Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: zaxbit » sobota, 21 października 2017, 10:43

Polecam - można wpłacać i wypłacać, prowizja zawarta w spreadzie: 1%.

Właścicielem maszyny jest firma BTCDuke (notabene z Torunia): https://www.btcduke.com/contact
Mają fajną giełdę, znacznie tańszą niż np. reklamowany mocno BitBay - nie pobierają prowizji!!!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: prezes » sobota, 21 października 2017, 13:48

zaxbit pisze: nie pobierają prowizji!!!
To na czym zarabiają?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: zaxbit » sobota, 21 października 2017, 21:08

Na przelewach, jeśli pytasz o giełdę.

Z bitomatu jak wypłacałem ostatnio pieniądze to z około 2100 zł tak naprawdę dostałem do ręki około 32 zł mniej, więc całkiem nieźle (zarabiają na spreadzie no i ustawiłem wysokie fee, żeby nie czekać dłużej niż te kilka minut).

Jeśli ktoś zastanawia się, jak działa ten bitomat podzielę się swoim doświadczeniem.
Polecam portfel electrum np. na androida. dla bezpieczeństwa ustalam tam pin 6-cyfrowy.

1. Gdy chce wypłacić plny z moich btc to skanuję qr code dla wpłaty.. pojawia mi się ich adres bitcoinowy
2. Wpisuję ilość BTC do wymiany, ustalam Fee (najlepiej nic nie zmieniać, poczekacie na wypłatę tylko do max. 10 minut)
3. Pojawia się informacja, że proszą o podanie nr telefonu na który dostaniecie sms, jeśli będzie można wypłacić plny z bitomatu (gdy pieniądze dotrą do nich - na ich konto bitcoinowe). ALE NIE MUSICIE NAWET PODAWAĆ NR TEL. Można co jakiś czas sprawdzać w bitomacie czy już jest możliwa wypłata. O tym w pkt 4
4. Dostajecie wydruk z kodem kreskowym - BAAAARDZO WAŻNE, bez tego nic nie wypłacicie.
5. Czekacie albo na smsa albo co kilka minut skanujecie w skanerze na bitomacie ten kod. Jeśli wypłata będzie możliwa, zostaniecie poinformowani. Maszyna wypłaci wam kasę w zaokrągleniu do części 10zł - czyli jak macie mieć wypłacone 3407, to dostaniecie 3400 zł a reszta (7 zł) trafi do was w postaci ułamków BTC na wasz portfel.

Może się zdarzyć, że w bitomacie nie będzie kasy. Dzwonicie na podany na bitomacie numer i możecie dowiedzieć się, kiedy będzie ładowany bitomat. W każdym momencie możecie ponownie próbować zeskanować swój kupon z pkt 4 - nie ma pośpiechu.

Bitomat zlokalizowany jest na poziomie 0 obok ruchomych schodów niedaleko "Piotra i Pawła".

Mam nadzieję, że pomogłem.

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: asocjal » poniedziałek, 23 października 2017, 19:29

Dodam jeszcze od siebie, że można też wypłacić w bardziej anonimowy sposób skanując klucz prywatny z paper walleta. Poza tym dla BTC jeśli ustawimy maksymalny fee wypłaty to kasa wypada od razu.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: pm7 » poniedziałek, 23 października 2017, 19:40

@asocjal, możesz mi proszę wytłumaczyć w jaki sposób to jest bardziej anonimowe, bo nie wiem? :)
zaxbit pisze: reszta (7 zł) trafi do was w postaci ułamków BTC na wasz portfel.
A potem żeby gdzieś to wysłać zapłacimy 5zł :)

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: zaxbit » poniedziałek, 23 października 2017, 20:08

pm7: racja, opłaty transakcyjne :/ No ale o grosze sie nie będziemy kłócić :)

asocjal: klucz prywatny jest święty!

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: asocjal » poniedziałek, 23 października 2017, 20:42

pm7 pisze: @asocjal, możesz mi proszę wytłumaczyć w jaki sposób to jest bardziej anonimowe, bo nie wiem?
Ciężko powiedzieć żeby transakcja wychodząca z lekkiego portfela na Androidzie była anonimowa. po pierwsze dlatego, że być może sam android śledzi użytkowników. Po drugie dlatego, że nie sądzę byś używał TORa na smartphonie, co oznacza, że nody, które dostaną Twoją transakcję mogą ją powiązać z Twoim numerem IP. Usługodawca natomiast może powiązać IP z konkretnym użytkownikiem (chyba, że masz kartę zarejestrowaną na słupa).

Dużo bardziej anonimowe jest stworzenie paper walleta, wrzucenie na niego środków w anonimowy sposób i do bankomatu udanie się z karteczką.
zaxbit pisze: asocjal: klucz prywatny jest święty!
:)

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: zaxbit » poniedziałek, 23 października 2017, 20:46

asocjal: można połączyć się z wifi galerii :)

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: Harey » poniedziałek, 23 października 2017, 21:37

asocjal pisze: Dużo bardziej anonimowe jest stworzenie paper walleta, wrzucenie na niego środków w anonimowy sposób i do bankomatu udanie się z karteczką.
Moim zdaniem w 100% racja. Weźmy przykład poniżej...
zaxbit pisze: można połączyć się z wifi galerii
telefonem, który lokalizuje osobę niczym smycz z dużą dokładnością?
laptopem? Lista możliwych błędów do popełnienia jest długa - pierwszy z brzegu: MAC adres karty sieciowej, ten sam którym komputer "loguje" się np. w routerze zarządzanym przez dostawcę domowego netu. I wiele, wiele innych.

Nawiasem mówiąc nie podjąłbym się chyba zanonimizowania transakcji, tak żeby być w 100% przekonanym że jest to zrobione dobrze - zbyt szpiegowski nasz współczesny świat.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: pm7 » wtorek, 24 października 2017, 08:45

Typowe portfele mobilne nawet nie łączą się bezpośrednio z siecią Bitcoin, a szyfrowanym połączeniem z jakimś serwerem pośrednim. Szansa na wyciągnięcie naszego IP na podstawie transakcji jest niska. Dostawca internetu nie widzi też, jaką transakcje wysyłamy.
asocjal pisze: Dużo bardziej anonimowe jest stworzenie paper walleta, wrzucenie na niego środków w anonimowy sposób i do bankomatu udanie się z karteczką.
Pogrubiłem i podkreśliłem fragment, który nadaje jakiś sens używaniu paper wallet, a o czym wcześniej nie napisałeś. Jeżeli jednak możesz anonimowo wysłać środki na paper wallet, powinieneś móc je anonimowo wysłać do bitomatu.

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: asocjal » wtorek, 24 października 2017, 13:24

@pm7, Co do portfeli mobilnych, to nie znałem szczegółów. Pewnie zależy od konkretnego portfela, których jak wiemy jest wiele. Jednak tu znowu sytuacja jest niepewna bo jakby nie patrzeć, pewnie są u nich na serwerach logi. Owszem, jeśli pójdziemy do galerii z laptopem, użyjemy TORa lub choćby VPNa, to można anonimowo samemu wysłać do bitomatu. Karteczka jednak wygodniejsza, choć z drugiej strony robimy przez to o jedna transakcje więcej, wiec szkoda na opłaty transakcyjne.

Chyba mogę zdradzić, to ekipa od bankomatu planuje uruchomić też taką usługę, żeby przesłać im bitcoiny jeszcze z domu poprzez stronkę, a do bankomatu udać się już po potwierdzeniu transakcji z kodem kreskowym, tak że bankomat wypłaci od razu.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: zaxbit » piątek, 3 listopada 2017, 00:13

Podnieśli prowizję w bitomacie z 1% na 2% czyli jak w kantorach internetowych. Szkoda wielka, ale na ich giełdzie się nic nie zmieniło na szczęście.

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 8 lutego 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: Buzz » sobota, 4 listopada 2017, 09:32

I tak mało jak na bitomat - w porównaniu z zagranicznymi gdzie prowizje są między 5, a 10% to i tak bardzo bardzo mało - według mnie prowizja na poziomie 5% jest uczciwa za anonimowość i bez problemowe wpłaty / wypłaty.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 8 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: Supaplex » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 08:43

Czy ten bitomat jest jeszcze czynny?
Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na jego temat...

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: chuaw123 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:04

Buzz pisze:I tak mało jak na bitomat - w porównaniu z zagranicznymi gdzie prowizje są między 5, a 10% to i tak bardzo bardzo mało - według mnie prowizja na poziomie 5% jest uczciwa za anonimowość i bez problemowe wpłaty / wypłaty.
Jaką anonimowość skoro zweryfikowałeś się na giełdzie , z której wypłacasz ? Giełda na potrzeby organów ścigania udostępnia dane co kto ile wpłacał i wypłacał .

Mam pytanie dlaczego są limitowane wypłaty w bankomatach euro i innych przez giełdy ? Czyżby nie chcieli aby zbyt dużo kasy wypływało od Nich ?
Jak banki limitują wypłaty to każdy wietrzy olbrzymi kryzys .

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 8 lutego 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: Buzz » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:09

A kto Ci każe wypłacać albo wpłacać na giełdę? Od tego masz portfele, a nie giełdę.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: MrSzakal » sobota, 6 stycznia 2018, 11:51

Czy automat dalej działa w bydgoszczy? jakie jest fee?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: maky » sobota, 6 stycznia 2018, 12:43

MrSzakal pisze: Czy automat dalej działa w bydgoszczy? jakie jest fee?
Nie ma fee. Jest kurs i spread. Gdzieś tu powinny być namiary na firmę.

Dodano po 18 minutach 13 sekundach:
Przeprowadziłem małe śledztwo. W innym wątku znalazłem poniższy film z zakupu BTC w Zielonych Arkadach:



W 19-tej sekundzie widać dwa numery telefonów: +48 88 888 3338 i +48 xx xxx xxx. <- numer okazał się prywatnym tak więc usuwam.

Google plus '+48 88 888 3338' daje nam stronę:

http://www.mtkiosk.com/specyfikacja.html

czyli:

http://www.mtkiosk.com/

Dane z powyższej strony kierują nas na stronę:

http://rejstrik-firem.kurzy.cz/29454204 ... tment-sro/

Strona firmy, której właścicielem jest:

ADAM MICHAŁ GRAMOWSKI
86050 Solec Kujawski, Bydgoska 35/11, Polská republika

Teraz (wkrótce) spróbuję się dowiedzieć czy mają inne bitomaty w Polsce (IMHO tak: Gdańsk i Bytom) i czy mają plany postawić następne oraz czy mają plany udostępniać aktualny spread i stan urządzenia.

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
Jest jeszcze firma: http://csani.com/

Dodano po 6 minutach 26 sekundach:
O! https://www.pb.pl/hazardowy-boss-wodzi- ... nos-782498

Dodano po 1 minucie 29 sekundach:
"Jak na człowieka z trudem wiążącego koniec z końcem Adam G. mieszka nietypowo — w jednym z nielicznych w Bydgoszczy ekskluzywnych apartamentowców"

Dodano po 2 minutach 33 sekundach:
"Od października 2013 r. Adam G. jest też prezesem i wspólnikiem spółki Bitcoin Technologies, której siedziba mieści się w kamienicy na toruńskiej starówce. Z ustaleń „PB” wynika, że budynek, wart ponad 1,2 mln zł, należy do zarejestrowanej w Czechach w 2012 r. firmy Deep Blue Investment (DBI)."
Ostatnio zmieniony środa, 10 stycznia 2018, 16:31 przez maky, łącznie zmieniany 1 raz.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: MrSzakal » sobota, 6 stycznia 2018, 13:45

Piękne śledztwo! Krypto Borewicz :)
Czyli automat dalej stoi w galerii?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Bydgoszczy (Zielone Arkady)

Postautor: maky » sobota, 6 stycznia 2018, 15:42

MrSzakal pisze: Piękne śledztwo! Krypto Borewicz :)
Czyli automat dalej stoi w galerii?
Nie wiem. Nie mieszkam tam.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości