji suwaka zmieniają się dynamicznie.

W ostatniej wersji Electrum (2.7.18) jest drobny błąd, domyślnie dynamiczne opłaty w ustawieniach wydają się zaznaczone, ale w rzeczywistości nie są aktywne. Jeżeli pasek umożliwiający wybór opłaty kończy się na wartości maksymalnej 1mBTC, należy tą opcje odznaczyć i zaznaczyć ponownie.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 27 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: Wbit » czwartek, 9 marca 2017, 16:35

Dziękuję bardzo za pomoc. Wszystko gra:)
EDIT:
Jednak jest jeszcze jedna rzecz.
Po przeniesieniu tych transakcji widnieje mi w Electrum jedna transakcja, która niby dziś wyszła 0.1 btc, niepotwierdzona, z wykrzyknikiem Low Fee. Nie dziwiłoby mnie to jeśli takową transakcję bym w ogóle dokonywał ale dziś nie dokonywałem tej transakcji i czy może to być jakaś transakcja z kiedyś? Samo z siebie by się nie wysłało (w Electrum widniało, że dziś natomiast w Blockchainie jest data wczorajsza). Ma 3 wejścia i 2 wyjścia. W multibicie jej nie widzę (w multibicie teraz po całych zabiegach wisi mi natomiast + unconfirmed 0.02 btc). Suma w obu portfelach się zgadza tylko w mulitibicie jest tak jak pisałem +0.02 btc niepotwierdzone a w Electrum -0.1 btc niepotwierdzone. Uwzględniając te niepotwierdzone w obu portfelach to suma się zgadza. Kwesita czy te 0.1 btc w Electrum wróci.

Przesyłam id transakcji z Electrum
aa990ff5568aa74893b447e737382d753e218f71c145a849ab4ad8ccdad4dad4

Jeśli to powraca to już będzie wszystko cacy.
PM7 dziękuję za Twoje zaangażowanie.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: pm7 » czwartek, 9 marca 2017, 19:50

Nie jesteś raczej w stanie znaleźć kiedy transakcja została stworzona. Jeżeli nie zależy Ci na istniejących adresach, zastanów się i tak nad stworzeniem nowego portfela i przesłanie wszystkich starych BTC. Pamiętaj tylko, że zachować gdzieś kopię starego portfela, np. na wypadek jakbyś się kiedyś pomylił i wysłał na stary adres.

Transakcje niepotwierdzone w Electrum powinny zniknąć w ciągu 2-3 dni, a wtedy saldo będzie, jakby tej niepotwierdzonej transakcji nigdy nie było.

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości