Bitomat w Katowicach

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 510
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Toronto

Bitomat w Katowicach

Postautor: CanCan » wtorek, 28 marca 2017, 13:01

Bitomat stanął w Narada Sushi Club w Katowicach :) Info z FB BitBay.net
"Bitcoiny za gotówkę!
Niedaleko naszego biura, w katowickiej restauracji sushi Narada Sushi Club, stanął bitomat. Dzięki niemu w błyskawicznie ⏱ ⚡ możecie dokonać zakupu Bitcoinów.
Polecamy i zapraszamy do lokalu na pyszne dania "

Obrazek
BTC-SMS.eu <- BTC/LTC/ETH za SMS
BitCantor.com <- Ekspresowy Kantor BTC/LTC/ETH

Pomogłem? 1AZ14HkoqtY26WeTuJYVizEjBLehqLTugj

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Katowicach

Postautor: zaxbit » niedziela, 10 września 2017, 13:40

Jaka prowizja z takiego bitomatu? Czy jeśli będę chcieć wypłacić z portfela electrum, w jaki sposób przekazać klucz prywatny jako qr code? Mogę potem ten klucz zmienić po przybyciu do domu ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Katowicach

Postautor: pm7 » poniedziałek, 11 września 2017, 21:47

zaxbit pisze: Czy jeśli będę chcieć wypłacić z portfela electrum, w jaki sposób przekazać klucz prywatny jako qr code? Mogę potem ten klucz zmienić po przybyciu do domu ?
Musisz poczytać o podstawach BTC - tu nawet nie ma jak odpowiedzieć na pytania, które zakładają nieprawidłowe rzeczy, a nie chce mi się wyjaśniać tego samego po raz setny.

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Katowicach

Postautor: wdaddy » poniedziałek, 11 września 2017, 22:05

@zaxbit, bitomat -> maszyna która sprzedaje BTC za gotówkę. Twój portfel Electrum nie ma tu nic do rzeczy.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Katowicach

Postautor: zaxbit » wtorek, 12 września 2017, 20:25

.....
Ostatnio zmieniony sobota, 21 października 2017, 22:09 przez zaxbit, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Katowicach

Postautor: zaxbit » czwartek, 14 września 2017, 18:46

Jak widze standard, żeby komuś zwrócić uwagę/dopiec jest miejsce na pisanie, w innych przypadkach aby coś wyjasnić już gorzej :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Bitomat w Katowicach

Postautor: powered » czwartek, 14 września 2017, 19:23

@zaxbit, Czy wiesz co to jest klucz prywatny? Ujawnienie lub przekazanie komuś klucza prywatnego jest równoznaczne z utraceniem wszystkich bitcoinów znajdujących się na tym adresie.

W bitomacie chcąc wymienić BTC na PLN, to będziesz musiał zrobić najzwyklejszy przelew BTC ze swojego portfela na adres jaki otrzymasz w bitomacie. Podczas transakcji bitomat wyświetli kod QR z adresem do przelewu.

Ale w tym bitomacie w Katowicach to chyba można tylko kpić BTC.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Katowicach

Postautor: zaxbit » sobota, 16 września 2017, 10:10

Ehh, nikt mnie nie rozumie :/

Oto dowód:

Obrazek

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Katowicach

Postautor: pm7 » sobota, 16 września 2017, 11:37

@zaxbit,
Wyślij BTC na podany tutaj adres BTC, lub zeskanuj kamerą kod QR z kluczem prywatnym.
Widzisz to "lub"? Zaznaczę Ci :)
Wyślij BTC na podany tutaj adres BTC, lub zeskanuj kamerą kod QR z kluczem prywatnym.
Masz do wyboru przekazanie klucza prywatnego (co jest generalnie mocno odradzane z wielu powodów) lub wysłanie przelewu na wskazany adres (QR Code).
Zwykle to działa tak, że masz portfel na telefonie (na Android Mycelium, CoPay, czy coś innego), skanujesz kod aparatem i wysyłasz przelew.

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Katowicach

Postautor: wdaddy » sobota, 16 września 2017, 11:45

zaxbit pisze: Ehh, nikt mnie nie rozumie :/

Oto dowód:

Innymi słowy, to urządzenie pozwala anonimowo spieniężyć środki z potfela? Ciekawe.

Odpowiadając zatem na Twoje pytania:
zaxbit pisze: Czy jeśli będę chcieć wypłacić z portfela electrum, w jaki sposób przekazać klucz prywatny jako qr code? Mogę potem ten klucz zmienić po przybyciu do domu
Klucza prywatnego nie da się zmienić w żaden sposób. Zatem jak już raz przekażesz maszynie ten klucz, to raczej należy przyjąć, że jest on już bezużyteczny i w przyszłości operator tego bitomatu będzie mógł środkami wpływającymi na związany z nim adres swobodnie dysponować.

Jedyny bezpieczny scenariusz jaki widzę to paperwallet generowany ad-hoc na potrzebę spieniężenia określonej ilości BTC którą przelewamy na ten paperwallet idziemy do maszyny spieniężamy i wyrzucamy paper do kosza.

Czy jest jakaś informacja co do limitów do jakich jednorazowo to urządzenie wypłaca?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Katowicach

Postautor: pm7 » sobota, 16 września 2017, 11:59

zaxbit pisze: Mogę potem ten klucz zmienić po przybyciu do domu ?
Nie można zmienić konkretnego klucza prywatnego, bo na zawsze dałeś dostęp do danego adresu innej osobie. Należy wygenerować nowy portfel. W dodatku:
-środki są często rozrzucone po wielu adresach (czyli musiałbyś skanować wiele kluczy prywatnych)
-możesz przez przypadek podać stary adres, albo ktoś (np. giełda) użyje adresu, który wcześniej podałeś i środki pójdą na adres, z którego właściciel bitomatu będzie mógł je ukraść.

@wdaddy, właśnie to pisałem :)
Muszę zacząć odświeżać strony przed pisaniem odpowiedzi...
wdaddy pisze: Jedyny bezpieczny scenariusz jaki widzę to paperwallet generowany ad-hoc na potrzebę spieniężenia określonej ilości BTC którą przelewamy na ten paperwallet idziemy do maszyny spieniężamy i wyrzucamy paper do kosza.
W miarę tak, ale:
-odradzam początkującym dotykanie pojedynczych adresów, zamiast zarządzania nimi automatycznie przez portfel (dużo szans na popełnienie błędu)
-odradzam wyrzucanie jakichkolwiek kluczy - oczywiście, nie powinniśmy ich używać, ale takie rzeczy lepiej zachować (tekst nie zajmuje dużo miejsca na dysku, a może nas uratować np. jeżeli kiedyś przypadkowo wyślemy środki na ten adres)

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Katowicach

Postautor: zaxbit » sobota, 16 września 2017, 21:49

Ok, dzięki za odpowiedzi. Musze tam zadzwonić znowu i wypytać po raz kolejny o szczegóły. Nie wiem, czy są limity, pewnie są.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 39
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Katowicach

Postautor: lulukasz » wtorek, 2 stycznia 2018, 18:38

@zaxbit dowiedziałeś się czegoś nt. tego bitomatu?
Jest tam możliwość wypłaty czy tylko kupno?
Jakie kryptowaluty obsługuje?
Jaka prowizja?
Jakie są limity?

Z góry dzięki, jeśli ktokolwiek coś na ten temat wie. ;)

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Katowicach

Postautor: zaxbit » wtorek, 2 stycznia 2018, 18:41

Wszystko opisałem w innym wątku w tym dziale dot. bitomatu w Bydgoszczy. W skrócie: można kupić/sprzedać BTC oraz Dash. Najczęściej widziałem tam osobników dashowych:) Prowizje jak w kantorach internetowych, więc nieco drożej niż na giełdzie, ale większa anonimowość.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 39
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Katowicach

Postautor: lulukasz » czwartek, 4 stycznia 2018, 10:26

@zaxbit, dzięki za info.

Byłem wczoraj na miejscu w Narada Sushi i się dowiedziałem, że bitomat pojechał do Warszawy i bardzo możliwe, że nie wróci już..
Poza tym, bitomat był tylko do wpłat.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Katowicach

Postautor: zaxbit » czwartek, 4 stycznia 2018, 15:36

@lulukasz: ale piszesz o tym bitomacie na Wyżynach w Bydgoszczy? Wiem, że wątek o Katowicach, ale taki wątek poboczny i tu się utworzył bo byłą ogólnie dyskusja przez moment o zasadzie działania.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 39
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat w Katowicach

Postautor: lulukasz » wtorek, 9 stycznia 2018, 15:12

zaxbit pisze: @lulukasz: ale piszesz o tym bitomacie na Wyżynach w Bydgoszczy? Wiem, że wątek o Katowicach, ale taki wątek poboczny i tu się utworzył bo byłą ogólnie dyskusja przez moment o zasadzie działania.
Napisałem, że byłem w Narada Sushi, czyli w Katowicach (w 1. poście jest napisane). O ile mnie nie okłamali, to, tak jak napisałem, bitomat pojechał siną w dal.

Wróć do „Bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości