Jak portfel sprzętowy kupić

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 lipca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak portfel sprzętowy kupić

Postautor: kamilalek2 » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 16:49

Gdzie w chwili obecnej najlepiej przechowywać kryptowaluty: BTC, ETC, XCH, HNT?

Weteran
Posty: 2807
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2155
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak portfel sprzętowy kupić

Postautor: miso20 » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 18:47

@kamilalek2 z portfeli sprzętowych, to trezor lub ledger. Na stronie producenta znajdziesz, które dokładnie monety są wspierane. Jeżeli się da, to lepiej wziąć trezora, bo ledger miał ostatnio wtopy z wyciekami danych z ledgera.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 lipca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak portfel sprzętowy kupić

Postautor: kamilalek2 » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 21:37

bardziej przemawia do mnie ledger (cena, funkcjonalność) model X
- BTC obsługują oba
- ETC obsługują oba
- XCH brak obsługi
- HNT działa tylko na ledger

Tylko obawiam się tego wycieku danych, z tego co widziałem to wyciekły dane adresowe i maila wszystkich odbiorców, i tutaj obawiam się czy nie wyciekło coś jeszcze np. kod źródłowy, który umożliwiłbym hakerom dostęp do mojego portfela sprzętowego

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Jak portfel sprzętowy kupić

Postautor: Kutalisk » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 22:22

@kamilalek2 wyciekły dane klientów.

https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-po ... e-ledgera/

Paradoksalnie teraz dane są bardziej bezpieczne. Może nawet bardziej niż klientów trezora.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak portfel sprzętowy kupić

Postautor: maky » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 22:29

miso20 pisze: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 18:47 Jeżeli się da, to lepiej wziąć trezora, bo ledger miał ostatnio wtopy z wyciekami danych z ledgera.

A to przecież jest gwarancją, że Trezor wtop miał nie będzie. LOL

Dodano po 3 minutach 2 sekundach:
kamilalek2 pisze: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 21:37kod źródłowy, który umożliwiłbym hakerom dostęp do mojego portfela sprzętowego

Ależ to urządzenie w przypadku fizycznego posiadania jest hakowalne. Trzeba tylko posiadać wiedzę i sprzęt, którym wykonuje się bruteforce PIN-u.
Co nie zmienia faktu, że zabezpiecza cię przed 99,999999% populacji.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 lipca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak portfel sprzętowy kupić

Postautor: kamilalek2 » poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 22:49

na https://www.ledger.com/ czym można płacić: karta/paypal/krpyto?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak portfel sprzętowy kupić

Postautor: tonyxxl » wtorek, 10 sierpnia 2021, 00:07

A potrzebujesz naprawdę portfela sprzętowego? Zabezpiecz hasłem i pinem jakiś mobile/desktop wallet typu Coinomi,Jaxx, Atomic lub Exodus i jesli zachowujesz podstawy bezpieczeństwa to jest bardzo mała szansa że ktoś ci to zhakuje. Najlepiej mieć osobny wallet na większe środki i trzymać go przez wiekszość czasu offline na czystym sofcie i mało uzywanym komputerze albo smartphonie jak najlepiej zabezpieczonym (firewall, antywirus, mocne hasło do routera itp) a na bieżąco używać innych walletów i co jakiś czas przelewać tylko nadmiar środków na ten główny.

Weteran
Posty: 2807
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2155
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak portfel sprzętowy kupić

Postautor: miso20 » wtorek, 10 sierpnia 2021, 00:35

maky pisze: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 22:32A to przecież jest gwarancją, że Trezor wtop miał nie będzie. LOL
Nie jest, ale gwarancją jest, że wyciekły jedne dane ledgera i mogły wyciec inne, o których nie wiemy.

Maky no poważnie wyśmiewasz? :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak portfel sprzętowy kupić

Postautor: maky » wtorek, 10 sierpnia 2021, 14:57

miso20 pisze: wtorek, 10 sierpnia 2021, 00:35Maky no poważnie wyśmiewasz?

Ryzyko wycieku jest dla nas nie do oceny. Nie mamy danych.
Dodatkowo sądzę, że po takim wycieku firma mocno wzmocniła ochronę danych (mogę być w błędzie).
Także no offence.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 2807
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2155
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak portfel sprzętowy kupić

Postautor: miso20 » wtorek, 10 sierpnia 2021, 18:08

maky pisze: wtorek, 10 sierpnia 2021, 14:57Nie mamy danych.
Owszem jedyne dane jakie mamy to takie:
a) ledger - był wyciek
b) trezor - nie było wycieku

Lepszy trezor czy ledger? Trezor, bo po pierwsze na razie nie mieli wycieku, co może sugerować lepsze zabezpieczenia, a po drugie skoro ledger miał wyciek, to mogły też ulotnić się inne dane.

Czyste logiczne rozumowanie na mega ograniczonych danych jakie mamy. Nie rozumiem co w tym śmiesznego :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak portfel sprzętowy kupić

Postautor: maky » wtorek, 10 sierpnia 2021, 20:11

miso20 pisze: wtorek, 10 sierpnia 2021, 18:08Czyste logiczne rozumowanie na mega ograniczonych danych jakie mamy. Nie rozumiem co w tym śmiesznego

A już przestań. :)
Obydwoje mamy rację operując na tych danych, które mamy. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1541
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak portfel sprzętowy kupić

Postautor: ikswodnal » wtorek, 10 sierpnia 2021, 20:15

miso20 pisze: wtorek, 10 sierpnia 2021, 18:08Owszem jedyne dane jakie mamy to takie:
a) ledger - był wyciek
Jako użyszkodnik Ledgera dodam. Dałem się zwieść reklamie i kupiłem Ledger Nano X. Od razu okazało się że jest nie kompatibilny z komputerem na platformie 32 bity. Krótko po kupnie wybuchła afera z udostępnianiem danych użytkowników. Użytkowanie bardzo utrudnione ze względu na brak polskich tłumaczeń instrukcji. Bardzo nieergonomiczne nawet opakowanie, krótki kabelek z złączem C. Za takie pieniądze czuję się wpuszczonym w bubel. Zaznaczam że nie wypowiadam się o bezpieczeństwie korzystania (jednak strach jest). Nie znam i nie korzystałem z Trezora a powinienem, bo bliższy naszej kulturze. Po raz kolejny nie dam się wpuścić Francuzom, auta francuskiego na pewno nie kupię.

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak portfel sprzętowy kupić

Postautor: Dar0 » wtorek, 10 sierpnia 2021, 20:34

@kamilalek2 https://shiftcrypto.ch/bitbox02/

Dodano po 18 minutach :
kamilalek2 pisze: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 21:37 i tutaj obawiam się czy nie wyciekło coś jeszcze np. kod źródłowy, który umożliwiłbym hakerom dostęp do mojego portfela sprzętowego
Portfel sprzętowy polega w założeniu na tym ze jego kod jest dostępny i przejrzysty a to i tak nie daje dostępu dla hakera zdalnego.

Natomiast trezor i ledger są skompromitowane jeśli chodzi o kradzież fizyczną i hakowanie samego uradzenia mając fizyczny dostęp do niego. Z trezora da się wyciągnąć seed a z leggera pin, z innych portfeli po fizycznej kradzieży tez zapewne da się wyciągnąć wszystko jest to kwestia tylko zaangażowania, wiedzy i opracowania odpowiednich narzędzi. (zwykły, przypadkowy, złodziejaszek tego nie ogarnie ale profesjonalista już tak).
kamilalek2 pisze: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 21:37Tylko obawiam się tego wycieku danych, z tego co widziałem to wyciekły dane adresowe i maila wszystkich odbiorców
Portfel i zresztą wszystko inne o ile się da trzeba kupować za gotówkę. Np tutaj https://flyingatom.com/kontakt/

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości