Bitcoin Core na dysku "D"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitcoin Core na dysku "D"

Postautor: adam1226 » piątek, 21 sierpnia 2015, 14:20

Stwierdziłem, że postawie u siebie na lapku noda BTC jednak nie chce mi się tracić na to za dużo czasu,
Pierwszy problem jest taki, że nie mam miejsca na dysku gdzie domyślnie mi zaczęło ściągać bloki - jak to zmienić?
2. Byla metoda zeby sciagnac bloki jako rar - dobrze kojarze? Jeśli tak to proszę o przypomnienie co dokładnie należy porobić..

PS Póki co zacząłem sciagac Core, czy jezeli zdecyduje sie jednak na cos innego - np XT to bede musial robic wszystko od nowa, czy bede mogl wykorzystac to zrobie przy Core?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Core na dysku "D"

Postautor: MusX » piątek, 21 sierpnia 2015, 14:26

Ja bym poszedl w VM na linuxie dla noda, oprocz samego noda to zawsze jakas wartosciowa praktyka. W powazniejszej instytucji raczej na windowsie nie beda stawiac noda. Ponadto migracja takiego noda jest bezproblemowa.
Choc nie jestem specem w tym temacie, wiec byc moze sa lepsze rozwiazania.
Moj setup to host ubuntu desktop, guest ubuntu server, na nim node z wlaczonym json-rpc, wiec ze swojego desktopa mam dostep do blockchaina. Chetnie sie tez dowiem jakie sa minusy takiego setupu.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 289
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Core na dysku "D"

Postautor: 91az » piątek, 21 sierpnia 2015, 14:33

adam1226 pisze: Pierwszy problem jest taki, że nie mam miejsca na dysku gdzie domyślnie mi zaczęło ściągać bloki - jak to zmienić?
W skrócie uruchamiającym bitcoin-qt wskaż folder data (np D:\Bitcoin) w ten sposób:

Kod: Zaznacz cały

"C:\Program Files\Bitcoin\bitcoin-qt.exe" -datadir=D:\Bitcoin
tutaj wylądują bloki i reszta danych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Bitcoin Core na dysku "D"

Postautor: powered » piątek, 21 sierpnia 2015, 15:11

91az pisze:W skrócie uruchamiającym bitcoin-qt wskaż folder data (np D:\Bitcoin)
Polecam uruchomić instalkę, wtedy jest możliwość podania lokalizacji gdzie będą przechowywane bloki.
Wyżej wymieniony sposób nie zadziała w momencie gdy kliknie się w linka uruchamiającego transakcję płatności (np. w sklepie internetowym).

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Core na dysku "D"

Postautor: MusX » niedziela, 23 sierpnia 2015, 15:29

dorzucam jeszcze info o limitowaniu maszyny z nodem, przydatne jak net zaczyna zamulac na host'cie: https://www.virtualbox.org/manual/ch06. ... idth_limit

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Bitcoin Core na dysku "D"

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 23 sierpnia 2015, 19:17

To już lepiej HTB czy CBQ zrobić wewnątrz VMki, więcej możliwości (np brak limitów po sieci lokalnej).
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Core na dysku "D"

Postautor: MusX » niedziela, 23 sierpnia 2015, 21:08

rav3n_pl pisze:To już lepiej HTB czy CBQ zrobić wewnątrz VMki, więcej możliwości (np brak limitów po sieci lokalnej).
To akurat tez jest dostepne w zalinkowanym manualu bo wybierasz network device na ktorym wlaczasz limit. Zatem na host-only nie wlaczasz limitu.

Wróć do „Portfele bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości