Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 27 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat - nie polecam

Postautor: bulabula » wtorek, 28 kwietnia 2020, 10:15

Jak to jest z dużymi ilościami wypłacanych pieniędzy. Powiedzmy, że sprzedam 3BTC po 30k to wychodzi 90K, czy możliwe jest rozbicie tej kwoty bym wypłacił w każdym dniu po 30k? (nie chcę wypłacać powyżej 60k, wiadomo czemu)

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 12 stycznia 2012
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat - nie polecam

Postautor: Qba-da-Intrepid » wtorek, 28 kwietnia 2020, 10:58

Opcja nr. 2.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat - nie polecam

Postautor: koparki » wtorek, 28 kwietnia 2020, 11:23

@bulabula Prawo znasz. Przepraszam ale musisz po prostu POMYŚLEĆ .
Bitomat dysponuje kamerą identyfikującą twarz, wypłata (chyba powyżej 15k EUR) jest zgłaszana. Także wtedy gdy są to wypłaty rozbite na kilka mniejszych w celu omijania limitu.
---

Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 27 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat - nie polecam

Postautor: bulabula » wtorek, 28 kwietnia 2020, 14:31

Wszystko jasne. Dzięki Panowie.

Weteran
Posty: 2389
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat - nie polecam

Postautor: BitBoy » wtorek, 28 kwietnia 2020, 18:34

bulabula pisze: wtorek, 28 kwietnia 2020, 10:15Jak to jest z dużymi ilościami wypłacanych pieniędzy. Powiedzmy, że sprzedam 3BTC po 30k to wychodzi 90K, czy możliwe jest rozbicie tej kwoty bym wypłacił w każdym dniu po 30k? (nie chcę wypłacać powyżej 60k, wiadomo czemu)
Możesz przelać im BTC porcjami z poziomu ich strony i generujesz sobie kody do odbioru gotówki. Nie muszę chyba tłumaczyć że należy to zrobić w sposób anonimowy z różnych IP, w odpowiednich odstępach czasowych itd. Te kody kreskowe drukujesz i na ich podstawie wypłacasz pieniądze z bitomatu. Jak masz kilku członków rodziny to mogą z różnymi twarzami wykorzystać te kody i wypłacić gotówkę małymi kwotami. Albo jak masz talent do charakteryzacji to przyklej sobie brodę czy coś... :) Zdjęcie Osamy Binladena na nic się im nie przyda ;)

Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 27 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat - nie polecam

Postautor: bulabula » wtorek, 28 kwietnia 2020, 19:10

Tak też myślałem o tym sposobie. Chciałem spróbować jak to wygląda z poziomu telefonu i po klinięciu "wydrukuj kod kreskowy z id.." otwiera się pusty podgląd (nie może się załadować), czy u Was na telefonach też tak jest?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat - nie polecam

Postautor: bl4ck » wtorek, 28 kwietnia 2020, 19:12

@bulabula
To znaczy ze coś blokuję uruchomienie skryptów.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat - nie polecam

Postautor: miso20 » wtorek, 28 kwietnia 2020, 19:15

@bulabula @BitBoy dbając o prywatność wystarczy wybrać się do kantorów stacjonarnych. Oczywiście nie daje to anonimowości, ale jest wg mnie prostsze niż bawienie sie w tory i inne

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat - nie polecam

Postautor: mxxm977 » sobota, 16 maja 2020, 02:38

Cześć,
Tak z ciekawości, orientuje się może czy są jakieś dodatkowe opłaty przy kupnie BTC w shitcoinowym bitomacie? Chcę przelać skromna sumę 300zl. Ostatnio korzystałem z jakiegoś kantoru online i niestety, nie doczytałem tabelii prowizji. Zgodziłem się na 0.0001 BTC opłaty z powodu "niskiej wartości zlecenia" co wtedy stanowiło praktycznie połowę wpłaconych pieniędzy.
Pomijając kurs, który jest zmienny, czy SC bitomat dolicza jeszcze takie "ukryte" opłaty?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 22
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat - nie polecam

Postautor: shitcoins.club » czwartek, 28 maja 2020, 10:13

Witam, odpowiem na niektóre pytanie zadane wcześniej:
-Kurs kryptowaluty jest zamrażany w momencie wkładanie banknotów.
-W bankomacie jest opcja wygenerowania qr code na interesującą Państwa kwotę, podobnie zresztą jak na naszej stronie.
-Pieniądze, które zostały na paragonie poniżej 10 zł nie są wysyłane tylko w BTC, to ze względu na to, że często fee pokrywało by tą kwotę, w przypadku gdy ktoś ma powyżej 10 zł na kilku paragonach prosimy o kontakt mailowy, wtedy połączymy te paragony i jest możliwość wypłaty gotówki.
-Kurs kryptowaluty jest również zamrażany w przypadku sprzedaży krypto, ponieważ klient dostaje wtedy paragon z kodem do wypłaty danej ilości pieniędzy, i nie ma on już tej kryptowaluty, kwota na tym paragonie jest NIEZMIENNA .

Jeśli ktoś chciałby jeszcze o coś zapytać proszę tylko oznaczyć od teraz będziemy starali się codziennie poświecić chwile na tym forum.

Pozdrawiam Shitcoins.club

Dodano po 7 minutach :
hassejo pisze: czwartek, 12 marca 2020, 00:32
redbog pisze: czwartek, 12 marca 2020, 00:29Wcześniej odpowiedziales ze chodzi tobie o coś innego niż zmiana kursu a z tego co teraz opisujesz to chyba jednak właśnie tobie chodzi o zmianę kursu w trakcie wylania a zaksięgowania?
Zauważ że wpłacając bądź chcąc wypłacić z bitomatu musisz wziąc pod uwagę dwie kwestie :
- Kurs
- Prowizja

Ani jedno ani drugie nie są wytłumaczone wpłacającym w bitomacie.
Dlatego jeśli wpłacasz 0.2 BTC, nie wiesz jakiej kwoty możesz się spodziewać przy wypłacie.

@miso20 Z bitomatów FA nie będę korzystał ponieważ do ich usług we Wrocławiu już raz się zraziłem.. :)
Akurat to był przypadek F2F ale.. dziękuję ;)
Ceny podane na bankomacie oraz na stronie są cenami ostatecznymi, jedyne co należy doliczyć to fee, które sami Państwo wybieracie.

Dodano po 9 minutach 16 sekundach:
dmnb pisze: czwartek, 12 marca 2020, 15:46 Co ciekawe pogłoski chodzą, że blokują wypłaty i żądają KYC, miał ktoś już przyjemność doświadczyć przy bitomacie?
Aktualnie w Polsce obowiązują takie przepisy, że mamy obowiązek weryfikacji gdy ktoś przekroczy 15 tys euro, lub w przypadku gdy ktoś CELOWO zasłania twarz, staramy się zrozumieć klientów i gdy inwestor, ma założoną maseczkę w związku z sytuacją w kraju, wtedy nie weryfikujemy takiej osoby.

Pozdrawiam

Dodano po 4 minutach 7 sekundach:
koparki pisze: piątek, 27 marca 2020, 22:46
FlyingAtom pisze: piątek, 27 marca 2020, 22:09 Powiem Ci tak, jak konkurencja ma 5 razy większe dochody od nas, to bankomaty im się zwrócą po 3/4 latach działania, dodaj do tego że za rok/dwa lata może być inne prawo, wyrzucili ich już z Niemiec,
Ok, fakt. Zdaje sobie sprawę.

Zlikwidowano całą sieć bitomatów w Niemczech , dzięki za info, dla dociekliwych artykuł o tym dość świeża sprawa: https://news.bitcoin.com/german-bitcoin-atms/
Możliwe, że na ten rynek powrócimy jeszcze w tym roku, dodatkowo rozwijamy się w innych krajach europy i prawdopodobnie do końca roku będziemy w minimum 10 krajach.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 maja 2020, 13:51 przez shitcoins.club, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat - nie polecam

Postautor: miso20 » czwartek, 28 maja 2020, 13:00

shitcoins.club pisze: czwartek, 28 maja 2020, 10:13Aktualnie w Polsce obowiązują takie przepisy, że mamy obowiązek weryfikacji gdy ktoś przekroczy 15 tys euro PRZY JEDNORAZOWEJ TRANSAKCJI, lub w przypadku gdy ktoś CELOWO zasłania twarz, jeśli np ktoś ma czapkę zaciąnietą celowo na dół oraz nosi okulary przeciwsłoneczne w GALERII, które zasłaniają mu pół twarzy i jeszcze w dodatku chustę to niestety musimy taką osobę również zweryfikować, ale prawdą jest to, że staramy się zrozumieć klientów i gdy inwestor, ma normalnie założoną czapkę, lub maseczkę w związku z sytuacją w kraju, wtedy nie weryfikujemy takiej osoby.
Czyli przyznajecie, że stale nagrywacie wszystkie osoby, które korzystają z waszego bitomatu?

Gdzie jest zgoda na nagrywanie mnie? Bo nie zauważyłem, w którym momencie korzystania takową wyrażam. Czy też jest to zgoda dorozumiana przez fakt korzystania?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 22
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat - nie polecam

Postautor: shitcoins.club » czwartek, 28 maja 2020, 13:54

miso20 pisze: czwartek, 28 maja 2020, 13:00Czyli przyznajecie, że stale nagrywacie wszystkie osoby, które korzystają z waszego bitomatu?

Gdzie jest zgoda na nagrywanie mnie? Bo nie zauważyłem, w którym momencie korzystania takową wyrażam. Czy też jest to zgoda dorozumiana przez fakt korzystania?

Zapisy wszystkich kamer w bankomacie przechowywane są na serwerze tak długo jak nie są nadpisywane kolejnymi nagraniami. Nagranie w jakości FullHd trzymane są przez to kilka godzin, natomiast zapis w formacie 320x240 około 30 godzin.

Pozostawianie nagrań na ten czas wynika z faktu, że osoba która patrzy się na osoby korzystające z urządzeń w czasie rzeczywistym, kontrolowana jest później z sposobu reagowania i komunikowania klientom na przykład o konieczności zdjęcia okularów przeciwsłonecznych oraz z sposobu w, który rozpoznawała, że te osoby już wcześniej tego dnia korzystały z urządzenia i łączna ich kwota transakcji przekroczyła równowartość 15000 EUR. Nagrania przydają się nam również w procedowaniu masy wyłudzeń matrymonialnych dotyczących osób starszych wyłapywanych w czasie korzystania klientów z urządzeń czy rzadziej – wyłudzeń typu „na wnuczka”.Nie mamy obowiązku przechowywać tych zapisów więc w związku z tym proszę nam uwierzyć, ze nie marnowalibyśmy na to przestrzeni dyskowej.

Nigdy żaden ogran ścigania lub organ skarbowy nie poprosił o tego rodzaju dane. Gdyby zresztą poprosił, to i tak by ich nie otrzymał bo tempo procedowania przez nas wniosków od organów ścigania jest zdecydowanie wolniejsze niż tempo nadpisywania się tych plików. Nie z uwagi na złośliwość, ale z uwagi na ograniczenia kosztów i wynikające z tego braki kadrowe.

Pozdrawiam

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 28 maja 2020, 16:31

Poprawiłem temat.
Miło, że pojawił się przedstawiciel tych pięknych, dyskotekowych urządzeń <3
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: miso20 » czwartek, 28 maja 2020, 17:20

shitcoins.club pisze: czwartek, 28 maja 2020, 13:54Nagrania przydają się nam również w procedowaniu masy wyłudzeń matrymonialnych dotyczących osób starszych wyłapywanych w czasie korzystania klientów z urządzeń czy rzadziej – wyłudzeń typu „na wnuczka”
Od razu czuje się bezpieczniej 8-)

miso20 pisze: czwartek, 28 maja 2020, 13:00Gdzie jest zgoda na nagrywanie mnie? Bo nie zauważyłem, w którym momencie korzystania takową wyrażam. Czy też jest to zgoda dorozumiana przez fakt korzystania?
Dalej nie zauważyłem odpowiedzi na to pytanie - a w dobie RODO takie rejestrowanie jest mocno ryzykowne, o ile nie macie procedur

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 22
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: shitcoins.club » piątek, 29 maja 2020, 09:50

miso20 pisze: czwartek, 28 maja 2020, 17:20miso20 pisze: ↑ czwartek, 28 maja 2020, 13:00
Gdzie jest zgoda na nagrywanie mnie? Bo nie zauważyłem, w którym momencie korzystania takową wyrażam. Czy też jest to zgoda dorozumiana przez fakt korzystania?
Dalej nie zauważyłem odpowiedzi na to pytanie - a w dobie RODO takie rejestrowanie jest mocno ryzykowne, o ile nie macie procedur


Jednym z obowiązków AML jest "Monitorowanie transakcji w celu wykrywania transakcji podejrzanych lub nadprogowych"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: adam1226 » piątek, 29 maja 2020, 10:30

Najpierw obowiazek coraz scislejszego monitorowania, a potem calkowita likwidacja jak to sie stalo bodajze w Niemczech :/
@shitcoins.club czy podejmujecie jakies dzialania zeby temu zapobiec??.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 22
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: shitcoins.club » piątek, 29 maja 2020, 10:54

adam1226 pisze: piątek, 29 maja 2020, 10:30Najpierw obowiazek coraz scislejszego monitorowania, a potem calkowita likwidacja jak to sie stalo bodajze w Niemczech :/
@shitcoins.club czy podejmujecie jakies dzialania zeby temu zapobiec??@shitcoins.club
Witam, tak jak pisałem prawdopodobnie wrócimy do Niemiec jeszcze w tym roku, co nie ma żadnego przełożenia na nasza działalność w innych regionach, dodatkowo już niedługo będziemy rozwijać działalność o następne kraje europy.
Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: adam1226 » piątek, 29 maja 2020, 12:13

@shitcoins.club spytalem sie o konkretne dzialania, bo obawiam sie ze jesli bedziemy bierni to jest tylko kwestia czasu kiedy wykosza krypto (albo zrobia z niego narzedzie totalnej inwigilacji)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: Rumcajs » piątek, 5 czerwca 2020, 17:15

@adam1226
No ale co oni mogą zrobić niby ? Jak działają jako legalna firma to muszą się stosować do przepisów inaczej by ich pozamykali. Z prawem sie nie dyskutuje, to jak dyskusja ze znakiem drogowym. A poszczególne instytucje kontrolują przestrzegania prawa, AML jest w całej UE co jakaś niby firma ma zrobić wg ciebie lub z kim "rozmawiać", jakiś urzednik w polsce nie powie nikomu żeby nie przestrzegał AML które obowiązuje w całej unii europejskiej. Jeśli to prawda co napisali w poscie wyjaśniającym zasady kontroli AML i nagrywanie to i tak sa userfriendly że tak powiem, O ILE oczywiscie to prawda i o ile zamierzają nas poinformować gdyby coś w procedurach uległo zmianie lub np kupili większe dyski twarde do bitomatów.

Chociaż nie rozumiem jednej rzeczy bo nie operuje takimi kwotami więc się tym zbytnio nie interesowałem ale wydawało mi się że AML i kwota 15 000 euro jest rozpatrywane w skali roku kalendarzowego chyba chodziło też w powiązaniu o kwestie podatkowe kojarze że w bankach przynajmniej w polsce tak jest właśnie że jeśli nadawca pieniędzy jest ten sam a kwoty w ciągu roku od niego przekroczą 15 000 euro ale w polsce to banki chyba przyjęły do AML 15 000 pln a nie euro, to raportują transakcje z automatu nawet nie ręcznie przecież, ciekawe jak jest z kantorami (fiatów) lub punktami sprzedającymi np złoto investycyjne gdy ktoś przyjdzie i chce robić transakcje jednorazową powyzej 15 000 pln, lub co robią aby rozpoznawać osoby co chcą rozdrobnić kwotę powyżej której mają obowiązek prowadzic AML czyli właśnie takich co przychodza co kilka dni i robią transakcję na 5000 pln, takiej małej kwoty niby nie ma obowiązku pilnować ale jak oni (kantory walutowe czy dilerzy złota) rozpoznają czy ktoś nie przychodzi za często i nie podpada pod AML. Ale z drugiej strony z tego co wiem firmy nie mogą przyjmować gotówki powyżej 15 000 pln, a kantor walut czy diler złota to firma przecież więc co każa sobie to przysłać przelewem? Zna ktoś detale jak to w polsce wyglada ? Lub jak ktoś chce kupić złoto za 20k pln lub idzie do kantoru sprzedać euro czy funta za pln to musi wyskoczyć z dowodu osobistego bo AML ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: adam1226 » piątek, 5 czerwca 2020, 18:19

@Rumcajs krotko: lobbowac; budowac społeczność?

Alternatywnie mozna sie polozyc i czekac na śmierć
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości