Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: miso20 » poniedziałek, 27 września 2021, 11:20

@sanisan Możesz iść do któregoś oddziału i tam wymienisz dowolną walutę, która jest na Krakenie, czyli m.in. ETH, LTC, USDt (erc, trc), ADA, Dash itd. Jest kilkanaście oddziałów w całej Pl.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 26 stycznia 2021
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: sanisan » poniedziałek, 27 września 2021, 13:33

U mnie nie ma kantoru - jest bitomat, ale kantor jest spory kawałek ode mnie. No ale mówi się trudno.
Tym niemniej - zadzwoniłem do Flyinga i poza potwierdzeniem tego, co piszecie - dziękuję za rady - Pani uprzejmie poinformowała, że - uwaga! - na 99% wraz z końcem października wszystkie transakcje powyżej 1000 EUR będą rejestrowane! Zarówno w bitomacie jak i w kantorze. Anonimowości koniec. Wiedziałem, że tak będzie - ale nie wiedziałem, że tak szybko.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 13 sierpnia 2019
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: Nexos » poniedziałek, 27 września 2021, 14:18

Jak obecnie dzialaja bitomaty shitcoins? Nie ma problemow z wyplata gotowki?
Wyplacal ktos ostatnio? tzn ostatnie 1-2 tygodnie?

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: miso20 » poniedziałek, 27 września 2021, 14:24

sanisan pisze: poniedziałek, 27 września 2021, 13:33na 99% wraz z końcem października wszystkie transakcje powyżej 1000 EUR będą rejestrowane! Zarówno w bitomacie jak i w kantorze. Anonimowości koniec. Wiedziałem, że tak będzie - ale nie wiedziałem, że tak szybko.
Przecież u nas jest to zrobione bardzo późno na szczęście. Dyrektywa, która została wydana parę lat temu przez UE już obowiązuje w Niemczech bodaj 2 lata. U nas wchodzi to od 1 listopada i rzeczywiście limit jest zmniejszany.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 26 stycznia 2021
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: sanisan » poniedziałek, 27 września 2021, 14:31

No i jakby shitcoins działał, to by nie było - w jakimś tam zakresie - problemu, bo by się wypłacało np. po 2-3 tys. zł np. co kilka dni.
Ale można powiedzieć, że nie działa, skoro tyle problemów ludzie zgłaszają a na infolinię nie można się dodzwonić... Szkoda.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 13 sierpnia 2019
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: Nexos » poniedziałek, 27 września 2021, 14:35

zglaszane sa glownie stare sprawy z okresu niedaleko po nalocie. pewnie nie moga ustalic czy transakcje rzeczywiscie miala miejsce i czy ktos nie probuje wyludzic zwrotu. Ludzie tez narzekaja ze nie dziala numer telefonu. Jednak z tego co czytalem to wiekszosc spraw zostalo rozwiazanych.

Dlatego pytam o to jak dzialaja bitomaty w okresie ostatnich kilku tyg

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 26 stycznia 2021
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: sanisan » poniedziałek, 27 września 2021, 14:44

Może. A może tylko nam się tak wydaje.
Bo podejrzanym mocno jest - jakby zebrać wszystkie złe ostatnie doświadczenia - że nie ma z nikim kontaktu.
A pamiętam, jak kiedyś dawno pierwszy raz skorzystałem z bitomatu i pewnie z własnej winy (choć nie wiem, co się do końca stało) gdzieś zagubiłem czy raczej pomyliłem adres, na który wysłałem, to Pan telefonicznie tylko uwiarygodnił w rozmowie transakcję (chodziło o niewielkie pieniądze), po czy po parunastu minutach zadzwonił i powiedział, co zrobić, żeby wypłacić. I taki kontakt jest niezbędny.
A teraz nawet nie wiadomo do końca które bitomaty działają, bo niby piszą, że "działa", ale np. świeci na czerwono - albo nie świeci na czerwono, a na miejscu jednak działa, ale... - no właśnie: czy tylko włączony czy faktycznie działa...? Też bym się chętnie dowiedział.
Ogólnie ŹLE to wygląda... :(

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: MajonezBTC » poniedziałek, 27 września 2021, 16:49

sanisan pisze: poniedziałek, 27 września 2021, 14:31 No i jakby shitcoins działał, to by nie było - w jakimś tam zakresie - problemu, bo by się wypłacało np. po 2-3 tys. zł np. co kilka dni.
Ale można powiedzieć, że nie działa, skoro tyle problemów ludzie zgłaszają a na infolinię nie można się dodzwonić... Szkoda.
W Warszawie wszystkie bitomaty działają, na email odpowiedź dostałem w ciągu 10minut

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 26 stycznia 2021
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: sanisan » poniedziałek, 27 września 2021, 17:36

Ale "działają" w sensie, że są włączone - czy działają i wydają np. PLN za ETH/BTC? Sprawdzałeś osobiście i kiedy dokładnie? I czy duże kwoty?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 września 2021
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: jan.wasik1982 » poniedziałek, 27 września 2021, 22:12

Ludzie, a Wy czytacie ten wątek, czy tak tylko klepiecie kolejne posty? Przecież nie dalej niż kilka dni temu opisałem swój przypadek: viewtopic.php?f=100&t=33652&sid=5c15dc4 ... 20#p714760

Póki co cisza. Ja jestem cierpliwy i rozumiem, ze mają dużo zgłoszeń. Na samą reklamację mają 30 dni. Natomist na chwile obecna Bitomat zeżarł 500 zeta i tyle je widziałem.
Mam nadzieję, że to odpowiada na pytanie czy/jak działają bitomaty tej sieci. Jak się coś zaktualizuje to natychmiast dam znać.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 13 sierpnia 2019
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: Nexos » poniedziałek, 27 września 2021, 23:15

@jan.wasik1982

A ty czytasz co ludzie pisza, bo chyba nie do konca... ?
Pytania byly dwa o WYPLATY PLN poprzez sprzedaz krypto, a nie wplaty PLN celem zakupu krypto. Twoj przypadek dotyczy tego drugiego.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 26 stycznia 2021
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: sanisan » poniedziałek, 27 września 2021, 23:41

jan.wasik1982 - to się nie orientujesz w takim razie jak to wyglądało (pewnie nie czytałeś, jak pisałem) PRZED całym "wysypaniem się" shitcoins: wykonywałeś telefon, odbierał człowiek, który od razu zajmował się daną sprawą.
I najczęściej szybko było... po sprawie! Załatwione i już!

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: Xvghehexx » wtorek, 28 września 2021, 08:43

Witam, czy któryś z kolegów miał sytuacje, gdzie chcąc wypłacić pieniądze, wysłał je pod zły adres walletu bitomatu?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: garlonicon » wtorek, 28 września 2021, 10:27

Witam, czy któryś z kolegów miał sytuacje, gdzie chcąc wypłacić pieniądze, wysłał je pod zły adres walletu bitomatu?
Jak monety poszły pod zły adres, to przepadły. Chyba że to jest przypadek typu wysłanie na adres BCH zamiast BTC czy coś w ten deseń, wtedy czasami daje się to odzyskać, jeśli typ adresu jest właściwy i jeśli bitomat ma klucze prywatne.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 września 2021
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: jan.wasik1982 » wtorek, 28 września 2021, 17:02

Nexos pisze: poniedziałek, 27 września 2021, 23:15Pytania byly dwa o WYPLATY PLN poprzez sprzedaz krypto, a nie wplaty PLN celem zakupu krypto. Twoj przypadek dotyczy tego drugiego.

A co za różnica, czy wpłaty, czy wypłaty? Pokazuję, że bitomat działa w jakiś sposób nieprawidłowo, bo nie realizuje przelewu (co za różnica w która stronę), po czym ciężko (przynajmniej na razie) o pomoc w tym zakresie. Chcesz ryzykować, że wyślesz kasę na adres do wypłaty, po czym bitomat Ci nie wypłaci i odbijesz się od głuchego telefonu/maila, Twoja sprawa.
sanisan pisze: poniedziałek, 27 września 2021, 23:41jan.wasik1982 - to się nie orientujesz w takim razie jak to wyglądało (pewnie nie czytałeś, jak pisałem) PRZED całym "wysypaniem się" shitcoins: wykonywałeś telefon, odbierał człowiek, który od razu zajmował się daną sprawą.
I najczęściej szybko było... po sprawie! Załatwione i już!

Nie orientuję się, bo nigdy z Shitcoins nie miałem problemu i nie potrzebowałem supportu (a korzystam z nich od dawna). Dlatego cały czas mam nadzieję, że są po prostu zakorkowani (jak pisałem, w sumie to mają 30 dni, martwi jednak barak jakiejkolwiek wiadomości zwrotnej od nich od ponad tygodnia) i koniec końców będzie happy end. Na razie nie jest, o czym staram się tu informować.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 13 sierpnia 2019
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: Nexos » wtorek, 28 września 2021, 17:23

jan.wasik1982 pisze: wtorek, 28 września 2021, 17:02A co za różnica, czy wpłaty, czy wypłaty?


No naprawde nie ma roznicy.
W jednym przypadku moze np. nie dzialac system wysylajacy srodkow BTC, w drugim np. nie dzialac dyspenser lokalny bitomatu. W pierwszym przypadku wydawane sa monety wirtualne, w drugim gotowka fizyczna.
Dodatkowo akceptacja gotowki z punktu widzenia operatora bitomatu jest w mojej ocenie bardziej ryzykowna operacja od sprzedazy btc i wydania gotowki.

Kazda operacja ma swoj mechanizm i sposob dzialania jak i wiele krokow ktore moga pojsc nie tak.
To ze zle funkcjonuje jedna z nich, nie oznacza ze to samo dotyczy drugiej.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 26 stycznia 2021
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: sanisan » piątek, 1 października 2021, 22:30

Nikt nie używa shitcoins czy używa, ale o tym nie pisze?
Pytam, bo będę chciał wypłacić nie tak dużą kwotę, ale też niemałą - a do flying-atom nie dość, że muszę pojechać sporo kilometrów do kantoru (ETH), to jeszcze 5-10 tys. zł biorą prowizję ponad 5% plus 150 zł, więc łącznie to bardzo duża prowizja?
Ktoś może się podzielić powiedzmy wrześniowo-październikowymi doświadczeniami z bitomatami shitcoins?

Swoją drogą - jak będzie weryfikacja od 1 listopada, to tylko zapiszą dane czy zapiszą i wyślą od razu do służb...?

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: miso20 » piątek, 1 października 2021, 23:18

sanisan pisze: piątek, 1 października 2021, 22:30 Swoją drogą - jak będzie weryfikacja od 1 listopada, to tylko zapiszą dane czy zapiszą i wyślą od razu do służb...?
Raczej do skarbówki jeśli już. Ale też ciekawi mnie ta kwestia. W FA jest komunikat, a SC milczą. Czyżby nie mieli planu albo mieli zakończyć wtedy działalność? Naprawdę lepiej nie korzystać z nich przynajmniej do początku listopada aż ustabilizuje się sytuacja, żeby potem nie było płaczu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: tonyxxl » piątek, 1 października 2021, 23:19

sanisan pisze: piątek, 1 października 2021, 22:30to jeszcze 5-10 tys. zł biorą prowizję ponad 5% plus 150 zł
Na Flaying atom i bitomatach świat sie nie kończy. Poszukaj innych kantorów stacjonarnych w okolicy, są w każdym większym mieście. Da się wymienić taniej taką kwotę.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 26 stycznia 2021
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: sanisan » sobota, 2 października 2021, 12:31

@tonyxxl - a może jakieś konkrety? Bo naprawdę nie znam jakiegokolwiek innego bitomatu/kantoru, żebym ETH mógł wymienić na PLN w Polsce? Mogę nawet gdzieś dojechać - ale zamiast ogólników możesz konkrety?
Tym bardziej że IMHO w październiku ze względu na rosnący kurs plus - jednocześnie - zmianę ustawy, nie tylko ja będę chciał wymienić...?

Wróć do „Bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości