Płatnosc z Multibit w eterze

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: kurek101 » czwartek, 23 lutego 2017, 14:59

Witam
Mam następujący problem: w poniedziałek wykonałem kilka przelewów, jednak żaden z nich nie przeszedł, przyczyną prawdopodobnie była zbyt niska opłata.
Transakcje są w blokchainie, poniżej linki do tych transakcji. Bardzo proszę o informację co mogę zrobić w tej sytuacji ponieważ jestem kompletnie zielony, a zalezy mi na czasie zeby te transakcje przeszly, lub ewentualnie wróciły na moje konto tak zeby mogl je wykonac ponownie (nawet lepiej bo teraz lepszy kurs).
Uzywam Multibit Hd w wersji 0.4.1

Bardzo proszę osobę bardziej doświadczoną o pomoc bo ja nie wiem jak ten temat ugryźć

https://blockchain.info/tx-index/163f39 ... 3e2d4e4333
https://blockchain.info/tx-index/2f3ceb ... f6a7a82162
https://blockchain.info/tx-index/107e6a ... d136ebc672
https://blockchain.info/tx-index/75efdb ... df94929980
https://blockchain.info/tx-index/d986a3 ... 5c05c157ad

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 510
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Toronto

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: CanCan » czwartek, 23 lutego 2017, 15:03

Możesz użyć :
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=20546

Lub czekać aż wrócą wszystkie maja 20-45 sato/bajt więc nie spodziewałbym się ich szybko z potwierdzeniem. Chyba bardziej że wrócą.

Edit
Te ok 44 sato/bajt możesz dodać do VIA

resztę próbować przez AntPool
BTC-SMS.eu <- BTC/LTC/ETH za SMS
BitCantor.com <- Ekspresowy Kantor BTC/LTC/ETH

Pomogłem? 1AZ14HkoqtY26WeTuJYVizEjBLehqLTugj

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: kurek101 » czwartek, 23 lutego 2017, 15:21

Dziękuje, spróbowałem zrobić tak jak mówiłeś i zobaczymy.
A powiedz mi czy mógłbym jakoś zrobić żeby te transakcje teraz lub w miare szybko wróciły do mojego portfela btc?
Cokolwiek oprócz czekania? I czy ma to wplyw ze jestem podlaczony i online w multibit czy moze lepiej go zamknac zeby nie probowal wysylac transakcji?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 510
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Toronto

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: CanCan » czwartek, 23 lutego 2017, 15:24

kurek101 pisze: Dziękuje, spróbowałem zrobić tak jak mówiłeś i zobaczymy.
A powiedz mi czy mógłbym jakoś zrobić żeby te transakcje teraz lub w miare szybko wróciły do mojego portfela btc?
Cokolwiek oprócz czekania? I czy ma to wplyw ze jestem podlaczony i online w multibit czy moze lepiej go zamknac zeby nie probowal wysylac transakcji?
Czekać, lub próbować robić ponowną transakcję z wyższym fee - gdzieś na forum jest chyba info o tym.
BTC-SMS.eu <- BTC/LTC/ETH za SMS
BitCantor.com <- Ekspresowy Kantor BTC/LTC/ETH

Pomogłem? 1AZ14HkoqtY26WeTuJYVizEjBLehqLTugj

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: kurek101 » czwartek, 23 lutego 2017, 15:34

No własnie a odnosnie fee to w tym przypadku jaka powinna byc zeby platnosc przeszla bez zadnych problemow?
jak to sprawdzic?

ps probowalem przywrocic portfel sprzed tygodnia i udalo mi sie , i chcialem wykonac transakcje jeszce raz z wieksza oplata, ale w trakcie wykonywania powstal blad, i informacja ze nie moge wyslac takiej ilosci btc bo przekracza ta ktora mam obecnie w portfelu ( mimo ze przed wykonaniem transakcji balance byl wystarczajaco duzy i nawet nie poszla do blockchain)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 510
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Toronto

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: CanCan » czwartek, 23 lutego 2017, 15:39

BTC-SMS.eu <- BTC/LTC/ETH za SMS
BitCantor.com <- Ekspresowy Kantor BTC/LTC/ETH

Pomogłem? 1AZ14HkoqtY26WeTuJYVizEjBLehqLTugj

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: kurek101 » czwartek, 23 lutego 2017, 15:57

Dziękuję. Czyli po przyspieszeniu tymi akceleratorami kiedy transakcje powinny przejsc do ilu godzin ? Ile srednio w praktyce ?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 510
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Toronto

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: CanCan » czwartek, 23 lutego 2017, 15:59

BTC-SMS.eu <- BTC/LTC/ETH za SMS
BitCantor.com <- Ekspresowy Kantor BTC/LTC/ETH

Pomogłem? 1AZ14HkoqtY26WeTuJYVizEjBLehqLTugj

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: pm7 » czwartek, 23 lutego 2017, 16:10

Multibit HD ma ograniczenie maksymalnego poziomu opłat, które jest za nisko. Ponadto w przeciwieństwie do Electrum nie potrafi ich dostosowywać automatycznie do poziomu obciążenia sieci Bitcoin. Polecam przejść na Electrum, najlepiej zakładając nowy portfel i przelewając wszystkie środki, jak się nie da, można spróbować zaimportować klucze do nowego portfela Electrum: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 19#p293919

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: kurek101 » czwartek, 23 lutego 2017, 16:17

Tak to już widziałem ale dziękuje. Ostatnie pytanie mam czy można po tym linku blockchaina sprawdzic numer bloku mojej transakcji?? bo widze ze aktualnie w via znalezione bloki byly 454292 i chcialbym porównac ze swoimi czy sa nizej czy jak. ale nie wiem jaki mam nr bloku ...

Dodano po 6 minutach 27 sekundach:
DZiękuje wyrocznia na pewno tak zrobie skoro multibit sobie nie radzi.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: pm7 » czwartek, 23 lutego 2017, 16:19

kurek101 pisze: linku blockchaina
Nie ma czegoś takiego.
Jest blockchain - nazwa technologii
i jest blockchain.info - taka jedna kiepska strona, z problematycznym portfele i eksploratorem bloków Bitcoin.
kurek101 pisze: bo widze ze aktualnie w via znalezione bloki byly 454292 i chcialbym porównac ze swoimi czy sa nizej czy jak. ale nie wiem jaki mam nr bloku ...
Zwykle sprawdzenie w którym bloku transakcja została zatwierdzona nie jest skomplikowane.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: kurek101 » czwartek, 23 lutego 2017, 16:23

Bloku w ktorym zostala zatwierdzona to sprawdzenie masz racje nie jest skomplikowane. a co w przypadku gdy nie zostala jeszcze zatwierdzona?
Przykladowo ta transakcja jest z ktorego bloku?
https://blockchain.info/tx-index/163f39 ... 3e2d4e4333

ps patrzlyme na konwertowanie z multibit na electrum i szczerze to nie ogarniam tej stronki co gdzie mam wpisywac, mam oczywiscie te slowa z multibita ladnie zapisane w kalendarzu ale w ktore pole trzeba je wpisac i gdzie otrzymam przekonwertowane?
https://iancoleman.github.io/bip39/

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: pm7 » czwartek, 23 lutego 2017, 16:29

kurek101 pisze: Bloku w ktorym zostala zatwierdzona to sprawdzenie masz racje nie jest skomplikowane. a co w przypadku gdy nie zostala jeszcze zatwierdzona?
Przykladowo ta transakcja jest z ktorego bloku?
Zawarcie transakcji w bloku to jest dokładnie to samo, co jej potwierdzenie. Transakcja niepotwierdzania NIE jest zawarta w ŻADNYM bloku. Sugeruję poczytanie podstaw działania Bitcoina.
kurek101 pisze: ps patrzlyme na konwertowanie z multibit na electrum i szczerze to nie ogarniam tej stronki co gdzie mam wpisywac, mam oczywiscie te slowa z multibita ladnie zapisane w kalendarzu ale w ktore pole trzeba je wpisac i gdzie otrzymam przekonwertowane?
Napisałem przecież wyraźnie po polsku tutaj: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 19#p293919

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: kurek101 » czwartek, 23 lutego 2017, 16:31

Tak przepraszam masz rację, ale to poddenerwowanie zwiazane z brakiem wplaty przeklada sie na poziom skupienia ...

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 23 lutego 2017, 16:33

Transakcje niepotwierdzone nie należą do żadnego bloku.
Pierwsza transakcja wydaje niepotwierdzone wyjście (czerwone "U" widoczne jak klikniesz "pokaż skrypty i coinbase") - ta transakcja ma 44sat/b więc też sobie poczeka. Gdyby "twoja" miała większe fee (a ma tylko 26s/b) mogłaby "pociągnąć" poprzednią. A tak - nie ma szans.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: kurek101 » czwartek, 23 lutego 2017, 16:44

Rozumiem, zdaje sobie sprawę,że sytuacja nie jest zbytnio kolorowa. A czy jako doświadczony użytkownik btc moglbys doradzic cos wiecej niz CanCan, kóremu jestem bardzo wdzieczny? Czy po prostu nic nie da sie zrobic i trzeba czekac?

A jesli nic sie nie da zrobic tylko trzeba czekac, to czy mam pewnosc ze kiedys te transakcje zostana potwierdzone? i ile to kiedys moze maksymalnie trwac? BO nie wiem w jak duza cierpliwosc mam sie uzbroic

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 23 lutego 2017, 16:46

Jedyną szansą jest "pociągnięcie" transakcji przez wysłanie środków dalej z opłatą, która wystarczy na nie wszystkie.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: kurek101 » czwartek, 23 lutego 2017, 17:09

Zapewne ta instrukcja dla wyjadaczy btc jest wystarczajaca, niestety dla mnie zielonka niebardzo. Co oznacza wysłanie srodkow dalej z oplata? na jaki adres mam wyslac, jaka kwotę ? Prosiłbym tak łopatologicznie gdyby można było ...

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: pm7 » czwartek, 23 lutego 2017, 17:15

@kurek101, każda transakcja bierze jakąś ilość środków, równą lub większą tej potrzebnej do wysłania plus opłaty. Typowo nie da się wziąć idealnie wszystkich, tylko trzeba więcej, a nadmiar wraca do naszego portfela. Dlatego jak zobaczysz do środka transakcji to widać dwa adresy "wyjściowe". Jeżeli tak się stało w Twoim przypadku, możesz zaimportować portfel do Electrum (bo Multibit nie potrafi ustawić odpowiednio wysokich opłat), włączyć ręczne opłaty i wysłać wszystkie środki (napisz "!" w polu kwoty) z wysoką opłatą na jeden ze swoich adresów. Jest szansa, że spowoduje to przyśpieszenie wszystkich poprzednich transakcji, bo górnik będzie chciał zgarnąć tą transakcję z wysoką opłatą, a nie może tego zrobić jeżeli zależy ona od niepotwierdzonych transakcji. Dlatego weźmie wszystkie niepotwierdzone i da do bloku razem z tą o wysokiej opłacie.

Możesz też wybrać wyłącznie konkretne monety, żeby niepotrzebnie nie ruszać wszystkich środków, ale jest to trudniejsze.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatnosc z Multibit w eterze

Postautor: kurek101 » czwartek, 23 lutego 2017, 19:14

Dziekuje za porady ale nadal nie ma zadnego postepu. Zalozylem nowy portflem i chcialem przeslac wszystkie srodki z multibit (ktory przywrocilem kopie z 7dni wstecz) ale transakcja nie poszla.
POtem poprzez https://iancoleman.github.io/bip39/ zaimportowalem do elektrona portfel z multibit ale niestety widzi nadal te transakcje ktore sa w trakcie i nie moge wyslac wiekszej kwoty.
Nawet wyslalem wszystko co mi zostalo (niewiele tego bylo) na jeden ze swoich adresow z multibit z maksymalna oplata, ktora ustawilem w electrum, ale nic sie nadal nie wydarzylo ;/

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości