Trezor One - Trzymanie Stable coin fizycznie na Portfelu Sprzętowym

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 września 2021
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor One - Trzymanie Stable coin fizycznie na Portfelu Sprzętowym

Postautor: Jojek » czwartek, 14 października 2021, 00:37

Witam,
Posiadam portfel Sprzętowy Trezor One kupiony bezpośrednio od producenta.
Mam pytanie techniczne. Chciałbym ulokować środki z Portfela Metamask który jest zabezpieczony Trezorem w postaci nowego konta podpiętego do Trezor który Wysyłając jakieś środki prosi o Potwierdzenie. Czyli wszystko ok.

Natomiast chciałem zrobić symulacje przelewu z Metamask na Trezor USDT po erc20 na wypadek cash-u a szkoda mi póki co środków na transfer po sieci erc 20.( Chyba ,że szanowne grono wie jak taniej zrobić to na trezorze i po jakiej sieci oczywiście mówimy o stablecoin) Bo za dużo tych tanich sieci nie ma a jestem na poziomie nieco wyżej niż totalny amator. :)

Pierwsze uruchomienie Trezora pokazuje na zdjęciu. Czy to jest normalne ? Zdjęcia Kolejno od ''1,2,3,4"
''Włącz Etykietowanie -zaszyfruj wartość tego klucza'' - O co tutaj chodzi ?

1
2
3
4

Wchodząc do Panelu Trezor , Wchodzę w zakładkę konta głównego. Wybieram Etherum , dodaję Token USTD jako stable coin po sieci Erc20 ( Trezor nie obsługuje sieci bsc ?) Ze specyfikacji widać , że chyba nie.
Token Usdt jest widoczny podczas rozwinięcia Etherum. Wszystko ok. Zdjęcie ''7,8,9''

7
8
9

Natomiast jeśli się wylogujemy oraz odłączymy urządzenie to ponownie logując się do Portfela sprzętowego Trezor poprzez amplikację i wchodząc do Etherum nie ma Tokena USDT którego dodałem. Tak jakby się nie zapisał.
Nie widać W liście Krypto taka jak np. na zdjęciu nr 9 , że W sieci Etherum jest + 1 Token Pytanie o co chodzi ? Czy np. o to iż na Portfelu sprzętowym nie ma ani centa w Usdt po sieci Etherum ?
Jest to powód do jakiegoś zmartwienia ? Może coś źle zrobiłem.
Załóżmy iż dodam token USDT do Etherum , zrobię przelew 1 Usdt do adresu Trezora. Odłączę i zaloguję na nowo to nie ujrzę Ani tokena ani Dolara ? 1 USDT spalony w powietrzu ?

Dodatkowe pytanie. Odpalając aplikację Trezor przechodząc całą konfigurację startową zakończoną Sukcesem trzeba po zalogowaniu utworzyć nowe konto niż tylko główne. ? Czy zostawić tak jak jest i to jest dobrze zrobione ? Ja np. '' załóżmy'' chcąc dodać + New Account nie mam takiej możliwości. Mam komunikat który pokazuje na zdjęciu nr '' 5 i 6''

5

6

Proszę mnie Oświecić wiedzą która pozwoli mi osiągnąć założony cel. Bo jest to dla mnie poważny problem. A chcę być w jakimś stopniu bezpieczny i przygotowany. Pozdrawiam

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Trezor One - Trzymanie Stable coin fizycznie na Portfelu Sprzętowym

Postautor: KamilZ » piątek, 15 października 2021, 12:51

Przy rozpakowaniu i pierwszym uruchomieniu trezor powinien poprosić o zainstalowanie nowego oprogramowania ze strony trezor.io. Miałeś tak?

Trezor prawdopodobnie skanuje konta i jeśli nie ma żadnej historii, to nie wyświetla go.
Natomiast jest to typowe, że nie możesz utworzyć następnego konta jeśli nie użyłeś poprzedniego.

Co do bezpieczeństwa, to rozważyłbym na twoim miejscu dodatkowe hasło na HiddenWallet (poza PINem), a nie tylko domyślny portfel (standard) z seeda.

Etykietowanie pozwala ci na własne nazwy kont (np. "na remont", "z giełdy XYZ", "dla wnuków" itp.), a nie tylko numerki. Nie jest to niezbędne, chyba, że masz bardzo specyficzne potrzeby.

Podaj mi swój przykładowy nowowygenerowany adres Dash to prześlę ci testowe środki i będziesz mógł poćwiczyć tanie przelewy między kontami na trezorze.

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość