Zostań Ewangelistą BitCoina !

Dyskutant
Posty: 239
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zostań Ewangelistą BitCoina !

Postautor: megavega » niedziela, 3 marca 2013, 07:39

Witajcie drodzy Górnicy i miłośnicy BTC !

Do napisania tego postu natchnęła mnie ostatnia informacja o tym, że hyperreal.info udostępnia płatność w BitCoinach. Jest to bardzo dobra wiadomość (niezależnie od tego czy ktoś lubi tematykę hyperreal czy nie :P ) . Chodzi o sam fakt , że BitCoin zaczyna być używany przez zwykłych ludzi. Chyba nie trzeba tłumaczyć jaki ma to wpływ na kurs BTC, co powinno być podstawową sprawą dla każdego górnika.

Sam jestem zaangażowany dość mocno w kilka ciekawych projektów BitCoinowych, ale największa siła jest w społeczności i czasami nawet najmniejsza wzmianka o BitCoin może uruchomić coś ciekawego, przysłowiowy kamyczek, który uwalnia lawinę.
Każdy górnik, oprócz wydobycia powinien zajmować się także promocją BitCoina. Z prostych obliczeń matematycznych wynika, że jeśli BTC wejdzie do na prawdę powszechnego użycia, to wartość jednego zwiększy się o 100 jeśli nie o 1000 razy !

Temat był już wiele razy poruszany, ale wiele osób pojawiło się nowych, wiele osób być może zapomina o tej ważnej rzeczy jaka jest promocja.

Jeden przykład jak to można zrobić: Jeśli znasz jakiś portal o ciekawej tematyce, który mógł by w jakiś sposób używać BitCoina skontaktuj się z nim i zaproponuj pomoc. Może jakieś organizacje działające naprawdę dla dobra obywateli ? Może jakieś firmy, które mają postępowych i otwartych właścicieli, a które przy okazji mogą się wypromować ?

Np. dla przykładu http://www.jow.pl/
"
Witam serdecznie,

Piszę ponieważ bardzo podoba mi się idea okręgów jednomandatowych. Chciałem zaproponować (pomóc w uruchomieniu lub/i posłużyć wiedzą ) w temacie BitCoina. Jest to waluta niezależna od centralnie sterowanego obiegu pieniądza, co wg mnie bardzo dobrze wpisuje się w idee jednomandatowych okręgów wyborczych. Zamiast centralnego sterowania mamy władzę jak najbliżej obywatela. Pieniądz też powinien być własnością obywateli , a nie polityków (pół biedy jeśli uczciwych, ale uczciwy polityk -nie istnieje).

Chodzi mi konkretnie o umożliwienie wpłat na JOW za pomocą BitCoinów. Użytkownicy/miłośnicy BTC to rosnąca rzesza ludzi który bardzo życzliwie patrzą na JOW. Myślę, że te dwie idee bardzo dobrze do siebie pasują.

Proszę dać znać czy takie przedsięwzięcie było by możliwe. Na pewno tym sposobem kilka dodatkowych monet by się znalazło dla JOW.

"
Rzecz prosta i nie wymaga wiele pracy, a może wszystkim pomóc. Zresztą pewnie każdy zauważył skokowe wzrosty kursu po każdej większej publikacji w mediach mainsteamowych na temat BTC.

Z góry dziękuję za dotarcie do końca tego przydługiego tekstu.
Ale chyba warto spróbować ?
Darmowy ESCROW: https://polmine.pl/?action=escrow
Kopalnia BTC, NMC, LTC, DOGE: https://polmine.pl

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zostań Ewangelistą BitCoina !

Postautor: Bitmar » niedziela, 3 marca 2013, 08:38

Takie akcje były robione już wcześniej tu a forum, sam kiedyś wysłałem ze 100 maili do serwisów o różnej tematyce z erotyką i grami włącznie (nie tylko w Polsce). Efekt był bardzo mizerny ale to było dawno temu i zaraz po krachu, teraz bitcoin rośnie w siłę więc może warto spróbować jeszcze raz.
Warto w takim mailu podać linki do najbardziej cennych artykułów w poważniejszych mediach lub przynajmniej podkreślić ten fakt, bitcoin przestaje być zabawką i przestaje być tak traktowany.
Warto też przynajmniej zadać pytanie w stylu " Czy akceptują państwo płatności Bitcoin" wszędzie tam gdzie kupujemy jakieś towary czy usługi np. w polu "uwagi do zamówienia". Zawsze tak robię gdy coś gdzieś kupuje. Nawet jeśli nie przyniesie do odczuwalnego efektu zawsze zostaje sama nazwa gdzieś w świadomości a jak zapyta się kilka osób to firma zaczyna już myśleć. Przyklejam temat, może wy macie jakieś propozycje jak można promować bitcoina ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 313
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zostań Ewangelistą BitCoina !

Postautor: nalesnikld » piątek, 6 września 2013, 09:31


Orator
Posty: 815
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zostań Ewangelistą BitCoina !

Postautor: kingscrown » sobota, 11 stycznia 2014, 02:22

Trochę do znudzenia to piszę ale za BTC można kupić 500 wlepek - http://livingstyle.pl/bitcoin-money-589 ... kat-1.html
Następnie naklejamy je przy różnych sklepach i ludzie zaczną pytać czy w sklepie jest BTC accepted rzeczywiście ;)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 127
Rejestracja: 28 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zostań Ewangelistą BitCoina !

Postautor: Steve » sobota, 11 stycznia 2014, 02:32

Swojego czasu mogłem namalować wielkie logo BTC na dachu budynku sadzę że byłoby widoczne z satelity Google
Nie wyszło, ale może w tym roku. :roll:

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zostań Ewangelistą BitCoina !

Postautor: Polansky » czwartek, 6 marca 2014, 10:24

Bardzo fajne te pomysły, nie myślałem o tym wcześniej. :)
Zaczynam na pewno od tego - " Czy akceptują państwo płatności Bitcoin" :)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 51
Rejestracja: 23 listopada 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zostań Ewangelistą BitCoina !

Postautor: Piktorn » sobota, 29 listopada 2014, 12:13

A mi przyszedł do głowy taki pomysł na ewangelizację:

Zauważyłem, że jest całe mnóstwo ofert punktów sprzedaży które akceptują już płatności w BTC natomiast brak jest możliwości zarabiania w BTC, oczywiście nie mówię tutaj o klikaniu w reklamy na których można zarobić 50 gr tygodniowo czy o jednorazowych zleceniach. Bardziej chodzi mi tutaj o stałą realną pracę za którą można by otrzymywać wynagrodzenie w BTC

Jestem już po wstępnych ustaleniach z firmą produkującą i handlującą srebrną biżuterią, biżuterią z kamieni naturalnych oraz ze stali chirurgicznej.

Chciałbym więc zaoferować możliwość współpracy handlowej z wynagrodzeniem (prowizją od sprzedaży) wypłacanym w złotówkach oraz premią za rozwój rynku zbytu, wypłacaną w BTC. Ofertę kieruję na początku do osób z okolic Tarnowa gdyż projekt jest nowy i na pewno będzie wymagał dopracowania, więc przynajmniej w początkowej fazie wolałbym mieć bezpośredni kontakt ze Współpracownikami. W przyszłości wypracujemy możliwość podjęcia współpracy na odległość.

Praca polegałaby na zdobywaniu rynku zbytu poprzez oferowanie produktów finalnemu nabywcy (handel detaliczny) w ramach tzw. sprzedaży bezpośredniej. Coś jak Avon, Oriflame czy inna tego typu firma. Od oferty tych firm odróżniać nas będzie jednak to, że nie będziemy się upierać, przy sprzedaży bezpośredniej (jak ktoś ma sklepik czy handluje na bazarku to też tam może zaoferować nasze produkty) oraz to, że nasi współpracownicy będą mogli pozyskiwać kolejnych Współpracowników dzięki którym będą zarabiać więcej.

Warunki współpracy w skrócie:

Współpracownik pobiera od nas towar, który następnie oferuje swoim klientom (rodzinie, znajomym, można wybrać się do zakładów pracy w których pracuje dużo kobiet, zorganizować spotkania sprzedażowe, prezentacje). Warunkiem pobrania towaru jest złożenie zabezpieczenia w wysokości połowy wartości towaru. Mimo że Współpracownik sprzedaje towar we własnym imieniu i na własny rachunek to pozostaje on (towar) naszą własnością (zostaje wydany w komis). Dzięki temu Współpracownik w dowolnym momencie może zwrócić niesprzedany towar i odebrać zabezpieczenie.
Wynagrodzenie za sprzedaż to 20% wartości sprzedanego towaru. Przynajmniej raz na dwa tygodnie Współpracownik ma obowiązek rozliczyć się ze sprzedanego towaru. Współpracownik wpłaca nam 80% wartości sprzedanego towaru a 20% zatrzymuje sobie tytułem wynagrodzenia za sprzedaż.

Premia za sprzedaż określonych produktów:

Dodatkowo oferujemy premie za sprzedaż określonego asortymentu. W naszej ofercie będą pojawiać się produkty, za których sprzedaż w określonym czasie będzie wypłacana premia w wysokości od 0,01 do 0,05 mBTC za każdą złotówkę przekazaną nam z tytułu sprzedaży promocyjnego asortymentu.

Premia za rozwój rynku zbytu:

Dodatkowo każdy Współpracownik uczestniczy w programie premiowania rozwoju rynku zbytu. Wysokość premii będzie zależała od wysokości sprzedaży i będzie naliczana po każdym miesiącu kalendarzowym. W zależności od poziomu sprzedaży (po odliczeniu wynagrodzenia za sprzedaż) premia za rozwój rynku będzie wynosić:
od 0,00 zł do 1.000 zł - 0,01 mBTC za każdą odprowadzoną złotówkę
od 1.000zł do 2.500zł - 0,02 mBTC za każdą odprowadzoną złotówkę
od 2.500zł do 5.000zł - 0,03 mBTC za każdą odprowadzoną złotówkę
od 5.000zł do 10.000zł - 0,04 mBTC za każdą odprowadzoną złotówkę
od 10.000zł do 25.000zł - 0,05 mBTC za każdą odprowadzoną złotówkę
od 25.000zł do … zł - 0,06 mBTC za każdą odprowadzoną złotówkę
W przypadku znaczącej zmiany kursu BTC stawki mogą ulec modyfikacji.
Przy czym do obliczenia przedziału premiowego liczy się suma sprzedaży własnej i sprzedaży pozyskanych Współpracowników, natomiast wysokość premii naliczana jest:
od sprzedaży własnej = stawka w mBTC x wysokość sprzedaży
od sprzedaży wykonanej przez pozyskanych Współpracowników = (stawka własna w mBTC – stawka Współpracownika w mBTC) x wysokość sprzedaży
Przykład:
Współpracownik mający sprzedaż w miesiącu na poziomie 3.000zł
Rozlicza sprzedaż:
3.000 x 20% = 600 – jego wynagrodzenie za sprzedaż
3.000 – 600 = 2.400 – kwota do zapłaty za sprzedany towar
2.400 x 0,02 mBTC = 48 mBTC – premia za rozwój rynku.
Ten sam współpracownik ze sprzedażą na poziomie 3.000zł.,mający dwóch swoich Współpracowników ze sprzedażą na poziomie 1.000zł.
Rozlicza sprzedaż
3.000 x 20% = 600 – jego wynagrodzenie za sprzedaż
3.000 – 600 = 2.400 – kwota do zapłaty za sprzedany towar
Sprzedaż Współpracowników 2 x 1.000zł – 20% = 1.600 zł.
2.400 x 0,03 mBTC(łączna sprzedaż grupy to 4.000) + 1.600 x 0,02 = 72 mBTC (premia za sprzedaż własną) + 32 mBTC (premia za sprzedaż grupy) = 104 mBTC – premia za rozwój rynku.


Tak więc wysokość premii płaconej w BTC będzie zależeć od poziomu sprzedaży własnej oraz wielkości i sprawności zbudowanej przez Ciebie grupy sprzedażowej.
Dodatkowo każdy nasz Współpracownik, chcąc otrzymywać premie, będzie niejako zmuszony do zainteresowania się Bitcoinem, co powinno pozytywnie wpłynąć na rozszerzenie użytkowników BTC, a jeśli system mocno się rozrośnie to także na wzrost wartości BTC.

Oczywiście jestem otwarty na uwagi, krytykę a nawet hejty ;)

Chętnych do spróbowania swoich sił w tym biznesie zapraszam na pw.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 99
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Zostań Ewangelistą BitCoina !

Postautor: astro » sobota, 29 listopada 2014, 12:45

towar, który następnie oferuje swoim klientom (rodzinie, znajomym, można wybrać się do zakładów pracy w których pracuje dużo kobiet, zorganizować spotkania sprzedażowe, prezentacje).
Od razu kojarzy mi się że jeżeli dalej chcecie mieć rodzinę, znajomych lepiej im nic nie oferujcie i sami nie dajcie się naciągać. Jeżeli jakiś produkt wymaga takiej sprzedaży po najprostszej linii oporu to sami możecie się domyślać ... takie interesy śmierdzą wciskaniem gniotów ludziom nieświadomym co kupują ... byle ich tylko namówić.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 51
Rejestracja: 23 listopada 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zostań Ewangelistą BitCoina !

Postautor: Piktorn » niedziela, 30 listopada 2014, 10:02

To zależy czy się wciska, czy oferuje.
Produkt nie wymaga takiej sprzedaży, produkt jest obecnie sprzedawany w tradycyjnych sklepach i na stoiskach.

Bardziej przyświecała mi myśl rozruszania tematu BTC niż coś o co mnie od razu (nie widząc nawet produktu) podejrzewasz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zostań Ewangelistą BitCoina !

Postautor: Nuke » poniedziałek, 2 lutego 2015, 17:43

Jak dla mnie +1 i tip za pomysł.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Zostań Ewangelistą BitCoina !

Postautor: majkel_94 » wtorek, 3 lutego 2015, 10:21

Dopoki jestes konsultantem oriflame tylko po to, zeby miec tansze rzeczy i nie z mysla o zarobkach proponujesz rodzinie, to jest wszystko ok ;)

Wróć do „Tutaj zapłacisz bitcoinami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości