79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: ekonokomik » sobota, 27 kwietnia 2013, 09:26

W FAQ piszą:
"- Czy można zapłacić przy pomocy waluty bitcoin?
- Tak, z przyjemnoœcia przyjmujemy takie platnoœci. Prosimy zapytać naszych pracownikow o aktualna wycenę zamawianych produktow. "

https://www.monety-inwestycyjne.pl/faq.php

Czy komuś udało się w praktyce dokonać zakupu i odebrać zamówiony towar w Polsce przez paczkomat?
Przy obecnej zmienności kursu dogadywanie ceny z pracownikami, zamiast przeliczania automatycznego wydaje mi się dziwnym pomysłem.

Ewentualnie może ktoś korzystał z powodzeniem z tego z wysyłką do Polski?
http://bitcoincommodities.com/index.php ... ngfrom=USA

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: 79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: Bit-els » sobota, 27 kwietnia 2013, 10:34

Zapytaj Vestasa, on będzie coś wiedział

Początkujący
Posty: 478
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: 79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: vestas » niedziela, 28 kwietnia 2013, 00:28

https://www.monety-inwestycyjne.pl/faq.php

Korzystałem. Paczkomat. 100% pozytywnie!
Używają Bitpay
albo Mtgox. Wpłacasz i od razu wysyłają złoto/srebro


79th element to na prawdę świetna firma
łatwo się z nimi dogadać

1) szykujesz BTC
2) dzwonisz do właściciela, p. Słomskiego
3) mówisz - chciałbym kupić to a to za tyle a tyle.
Czyli po kursie ostatnim Mtgox to wychodzi X BTC
gdzie to przelać?
4) p. Słomski Ci podaje emailem adres
5) wpłacasz
6) otrzymujesz przesyłkę na Paczkomat

bardzo sprawnie i bez jakichkolwiek kosztów/opłat
kod do darmowej wysyłki: SŁOMSKI albo SLOMSKI - możesz dopytać na telefonie.

Pozdrawiam,
Maciek
"(I’ve been working on bitcoin’s design) since 2007. At some point I became convinced there was a way to do this without any trust required at all and couldn’t resist to keep thinking about it." - Satoshi Nakamoto

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 77
Rejestracja: 26 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: 79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: marcin » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 15:07

Korzystałem, polecam. Vestas wyjaśnił wszystko doskonale.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: 79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: Przemo » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 15:26

W sumie to też byłbym zainteresowany. Ale ogólnie mam uprzedzenie do złota, bardzo dużo jest podobno podróbek albo złota o słabej jakości. Jak to z tym jest?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: 79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: the_prince » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 15:28

Od siebie dodam, że bardzo podoba mi się możliwość zapłaty bitcoinami, jednak niektóre ceny w tym sklepie (np. za silver coinsy 1oz) wydają mi się dość wysokie w porównaniu np. z Prestige Coins, z którego korzystałem. Gdyby nie te ceny, pewnie dawno już bym coś kupił. Tak więc, jeśli pan Przemysław Adam Słomski to czyta, to może warto byłoby nad tym pomyśleć :)

Przemo pisze:W sumie to też byłbym zainteresowany. Ale ogólnie mam uprzedzenie do złota, bardzo dużo jest podobno podróbek albo złota o słabej jakości. Jak to z tym jest?
Monety ze znanych mennic (np. Maple Leaf, American Eagle, Philharmoniker) i sprzedawane w dobrych sklepach są raczej pewne i łatwo wymienialne na całym świecie.

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: 79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: BitBoy » piątek, 1 listopada 2013, 16:53

Przemo pisze:W sumie to też byłbym zainteresowany. Ale ogólnie mam uprzedzenie do złota, bardzo dużo jest podobno podróbek albo złota o słabej jakości. Jak to z tym jest?
Złote monety mają standardowe wymiary i masę. Łatwo sprawdzisz np linijką Fischa. Pewnie można ją kupić u Słomskiego.
Propagujmy bardziej zakup złota wśród posiadaczy BTC. Podziękują nam później :)

Wygadany
Posty: 519
Rejestracja: 9 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: 79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: skrzypu » piątek, 1 listopada 2013, 19:05

Również korzystałem, ale nie polecam.

Miesiąc zajęło mi wykonanie jednej transakcji - wydaje mi się o dużo za długo. W wielkim skrócie opiszę przebieg...
Po ustaleniu kursu za bitcoin - p. Słomski napisał 1% mniej niż BID na bitcurex i od tej ceny obliczyłem kwotę do przelewu. Chciałem zrobić zakupy na dość sporą kwotę (co może potwierdzić vestas). Jak się jednak później okazało gdy byłem już gotowy przelać btc, kurs będzie wynosił około 3% mniej. Na moje pytanie dlaczego 3% a nie 1% jak ustaliliśmy dostałem odpowiedź, że nie wiadomo po ile p. Słomski sprzeda te bitcoiny. Czyli wszelkie ustalenia poszły w łeb. Ostatecznie jednak "dogadaliśmy", ale musiałem wykonać "proste" zamówienie. Po otrzymaniu paczki dostałem to co chciałem, ale....
Sztabki są w opakowaniach, których stan oceniłbym jakby dotykało ich kilkaset osób, wygięte rogi, odchodząca folia. Gdyby ktoś mi pokazał taki stan w sklepie na pewno nie zdecydowałbym się na zakup. Faktura była na kwotę niższą niż powinna o około 5%. Pomimo iż ceny nie były najniższe (mogłem na miejscu znaleźć taniej i obejrzeć stan przed zakupem) zdecydowałem się z uwagi na możliwość płatności bitcoin.

W całej transakcji pomagał mi vestas, dzięki któremu transakcja w ogóle doszła do skutku.

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: 79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: BitBoy » piątek, 1 listopada 2013, 20:03

Ja przywykłem do długiego oczekiwania na monety. Przy zakupie metali szlachetnych to częste bo zazwyczaj biorą pod klienta a nie trzymają na stanie ze względu na duże wahania kursu.
Generalnie nie polecam zakupu sztabek bo trudno ocenić ich autentyczność. A odchodzącą folią się nie martw, u mnie też tak bywało. Przy sztabkach liczy się tylko ilość kruszcu. Na przyszłość mocno radzę kupować monety. Najlepiej australijskie z Perth Mint. Są od nowości w kapslach i cieszą oko urodą(jeśli lubisz trochę numizmaty). Polecam kangury.
Warto brać też trochę srebra, ma większy potencjał wzrostowy i łatwiej sprzedawać srebrne monety w przyszłości niż złote(cena za sztukę). Przy zakupie radzę omijać allegro, sporo podróbek. Warto poczytać strony demaskujące falsyfikaty i opisujące jak je rozpoznać.
Jak ktoś chce może zamawiać srebro z Niemiec. Mają na nie vat 7%. Od nowego roku ma być podobno wyższy.

Wygadany
Posty: 519
Rejestracja: 9 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: 79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: skrzypu » piątek, 1 listopada 2013, 21:48

BitBoy pisze:Ja przywykłem do długiego oczekiwania na monety. Przy zakupie metali szlachetnych to częste bo zazwyczaj biorą pod klienta a nie trzymają na stanie ze względu na duże wahania kursu.
Na same monety po zamówieniu długo nie czekałem. Nie chodziło tu o brak towaru, bo był on dostępny "na półce". Problem był z uzgodnieniem zamówienia i kursu btc. Później jak vestas mi wyjaśnił, złożyłem zbyt skomplikowane zamówienie, 5 różnych wag sztabek w różnych ilościach, ostatecznie kupiłem dwie takie same sztabki.
Od siebie dodam, że gdyby przyszedł do mnie klient i chciał zrobić spory zakup (a przecież na każdej sprzedanej rzeczy powinienem zarobić) to bym biegał za nim. Wydaje mi się, że możliwość zakupu poprzez btc nastąpiło przez ingerencję vestasa, a 79th Element nie jest do tego raczej przekonany.
BitBoy pisze:Generalnie nie polecam zakupu sztabek bo trudno ocenić ich autentyczność. A odchodzącą folią się nie martw, u mnie też tak bywało. Przy sztabkach liczy się tylko ilość kruszcu.
Jeśli masz do wyboru te same sztabki, jedna w nienaruszonym opakowaniu, druga pomięta, otwierająca się i zniszczona to nie wierzę, że nie będzie dla Ciebie miało znaczenia którą wybierzesz :P To, że liczy się ilość kruszcu to tylko teoria. A praktyka rządzi się swoimi prawami.

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: 79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: BitBoy » piątek, 1 listopada 2013, 23:18

Jeśli masz do wyboru te same sztabki, jedna w nienaruszonym opakowaniu, druga pomięta, otwierająca się i zniszczona to nie wierzę, że nie będzie dla Ciebie miało znaczenia którą wybierzesz
To są tylko kwestie estetyczne. Niektórym może na tym zależeć, ale sztabki nie są generalnie przedmiotami kolekcjonerskimi. To tylko blaszki metalu, grunt że trzymają wagę i próbę. Jak się znowu zacznie metal mania jak w 2011 to na pniu schodzi wszystko, byle by było ze złota. Ważne że masz odłożony majątek w kruszcu podczas gdy 90% społeczeństwa ma tylko długi lub obietnice z piramidy finansowej - ZUS.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: 79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: devega » czwartek, 12 grudnia 2013, 20:17

Również polecam p.Slomskiego + paczkomaty...
I oczywiście monety, a nie zalakowane sztabki (brak możliwości sprawdzenia autentyczności + wybite numery).

Rozmowny
Posty: 89
Rejestracja: 23 lutego 2012
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: patryk006 » wtorek, 11 lipca 2017, 13:45

*kopie* *kopie*

Jako że społeczność częściowo górnicza, odkopię temat,
korzystał ktoś ostatnio z w/w firmy ? Dalej można coś zakupić w miarę "anonimowo" (mniej ważne) co bardziej interesuje mnie płatność btc.
Ewentualnie polecicie inną firmę gdzie można zapłacić btc i zakupić trochę kruszcu ?

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: jpr » wtorek, 11 lipca 2017, 13:47

patryk006 pisze: *kopie* *kopie*

Jako że społeczność częściowo górnicza, odkopię temat,
korzystał ktoś ostatnio z w/w firmy ? Dalej można coś zakupić w miarę "anonimowo" (mniej ważne) co bardziej interesuje mnie płatność btc.
bullion79.com - odrazu w btc. Firma siostra do 79element

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: pm7 » wtorek, 11 lipca 2017, 23:08

Ktoś niedawno mówił mi, że kupował tam i nie było problemów.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: Kutalisk » sobota, 28 grudnia 2019, 12:53

To ja też odkopię. Ten anonimowy zakup do paczkomatu testował ktoś w tym roku? Jakieś uwagi?

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

79th Element Ltd czy ktoś korzystał?

Postautor: kirucha2 » sobota, 4 stycznia 2020, 00:39


Wróć do „Tutaj zapłacisz bitcoinami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości