3% prowizji - Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: zdzicho2000 » sobota, 30 października 2021, 21:08

@Daytrader skoro operujesz usdt w sieci tron, to może wiesz jaki token usdt trzeba zaimportować w Coinomi? Bo tego jest mnóstwo, jakieś testowe, mam co rusz komunikat, że akurat ten jest niedziałający

ok, w portfelu exodus bez problemu zaimportowałem strona i tethera pod niego

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: Daytrader » sobota, 30 października 2021, 21:24

@zdzicho2000 w trustwallecie też masz usdt na trc20

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: markkato » wtorek, 2 listopada 2021, 11:54

czarekk pisze: sobota, 30 października 2021, 09:34 Aż musiałem się zarejestrować na tym forum bo wczoraj prawie mnie szlag trafił przez wasze bitomaty. Jechałem 70km do Gdańska na osowej do waszego bitomatu. Na stronie elegancko napisane że jest 20k jeszcze do wybrania. Podchodzę do bitomatu - Brak sieci.
Nosz do cholery czy tak ciężko wam zrobić prosty skrypt na stronie żeby sprawdzał co kilka minut status bitamatu? To już druga taka sytuacja kiedy tracę czas i paliwo. To jeszcze nie koniec przygód. Pojechałem na przymorze do drugiego waszego bitomatu bo na stronie pojawiło się że uzupełnili gotówkę. Podchodzę do bitomatu i co - Brak sieci. Normalnie się zagotowałem. Nie szanujecie klientów więc ja już nim nie będę.
A wystarczyłoby zatrudnić jakiegoś studenta informatyki i ogarnąłby temat .
W Mszanie to samo. Na stronie informacja, ze bitomat pełny. Natomiast po przyjechaniu na miejsce okazuje się że bitomat wyłaczony.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 30 października 2021
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: czarekk » wtorek, 2 listopada 2021, 20:33

Flying atom napiszcie coś w końcu co zamierzacie zrobić z tym problemem. Przecież tak nie można traktować klientów

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: miso20 » wtorek, 2 listopada 2021, 20:47

@czarekk Mi wszystko zawsze grało, pewnie problemy związane ze zmianą softu na nowe przepisy, które weszły. Klasyk.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 420
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 125
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: FlyingAtom_Łukasz » wtorek, 2 listopada 2021, 21:08

@czarekk @markkato przepraszamy, że mieliście w ostatnim czasie problemy z korzystaniem z naszych bitomatów Po części było związane z dostosowaniem urządzeń do wprowadzanych zmian, po części globalny problem u dostawcy rozwiązań softwarowych do bitomatów (lamassu).

czarekk problem z internetem najczęściej jest chwilowy. W razie problemów z urządzeniem najlepiej zadzwonić na infolinie. W większości przypadków są w stanie przywrócić urządzenie do działania od ręki. Jednocześnie, tam gdzie jest to możliwe, nasze urządzenia są podłączane do internetu na sztywno co eliminuje większość problemów z dostępem do sieci.

Ostatnie tygodnie były intensywne (rekordy ceny oraz wprowadzanie nowych przepisów) i mimo małych problemów w większości udało nam się zachować pełną sprawność działania. Urządzenia były sprawne i regularnie uzupełniane.

Pracujemy też nad dodaniem kolejnych walut do możliwości wymiany w naszych urządzeniach.
Kantor Bitcoin FlyingAtomKonsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Bitcoin informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: markkato » środa, 3 listopada 2021, 09:33

Jeżeli można, chciałbym zaproponować, aby na stronie "kantor online", pojawiło się:
1. przy podawaniu kwoty, przycisk 4000zł. Czyli max ile można wypłacić, bez weryfikacji
2. lista bitomatów w formie np. ikonek, a nie rozwijanej listy.

Obecnie przy częstych zmianach kursu, po podaniu kwoty, wyborze bitomatu, pojawia się komunikat "kurs się zmienił, zacznij od nowa."

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 sierpnia 2021
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: dB09 » środa, 3 listopada 2021, 14:15

popieram kolegę wyżej

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: Kutalisk » piątek, 5 listopada 2021, 23:25

@FlyingAtom_Łukasz czy w waszych bitomatach funkcjonuje taka interpretacja nowych przepisów jak u konkurencji?
Jeżeli jesteś rezydentem podatkowym Polski

Limit pojedynczej transakcji dla rezydenta Polski wynosi 4500.00 PLN (każdy klient może dokonywać wielu następujących po sobie transakcji)

Jeżeli sprzedając kryptowalutę wyślesz nam więcej niż odpowiednio równowartość 4500.00 PLN, to po wypłacie gotówki nadwyżka kryptowaluty zostanie Ci zwrócona na wybrany przez Ciebie portfel. Chcąc sprzedać nam kryptowalutę za więcej niż 4500.00 PLN radzimy wygenerować kilka QR kodów na kwotę 4500.00 PLN każdy i wpłacić na każdy z nich zapisaną w qr kodzie kwotę kryptowaluty. Następnie zeskanować je kolejno w ATM i ten będzie wydawał kolejno kwoty 4500.00 PLN.

Z uwagi na powyższe Twój QR kod dla Twojego komfortu zostanie ograniczony do kwoty 4500.00 PLN. Chcąc sprzedać nam więcej kryptowaluty zachęcamy do wydrukowania kilku takich QR kodów.
viewtopic.php?p=719443#p719443

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 10 maja 2021
Reputacja: -71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: baramundi95 » środa, 8 grudnia 2021, 23:38

FlyingAtom_Łukasz pisze: wtorek, 2 listopada 2021, 21:08Pracujemy też nad dodaniem kolejnych walut do możliwości wymiany w naszych urządzeniach.

To zdanie jest bardzo ciekawe. Wszyscy kopią ETH i potrzebują gotówki, a ta sieć bitomatów dalej oferuje tylko bitcoiny. To bardzo ciekawe. Na dodatek te "korpo tłumaczenia" brakuje tylko "w trosce o jakość świadczonych usług" :-)

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: markkato » czwartek, 9 grudnia 2021, 09:19

baramundi95 pisze: środa, 8 grudnia 2021, 23:38To zdanie jest bardzo ciekawe. Wszyscy kopią ETH i potrzebują gotówki, a ta sieć bitomatów dalej oferuje tylko bitcoiny. To bardzo ciekawe. Na dodatek te "korpo tłumaczenia" brakuje tylko "w trosce o jakość świadczonych usług"
I bardzo dobrze, że nie oferuje ETH w sieci ETH.
Już widzę te komentarze gdy ktoś chcąc wypłacić 100zł, zapłaci 100zł za przesłanie ETH do bitomatu.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 9 grudnia 2021
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: beerzet » czwartek, 9 grudnia 2021, 17:54

Zamieszczam post jako przestrogę. Dzisiaj przy pomocy ATM w Bydgoszczy chciałem kupić BTC za 40k+ ale niestety po powrocie do domu nadal ich nie było. Pani na infolinii powiedziała, że prawdopodobnie klepną to dopiero jutro. Trochę słabo przy takiej zmienności kursów.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: miso20 » piątek, 10 grudnia 2021, 07:08

@beerzet ale że zaklepie kurs czy, że wyślą? Bo czasem wiem, że wysyłka jest później jak się maszyna przytnie. Kurs jest zwykle od razu klepany

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 9 grudnia 2021
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: beerzet » piątek, 10 grudnia 2021, 12:59

@m@miso20 Kurs zakupu raczej nie powinien ulec zmianie, chodziło mi o przedłużony czas wysyłki BTC. Oczekiwałem natychmiastowej realizacji transakcji lecz wygląda na to, że ten ATM nadal ma problemy z połączeniem. Wcześniej stał offline sporo czasu a jak wstał to niesłusznie założyłem, że problem został całkowicie rozwiązany.
Mija niemal doba a środków nadal brak.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: miso20 » piątek, 10 grudnia 2021, 13:15

@beerzet no zwykle trzeba na infolinie dzwonić, żeby ruszyli temat. Maszyna to maszyna, nie ma zmiluj :roll:

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 10 maja 2021
Reputacja: -71
Reputacja postu: 
-10
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: baramundi95 » piątek, 10 grudnia 2021, 20:41

Zmuszają was do kontaktu z infolinią żeby wam zrobić podstępny KYC poprzez ujawnienie numeru telefonu :-) Tak w ogóle to by się w bitomatach przydała waluta MOB MobileCoin. Od kilku dni jest już w komunikatorze Signal i nie wiadomo jak to zasilić jakąś kwotą. A to ma przyszłość. Oparte jest o Monero i niby nie można śledzić przepływu. W ustawieniach signala pojawiło się.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 9 grudnia 2021
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: beerzet » sobota, 11 grudnia 2021, 12:27

@baramundi95 Przy takiej kwocie i tak musisz przejść weryfikację AML, w której podajesz email i numer telefonu. Przy bitomacie wybierasz jedną z tych dwóch metod aby otrzymać kod do weryfikacji.

W moim przypadku problem polegał na tym, że ATM przestał liczyć gotówkę i serwis musiał przeliczyć pieniądze ręcznie. Udało się rozwiązać problem bo kwota się zgadzała. A co jeśli w ciągu jednego dnia dwie osoby będą miały taki sam problem korzystając z tego samego bitomatu i jedna z nich skłamie co do kwoty? Nie zwracałem uwagi czy jest jakaś kamera skierowana na urządzenie ale wydaje mi się że nie. W samej maszynie też nie ma kamery, chyba że ukryta?

Zakupione BTC otrzymałem około doby po telefonie na infolinię.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: miso20 » sobota, 11 grudnia 2021, 12:41

beerzet pisze: sobota, 11 grudnia 2021, 12:27W samej maszynie też nie ma kamery, chyba że ukryta?
W shitcoinach są kamery, a w FA z tego co się w biurze dowiedziałem mają być niedługo kamery do szybkiej weryfikacji konta dla handlu powyżej 1000 euro.

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
baramundi95 pisze: piątek, 10 grudnia 2021, 20:41Zmuszają was do kontaktu z infolinią żeby wam zrobić podstępny KYC poprzez ujawnienie numeru telefonu
Głupoty pieprzysz spiskowcu tak jak przy akcji z shitcoinami. Jak kopniesz maszynę i się wywali, to też będziesz musiał zadzwonić na infolinie, żeby zresetowali. Taki to wielki spiseg.

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 10 maja 2021
Reputacja: -71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: baramundi95 » sobota, 11 grudnia 2021, 22:14

Od resetowania urządzenia czy połączenia internetowego jest watchdog. Przeważnie osobny kawałek sprzętu, który ma wyłączyć zasilanie modemu jeżeli się nie pinguje. Jako administrator mam zdalny wgląd w działanie serwerów i nie ma, że to tamto i ktoś musi telefonować. Obowiązkiem nadzoru technicznego jest dbanie o działanie urządzeń.

Jeśli chodzi o płatności w komunikatorze Signal pojawił się portfel ale za diabła nie wiem jak to doładować tak dla zabawy chociaż. Wpłacić stówkę. Jak anonimowo zasilić? 100 milionów użytkowników Signala dostało trzy dni temu portfele i każdy pyta zapewne o to samo.
Taka kryptowaluta mi pasuje, bo nie pozostawia śladów w blockchainie na temat stron transakcji. Niepokoi jedynie powiązanie z numerem telefonu.

Na pewno jest to nisza dla bitomatów FlyingAtom.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat, bankomat od FlyingAtom - wszystkie lokalizacje

Postautor: adiqq » niedziela, 12 grudnia 2021, 07:19

miso20 pisze: sobota, 11 grudnia 2021, 12:42mają być niedługo kamery do szybkiej weryfikacji konta dla handlu powyżej 1000 euro.
Już chyba są ;)
Przynajmniej w części punktów.
Na tego gościa nie zwracaj uwagi. Cały czas pisze od rzeczy. Mam podejrzenia, że próbuje tutaj zareklamować tę krypto od signala - co dla mnie jest najlepszym wyznacznikiem, żeby trzymać się od tego z daleka.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości