Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Weteran
Reputacja: 791
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: bl4ck » piątek, 10 stycznia 2020, 18:32

cezar78 pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 17:45Teraz już wiem że trzeba stać z rękami przy samym wylocie i blokować wylatujące pieniądze
Lekcja nr 1 :)

Początkujący
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0

Postautor: cezar78 » piątek, 10 stycznia 2020, 20:33

3850pln przeliczając według kursu na ich stronie albo bitomacie?
Sugerowalem się kursem w portfelu btc zainstalowanym w moim telefonie. Ale to bez znaczenia. Na ich stronie kurs jest niższy dokładnie o 4% i tyle mnie skroili przy wypłacie. Czytałem w necie że prowizja shitcoins od sprzedaży to 2%. A może ktoś powiela błędne informacje, bo w sumie o prowizji 2% czytałem na innych stronach, na shitcoins.club nic nie ma na ten temat. No cóż przerzucę sie na flyingatom tam chociaz jasno określają swoje opłaty

Weteran
Reputacja: 733
Reputacja postu: 
1

Postautor: redbog » piątek, 10 stycznia 2020, 21:21

cezar78 pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 20:33Sugerowalem się kursem w portfelu btc zainstalowanym w moim telefonie. Ale to bez znaczenia.
To jest najbardziej istotne bo nie wiadomo skąd ten twój portfel bierze kurs.
cezar78 pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 20:33Na ich stronie kurs jest niższy dokładnie o 4% i tyle mnie skroili przy wypłacie. Czytałem w necie że prowizja shitcoins od sprzedaży to 2%.
Nie wiem czy prowizja u nich jest 2% ale nawet jeśli to najistotniejsze jest 2% od kursu z jakiej giełdy bo mogą być różnice w kursach i stad wyszło nieporozumienie.

Najlepiej patrzeć na stronie ile oni oferują za btc(już z uwzględnieniem prowizji)
https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/ 29700zl
https://shitcoins.club/ 29500zl

Czyli na ten moment flyingatom daje o 200zl drożnej na bitcoinie natomiast jeśli chcesz kupić to shitcoins o 200zl taniej sprzedają. Wiec kupujemy w shitcoins a sprzedajemy w flyingatom.
To wszystko może się zmieniać wiec trzeba na bieżąco sprawdzać gdzie jest korzystniej dla nas.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: cezar78 » sobota, 11 stycznia 2020, 09:04

Teraz już będę wiedział żeby patrzeć na ich stronie. Z tego co obliczałem Shitcoins ma prowizję 4%, flyingatom - 3,5%. Trochę dużo kroją z ludzi ale jak ktoś ma w swoim mieście bitomat i nie musi dodatkowo na paliwo wydawać to jeszcze można przełknąć. Shitcoins prosty w obsłudze i w miarę anonimowy, natomiast flyingatom wymaga podania tel lub maila także ślad po sobie zostawiamy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0

Postautor: Antrepair » sobota, 11 stycznia 2020, 09:57

cezar78 pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 17:45Drugi minus to sposób wydawania gotówki - maszyna nie wydaje pieniędzy tylko je wyrzuca. Banknoty zaczęły mi fruwać , ja zbieram je z podłogi, tu lecą następne, ludzie się na mnie patrzą. Co by było jakbym wypłacał ze 20tyś? Nie nadarzyłbym zbierać. Teraz już wiem że trzeba stać z rękami przy samym wylocie i blokować wylatujące pieniądze.
To jest taki chwyt mający na celu zwiększanie popularności i adopcji bitcoina- ludzie widzą bitomat i fruwające pieniądze :lol: :lol: :lol:

Tak przy okazji skorzystam, że już stary wątek odkopany i zapytam:
FlyingAtom pisze: czwartek, 3 stycznia 2019, 04:06lamassu są załamka te bankomaty nawet jedno urządzenie które kupiliśmy 45tyś złotych nie działa, nikomu nie polecam kupować ich, ten w Warszawie podmienimy na nasz, sami już robimy, ale to i tak będzie proces i nauka przy nich, fajnie bo jest ich 150 sztuk, więc do 2 lat powinny być w każdej dziurze w PL.
Jak idzie wstawianie nowych bitomatów ? Słuchajcie, może potrzebujecie mądrej głowy do działu R&D lub serwisu w Warszawie ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 777
Reputacja postu: 
0

Postautor: maky » sobota, 11 stycznia 2020, 10:22

cezar78 pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 17:45Teraz już wiem że trzeba stać z rękami przy samym wylocie i blokować wylatujące pieniądze.
Nie oglądałeś czołowego naganiacza na piramidy jak stał przy bitomacie ze zmiotką i szufelką? ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: redbog » sobota, 11 stycznia 2020, 12:38

cezar78 pisze: sobota, 11 stycznia 2020, 09:04Z tego co obliczałem Shitcoins ma prowizję 4%, flyingatom - 3,5%. Trochę dużo kroją z ludzi ale jak ktoś ma w swoim mieście bitomat i nie musi dodatkowo na paliwo wydawać to jeszcze można przełknąć.
Ale licząc od czego? Od kursu branego skąd? z jakiej giełdy?
cezar78 pisze: sobota, 11 stycznia 2020, 09:04Shitcoins prosty w obsłudze i w miarę anonimowy, natomiast flyingatom wymaga podania tel lub maila także ślad po sobie zostawiamy.
Jak tylko mail to slaby ślad przy jednorazowym użytku, ale fakt troszkę to niepotrzebne.

Wygadany
Reputacja: 108
Reputacja postu: 
1

Postautor: TypowyFacet » sobota, 11 stycznia 2020, 13:11

@redbog dzięki temu, że podajesz mail, możesz zrobić transakcję przez stronę np.w domu, a w bitomacie szybko odebrać pieniądze

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: redbog » sobota, 11 stycznia 2020, 14:35

@TypowyFacet W shitcoins tez można tak zrobić i nie trzeba podawać maila.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3819
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » sobota, 11 stycznia 2020, 14:43

Za jakiś czas i tak skończymy z weryfikacją dowód i selfi.

Paradoksalnie ewentualna hossa na krypto tylko to przyśpieszy.

Bitcoin w zapomnieniu i cenach jak dziś, byłby mniej narażony na ataki tzw regulatorów

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3630
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » sobota, 11 stycznia 2020, 14:58

redbog pisze: sobota, 11 stycznia 2020, 12:38Jak tylko mail to slaby ślad przy jednorazowym użytku, ale fakt troszkę to niepotrzebne.
Bardzo niepotrzebne. Niekompatybilne z kryptowalutami.
A jak będzie selfie i skan dowodu to równie dobrze mogą zwijać się z tymi bitomatami, bo nie będzie to nikomu do niczego potrzebne.
Ewentualnie można zmienić soft i zaprogramować na jakieś lottomaty ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
0

Postautor: devega » sobota, 11 stycznia 2020, 17:35

Bit-els pisze: sobota, 11 stycznia 2020, 14:43Za jakiś czas i tak skończymy z weryfikacją dowód i selfi.
Myślę że znacznie szybciej, bez tego nie ma możliwości spełnienia wymogów AML - zapewnienia możliwości identyfikacji transakcji powiazanych ze sobą (np wielokrotne wymiany przez tego samego użytkownika). W przypadku punktów stacjonarnych weryfikatorem jest człowiek, w przypadku bitomatów musi być zapewniony jakiś algorytm.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Bit-els » sobota, 11 stycznia 2020, 19:14

Powinni się bronić, że btc to nie jest waluta, pieniądz, a snikersy z automatu można kupować bez weryfikacji.

Dyskutant
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0

Postautor: Qba-da-Intrepid » sobota, 11 stycznia 2020, 23:59

Trzeba patrzeć na kurs na obu stronach przed kupnem/sprzedażą, raz shitcoins a raz flyingatom ma lepszy kurs.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: cezar78 » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 17:07

Póki nie jest głośno o bitcoinie (czytaj cena drastycznie rośnie) to rządowe ku..wy na razie sie tym nie interesują. Nie rozumiem po co wprowadzać w bitomatach jakieś weryfikacje jak w zwykłym kantorze walut też do jakiejś kwoty kupujesz/sprzedajesz bez legitymowania się dowodem. I jeśli nawet od jakiejś kwoty musisz pokazać dowód to przecież możesz wymienić w kilku kantorach mniejsze sumy.

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

Postautor: kapustka » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 19:48

też uważam, że niestety weryfikacje i selfie czy inne czary mary to kwestia czasu. A szkoda, z oczywistych względów.

Bardzo spodobało mi się to porównanie do snickersów z automatu. Jest w tym dużo racji.

Do tej pory mam doświadczenie tylko z bitomatami flyingatom i z weryfikacją emailową. To już sporo, a co dopiero gdy w grę wchodzą smsy na telefon czy weryfikacja z dowodu osobistego i selfie. Inwigilacja level hard, mam jednak nadzieję, że jakimś cudem nie dojdzie do takich rzeczy w świecie krypto

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:25

Forbes zilustrował art. o btc zdjęcim jakiegoś kantoru z Polski, @FlyingAtom to Wy może? :-)

Wróć do „Bitomaty”