WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwietnia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Postautor: Kepler » piątek, 22 maja 2015, 11:37

Warto używać tego typu portfeli? Bezpieczne to jest?

Który wybrać? Rozważam Coinbase lub Green Address.

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Postautor: Au 79 » piątek, 28 sierpnia 2015, 17:28

Podepnę się.

Ma ktoś na własnej skórze przetestowany webwallet + TOR?


Pierwszym kandydatem jest blockchain.info, który ma nawet ukrytą usługę.
Po wejściu na zwykły adres przerzuca przeglądarkę na blockchainbdgpzk.onion
Niestety mimo dużego budżetu priorytet wdrożeniowy tej usługi jest niski, witryna jest praktycznie bezużyteczna.
Przy każdym kliknięciu wyskakuje błąd "quota exceeded".

Błąd był zgłaszany już od dość dawna, więc nie liczę na szybką naprawę. W tym wątku ktoś nawet skarży się, że założył portfel,
ale teraz przez ww błąd nie ma dostępu do środków.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Postautor: pm7 » piątek, 28 sierpnia 2015, 20:43

Nie wiem jak webwallet, ale Mycelium można używać przez TOR'a.

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Postautor: Au 79 » sobota, 29 sierpnia 2015, 09:15

@pm7

Na stronie domowej Mycelium oferują kilka produktów, ten o który Ci chodzi to porfel na androida...?
Chciałbym ogarnąć ten koncept: mówimy o instalowaniu klienta tora na OS-sie, który w ostatniej dekadzie redefiniował łamanie prywatności użytkowników? Bo jak na moje to przypomina używanie parasolki na basenie :).
Ale może jestem jeszcze niedobudzony i coś pomijam...? :)
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Postautor: pm7 » sobota, 29 sierpnia 2015, 10:23

No, jak na normalnym telefonie spróbujesz, to rzeczywiście można wątpić. Ale dajmy na to tablet (bez modułu 3g) z alternatywnym ROM'em, np. Cyanogenmod bez usług Google'a i będziesz miał całkiem wysokie bezpieczeństwo. Główne problemy z prywatnością na Androidzie są przez Google'a, producentów urządzeń i operatorów. Zmieniając ROM pozbywasz się dodatków wszystkich tych firm. Gratis masz zwiększone bezpieczeństwo w porównaniu do systemów operacyjnych na PC dzięki izolacji aplikacji.
Nie wiem jak Green Adress, ale Coinbase z tego co pamiętam trzyma klucze prywatne. Zauważą, że się logujesz przez TOR'a, to mogą Cię wezwać do zweryfikowania się, albo skonfiskują środki :)
Ogólnie portfele online mają gorsze bezpieczeństwo. Czemu nie chcesz normalnych portfeli?

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Postautor: Au 79 » sobota, 29 sierpnia 2015, 11:11

pm7 pisze:Zauważą, że się logujesz przez TOR'a, to mogą Cię wezwać do zweryfikowania się, albo skonfiskują środki :)
Dokładnie. To jest podstawowe niebiezbieczeństwo, a drugie to man in the middle na exitnodzie. Dlatego w przypadku walleta online wchodzi w grę wyłącznie usługa ukryta. Trochę się dziwię że nie powstały dotąd solidne rozwiązania idące w tą stronę.
pm7 pisze:Czemu nie chcesz normalnych portfeli?
Ależ chcę. Staram się iść po najmniejszej lini oporu: Zapoznaję się z Whonixem, niestety moja znajomość debiana jest póki co ujemna.
Instalacja Electrum nie poszła z automatu, pythonowski instalotaor pip poległ przy ustanwawianiu jakigoś tam socketa.

Wallet online miał być obejściem powyższego problemu, ale jak widać nic z tego.

Bitcoin Core jest już za duży dla normalnego domowego użytku. Dodatkowo poderzewam że jego łączność P2P po Torze może być kolejnym problemem, w sensie prędkości cebulki i ew. możliwej deanonimizacji (- ale nie wiem na pewno, nie doczytywałem).


Zobaczę czy któryś z porfeli o dobrej reputacji da się zainstalować bez błędów.
Jeśli to nie zadziała, to ostatnim pomysłem jest portfel papierowy + ręcznie push tx w przeglądarce.

Cała ta gimnstyka ma na celu ANONIMOWĄ płatność. Myślałby kto że w połowie 2015 projekt jest na tyle rozwinięty że będzie już łatwo i z górki. A tymczasem jest wielkie halo czemu społeczność wolno rośnie.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Postautor: pm7 » sobota, 29 sierpnia 2015, 15:33

Whonix ma ten problem, że używa stabilnego Debiana, więc raczej starszych paczek.
Myślałeś może o użyciu Tails?
Też z portfelami online / lekkimi jest ten problem, że serwer będzie znał pełną listę naszych adresów.
Pełna anonimowość nie będzie łatwa. Nikt nie obiecywał, że będzie dla każdego.
Standardowe używanie Bitcoina jest w miarę proste :)
Też ciekawostka: twórcy Mycelium zapowiedzieli, że zaimplementują mieszarkę BTC.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Postautor: MusX » sobota, 29 sierpnia 2015, 22:02

pm7 pisze:Whonix ma ten problem, że używa stabilnego Debiana, więc raczej starszych paczek.
Myślałeś może o użyciu Tails?
Też z portfelami online / lekkimi jest ten problem, że serwer będzie znał pełną listę naszych adresów.
Pełna anonimowość nie będzie łatwa. Nikt nie obiecywał, że będzie dla każdego.
Standardowe używanie Bitcoina jest w miarę proste :)
Też ciekawostka: twórcy Mycelium zapowiedzieli, że zaimplementują mieszarkę BTC.
ale mozna na tails zainstalowac pelnego noda, wtedy oczywiscie jest potrzebne synchro, ale jak uzywasz regularnie to nie powinno byc to uciazliwe. A z pelnym nodem to czynic mozna co dusza zapragnie, tylko oczywiscie nie reuzywac adresow :)

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Postautor: Au 79 » poniedziałek, 14 września 2015, 00:49

Jeśli ktoś zbłądzi w tym wątku aż do tego posta, podaję rozwiązanie, które u mnie zadziałało.

Na stronie domowej Electrum https://electrum.org/#download podano dwie komendy do przeklejenia:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install python-qt4 python-pip
sudo pip install https://download.electrum.org/Electrum-2.4.4.tar.gz
Drugie polecenie nie zadziała, dopóki paczki pythonowskie nie będą na swoim miejscu. Zrobiłem tak:
Najpierw na wszelki wypadek uaktualnienie:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get update
Potem sprawdzenie jakie paczki mam

Kod: Zaznacz cały

dpkg --list
Na liście była pierwsza z wymagancych paczek "python-qt4" ale ta druga "python-pip" już nie. A więc:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install python-pip
I jeszce raz instalacja portfela:

Kod: Zaznacz cały

sudo pip install https://download.electrum.org/Electrum-2.4.4.tar.gz
Śmiga.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Postautor: hanti » poniedziałek, 14 września 2015, 03:34

Troszke nakombnowales :P
Przeciez 1 polecenie:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install python-qt4 python-pip
instaluje wlasnie potrzebne paczki ;p A gdy sa zainstalowane to nie zainstaluje ;p
tak wiec to z twojego posta wystarczy:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install python-qt4 python-pip
sudo pip install https://download.electrum.org/Electrum-2.4.4.tar.gz
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Postautor: Au 79 » poniedziałek, 14 września 2015, 12:50

@hanti

Wiem, że to pierwsze polecenie ma zainstalować 2 paczki naraz, -ale nie zrobiło tego.
Natomiast zadziałało to co napisałem wyżej, czyli instalowanie pojedynczo.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Postautor: hanti » poniedziałek, 14 września 2015, 14:08

Bardzo dziwne ale ok ;p
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Postautor: pm7 » poniedziałek, 14 września 2015, 21:30

Aż sprawdziłem. Whonix w wersji 11.0.0.3.0. Wpisałem polecenia podane przez hanti i Electrum się zainstalowało.
Prawidłowo wygenerowało adresy i zsynchronizowało saldo (zero), choć za pierwszym razem nie zadziałało.

Przy drugim uruchomieniu prawidłowo stworzył plik konfiguracji (trzeba było kliknąć automatyczne wybieranie serwera) i za trzecim razem wszystko było ok.
Choć przyznam, nie próbowałem odbierać/wysyłać btc.

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Postautor: Au 79 » wtorek, 15 września 2015, 20:43

Koledzy, wyjaśnienie jest proste: pewnie doświadczyliście zjawiska "obecności eksperta"...? Podchodzi fachura i sprzęty/programy same automagicznie zaczynają działać. Wy się na linxsie znacie - Wam działa. A ja... no cóż...:))) wywołuję w tym systemie zjawiska odwrotne :)

Wywołałem offtop w temacie o webwalletach. Wracając do tematu:
Wspomniałem wcześniej, że blockchain.info pod adresem https://blockchainbdgpzk.onion/ cierpi na chroniczne przeładowanie, objawiające się gustownym komunikatem "Quota Exceeded (Req Count Limit)".
W ciągu ostatnich 3 dni trafiłem w moment przytomności serwisu. Z giełdy wrzuciłem tam kwotę przeznaczoną do zanonimizowania. Puściłem całość z zakładki "shared send" na adres leżący w moim electrum. (Chwili wymagało połapanie się, o ile zmniejszyć kwotę przelewu tak, żeby jak najmniej zostało w tym portfelu online). Kosztu przemieszania nie pamiętam, a teraz nie sprawdzę bo stronka znowu jest przeładowana.
Całość kwoty dotarła do mnie w czasie krótszym niż godzina. To moim zdaniem za szybko, bo wolałbym utrudnić korelację czasową adresu startowego i docelowego. Niemniej jednak na adresie docelowym zapuściłem "taint analysis" - i nigdzie na liście nie pojawił mi się adres z którego zacząłem mieszanie. Czyli ok.
Ale ze względu na wspomniane przeładowania VPSa kategorczynie NIE używałbym tego porfela inaczej, niż tylko wpłacić - i natychmiast wypłacić na mikser.

edit: koszt przemieszania 0.1 BTC to 0.0014, czyli po obecnym kursie 1.19 PLN. Straszyli, że po stressteście sieć miała być zapchana przez następne tygodnie, a tymczasem wszystko idzie płynnie :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 września 2015, 14:03 przez Au 79, łącznie zmieniany 1 raz.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Postautor: Nuke » wtorek, 15 września 2015, 23:46

A przy okazji, w Tails jest już na stawcie wgrany lekki portfel BTC ;]
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: WEB wallet's - Green Address, Coinbase, etc...

Postautor: rav3n_pl » piątek, 18 września 2015, 14:29

Z tym miksowaniem po blockckchanie to nie ma co się bać. Kwota "wychodząca" jest zawsze inna niż "wchodząca" a opłata nigdy nie jest taka sama dla identycznych kwot. Nawet jakby ktoś chciał szukać, to w ciągu godziny masz 6 bloków transakcji do przekopania.
O ile dobrze pamiętam to przy większych kwotach monety dochodzą partiami, w kilku transakcjach.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.27
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości