Electrum - Stary portfel

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum - Stary portfel

Postautor: yoyo96 » poniedziałek, 10 czerwca 2024, 09:25

Witam. Mam paper wallet założony już jakiś czas temu. Nie posiadając drukarki, po prostu private key tam samo jak public key spisałem na kartę. Zrobiłem parę wpłat na ten wallet.
Chciałbym przetransferować środki z tego portfela na mobilny, abym potem to przelać na giełdę. Większość apk, które mają taką możliwość proszą o kod QR, którego nie posiadam. Electrum ma możliwość bez, ale kiedy pyta "What kind of wallet do you want to create" wybieram ofc. "Import Bitcoin addresses or private key" następnie wpisuję tam ten prywatny klucz i nie chcę mnie puścić dalej. Prosiłbym o pomoc. Próbowałem z frazami p2pkh, p2wpkh i nic. Pozdrawiam.

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Electrum - Stary portfel

Postautor: Adrino » wtorek, 11 czerwca 2024, 21:34

Jaką ma długość i od jakiej literki rozpoczyna się Twój klucz prywatny?

Początkujący
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
1

Electrum - Stary portfel

Postautor: dvdx95 » wtorek, 11 czerwca 2024, 23:02

Prawdopodobnie wpisujesz zbyt mało znaków jak na klucz prywatny.
Klucz prywatny powinien mieć 52 znaki jeśli mówimy o adresie publicznym zaczynającym się na "1"

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Electrum - Stary portfel

Postautor: yoyo96 » środa, 12 czerwca 2024, 15:03

@Adrino, @dvdx95 Prywatny zaczyna się od litery L jak Lidia i ma 52 znaki, publiczny zaczyna się od 1 cyfrą.
Jestem zielony, po prostu wpłacałem kasę na cold wallet wiem, że jest najbardziej bezpieczny stąd taki wybór. Nie śpieszyło mi się, na krótkoterminowe transakcje, żeby mieć mobilny. Wyczytałem gdzieś w necie, że jest to skompresowany WIF, a żeby mi go zaakceptowało w Electrum musi być rozkodowany i dłuższy, nwm na ile dobrze główkuję (?). Wolę poczekać, żeby ktoś dobrze doradził. Dygam, że mógłbym coś źle kliknąć, zaznaczyć, wpisać i btc przepadnie. Gdybym dostał krok po kroku informację to należało by zrobić to bym był mega wdzięczny. Korzystam z Kangi, jeśli to miałoby być w jakimś stopniu istotne. Pozdrawiam.

Początkujący
Reputacja postu: 
2

Electrum - Stary portfel

Postautor: Adrino » środa, 12 czerwca 2024, 21:24

Electrum domyślnie tworzy portfel w formacie Bech32, który jest częścią standardu Segregated Witness (SegWit). Uniemożliwia to zaimportowanie klucza WIF (tego rozpoczynającego się od L). Jest jednak na to pewien prosty sposób

Początkujący
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0

Electrum - Stary portfel

Postautor: dvdx95 » czwartek, 13 czerwca 2024, 19:36

Przed chwileczką sprawdziłem na wersji Electrum-4.5.5

Wszyściutko działa z importowaniem klucza prywatnego dla adresów z "1" na początku.
Nie było żadnego problemu.
Wygląda na to że coś źle wpisujesz.

Możesz spróbować pobrać z githuba bitcoin papwr wallet https://github.com/pointbiz/bitaddress.org i OFFLINE sprawdzić czy klucz prywatny który posiadasz odpowiada w ogóle jakiemukolwiek kluczowi prywatnemu dla adresu BTC w zakładce "Wallet Details" wpisując ten klucz prywatny który masz zapisany.

Wróć do „Portfele bitcoin”