Portfel USDC

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 5 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel USDC

Postautor: maniako » czwartek, 7 stycznia 2021, 22:11

Cześć

Pytanie na jakim portfelu najlepiej przetrzymywać USDC czy Ledger Nano X się nadaję? ( wiem że obsługuję ) kolejne pytanie czy jeden program Ledger Live będzie obsługiwał dwa portfele nano s ( aktualnie ) i nano x - nie widzę takiej możliwości?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel USDC

Postautor: maky » czwartek, 7 stycznia 2021, 23:45

maniako pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 22:11na jakim portfelu najlepiej przetrzymywać USDC czy Ledger Nano X się nadaję

Tak, nadaje się każdy do ETH a sprzętowy to już najbardziej.

maniako pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 22:11czy jeden program Ledger Live będzie obsługiwał dwa portfele nano s ( aktualnie ) i nano x
Da "se" radę.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 5 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel USDC

Postautor: maniako » piątek, 8 stycznia 2021, 10:20

maky pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 23:45maniako pisze: ↑ czwartek, 7 stycznia 2021, 22:11
czy jeden program Ledger Live będzie obsługiwał dwa portfele nano s ( aktualnie ) i nano x
Da "se" radę.


Ale jak bo przy logowaniu do Ledger Live nie ma wyboru konta czy portfela...

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel USDC

Postautor: odisue » piątek, 8 stycznia 2021, 10:29

maniako pisze: piątek, 8 stycznia 2021, 10:20Ale jak bo przy logowaniu do Ledger Live nie ma wyboru konta czy portfela..
musisz zainstalowac Ethereum i przy dodawaniu nowego konta wyszukac USD Coin (USDC) na [ethereum].

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel USDC

Postautor: maky » piątek, 8 stycznia 2021, 15:51

maniako pisze: piątek, 8 stycznia 2021, 10:20Ale jak bo przy logowaniu do Ledger Live nie ma wyboru konta czy portfela...
Ale możesz dodawać dowolną ilość kont.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel USDC

Postautor: danieleczek90 » czwartek, 19 maja 2022, 14:04

Hej hej. Dołączę się do pytania. Dodaję nowe konto na ledger na sieci ethereum i wybieram usdc. Przy tworzeniu pokazuje mi również moje saldo które mam w ETH bo na portfelu mam też eth. Na koniec została akceptacja na ledger adresu ale w tym momencie przerwałem bo adres usdc jest taki sam jaki mam do ethereum. I to mnie wystraszyło że stracę moje eth tworząc usdc. Czyli na ten sam adres mogę wysyłać i eth i usdc i ledger będzie to rozróżniać? Czy muszę mieć dwa ledgery jeden do eth a drugi do usdc ?

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel USDC

Postautor: crezo » czwartek, 19 maja 2022, 14:53

danieleczek90 pisze: czwartek, 19 maja 2022, 14:04Czyli na ten sam adres mogę wysyłać i eth i usdc i ledger będzie to rozróżniać? Czy muszę mieć dwa ledgery jeden do eth a drugi do usdc ?
USDc na ledgerze trzymasz na sieci erc20 więc adres będziesz miał ten sam co ETH. Dla pewności zawsze możesz wysłać pare $ i zobaczysz jak to działa.

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Portfel USDC

Postautor: adamu79 » czwartek, 19 maja 2022, 15:18

danieleczek90 pisze: czwartek, 19 maja 2022, 14:04w tym momencie przerwałem bo adres usdc jest taki sam jaki mam do ethereum. I to mnie wystraszyło że stracę moje eth tworząc usdc. Czyli na ten sam adres mogę wysyłać i eth i usdc i ledger będzie to rozróżniać?
Mnie by wystraszyło jakby adres do wpłaty ETH był inny jak do wpłaty USDC. No ale każdy ma swoje fobie :D
Spokojnie. Wysyłasz każdy coin erc20 (a USDC takim jest) na swój adres ETH. Zawsze. Adres ETH będzie "wiedział" jakie coiny przesłałeś i ile. Znajdą się one na liście. Wysyłanie testowo małych kwot tokenów przez sieć erc20 jest w dzisiejszych czasach baaardzo nieekonomiczne więc poradę wyżej bym zignorował.
danieleczek90 pisze: czwartek, 19 maja 2022, 14:04Czy muszę mieć dwa ledgery jeden do eth a drugi do usdc?
Nie musisz, powiem więcej - jest to nieuzasadnione ekonomicznie i praktycznie 8-)

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel USDC

Postautor: danieleczek90 » czwartek, 19 maja 2022, 15:43

W takim razie śmiało dodam usdc do ledgera i bez stresu mogę sobie zeswapować 1 eth do usdc na uniswapie i czekać na dołki :) jeszcze raz dziękuję

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel USDC

Postautor: adiqq » czwartek, 19 maja 2022, 18:41

adamu79 pisze: czwartek, 19 maja 2022, 15:18ysyłanie testowo małych kwot tokenów przez sieć erc20 jest w dzisiejszych czasach baaardzo nieekonomiczne więc poradę wyżej bym zignorował.
Niekoniecznie. Piszesz tak, bo regularnie używasz?

a wystarczy spojrzeć np. tutaj
https://livdir.com/ethgaspricechart/

żeby zobaczyć, że niski gas to już nie yeti.
Jak zamierzam przesłać większą kwotę na adres którego wcześniej nie używałem, to nawet na erc20 poślę przelew testowy.

Inna kwestia, że prefeuję L2 Polygon.

danieleczek90 pisze: czwartek, 19 maja 2022, 15:43i bez stresu mogę sobie zeswapować 1 eth do usdc na uniswapie
Tylko nie zapomnij sobie zostawić trochę ETH na swapa powrotnego ;)

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
aktualny gas
https://etherscan.io/gasTracker
około 20gwei - da się przeżyć.
W weekendy zwykle jest najniższy gas
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Portfel USDC

Postautor: adamu79 » czwartek, 19 maja 2022, 23:57

adiqq pisze: czwartek, 19 maja 2022, 18:42Piszesz tak, bo regularnie używasz?
No właśnie nie ;) Ostatnimi czasy nie używałem do przesyłania tokenów, przyznaję bez bicia. Przeszedłem na L2.

PS: Dzięki za rewizję dogmatu, który od pewnego czasu mi się wykrystalizował. :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel USDC

Postautor: adiqq » piątek, 20 maja 2022, 04:51

Jak widzisz, dogmaty w krypto często przestaja być dogmatami 😉
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel USDC

Postautor: danieleczek90 » niedziela, 19 czerwca 2022, 10:23

No pięknie, dziękuję za informację odnośnie zostawienia trochę eth na portfelu żeby powrócić z usdc do eth. Uniswap pobiera opłatę z salda eth zamiast usdc i bez drobnych eth na portfelu byłby problem.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel USDC

Postautor: adiqq » niedziela, 19 czerwca 2022, 17:21

danieleczek90 pisze: niedziela, 19 czerwca 2022, 10:23Uniswap pobiera opłatę z salda eth zamiast usdc i bez drobnych eth na portfelu byłby problem.
To przecież taki standard jest z wszystkimi sieciami. Jak wysyłasz po Polygonie/BSC/Avalanche - to fee płacisz odpowiednio w MATIC/BNB/AVAX. Normalna rzecz.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości