Multibit HD backup

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 23 lipca 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Multibit HD backup

Postautor: pajonk33 » piątek, 5 sierpnia 2016, 18:47

Witam , chcę zrobić format komputera . Używam portfela Multibit HD i chciałbym zrobić backup . Czytałem poradnik na tej stronie ale on jest jakiś przestarzały . Nie wiem gdzie znajduje się opcja exportu/importu kluczy w Multibit HD . Jeżeli dobrze rozumiem to potrzebuje 12 słów które dostałem oraz tych kluczy na których mam aktualnie bitcoiny. Czy wystarczy jak po prostu copy/paste te pliki AES które znajdują się w na moim dysku twardym w folderze Multibit HD na PenDrive i przeniosę potem z PenDrive na już zformatowany komputer?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Multibit HD backup

Postautor: pm7 » piątek, 5 sierpnia 2016, 19:08

pajonk33 pisze: Jeżeli dobrze rozumiem to potrzebuje 12 słów które dostałem oraz tych kluczy na których mam aktualnie bitcoiny.
Nie "oraz" tylko "lub". Wystarczy jedno. Możesz zrobić kopię wszystkich używanych kluczy (niezbyt sensowne), albo seed (12 słów). Seed jest całkowicie wystarczający, bo można z niego automatycznie uzyskać wszystkie klucze. Możesz też skopiować pliki Multibita. Ma to dodatkową zaletę, że zachowasz zapisane adresy i opisy transakcji.

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości