Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2053
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4780
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: prap0n » sobota, 2 października 2021, 14:19

wedlug mojej wiedzy bitomaty dzialaja poprawnie w oba kierunki. 2 osoby mi znane wykonywaly transakcje buy/sell i nie bylo problemu w okresie ostatniego tygodnia.
Na stronie na facebooku podali nowy numer do kontaktu. Jedynie warto obserwowac czy ktorys z bitomatow ktory nas interesuje nie zmienia statusu na czerwony
sanisan pisze: piątek, 1 października 2021, 22:30Swoją drogą - jak będzie weryfikacja od 1 listopada, to tylko zapiszą dane czy zapiszą i wyślą od razu do służb...?


Nic nie bedzie automatycznie wysylane. Dane maja byc zapisywane przez firmy zwiazane z krypto przez typowy okres 5 lat (tak jest zazwyczaj).

Nawet jak skarbowka sie zglosi to nie bedzie miala latwo, raczej danych nie dosstanie i skonczy sie pewnie w sadzie (zalezy od podejscia konkretnej firmy).
Te dane nie sa zapisywane z przeznaczeniem dla nich - tylko w celu zapobieganiu ew. prania pieniedzy i terroryzmu i tego dotyczy podstawa prawna, czyli bardziej dla sluzb takich jak Policja, ABW, CBS, SG, SKW, SW itd i to nie hurtowo ale w konkretnych sprawach.
Podobny mit obowiazuje w przypadku tego ze banki automatycznie cokolwiek zglaszaja co US - nic nie zglaszaja. Jedynie do giifu. US czasami o te dane wystepuja

Inna sprawa ze w ciagu 5 lat to moze sie wiele zmienic.

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: miso20 » sobota, 2 października 2021, 22:51

prap0n pisze: sobota, 2 października 2021, 14:19Nawet jak skarbowka sie zglosi to nie bedzie miala latwo, raczej danych nie dosstanie i skonczy sie pewnie w sadzie (zalezy od podejscia konkretnej firmy).
Te dane nie sa zapisywane z przeznaczeniem dla nich - tylko w celu zapobieganiu ew. prania pieniedzy i terroryzmu i tego dotyczy podstawa prawna, czyli bardziej dla sluzb takich jak Policja, ABW, CBS, SG, SKW, SW itd i to nie hurtowo ale w konkretnych sprawach.

Bardzo dobrze, że to podniosłeś, bo to rzeczywiiśce częsty błąd i ludzi srają w gacie, że ich dojadą za niezapłacenie tysiąca podatku :D. Takie rzeczy są głównie do śledzenia poważnych przepływów.

Oprócz tego można liczyć na lojalną postawę firm z branży krypto, bo są robione przez ludzi ze środowiska. Pisałeś kiedyś SC, że takie podejście mają, a np. Flyingatom kiedyś poszedł do sądu ze skarbówką jak coś chcieli wydobyć: https://flyingatom.com/flyingatom-wygry ... ja-sadowa/

Także nie panikowałbym, że trzeba wymieniać krypto, bo potem będzie rzeźnia podatkowa lub coś podobnego. To tez tak naprawdę będzie test dla firm z podwórka jak się będą zachowywać. Czy tak jak bitowy, który robi gałę z połykiem regulatorom i chce dowód wymiany gotówki w kantorze sprzed kilku lat czy będą mieć bardziej minimalistyczne podejście.

viewtopic.php?f=21&t=36114

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: zdzicho2000 » niedziela, 3 października 2021, 07:32

i końcu powinien ruszyć realny rynek f2f.
Np porfel Mycelium ma w sobie wbudowaną jakby giełdę osób chcących sprzedawać i kupować z ręki do ręki.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 września 2021
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: jan.wasik1982 » poniedziałek, 4 października 2021, 22:50

Hej,

wracam z obiecaną informacją dot. zgłoszonej reklamacji Shitcoins z postu viewtopic.php?f=100&t=33652&sid=5c15dc4 ... 20#p714760

Otóż udało mi się dodzwonić na numer podany na stronie https://shitcoins.club/contact
Tam miła Pani była zaskoczona sytuacją, podobno mail do niej nie dotarł (ale przyznali, że czasem mają problemy i np. z domen apple maile potrafią nie dojść). Zaproponowała wysłanie kodu do odbioru kwoty w Bitomacie i faktycznie się tak stało, szybko i skutecznie.
Dodatkowo Pani ładnie przeprosiła i powiedziała, że cały czas liżą rany po czerwcowej akcji i z każdym tygodniem jest lepiej.
Z mojego punktu widzenia sprawa załatwiona, w ustawowym terminie, więc wypada chyba tylko polecić i dalej korzystać.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 26 stycznia 2021
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: sanisan » środa, 6 października 2021, 09:55

Takie głosy dodają otuchy, jednakże...
Telefon - problem. I w ogóle to zniknął ze strony - jak klikam "Kontakt", to na dzisiaj jest błąd 500 "coś poszło nie tak". :(
Mail - problem.
Funkcjonowanie samej firmy... - no na przykład przed chwilą sprawdzałem: nie działa w ogóle ich strona. Może to dostawca, może obsługa domeny, może prace, a może.. - no właśnie: same "może".
Do tego bitomaty na tejże stronie - jak działa - co rusz niektóre są na czerwono, ale oficjalnie nie ma żadnego wyjaśnienia, notki, informacji, że np. "bitomaty na czerwono - proszę nie używać" itp. Wczoraj wszystkie nagle straciły informację ile jest pieniędzy w nich - wszystkie.
Owszem, można mówić, że "nowa ekipa" - ale nikt tutaj nie napisał, że to zweryfikował. Wszystko w kontekście i tonie stricte życzeniowym, że "ja bym chciał, żeby tak było..." itp.
Ja też bym chciał, żeby ruszyli. Ale nie wiem, co o tym myśleć :(

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 października 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: kryniov » środa, 13 października 2021, 11:42

Zwracam honor. Jednak dobrze że mają tam taki bordel. 2 dni temu napisałem z innego maila i w końcu rozpatrzyli (bawiłem sie z ta reklamacja od lipca). Wczoraj przez pomyłkę odesłali 3 razy tyle ile sie domagałem. Interesy z państwem to przyjemność. Daje 5 gwiazdek na google :mrgreen:

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: zdzicho2000 » środa, 13 października 2021, 12:23

@kryniov Zwrócisz co nie twoje?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: lełopard » środa, 27 października 2021, 22:03

Witam
Czy to prawda ,że wchodzi od 1 listopada jakiś przepis i w bitomacie będzie limit 1000 euro na dzień.I czy to Polski przepis ,czy obowiązuje rówineż w Berlinie ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: KamilZ » środa, 27 października 2021, 22:18

W Niemczech podobne przepisy, chyba są już od zeszłego roku.
Tu masz wątek temu poświęcony: viewtopic.php?f=79&t=35691

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: Kutalisk » sobota, 30 października 2021, 21:03

Info ze strony shitcoinsów:

W związku ze zmianą ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy, z dniem 30.10 wdrażamy nowe limity.

Transakcje równe lub przewyższające 1 000 EUR wymagają zeskanowania w urządzeniu dokumentu tożsamości.

W przypadku kiedy ta sama osoba kupi lub sprzeda kryptowalutę jednego dnia w kilku transakcjach na kwotę w sumie równą lub wyższą 15 000 EUR to transakcje te interpretujemy jako powiązane i również w takim wypadku wymagamy zeskanowania dokumentu tożsamości.
W szczególnych przypadkach takich jak próby zasłaniania twarzy podczas transakcji zastrzegamy sobie prawo do zażądania zeskanowania dokumentu tożsamości również w przypadku mniejszych kwot.


To jest błąd edytorski czy rzeczywiście będzie można rozbić na kilka(naście) transakcji dziennie?
Widzę, że DASH przestali obsługiwać... @koparki @splawik21 @mecenas@__kot__ czyżby z powodu "łatki anona" ???
Ostatnio zmieniony sobota, 30 października 2021, 21:12 przez Kutalisk, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2053
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4780
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: prap0n » sobota, 30 października 2021, 21:07

@Kutalisk

mozliwe ze maja taka interpretacje prawnikow - badz pomylka, zreszta oni maja doswiadczenie w dzialaniu w oparciu o luki wiec to w cale nie byloby dziwne

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: jesIam » wtorek, 2 listopada 2021, 11:36

żyją obecnie jakiekolwiek bitomaty czy wszystko padło ze względu na wejscia nowego prawa?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: Kutalisk » piątek, 5 listopada 2021, 23:23

Info ze strony shitcoinsów w przypadku wygenerowania kodu na wypłatę pow. 4,5k PLN:


Jeżeli jesteś rezydentem podatkowym Polski

Limit pojedynczej transakcji dla rezydenta Polski wynosi 4500.00 PLN (każdy klient może dokonywać wielu następujących po sobie transakcji)

Jeżeli sprzedając kryptowalutę wyślesz nam więcej niż odpowiednio równowartość 4500.00 PLN, to po wypłacie gotówki nadwyżka kryptowaluty zostanie Ci zwrócona na wybrany przez Ciebie portfel. Chcąc sprzedać nam kryptowalutę za więcej niż 4500.00 PLN radzimy wygenerować kilka QR kodów na kwotę 4500.00 PLN każdy i wpłacić na każdy z nich zapisaną w qr kodzie kwotę kryptowaluty. Następnie zeskanować je kolejno w ATM i ten będzie wydawał kolejno kwoty 4500.00 PLN.

Z uwagi na powyższe Twój QR kod dla Twojego komfortu zostanie ograniczony do kwoty 4500.00 PLN. Chcąc sprzedać nam więcej kryptowaluty zachęcamy do wydrukowania kilku takich QR kodów.
Testował ktoś? Nie ma problemów? Ogólnie jak teraz z obsługa bitomatów? Trochę gównoburza była po czerwcowym nalocie służb. Ja ostatnio używałem jakoś w kwietniu/maju więc mam nieaktualne info.

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: miso20 » sobota, 6 listopada 2021, 00:26

@Kutalisk podeslesz link?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: tonyxxl » sobota, 6 listopada 2021, 01:09

Kutalisk pisze: piątek, 5 listopada 2021, 23:23Testował ktoś? Nie ma problemów? Ogólnie jak teraz z obsługa bitomatów?
normalnie działa wszystko, znajomy wypłacał dzisiaj 2x 4k. Zero problemów.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: Kutalisk » sobota, 6 listopada 2021, 13:03

miso20 pisze: sobota, 6 listopada 2021, 00:26@Kutalisk podeslesz link?
Nie podlinkuję, bo nie mogę skopiować.

Kliknij na głównej "Sprzedaj kryptowalutę, a pieniądze wypłać w bankomacie" i potem w okienku po prawej:
QR dla określonej kwoty wypłaty w PLN
Chcę wypłacić dokładnie tyle PLN:


wklep kwotę pow. 4500 i następnie kliknij "wygeneruj QR kod"

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: CryptoClean » wtorek, 9 listopada 2021, 10:13

Co się stało z bitomatem w Opolu? Na stronie jest niewidoczny. Został usunięty?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: DiamentNilu » poniedziałek, 29 listopada 2021, 14:04

Hej,
czy miał ktoś ostatnio problem z wypłacaniem?
Wczoraj wpłata, wcięło mi pieniądz (Transakcja na sprzedaz ETH), support zgłoszony - odzewu ponad 24h brak. Telefon wysprzęglony..

Mam się martwić, czy jednak chłopaki uczciwe?

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: impl » poniedziałek, 29 listopada 2021, 21:21

Tydzień temu i dziś robiłem wypłatę - bez problemu.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Shitcoins club bitomat [dyskusja]

Postautor: krystian » poniedziałek, 29 listopada 2021, 22:56

Wypłacałem 2 dni temu, bez problemu.

Wróć do „Bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość