Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: KamilZ » poniedziałek, 7 lutego 2022, 14:07

Być może mają algorytm balansowania ilości gotówki w Bitomatach.
Jeśli jest mało gotówki, to zachęcają do jej wpłacania przez obniżanie kosztów zakupu różnych krypto i "stabli", jednocześnie zniechęcając do sprzedaży ludzi takich jak Ty.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: garlonicon » poniedziałek, 7 lutego 2022, 14:56

Być może mają algorytm balansowania ilości gotówki w Bitomatach.
Na pewno mają, bo się zetknąłem z takimi przypadkami. Ja akurat zazwyczaj kupuję, a nie sprzedaję, więc zdarza się trafić na dość korzystny kurs kupna, gdy chcą uzupełnić gotówkę.

Natomiast co do kwot podanych na stronie, to zobacz, czy nie korzystasz z jakiegoś VPN'a. W zależności od lokalizacji możesz zobaczyć inne kursy.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwietnia 2022
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: jackjack2 » sobota, 23 kwietnia 2022, 18:19

Bitomaty shitcoins to złodziejuchy.
Najpierw pozwalają ci włożyć pieniądze i nie widzą problemu a jak już włożysz to okazuje się że problemem są okulary przeciwsłoneczne. Nagle się to nie podoba ale w momencie jak rozpoczynałeś transakcje to nie było problemu, nie ma też żadnej informacji że twarz musi być widoczna.
A potem żeby oddać pieniądze to wołają skanu dowodu osobistego.

To czyste złodziejstwo.
Przestrzegam prze okazywaniem im dowodów osobistych. Ktoś kto wymyślił taki proceder równie dobrze może wymyśleć inny w którym wykorzysta wasz dokument.

To jest wprost wyłudzanie dokumentów.

Nie korzystać, niech uschną złodzieje jedne.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: miso20 » niedziela, 24 kwietnia 2022, 12:36

jackjack2 pisze: sobota, 23 kwietnia 2022, 18:19To czyste złodziejstwo.

Bzdura. W ustawie o AML mają takie uprawnienie.

Inna sprawa to czy ustawa powinna dawać im takie uprawnienie.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: zdzicho2000 » niedziela, 24 kwietnia 2022, 13:03

Shitcoins znow działa jak za dawnych czasow. Szybka wymiana krypto na fiaty, żadnych maili czy smsów, które czasem lubią nie dojść.
Posyła się ile chce, resztę do 20 zl zwracają w krypto.

Wymieniałem w tym tygodniu

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwietnia 2022
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
-35
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: jackjack2 » niedziela, 24 kwietnia 2022, 13:10

@miso20, No co za troll. Złodziejstwo to złodziejstwo. Nie ma znaczenia czy zgodne z prawem/uprawnieniami.

Podstęp jest ewidentny. Gdyby chcieli mieć czyste ręce to by poinformowali PRZED że istnieje możliwość zablokowania środków.

Szkoda że tak gorliwie nie nie korzystają z uprawnienia do podawania numeru REGON firmy i innych danych.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: garlonicon » niedziela, 24 kwietnia 2022, 20:16

Wymieniałem w tym tygodniu
Potwierdzam. Przybyłem, zobaczyłem, dokupiłem krypto. Poniżej limitu, bez weryfikacji. Oczywiście nie byłem ubrany jak ludzie z Matriksa, więc na upartego można ustalić moją tożsamość, no ale cóż, po wrzuceniu monet w LN typowe portfele umożliwiają wyciągnięcie środków z powrotem on-chain z zupełnie innego miejsca i domyślnie robią swap, żeby nie zamykać kanału. Także o śledzenie adresu się zbytnio nie martwię, sam nie wiem, jakie kiedyś miałem adresy, a co dopiero ktoś inny. Natomiast co do faktu, że mam krypto, to niestety niektórzy o tym wiedzą i nie znalazłem sposobu na większą anonimowość niż ukrycie samych monet.
Złodziejstwo to złodziejstwo.
Co do zablokowania środków, no to pozostaje kontakt z supportem, nie widzę innej możliwości.
Gdyby chcieli mieć czyste ręce to by poinformowali PRZED że istnieje możliwość zablokowania środków.
Tak, to jest poważna wada tych maszyn: najpierw wkładasz gotówkę, a jak coś pójdzie nie tak, to nie ma żadnej opcji typu "anuluj", bitomat nie wydaje tego, co raz wciągnął. Kiedyś też się na to nadziałem, ale kontakt z supportem rozwiązał sprawę, przekazałem im adres i wysłali mi to, co trzeba.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: miso20 » niedziela, 24 kwietnia 2022, 21:15

garlonicon pisze: niedziela, 24 kwietnia 2022, 20:16Tak, to jest poważna wada tych maszyn:
To nie jest wada maszyn tylko takie działanie wynika z ustawy AML. Jako instytucja obowiązana masz obowiązek zablokować transakcję z podejrzeniem prania kasy. Jeżeli nie chcesz podać danych (czyli zaczynasz transakcje a potem wycofujesz się tylko dlatego, że nie chcesz ich dawać) to wg ustawy AML jest tutaj podwyższone ryzyko - i taki wniosek jest narzucony. Instytucja obowiązana musi wtedy podjąć dodatkowe kroki w celu wyjaśnienia tego ryzyka, czyli w praktyce cię spisać. W teorii jak im wyjdzie, ze pierzesz kasę to mają prawo zablokować ci kasę (głośne przypadki Bitbaya) i donieść do GIIF i prokuratury.

Jakiekolwiek poczucie niesprawiedliwości użytkowników w związku z AMLem nie powinni kierować do kantorów, a do polityków (w praktyce UE, bo to ona te przepisy wymyśla). Kantor musi się zastosować, bo to on dostanie po dupie, a nie klient. Oni doskonale wiedzą, że najwięcej by zarabiali gdyby nie robili nic, ale czy się to komuś podoba czy nie to jest nad nimi bat.

Z podobnych względów dawniej banki robiły dużo problemów, bo wisiał nad nimi jeszcze większy bat. A ryzyko do zysku było nieopłacalne. Obecnie się to cywilizuje, bo przepisy się zagęszczają. W praktyce oznacza to, że banki czy kantory mają trochę łatwiej prowadzić biznes, ale równocześnie klienci mają ciężej z anonimowością.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: garlonicon » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 06:34

To nie jest wada maszyn tylko takie działanie wynika z ustawy AML.
Gdyby chcieli mieć czyste ręce to by poinformowali PRZED że istnieje możliwość zablokowania środków.
Bardziej mnie boli fakt, że nie dostałem takiej informacji wcześniej niż to, że wciągnęli mi kasę i musiałem się pomęczyć, żeby ją odzyskać w formie krypto. Owszem, nieznajomość prawa szkodzi, ale tutaj chodzi o to, że brak opcji "anuluj" jest nieintuicyjny. Ludzie najpierw zakładają dobrą wolę, a potem parzą się na gorącym. Trudno, trzeba wyciągnąć lekcję na przyszłość: gotówka włożona to gotówka stracona. I adekwatnie podnieść ceny swoich usług, dokładając koszty za ryzyko utraty środków, trudno, bywa i tak, człowiek się uczy całe życie.
Jakiekolwiek poczucie niesprawiedliwości użytkowników w związku z AMLem nie powinni kierować do kantorów, a do polityków (w praktyce UE, bo to ona te przepisy wymyśla).
Nie ma problemu, z mojej strony politycy już teraz mają pod górkę, wniosek jest taki, że trzeba po prostu zebrać więcej ludzi. Dobra, nie ma problemu, da się to załatwić, uwzględnię to w swoich planach.
Obecnie się to cywilizuje, bo przepisy się zagęszczają.
Polemizowałbym, no ale były już dyskusje o tym w innych tematach, więc może nie tutaj. Dobra, na tym skończę, żeby nie robić offtopu.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwietnia 2022
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: jackjack2 » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 08:09

Jakby nie chcieli okradać klientów to by zakomunikowali przed włożeniem pieniędzy że mają problem z okularami.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: miso20 » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 09:30

garlonicon pisze: poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 06:34Bardziej mnie boli fakt, że nie dostałem takiej informacji wcześniej niż to, że wciągnęli mi kasę i musiałem się pomęczyć, żeby ją odzyskać w formie krypto.
jackjack2 pisze: poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 08:09 Jakby nie chcieli okradać klientów to by zakomunikowali przed włożeniem pieniędzy że mają problem z okularami.

Wszystko macie czarno na białym leniuszki (i to na głównej stronie), tylko trzeba czytać :mrgreen:
Bez tytułu.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwietnia 2022
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: jackjack2 » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 12:14

Chodzi o komunikat na bitomacie stwierdzajacy ten szczczegolny przypadek ktory pojawia sie po wlozeniu pieniedzy a nie przed.
Nie rznij glupa i nie troluj ze nie wiesz o co chodzi.

Jakby komunikat byl przed to nikt by forsy nie wkladal. Ale jest po bo oni dobrze wiedza ze nikt im dowodu nie zeskanuje i kasa bedzie ich.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: garlonicon » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 15:41

Wszystko macie czarno na białym leniuszki (i to na głównej stronie), tylko trzeba czytać :mrgreen:
W tym podkreślonym zdaniu nie ma ani słowa o tym, że bitomat zatrzymuje gotówkę i że nie ma żadnej opcji jej wyciągnięcia po prawidłowym włożeniu. No ale dobra, nie czepiam się, skończmy to i rozejdźmy się w pokoju.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: miso20 » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 17:25

jackjack2 pisze: poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 12:14Ale jest po bo oni dobrze wiedza ze nikt im dowodu nie zeskanuje i kasa bedzie ich.
Bzdura. Taka kasa nigdy nie będzie własnością firmy, a jest dla niej tylko problemem co wynika z przepisów ustawy.
jackjack2 pisze: poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 12:14nikt im dowodu nie zeskanuje
Lol, raczej tylko pojedyncze osoby nie dają się skanować. Rozejrzyj się po forum, po giełdach itd, a nie powielasz fanaberie. Dzisiaj praktycznie każdy już gdzieś dowód daje - czy to się komuś podoba czy nie. To ty podnosisz ferment, bo musisz dać dowód. Po jego okazaniu kasę będziesz miał wypłaconą - jak będzie inaczej to nas poinformuj.
garlonicon pisze: poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 15:41W tym podkreślonym zdaniu nie ma ani słowa o tym, że bitomat zatrzymuje gotówkę i że nie ma żadnej opcji jej wyciągnięcia po prawidłowym włożeniu.
Zatrzymanie gotówki wynika z logicznego ciągu przyczynowo-skutkowego. Mieliby oddać najpierw oddać gotówkę i czekać aż na maila doślesz skan? Gdyby ktoś tego nie zrobił, to instytucja obowiązana oberwałaby za klienta - nawet jak ten byłby czysty - za niedopełnienie obowiązków. To tak jakbyś wysłał komuś towar zanim dostaniesz kasę. Jak kupujesz coś przez internet, to zasadniczo najpierw sprzedawca musi mieć kasę u siebie, a dopiero potem dostajesz co chcesz. Podobnie jest tutaj - przyszedłeś z zasłoniętą twarzą = wg ustawy większe ryzyko prania kasy = musimy podjąć dodatkowe środki zaradcze = jedyne co możemy zrobić to sprawdzić cię nim zrobimy resztę transakcji, a ustawa daje takie uprawnienie.

garlonicon pisze: poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 15:41nie ma żadnej opcji jej wyciągnięcia po prawidłowym włożeniu.
To by się przydało - możnaby wprowadzić w bitomacie możliwość zwrotu kasy (wycofania się z transakcji), ale w warunkach podwyższonego ryzyka (zasłanianie twarzy) i tak musieliby to dla danej transakcji uniemożliwić. Czyli przychodisz odsłoniety, to możesz cofnąć banknoty. Przychodzisz zasłonięty, to nie możesz.

Ciążą na nich obowiązki jakie ciążą i blokada kasy za dowód, to jest tak naprawdę jedyny sensowny sposób by je wypełnić. Dodam, że taki obowiązek ciąży na każdej instytucji AML - nawet na notariuszu, który też może ci zablokować pieniądze przy sporządzaniu aktu notarialnego, na doradcy podatkowym, banku itd.

Kolega jacek nie miałby żadnego problemu, gdyby nie przyszedł w turbanie, bo by nie odpaliła sie blokada. Kombinować trzeba umieć :lol:
garlonicon pisze: poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 15:41skończmy to i rozejdźmy się w pokoju.
Ja jestem spokojny i elegancko sobie dyskutujemy, to komu innnemu nerwy puszczają :roll:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: garlonicon » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 17:35

Ja jestem spokojny i elegancko sobie dyskutujemy
Dobra, zatem lecimy dalej.
Zatrzymanie gotówki wynika z logicznego ciągu przyczynowo-skutkowego.
Niezupełnie. Można dać najpierw prośbę o weryfikację, a dopiero później umożliwić włożenie gotówki. Wtedy włożenie gotówki zawsze oznaczałoby, że wszystko jest w porządku i osoba, która nie chciałaby się weryfikować, po prostu by odeszła niczego nie wkładając.
Ciążą na nich obowiązki jakie ciążą i blokada kasy za dowód, to jest tak naprawdę jedyny sensowny sposób by je wypełnić.
Nie wydaje mi się. Można to zrobić tak, że jeśli chcą kogoś zweryfikować, to nie pozwalają włożyć gotówki. I to zarówno zanim cokolwiek zostanie włożone, jak i po wpakowaniu kwoty zgodnej z limitem. Na tej samej zasadzie przecież mogliby pozwolić na włożenie do 1000 euro i uniemożliwić wkładanie kolejnych banknotów bez przejścia przez weryfikację. Jak się chce, to się da. Zakładam, że albo nie wpadli na ten pomysł, albo im się nie chce lub nie opłaca tego wdrożyć, albo też przepisy na to nie pozwalają. No ale w tym ostatnim przypadku wypadałoby klarownie to opisać i dawać każdorazowo linki zainteresowanym, gdzie byłoby jak wół napisane na przykład coś takiego, że jak coś włożysz, to już nigdy tego nie wyjmiesz. Tylko tyle i aż tyle.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: miso20 » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 17:43

garlonicon pisze: poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 17:35 nie opłaca tego wdrożyć, albo też przepisy na to nie pozwalają.
Jest logika w tym co opisujesz i wydaje mi się, że to głównie te dwie cechy stoją temu na przeszkodzie. Jeżeli ktoś kombinuje to IO powinna go "przyskrzynić", bo może się sama narazic na zarzuty. Dodatkowo dochodzą kwestie kosztów przebudowy systemu i nawet podajnika banknotów - zwróciłeś pewnie uwage, że bitomaty mają inne podajniki niz np. wpłatomatu euronetu.

Natomiast tutaj dywagujemy już co możnaby zrobić. A w mojej ocenie z komunikatu na stronie + AMLu jasno wynika, że muszę liczyć się z możliwością czasowego wstrzymania transakcji do momentu wyjaśnienia rozbieżności. I znów podkreślam: to nie znaczy, że ja się cieszę, że tak jest, bo zapewne lepiej by było gdyby AML tak nie cisnął. Ale co innego chciejstwo, a co innego rzeczywistość - wiem czego mogę się spodziewać. Jak komuś brakuje wiedzy/informacji, no to potem sie frustruje.

Tak jak już wyżej napisałeś: ignorantia iuris nocet a nawet ingorantia facti nocet, choć wg paremii tylko pierwsze szkodzi ;)

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwietnia 2022
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: jackjack2 » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 18:03

Troll to poprostu jest albo agentura shitcoins.

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: btcbtc » czwartek, 26 maja 2022, 18:24

Korzystal ktos z opcji przelewu krypto przez strone a potem odbior $ w bitomacie?
Jaka szansa, ze beda chcieli KYC przy kwotach rzedu 500-2000zl?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: Kutalisk » czwartek, 26 maja 2022, 19:25

Tak, próbowałem. Przecież jest info, ze do 1k EUr nie KYCują:

Transakcje równe lub przewyższające 1 000 EUR wymagają zeskanowania w urządzeniu dokumentu tożsamości.

W przypadku kiedy ta sama osoba kupi lub sprzeda kryptowalutę jednego dnia w kilku transakcjach na kwotę w sumie równą lub wyższą 15 000 EUR to transakcje te interpretujemy jako powiązane i również w takim wypadku wymagamy zeskanowania dokumentu tożsamości.
W szczególnych przypadkach takich jak próby zasłaniania twarzy podczas transakcji zastrzegamy sobie prawo do zażądania zeskanowania dokumentu tożsamości również w przypadku mniejszych kwot.


https://shitcoins.club/

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: btcbtc » piątek, 27 maja 2022, 13:48

@Kutalisk
Wiem, ale czesto co innego strona a co innego realia...
To samo z gieldami.

Wróć do „Bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości