FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 25 sierpnia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: dwóchtaterników » wtorek, 11 maja 2021, 10:36

Kutalisk pisze: wtorek, 11 maja 2021, 09:55Przedsiębiorcy, którzy wcześniej zajmowali się obrotem kryptowalutami, będą mieli kolejne sześć miesięcy na dostosowanie się do nowych wymogów i uzyskanie wpisu do rejestru (1 maja 2022 roku).

czyli mamy rok na bessę :lol:

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: miso20 » wtorek, 11 maja 2021, 10:45

@Kutalisk ale to chodzi chyba o samo uzyskanie jakieś licencji/koncesji. Natomiast ustawa AML i przepis 1000 eur wchodzi w życie 1 listopada wg tego co czytałem.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: Kutalisk » wtorek, 11 maja 2021, 10:52

@miso20 dlatego tu wrzuciłem, bo mam wątpliwości. Sam widzę też masz. My sobie gdybiemy. Trzeba zapytać u źródła. @FlyingAtom jakieś oficjalne stanowisko?

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 10 maja 2021
Reputacja: -71
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: baramundi95 » wtorek, 11 maja 2021, 22:31

Na pewno chodzi o delegalizację działalności kantorowej i wymiany krypto na fiaty. Zacznie się jak rodzice mi opowiadali kiedyś gdzie była epoka cinkciarzy stojących w ciemnych uliczkach.
W końcu będzie tak, że społeczeństwo nie będzie potrzebowało fiatów do rozliczeń między sobą. Wystarczą im przelewey w crypto. Zawsze znajdą się kraje bardziej przychylne, gdzie da się wymieniać.
Jako, że jestem libertarianinem nie zgadzam się na centralizację i opresyjny system bankowy, gdzie będą mogli ci wyłączyć życie jednym kliknięciem. Na końcu zdelegalizują posiadanie złota aż zakażą posiadania własnego majątku. Chociaż Snowden mówi, że ta era opresyjności długo nie potrwa. 1% ludzi u władzy nie może narzucać swojej woli innym.

W ogóle musi powstać demokracja V3.0, oparta o blockchain, właśnie o mechanizm znany z ETH. Taki mechanizm pozwoli podejmować decyzje nam wszystkim, a nie tylko politykom. Wszelkie głosowania tylko w ten sposób. Trzeba oczywiście to dopracować i nie wiem czy głosowanie ma być jawne czy tajne ale można użyć mechanizmy monero i tak dalej.

Dodano po 1 godzinie 5 minutach 39 sekundach:
ikswodnal pisze: poniedziałek, 10 maja 2021, 09:21Nie uważasz że po tym wpisie jesteś już namierzony na stałe przez różnorakie służby?
Teraz nawet gdybyś nie miał żadnych "nieuczciwych" przychodów dzisiaj, ale mógłbyś mieć w
przyszłości to mleko rozlałeś.


Za pisanie o bezpieczeństwie IT i sposobach inwigilacji nie ma chyba paragrafu? :-) Już dawno nasłuchiwanie NFC, WiFi czy BT było stosowane w galeriach handlowych do profilowania klientów. Była nawet appka na ndroida, kilka lat temu, nazywała się PryFi, na zrootowane samsungi - żeby z nią wchodzić do galerii i im floodować statystyki. Chyba RODO już na to nie pozwala. Tym bardziej te technologie są z pewnością stosowane do inwigilacji. Zastanawia mnie tylko, że przez bitomaty może ucierpieć wiele osób, zupełnie nie rozumiejących techniki z której korzystają. Posłuchaj na YT ilu ludzi miało do zapłaty po 100 milionów PLN z samego podatku PCC jak dziennie wykonywali po 100 operacji na giełdach crypto, mając może 50 czy 200k PLN :-)

Początkujący
Posty: 446
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: łabondź2020 » środa, 12 maja 2021, 00:29

baramundi95 pisze: wtorek, 11 maja 2021, 23:37 Posłuchaj na YT ilu ludzi miało do zapłaty po 100 milionów PLN z samego podatku PCC jak dziennie wykonywali po 100 operacji na giełdach crypto, mając może 50 czy 200k PLN
I to zdanie już cię dyskwalifikuje w całości, pełne foliarstwo, nie siej tu zamętu.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: ikswodnal » środa, 12 maja 2021, 09:31

baramundi95 pisze: wtorek, 11 maja 2021, 23:37Za pisanie o bezpieczeństwie IT i sposobach inwigilacji nie ma chyba paragrafu?
Pisanie o bezpieczeństwie służy wszystkim. Pisanie o sposobach inwigilacji niekoniecznie służy społeczeństwu, najwięcej korzyści mogą odnieść potencjalni przestępcy. Chyba że kierujesz zainteresowania w kierunku zatrudnienia wśród inwigilujących.

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 25 sierpnia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: dwóchtaterników » środa, 12 maja 2021, 11:16

baramundi95 pisze: wtorek, 11 maja 2021, 23:37Posłuchaj na YT ilu ludzi miało do zapłaty po 100 milionów PLN z samego podatku PCC jak dziennie wykonywali po 100 operacji na giełdach crypto, mając może 50 czy 200k PLN

albo mocne dragi albo schizofrenia, jak to drugie to bardzo współczuję, to straszna choroba

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 10 maja 2021
Reputacja: -71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: baramundi95 » środa, 12 maja 2021, 16:04

ikswodnal pisze: środa, 12 maja 2021, 09:31Pisanie o bezpieczeństwie służy wszystkim. Pisanie o sposobach inwigilacji niekoniecznie służy społeczeństwu,


Służy, bo niedługo stracisz prawa obywatelskie, zostaniesz ugotowany jak przysłowiowa żaba.

Początkujący
Posty: 446
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: łabondź2020 » środa, 12 maja 2021, 17:32

Moderator, proponuję uspokoić baramundi95 w związku z tymi bzdurami, które wypisuje albo zrobić mu osobny wątek. Robi w głowach początkujących niepotrzebny zamęt.

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 10 maja 2021
Reputacja: -71
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: baramundi95 » środa, 12 maja 2021, 18:34

łabondź2020 pisze: środa, 12 maja 2021, 17:32Moderator, proponuję uspokoić baramundi95 w związku z tymi bzdurami, które wypisuje albo zrobić mu osobny wątek. Robi w głowach początkujących niepotrzebny zamęt.


I to jest właśnie powód, dla którego wolności obywatelskie i anonimowość są tak ważne. Żeby tacy jak ty nie mogli nikogo straszyć moderatorem :-) Jakbyś miał władzę to byś mi wyłączył portfel cyfrowego PLN żebym tylko przestał pisać co myślę?

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: miso20 » środa, 12 maja 2021, 18:58

@baramundi95 moderator jest po to żebyś nie szerzył bzdur. Głupotę trzeba tępić bo się zarazimy.

@maxi82

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 25 sierpnia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: dwóchtaterników » środa, 12 maja 2021, 21:07

Czy uważacie, że transakcje P2P i wypłaty np. kartą binance w bankomacie chronią przed polskimi urzędami w podobny sposób jak bitomaty? Anonimowość jest mniejsza, ale w sumie co może polski urząd w takim przypadku? Na binance trzeba zrobić KYC i to w zasadzie tyle, bo w sumie US nawet nie ma jak się zgłosić do takiego bajansa o dane

Początkujący
Posty: 446
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: łabondź2020 » sobota, 15 maja 2021, 11:17

FA co Wy to odwalacie z tą prowizją, jest gorzej niż u konkurencji, jak by nie liczyć wychodzi 10%, jaja se robicie? A tak się chwalicie na Waszej stronie, że macie prowizje w okolicach 5%. Obecny kurs sprzedaży btc u Was to: 174406.53 PLN, a kurs kupna to: 190569.33 PLN. To daje jakieś , akurat w tej chwili, 9,4%. Robicie ludzi w bambuko, gdzie te Wasze 5,1%? Chyba faktycznie obawiacie się tych regulacji...

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: miso20 » sobota, 15 maja 2021, 11:59

@łabondź2020 10:2=5, a według cen jakie podałeś, to nawet 4%.
Tak wiem, to wyższa szkoła matematyki. Fajny ten internet, można od razu zobaczyć co kto umie xd.

Początkujący
Posty: 446
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: łabondź2020 » sobota, 15 maja 2021, 12:07

@miso20 O kurde, wybaczcie, złapała mnie pomroczność, mój błąd, to po piątkowej imprezie :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: revo » poniedziałek, 20 grudnia 2021, 21:03

@shitcoins.club @FlyingAtom_Łukasz@FlyingAtom
Mam taką propozycję zmiany w bitomatach żeby można było kupić i sprzedać każdą krypto dostępną na giełdzie z którą współpracuje dana firma.
Wiem że FA korzysta z krakena (przynajmniej kiedyś) może dałoby się wprowadzić taki system. Opiszę jak wyobrażałbym sobie idealną na dzisiejsze warunki procedurę zakupu i sprzedaży krypto w bitomatach.
Sprzedaż krypto: klient wchodzi na stronę firmy wybiera na mapce bitomat w którym chce dokonać transakcji potem wybiera krypto z listy (w przypadku FA wszystko co dostępne na krakenie) które chce sprzedać oraz ilość (równowartość w PLN z uwzględnieniem prowizji dla firmy, do wyboru okrągłe liczby +100 +500 +1000 +4000 PLN) później podaje maila lub nr telefonu (do wyboru) na który zostanie mu wysłany np. 10cyfrowy kod (upoważnienie do odbioru gotówki w bitomacie) po przelewie krypto, teraz na stronie generuje się adres do wpłaty w postaci kodu QR i ciągu znaków z timingiem kursowym. Klient może dokonać przelewu krypto, koniec. Generalnie chodzi o to żeby klient mógł po prostu wybrać pieniążki w bitomacie w trzech prostych krokach 1. klika na ekranie bitomatu "chcę odebrać gotówkę" 2. ustala ilość w PLN 3. wpisuje 10cyfrowy kod. Koniec
Zakup krypto: i znowu prawie wszystko na stronie firmy robimy ;) wybieramy bitomat z mapki, wybieramy krypto które chcemy kupić, ilość (okrągłe kwoty równowartość w PLN) podajemy na stronie nasz adres do wpłaty krypto podajemy nr telefonu lub maila na stronie na który zostanie wysłany 10cyfrowy kod identyfikacyjny (żeby bitomacik wiedział o co kaman ;) ) idziemy do bitomatu klikamy "chcę kupić krypto" wpisujemy 10cyfrowy kod wkładamy pieniążki koniec z tym że tu jest mały problem że klient nie będzie wiedział ile dokładnie dostanie na swój adres krypto co sądzicie ogólnie o tym pomyśle?
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 10 maja 2021
Reputacja: -71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: baramundi95 » wtorek, 21 grudnia 2021, 02:31

Bardzo mądrze prawisz.
Dodam od siebie, że w każdym bitomacie powinien być telefon GSM, urządzenie, moduł czy cokolwiek i przycisk połącz z supportem tak aby nie było konieczności angażowania swojego telefonu. Miałby to być osobny kanał komunikacji jeżeli wysiądzie połączenie internetowe z bitomatem lub bitomat połknie pieniądze lub ich nie wyda.
Druga sprawa to oczywisty brak kamery nagrywającej twarz klienta.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: ikswodnal » wtorek, 21 grudnia 2021, 09:26

baramundi95 pisze: wtorek, 21 grudnia 2021, 02:31Dodam od siebie, że w każdym bitomacie powinien być telefon GSM, urządzenie, moduł czy cokolwiek i przycisk połącz z supportem tak aby nie było konieczności angażowania swojego telefonu
No tak, tylko wtedy prowizja powinna wynosić + - 50 % wpłacanej/wypłacanej wartości.

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 10 maja 2021
Reputacja: -71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: baramundi95 » środa, 22 grudnia 2021, 07:55

Tak, a jak by odbierali w soboty to 100%, a w niedziele 200%. To jest śmieszne, że nie wsadzą dodatkowej karty sim do bitomatu tylko w celu umożliwienia kontaktu z nimi w razie awarii podstawowego połączenia. Widzę, że ty też jesteś od nich.
Powtarzam czytelnikom, że żadna korporacja nie działa dla dobra klientów. Ma was gdzieś i wyda wasze dane albo nawet źle je przechowuje i same wyciekną. W ich telefonach na pewno siedzi pegasus lub inny wirus. Te spółki bitomatowe mają kapitał zakładowy po 5000 PLN. To są wydmuszki, a nie firmy. Same nic nie posiadają tylko wszystko dzierżawią, spółka spółce albo osoba fizyczna spółce i w razie "W" spółka nic nie ma.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: FlyingAtom » środa, 22 grudnia 2021, 18:24

revo pisze: poniedziałek, 20 grudnia 2021, 21:03@shitcoins.club @FlyingAtom_Łukasz@FlyingAtom
Mam taką propozycję zmiany w bitomatach żeby można było kupić i sprzedać każdą krypto dostępną na giełdzie z którą współpracuje dana firma.
Wiem że FA korzysta z krakena (przynajmniej kiedyś) może dałoby się wprowadzić taki system. Opiszę jak wyobrażałbym sobie idealną na dzisiejsze warunki procedurę zakupu i sprzedaży krypto w bitomatach.
Sprzedaż krypto: klient wchodzi na stronę firmy wybiera na mapce bitomat w którym chce dokonać transakcji potem wybiera krypto z listy (w przypadku FA wszystko co dostępne na krakenie) które chce sprzedać oraz ilość (równowartość w PLN z uwzględnieniem prowizji dla firmy, do wyboru okrągłe liczby +100 +500 +1000 +4000 PLN) później podaje maila lub nr telefonu (do wyboru) na który zostanie mu wysłany np. 10cyfrowy kod (upoważnienie do odbioru gotówki w bitomacie) po przelewie krypto, teraz na stronie generuje się adres do wpłaty w postaci kodu QR i ciągu znaków z timingiem kursowym. Klient może dokonać przelewu krypto, koniec. Generalnie chodzi o to żeby klient mógł po prostu wybrać pieniążki w bitomacie w trzech prostych krokach 1. klika na ekranie bitomatu "chcę odebrać gotówkę" 2. ustala ilość w PLN 3. wpisuje 10cyfrowy kod. Koniec
Zakup krypto: i znowu prawie wszystko na stronie firmy robimy ;) wybieramy bitomat z mapki, wybieramy krypto które chcemy kupić, ilość (okrągłe kwoty równowartość w PLN) podajemy na stronie nasz adres do wpłaty krypto podajemy nr telefonu lub maila na stronie na który zostanie wysłany 10cyfrowy kod identyfikacyjny (żeby bitomacik wiedział o co kaman ;) ) idziemy do bitomatu klikamy "chcę kupić krypto" wpisujemy 10cyfrowy kod wkładamy pieniążki koniec z tym że tu jest mały problem że klient nie będzie wiedział ile dokładnie dostanie na swój adres krypto co sądzicie ogólnie o tym pomyśle?
Przekazałem naszemu informatykowi, jak skorzystamy z Twojej weny i to wprowadzimy, przypomnij się na PW dam 1000zł na zakupy z https://flyingatom.shop/pl
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Wróć do „Bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości