Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Postautor: SzaraOwieczka11 » środa, 12 sierpnia 2020, 03:24

Witam

Jak wiadomo na portfelach trzymamy pieniądze tak ja na swoich kontach bankowych, w związku z tym że nie zawsze miałem miłe doświadczenia z polskimi złodziejami, to znaczy bankami i naszły mnie pewne rozkminki.
Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu?
Jak to jest, czy ktoś z właścicieli, pracowników(?) danego portfela widzi nasze transakcje, analizuje je, może zgłosić gdzieś?




Stopka: Kupie naprawdę duże ilości bitcoinów za gotówkę lub przelewem.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel bitcoin- zależność między kontem bankowym

Postautor: adiqq » środa, 12 sierpnia 2020, 06:14

SzaraOwieczka11 pisze: środa, 12 sierpnia 2020, 03:24ak to jest, czy ktoś z właścicieli, pracowników(?) danego portfela widzi nasze transakcje, analizuje je, może zgłosić gdzieś?




Stopka: Kupie naprawdę duże ilości bitcoinów za gotówkę lub przelewem.
widzę tutaj pewną sprzeczność....chcesz kupić naprawdę duże ilości bitcoinów, mimo że tak naprawdę niewiele wiesz (świadczą o tym te rozkminki) ??

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 123
Rejestracja: 2 sierpnia 2012
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel bitcoin- zależność między kontem bankowym

Postautor: Pretendin » środa, 12 sierpnia 2020, 08:18

Nie ma takiej technicznej mozliwosci. Co do analizowania i zglaszania to osobny temat. Zablokowac sie nie da.
kupie szklaną kulę ;]

Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Portfel bitcoin- zależność między kontem bankowym

Postautor: koparki » środa, 12 sierpnia 2020, 11:24

@SzaraOwieczka11 jeśli masz na myśli portfel na giełdzie to tak , jest on przypisany do Ciebie imiennie(jesli giełda wymaga procedury KYC), depozyt wtedy nie jest w Twoich rękach ale w rękach giełdy która owszem może Ci go zablokować, giełda analizuje przepływy krypto. Taka sytuacja że swoje kryptomonety masz zdeponowane w jakieś firmie moze mieć miejsce tylko gdy handlujesz kryptowalutami na scetnralizowanej giełdzie i powinno to być przejściowe do chwili wypłaty z giełdy na swój portfel, jak nie chcesz być przypisany imiennie do adresu to po prostu wybieraj giełdy bez KYC (zobacz w google co to znaczy), lub giełdy zdecentralizowane.
Inna sprawa gdy masz swoje kryptowaluty na swoim portfelu bo kupiłeś je z ręki do ręki od kogoś (prywatnie lub w kantorze lub w bitomacie)- i nie zamierzasz nimi spekulować ani zamieniać jedną na drugą wtedy w/w nie ma zastosowania.
Można to porównać do analogii zwykłych pieniędzy - w pierwszym wypadku banknoty zanosisz do biura maklerskiego i nimi obracasz na platformie brokerskiej ale realnie są one zdeponowane u pośrednika finansowego a w drugim przypadku banknoty chowasz do swojego skórzanego portfela i trzymasz go w domu.
Portfel do kryptowalut jest w formie aplikacji do smartfona, aplikacji do komputera PC lub w formie małego elektronicznego gadżetu przeznaczonego wyłącznie do tego celu. Jesli korzystasz z portfeli softwarowych to musisz być przynajmniej średnio zaawansowanym użytkownikiem komputerów i ogarniać zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem które może Ci wykraść z komputera kryptowaluty, najlepiej stosować dany komputer/smartfon wyłącznie do kryptowalut. kluczowy jest też wybór takiego programu-portfela, najlepiej jesli jest to program typu opensource a jego twórcy są powiązani z deweloperami danej kryptowaluty.
Bitcoin czy ETH nie jest zalecany jesli masz obawy o śledzenie przepływu środków w blockchain bo nie ma zaimplementowanego żadnego mechanizmu prywatności, zalecaną alternatywą jest Monero ale też bez przesady bo jawne do analizy są tylko adresy i kwoty nie ma do tego przypisanych nazwisk a do każdej transakcji powinieneś użyć kolejny unikalny adres . Bez względu na jawność lub niejawność transakcji blockchain żadnej prawdziwej kryptowaluty nikt Ci nie zablokuje ani nie zamrozi bo to sieci zdecentralizowane i nie ma takiego kogoś kto to może zrobić.

SzaraOwieczka11 pisze: środa, 12 sierpnia 2020, 03:24Kupie naprawdę duże ilości bitcoinów za gotówkę lub przelewem.
Załatw to w jednym z kantorów kryptowalut lub w bitcoinomacie.
---

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Postautor: SzaraOwieczka11 » piątek, 14 sierpnia 2020, 16:39

@koparki Dzięki ale aż taki niezorientowany to nie jestem :mrgreen: , mam portfel Electrum i praktycznie tylko na nim trzymam Bitcoiny. Giełdę mam z KYC a tam tylko przelewam by później przelać na Electrum właśnie. Oczywiście dziękuje za monolog 8-)

Pretendin pisze:Nie ma takiej technicznej mozliwosci. Co do analizowania i zglaszania to osobny temat. Zablokowac sie nie da.
W takim razie chciałbym rozwinąć myśl i zapytać czy ktoś na portfelach "anonimowych" typu Electrum analizuje lub ma możliwość zgłoszenia subiektywnych podejrzanych transakcji? Czy w ogóle ma ktoś dostęp do wglądu w całe moje konto na tym Electrumie i wszystkiego co tam się dzieje?

A w bitcoiny to chce zainwestować i kupie w niedalekiej przyszłosci nawet kilka po dobrej cenie, nie uśmiecha mi się płacić dużych prowizji dla kogoś.

Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Postautor: koparki » piątek, 14 sierpnia 2020, 18:23

@SzaraOwieczka11 no jak z oKYCowanego konta wyprowadzasz kojny do własnego portfela to giełda wie że to kojny SzarejOwieczki11 i jest jawny dla giełdy ich los 8-)
---

Weteran
Posty: 2808
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2155
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Postautor: miso20 » piątek, 14 sierpnia 2020, 19:41

SzaraOwieczka11 pisze: Jak to jest, czy ktoś z właścicieli, pracowników(?) danego portfela widzi nasze transakcje, analizuje je, może zgłosić gdzieś?
Nie ma czegoś takiego jak "pracownik portfela widzi transakcje". Praktycznie każdy protfel dostępny do pobrania jest otwartoźródłowy i widać co tam siedzi. Są to portfele darmowe, ale są też rzeczy typu blockchain.com. Sieć bitcoina również jest ZDECENTRALIZOWANA, czyli sama się zarządza. Tworzą ją miliony uzytkowników/komputerów na świecie, a decyzję podejmowane są większością głosów. Nie ma jakiegoś właściciela czy prezesa jak w banku, który by miał magiczny guzik do cofania i blokowania każdej transakcji.
SzaraOwieczka11 pisze: Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu?
OWSZEM JEST TAKA MOŻLIWOŚĆ:

Możesz to zrobić samemu sobie, jeżeli nie będziesz znał podstawowych zasad funkcjonowania Bitcoina. Na przykład przelejesz środki na portfel w telefonie. Telefon ci zginie/zniszczy się, a ty nie masz kopii zapasowej portfela. Wtedy już na zawsze zablokujesz sobie do nich dostęp.

NATOMIAST:

Nie ma takiej technicznej możliwości by ktoś (osoba trzecia) ci zablokował portfel- zwłaszcza jeżeli używasz oficjalnego portfela. Transakcje w BTC są NIEODWRACALNE i masz pełną kontrolę nad swoimi środkami - właśnie po to powstał Bitcoin, czyż nie tak?

Jeżeli korzystasz z portfela, w którym nie masz kontroli nad seedem lub kluczami prywatnymi, to tutaj również ktoś może ci zablokować środki. Choć w zasadzie jeżeli tak jest, to nie ty masz Bitcoiny tylko ktoś. No bo nie powiesz mi, że to twoje Bitcoiny skoro nie masz do nich klucza, a ma go ktoś inny, prawda? Więc tak w zasadzie ktoś blokuje ci jego własne monety :D .

WNIOSEK:

Nie da się, o ile używasz portfela, który daje ci możliwość kontrolowania seeda lub kluczy prywatnych, np Ledger Nano S, Trezor One, Bitcoin Core, Electrum
Da się jeśli korzystasz np. z portfeli online jak Blockchain.com lub jakiejś giełdy (tak naprawdę nie ty kontrolujesz te środki, a strona trzecia)
Da się jeśli sam pozbawisz się do nich dostępu - wiele osób już szukało tysięcy bitcoinów wykopanych we wczesnych latach po wysypiskach śmieci itp. bo nie zadbali o bezpieczeństwo środków.

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosc ... ku/etf3vxn

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Postautor: SzaraOwieczka11 » niedziela, 16 sierpnia 2020, 20:52

Domyślam się, że jak nikt nie sprawuje kontroli nad portfelami typu Electrum to jak przelewam z giełdy na ten portfel i giełda wie że to moje pieniądze a robie według ich subiektywnej opinii podejrzane transakcje to na wszelki wypadek mogą zgłosić sprawę do organów Państwowych by mnie sprawdzili? 8-)

Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Postautor: koparki » niedziela, 16 sierpnia 2020, 21:37

@SzaraOwieczka11 a co wg Ciebie znaczą podejrzane transakcje? zdefiniuj jaka transakcja może być podejrzana? to że spekulujesz na kursach kryptowalut? co Ty chcesz robić podejrzanego i dlaczego oczekujesz porady na tym forum w związku z podejrzaną działalnością? 8-)
Skoro przeszedłeś procedurę KYC , kupisz kryptowalutę za fiat za pośrednictwem konta bankowego i giełdy oraz bezpośrednio z giełdy wytransferujesz krypto do własnego portfela a z niego bezpośrednio coś sfinansujesz to jesteś z tym powiązany imiennie(giełda ma te personalia) .
---

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Postautor: SzaraOwieczka11 » niedziela, 16 sierpnia 2020, 22:59

@koparki Podejrzana transakcja? Powiedzmy jak mam 19 lat i kupuje bitcoiny za 300 tysięcy złotych. W rzeczywistości Polskich Banków nie trzeba robić nic nadzwyczajnego(według mnie) aby dostać zablokowane dostępy albo by całe konto zablokowali celem weryfikacji.Przykład: Nie korzystam prawie w ogóle z karty debetowej ale na imprezie mogę wydać 1200 zł nagle z niej i dla banku to jest taka anomalia że na wszelki wielki zablokują Ci możliwość płacenia albo cały dostęp do konta.. Miałem złe przeżycia z bankami, stąd ten temat a nie z powodu zaczerpnięcia porad w związku z "podejrzaną działalnością".. Ja wiem że jestem powiązany z btc jak mam giełdę kyc, już mi to wyjaśniłeś wcześniej, nie mam z tym problemu ale chciałem zapytać o to co zapytałem post wyżej. Wolę wiedzieć i być przygotowanym zawczasu 8-)

Weteran
Posty: 2808
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2155
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Postautor: miso20 » niedziela, 16 sierpnia 2020, 23:11

SzaraOwieczka11 pisze: niedziela, 16 sierpnia 2020, 20:52na wszelki wypadek mogą zgłosić sprawę do organów Państwowych by mnie sprawdzili?
Przy pełnym KYC i AML mają jak najbardziej taką możliwość

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
koparki pisze: niedziela, 16 sierpnia 2020, 21:37podejrzane transakcje
Dla instytucji pobierającej podatki, będzie to po prostu odpowiednio duża transakcja wymiany krypto na FIATy, by móc pobrać podateczek 8-)

Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Postautor: koparki » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 00:27

Przychodzą mi 2 sytuacje do głowy
1. kombinujesz z multikontami na giełdzie gdzie KYC jest od pewnego limitu , jak dasz się na tym złapać może to być odebrane przez giełdę że omijasz limity i cię zamrożą do weryfikacji ale nie zabiorą środków czy też nie będa donosili do służb takiej sytuacji chyba że się pogrążysz unikając weryfikacji.
2. wpłacasz na giełdę , obojętnie czy oKYCowaną lub nieoKYCowaną duża kwote w krypto , powiedzmy 50btc , wtedy prawdopodobnie Cie zamrożą i zarządają okazania pochodzenia środków, jak nie będziesz w stanie udowodnić pochodzenia to może się skończyć wyjaśnianiem tego u służb.
Jesli natomiast wpłacisz dużą kwotę do banku , na tyle dużą że nie pokrawa się z Twoimi deklaracjami podatkowymi , na tyle duża że wykracza poza limity niezgłszalnej pożyczki od rodziny i przyjaciół to możesz być wytypowany do kontroli , nie wiem na pewno ale banki są informatycznie połączone z służbami które mogą sprawdzać bez przeszkód delikwenta gdy ten szasta kasą na domy i samochody a w niektórych wypadkach banki wręcz zgłaszają niektóre wpłaty: https://finansenaplus.pl/kwoty-przelewo ... karbowego/ natomiast zagraniczne banki raportują twoje saldo do kraju gdzie jesteś rezydentem podatkowym. Giełda krypto natomiast z dużym prawdopodobieństwem nie traktuje dużych wpłat z banku jako podejrzanych skoro bank ich tak nie traktuje.
Zauważ że mówimy tylko o zamrożeniach gdy środki sa w banku czy na giełdach scentralizowanych bo krypto na portfelu electrum nie sposób zamrozić ;)
---

Weteran
Posty: 2808
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2155
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Postautor: miso20 » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 11:29

Ogólnie należy wyjść z założenia, że giełda może zrobić wszystko z twoimi bitcoinami, gdyż to ona ma klucze prywatne. Tak naprawdę to są ich bitcoiny dopóki ich nie wypłacisz :D

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Postautor: SzaraOwieczka11 » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 22:10

Osobiście traktuje wszystkie polskie banki jakby były państwowe, ponieważ są w DUŻEJ mierze powiązane z rządem. Teraz bogatszy o wiedzę będę sobie lepiej radził w przyszłosci a z urzędasami nie będę zadzierał bo nie warto 8-) Punkciki rozdałem jbc 8-)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2 września 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Postautor: Anubisek » wtorek, 29 września 2020, 20:32

A pytanie z innej beczki - Czy portfel Electrum (sprzętowy) przez to, że jest zainstalowany "fizycznie" na komputerze ma możliwość go namierzenia poprzed adres IP?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Postautor: adam1226 » środa, 30 września 2020, 01:54

@SzaraOwieczka11 tak, moze, nie teraz, ale kwestia czasu az wejdzie white-listowanie... i gornicy beda musieli odrzucać tx pomiedzy adresami spoza WL
No chyba ze wymysla inna krypto ktora wykorzystają jako powszechny pieniadz a btc zostawia w spokoju.. zmarginalizowany..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Postautor: zdzicho2000 » środa, 30 września 2020, 09:44

@Anubisek Użyj vpn. Np electrum dasha proponuje przy włączeniu uruchomienie tora nawet

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Postautor: rav3n_pl » środa, 30 września 2020, 14:13

SzaraOwieczka11 pisze: środa, 12 sierpnia 2020, 03:24Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu?
Nie, w BTC nie ma takiej możliwości.
Jedynie jeżeli używałbyś giełdy jako portfela (giełda blokuje konto) lub walleta custodialnego (nie twoje klucze - nie twoje BTC).
Tokeny i niektóre waluty mają "blacklisty" które blokują transakcje z danego adresu. W BTC można jedynie trafić na odrzucenie wpłaty np. na giełdę ze względu na pochodzenie monet - jeżeli więc nie ukradłeś tych BTC nie masz się czego bać :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.27
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Czy ktoś kiedyś może mi zablokować mój portfel razem z bitcoinami z jakiegoś powodu, jak na tradycyjnym koncie bankowym?

Postautor: adam1226 » środa, 30 września 2020, 14:18

@rav3n_pl teraz nie ma ale za pare lat to raczej bardzo prawdopodobne ze wprowadza white listy itd
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość