Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: mecenas » środa, 20 stycznia 2021, 08:44

keeper pisze: środa, 20 stycznia 2021, 08:43zmuszali w galerii handlowej do zdjęcia maski....
A co na to minister? Jak można grać ludzkim życiem!
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 12 sierpnia 2019
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: cezar78 » piątek, 22 stycznia 2021, 12:52

Ja tam w masce wypłacałem i nic sie nie działo. Ale jeśli co się zmieniło to kolejny powód (oprócz bandyckiej prowizji 8%) żeby przejść na flying atom

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: zdzicho2000 » piątek, 22 stycznia 2021, 15:05

@cezar78 juz przestań gadać o bandyckiej prowizji, bo wciąż nie rozumiesz jak obliczane są kursy w tych bitomatach

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: miso20 » piątek, 22 stycznia 2021, 15:17

@zdzicho2000 Ale prowizja tam może rzeczywiście tyle wynosić, bo Shitcoins mają bardzo często niesymetryczna. Np 0% kupno 8% sprzedaż. Spread 8%, czyli tyle co wszędzie.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: zdzicho2000 » piątek, 22 stycznia 2021, 16:17

ale spread to nie prowizja. Ją trzeba liczyć od średniej ceny na giełdach, ewentualnie od ceny na giełdzie, na której chciałoby sie dokonać transakcji

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 stycznia 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: crisu922 » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 09:13

@zdzicho2000 Chłopie widziałeś co napisał @miso20 - że prowizja obecnie jest silnie asymetryczna? Więc w tym przypadku spread jest właściwie tożsamy z prowizją, jeśli oczywiście kupujemy btc. Opiszę to na swoim przykładzie - wczoraj po południu pojechałem do ich ATM kupić trochę bitków. Cena na giełdach w tamtym momencie wynosiła niemal równo 120k PLN/1 BTC. W ATM zaś kupiłem BTC po kursie ~129.5-130k/1BTC. Gdybym chciał wymienić BTC->PLN to faktycznie cena była praktycznie taka sama jak na giełdzie. I jakbyś tego nie liczył to wychodzi, że prowizja przy zakupie BTC w ich ATM wynosi na obecną chwilę ok 8%. Czyli podsumowując jednym zdaniem, wymiana BTC->PLN jest obecnie praktycznie darmowa i odbywa sie po kursie giełdowym, a przy transferze PLN->BTC jesteś krojony na 8%, trochę dużo. Bywam w ich ATM dosyć często i do tej pory zawsze było odwrotnie - spread zawsze wynosił ok 8% ale to wymiana BTC->PLN była znacznie mniej korzystna. Tak jak ktoś wspomniał, widocznie brakuje im gotówki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: maky » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 09:37

crisu922 pisze: poniedziałek, 25 stycznia 2021, 09:13Bywam w ich ATM dosyć często i do tej pory zawsze było odwrotnie - spread zawsze wynosił ok 8% ale to wymiana BTC->PLN była znacznie mniej korzystna.
Myślę, że jest to związane z kierunkiem rynku. Kiedy będziesz chciał sprzedać to cena zakupu będzie równa rynkowej. Złośliwie można by się tu doszukiwać celowego działania ale załóżmy, że to jest minimalizacja ryzyka rynkowego operatora. ;)

Między innymi dlatego postuluję wprowadzenie stabli do bitomatów. Oczywiście nikt tego nie zrobi. Tu nie byłoby tłumaczenia żadnego przy przesunięciu kursu.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 7 stycznia 2021
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Europe

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: Shitcoins Club » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 11:46

Między innymi dlatego postuluję wprowadzenie stabli do bitomatów. Oczywiście nikt tego nie zrobi. Tu nie byłoby tłumaczenia żadnego przy przesunięciu kursu.
Planujemy wprowadzenie do bitomatów stablecoin Tether. Wspominaliśmy już o tym na naszym Twitterze, i od tej pory cały czas wszystko zmierza w tym kierunku.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: zdzicho2000 » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 12:55

@Shitcoins Club A nie lepiej usdC
Tether może prawnie popłynąć i odbije sie to na Waszej reputacji również. A usdC ma wsparcie Coinbase i chyba całego parabanksterskiego DCG

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: miso20 » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 13:51

@maky To jest bardziej kwestia tego, ze mają za dużo kasy w urządzeniach, a nie ma kto wyciągać. Chcą żeby klienci się tym zajęli ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: maky » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 15:57

miso20 pisze: poniedziałek, 25 stycznia 2021, 13:51mają za dużo kasy w urządzeniach, a nie ma kto wyciągać. Chcą żeby klienci się tym zajęli

Ale to tak nie działa. Te wpłacone nie lądują magicznie w kasetkach do wypłat. ;)

Dodano po 58 sekundach:
Shitcoins Club pisze: poniedziałek, 25 stycznia 2021, 11:46Planujemy wprowadzenie do bitomatów stablecoin Tether.

No to git. Trzymam kciuki. IMHO killer-app. Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: koparki » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 16:03

Shitcoins Club pisze: poniedziałek, 25 stycznia 2021, 11:46Planujemy wprowadzenie do bitomatów stablecoin Tether.
bardzo oczekiwany ruch.
Odnieście się jeszcze oficjalnie do pogłosek(być może nieprawdziwych?), że twarz klienta Waszego bitomatu jest filmowana.
---

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: keeper » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 16:13

@koparki nie rozumiem, jakich pogłosek?
normalnie podczas wypłaty jesteś filmowany, a teraz nawet w czasie pandemii w centrum handlowym operator każe ci zdjąć maseczkę, żeby dobrze widać było twarz...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: maky » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 16:57

koparki pisze: poniedziałek, 25 stycznia 2021, 16:03 jest filmowana.

Jest filmowana. Pisali o tym.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: koparki » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 17:04

W takim razie każdy obecnie powinien w ramach protestu wybrać bitomat firmy konkurencyjnej.
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: garlonicon » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 18:14

Również mogę potwierdzić, że twarz jest filmowana. Sama przyłbica, nawet jeśli jest przezroczysta, to i tak musi być zdjęta, bo się światło od niej odbija i czasem kamera nie rozpoznaje twarzy. Zdarzyło mi się utknąć na chwilę w przejściu między jednymi a drugimi drzwiami bez zdejmowania przyłbicy, po jej odczepieniu drzwi się normalnie otworzyły.

Także cóż, bez KYC i bez AML coraz trudniej kupić jakiekolwiek krypto.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: scarab » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 23:03

Ja również nie polecam korzystania z bitomatow SC. Dwukrotnie (obie transakcje tego samego dnia) przejechałem się na ich prowizjach. Zakupiłem BTC za gotówkę, wybrałem opłatę fee, otrzymałem potwierdzenie wykonanej transkacjii,a tu zonk - środki nawet po kilku dniach nie dotarły, bo jak się okazało wybrałem za małe fee. Po złożeniu reklamacji pobrano ode mnie kolejny raz opłatę,ale tym razem zawyżoną. Na paragonie nie widniał nawet kurs btc po jakim nabyłem krypto.Zdarzyło mi się to 1 raz. Pierwszy i ostatni , bo nie zamierzam więcej z ich usług korzystać. Na skierowane do nich pytanie: skąd zwykły zjadacz chleba ma widzieć, trzymając w ręku paragon po wykonanej transakcji i mając możliwość wyboru fee suwakiem , że jego fee było za małe-firma milczy. Moim zdaniem pomimo zbójeckich prowizji, takie zagrania są nabijaniem klientów w butelkę i wyciąganiem dodatkowej kasy, bo płaci się 2x za to samo.Także przestrzegam przed nieuczciwymi praktykami i faktycznie lepiej chyba pójść do konkurencji.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: garlonicon » wtorek, 26 stycznia 2021, 08:07

środki nawet po kilku dniach nie dotarły, bo jak się okazało wybrałem za małe fee
Ja tam zawsze jak widzę swoją transakcję, to ją zapisuję. Na BTC mempool potrafi się zapchać (zwłaszcza ostatnio), więc skoro już używasz BTC, to lepiej mieć dane hex transakcji u siebie. A jeśli masz cały łańcuch transakcji 0-conf, to tym bardziej warto mieć je wszystkie (zwłaszcza jeśli są RBF). No a jeśli się spieszysz, to robisz CPFP, lepszego wyjścia chyba nie ma. Ewentualnie oni robią CPFP, parę razy miałem pod tym względem szczęście, gdy sami robili kolejną transakcję, pchając jednocześnie moją.
Po złożeniu reklamacji pobrano ode mnie kolejny raz opłatę,ale tym razem zawyżoną.
No właśnie, CPFP niestety swoje kosztuje, choćby dlatego BTC on-chain do małych kwot się nie opłaca używać, zwłaszcza teraz.
skąd zwykły zjadacz chleba ma widzieć, trzymając w ręku paragon po wykonanej transakcji i mając możliwość wyboru fee suwakiem , że jego fee było za małe
Stąd, że jesteśmy nadal w pobliżu ATH, więc BTC się zapycha, co widać wyraźnie na stronach typu mempool.space. Poza tym, pamiętam że kiedyś w ich bitomatach widziałem ostrzeżenie, że jak fee będzie za małe, to transakcja może trwać bardzo długo. Oni mają kilka wersji software'u (widziałem co najmniej dwie różne, może jest ich więcej), może trafiłeś na taką, gdzie to ostrzeżenie jest mniej widoczne.
Moim zdaniem pomimo zbójeckich prowizji, takie zagrania są nabijaniem klientów w butelkę i wyciąganiem dodatkowej kasy, bo płaci się 2x za to samo
Jeśli nie chcesz używać BTC, to nie musisz. Z tego, co kojarzę, to w ich bitomatach masz kilka monet do wyboru, weź taką, gdzie transakcja wejdzie szybciej. No a jeśli upierasz się na BTC, no to cóż, musisz liczyć się z wadami BTC, nie ma rady.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 stycznia 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: crisu922 » wtorek, 26 stycznia 2021, 08:21

@scarab poruszył ciekawą kwestię, też miałem małe perypetie z ustawianiem fee w ich ATM. Jak to mam w zwyczaju, przed ostatnia transakcją sprawdziłem sobie co tam się dzieje w sieci na stronce jochen-hoenicke.de - sieć prawie pusta więc myśle sobie super - można ustawić małe fee, tym bardziej, że kompletnie nie zależało mi na czasie. Włożyłem kase, fee w pośpiechu ustawiłem na suwaku prawie maksymalnie małe (o jeden stopień większe, niż najmniejsze, na szczęście...). Dopiero jak wszedłem na portfel to się skumałem, że transakcja poszła z prowizją 5sat/b. Miałem poważne obawy, że kasa w ogóle nie dojdzie, ale jakimś cudem po kilku godzinach dostałem pierwsze potwierdzenie. Na szczęście nie przycebuliłem maksymalnie i nie ustawiłem najmniejszego możliwego fee - zapewne było to 1sat/b i Tx nigdy by nie przeszła. Dla tych co nie wiedzą - fee w ich ATM nie jest statyczne - zmienia się w zalezności od tego co się dzieje w sieci. Np dzisiaj fee ustawione na minimum to może być 10sat/b a za tydzień 30 sat/b. Jak jeszcze byłem całkiem zielony w temacie to w okolicy 1 listopada tamtego roku zapłaciłem coś koło 35zł samego fee - sieć była wtedy niesamowicie zapchana (o czym nie wiedziałem) i tyle wynosiło minimalne fee jakie można było ustawić.
Ale nie napisałem jeszcze najwazniejszego - skąd wynika mój pośpiech przy ustawianiu fee - a to jest chyba najbardziej denerwująca przypadłość ich ATM. Mianowicie, wielokrotnie już mi się zdarzyło, że na ekranie wyboru fee wyskakują błędy "Utracono połączenie", "Łączenie z serwerem" albo coś w tym stylu. Problem występuje wtedy, gdy zastanawiamy się nad wyborem dłużej niż kilkanaście sekund. Nie muszę chyba mówić, że jak się włoży kilkaset albo i kilka tys PLN i nagle na czerwono wyskakuje "Connection lost" to człowiek ma niezłego pietra, tym bardziej, że transakcja jest jeszcze niezrealizowana i tak naprawdę nie mamy ani żadnego paragonu, potwierdzenia na to ile kasy włożyliśmy. Co prawda zawsze błąd po krótkiej chwili znikał ale Shitcoins zróbcie coś z tym bo to niedpuszczalne.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: garlonicon » wtorek, 26 stycznia 2021, 13:32

Na szczęście nie przycebuliłem maksymalnie i nie ustawiłem najmniejszego możliwego fee - zapewne było to 1sat/b i Tx nigdy by nie przeszła.
Przeszłaby. Po pierwsze dlatego, że prawdopodobnie oni by ją rozgłaszali w nieskończoność. Po drugie dlatego, że Twój klient by to robił. No a po trzecie dlatego, że jak masz więcej niż jedno wyjście, to jedno z nich należy do nich. I gdy zdarzy się tak, że oni będą chcieli te monety ruszyć z dowolnego powodu, to ruszą. A wtedy wchodzi CPFP i transakcja przechodzi.
Dla tych co nie wiedzą - fee w ich ATM nie jest statyczne - zmienia się w zalezności od tego co się dzieje w sieci.
Podobnie, jak wszędzie indziej, gdzie nie podajesz ręcznie całkowicie dowolnego fee. Na giełdach tak jest, w kasynach tak jest, w innych bitomatach tak jest, nawet w kliencie Core masz estymację fee, tak samo też w klientach SPV. Ogólnie fee na BTC jest zależne od tego, co się dzieje w mempoolu. Każdy, kto dotyka BTC w jakikolwiek sposób, musi się z tym liczyć. Nawet transakcje LN otwierające lub zamykające kanał też muszą brać pod uwagę to, ile płacą on-chain fee. BTC tak ma, trzeba brać to zawsze pod uwagę.
Nie muszę chyba mówić, że jak się włoży kilkaset albo i kilka tys PLN i nagle na czerwono wyskakuje "Connection lost" to człowiek ma niezłego pietra, tym bardziej, że transakcja jest jeszcze niezrealizowana i tak naprawdę nie mamy ani żadnego paragonu, potwierdzenia na to ile kasy włożyliśmy.
Tu masz rację, też mnie to wkurzało. Wtedy jedyne wyjście to telefon do supportu. Tak samo, gdy włożysz kasę, ale nie wpiszesz adresu w ciągu paru minut, wtedy bitomat zatrzymuje gotówkę i musisz do nich dzwonić lub pisać, żeby przelali to tam, gdzie chcesz.

Także cóż, niby bitomat działa, ale ma poważne wady. Dlatego szukanie alternatywy to dobry pomysł.

Wróć do „Bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości