E-sklep z elektroniką (głównie komputery, podzespoły, notebooki) - płatności: BTC, BCC, BTG, ETH, DASH

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Sprawa robi się poważna: płatności kryptowalutą w e-sklepie działają bez zarzutu, były już 4 solidne transfery!

Postautor: kbo » niedziela, 14 stycznia 2018, 00:24

Bilans tygodnia:

poniedziałek-środa: testy, testy, testy, poprawki, testy, testy, testy, poprawki (zapętlić, liczba powtórzeń: 100 :) )

czwartek: jeden transfer, krypto: BCC, status: zaakceptowany (pomimo przekroczenia regulaminowych 15 minut o ok. 1,5 minuty); towar wysłany do klienta, planowany odbiór: najbliższy poniedziałek

piątek: trzy transfery (ten sam klient- trzy różne portfele), krypto: ETH, status: 3x zaakceptowany, pomimo, że wszystkie przekroczyły regulaminowy czas 15 minut, a pierwszy transfer dotarł po ponad godzinie (powód: najprawdop. niskie fee, po przeliczeniu zaledwie ok. 3.85zł); towar w poniedziałek będzie wysłany do klienta.

sobota: zebranie do kupy informacji, spostrzeżeń oraz uwag klientów dot. działania systemu kryptopłatności, wykonanie kilku drobnych poprawek, zmiana regulaminu, dodanie kilku informacji do wiadomości wysyłanej na adres klienta.


------------

Poprawki zrobione, chyba już nikt mi nie zasygnalizuje, że np. nie wie jak ukryć kod QR portfela.
Dodałem też kilka mniej lub bardziej istotnych informacji do maila, który przychodzi za każdym razem, gdy klient wyświetli okno płatności kryptowalutą.

Pamiętajcie, nie trzeba od razu po złożeniu zamówienia robić transferu (choć w sumie - czemu nie?). Okno płatności można sobie wyświetlić później (wystarczy kliknąć w zaszyfrowany link w emailu) i wtedy wykonać transfer. Jest tylko ograniczenie do godzin 9-22. W nocy na giełdzie jest znacznie mniejszy ruch, mniej zleceń i kursy kryptowalut są jeszcze bardziej nieprzewidywalne. Poza tym, nie wiem jak inni, ale ja w nocy śpię :P

Najważniejsze:

Zmiana zasad: na transfer jest 30 minut, dodałem informację o sugerowanej wysokości fee dla każdej kryptowaluty i że jesli ktoś takie (lub wyższe) fee ustawi- ma niemal pewne, że transfer zostanie zaakceptowany nawet jeśli przyjdzie opóźniony.
Wszystko to jest w regulaminie: https://www.kombo.krakow.pl/Regulamin.htm, punkt 7b.



Zresztą, jak jak już pisałem wyżej - czasy realizacji wszystkich do tej pory transferów przekroczyły poprzednią barierę czasową (15 minut) i wszystkie zostały zaakceptowane. Nie ma się czego bać.

Słowo się rzekło- kobyłka u płotu :) Jesli ktoś się zmieści w czasie 30 minut z transferem, to choćby nie wiem co, będę musiał go zaakceptować. No jednak jakieś ryzyko muszę ponosić, ale co tam, jest ryzyko, jest zabawa :mrgreen:
Podejrzewam że w miarę rozwoju sytuacji, jeśli system się przyjmie i ludzie będą chcieli go używać - czas będzie sukcesywnie wydłużany, a sugerowane fee obniżane. Pomysły na dalszy rozwój są, ale póki co- musi okrzepnąć.

Granicą akceptacji/odrzucenia transferu (ale tylko gdy przyjdzie po czasie większym niż 30 minut od wyświetlenia okna płatności kryptowalutą) będzie prawdopodobnie chyba raczej na pewno sytuacja, że kurs kryptowaluty spadłby tak nisko, że musielibyśmy sprzedać towar dużo poniżej ceny jego zakupu.
No sorry, sklep nie jest po to żeby sprzedawać ze stratą a regulamin piszę po to, aby go stosować.

OK, po dzisiejszych poprawkach system kryptopłatności powinien być jeszcze bardziej niezawodny i zrozumiały, warunki w regulaminie zostały poluźnione, czas na zakupy państwo forumowicze (ukrytą i anonimowo siejącą defetyzm konkurencję też zapraszam :) )

PS teraz już wiem czemu otrzymałem w drugim temacie (link wyżej) tak naprawdę niewielką pomoc dot. np. kwestii technicznych a takze dot. wiedzy o obrocie kryptowalutami (poza kilkoma postami, za które gorąco dziękuję)- za to niektórzy na dzień dobry poddali w wątpliwość moją uczciwość i wiarygodność. Fuj. Nieładnie.
Najwyraźniej na forum bardzo mocno udzielają się właściciele/pracownicy firm (ew. osobnicy indywidualni bez zarejestrowanej DG), które żyją z pośrednictwa płatności krypto i dla których ktoś taki jak ja może stanowić pewien problem :)

No nic, tak czy siak, zapraszam wszystkich. Żeby zapłacić kryptowalutą, wartość zamówienia (z wliczonym kosztem dostawy - od 16zł za kuriera) musi osiągnąć minimum 300zł (maksymalnie 3000zł, jeśli przekroczy nieznacznie, podniosę limit, tylko trzeba to zasygnalizować, zadzwonić albo maila posłać).

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

E-sklep z elektroniką (głównie komputery, podzespoły, notebooki) - płatności: BTC, BCC, BTG, ETH, DASH

Postautor: kbo » niedziela, 14 stycznia 2018, 00:36

Dzięki za radę, ale osobiście uważam, że w przypadku kryptowalut żadne, nawet najbardziej "sophisticated" (lubię to angielskie słowo- jest takie sophisticated :) ) metodologie nie dadzą mi żadnych gwarancji na uniknięcie problemów.
Czynnika ludzkiego (chyba w największym stopniu decydującego o kursach kryptowalut) nie da się skutecznie oszacować, zwłaszcza przy takiej ilości ludzi :)

Póki co, mój algorytm "przewidywania" i określania kursu kryptowaluty sie sprawdził 4x pod rząd. Albo mam gigantycznego farta, albo wykombinowałem coś wartościowego. Na razie nie chcę mu parametrów zacieśniać, bo to by mogło uczynić cały system mniej "user-friendly" i spowodować zniechęcenie jakiejś części potencjalnych klientów. IMO nie tędy droga.

Zobaczymy co będzie. Na dwoje babka wróżyła. Albo wóz albo przewóz. Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma- to pod koniec listopada pada śnieg, albo nie pada.

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

E-sklep z elektroniką (głównie komputery, podzespoły, notebooki) - płatności: BTC, BCC, BTG, ETH, DASH

Postautor: Prezes000 » niedziela, 14 stycznia 2018, 16:05

Strasznie pusto w kategorii z kartami amd i nie mówię tu o rx580 bo wszyscy widzą co się dzieje na rynku.

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

E-sklep z elektroniką (głównie komputery, podzespoły, notebooki) - płatności: BTC, BCC, BTG, ETH, DASH

Postautor: kbo » niedziela, 14 stycznia 2018, 19:01

Znajdź mi sklep, który w tym momencie ma jakieś sensowne karty AMD w przyzwoitej cenie. Wczoraj mi poszło 7 sztuk Asusów RX 580 Dual 4GB (czyli wszystkie jkaie wystawiłem do sprzedaży). I żebym tego nie widział na własne oczy to bym nie uwierzył- na Allegro klient kliknął "kup teraz" o godz. 15:40, a przez sklep inny klient złożył zamówienie o godz. 15:41 - obaj na wszystkie 7 sztuk jakie wystawiłem (nie wiem jak z sekundami, bo czas mam tylko w minutach, ale oba zdarzenia dzieliło co najwyżej 1 min. 59s.)
Klienci kupują po 6-12 sztuk tych kart w cenie ok 1500zł (na allegro poszły drożej bo prowizja). Nie wiem czego w takiej sytuacji oczekujesz, że rąbnę cenę za RX 580 4GB nie 1500zł ale 2000zł i będą ją miał w cenniku jako dostępną- a ty przyjdziesz i za taka cenę kupisz? :)

Nie ma sprawy, mam jeszcze dwie karty Asus RX 580 4GB Dual, co prawda obiecane dla kogoś, ale za taką kasę sprzedam ci jedną kartę, tamten człowiek też prowadzi firmę, zrozumie że nie mogłem odmówić zrobienia takiego dealu: https://www.kombo.krakow.pl/Karty-grafi ... 040.htm#up

2 tysiace PLN. Albo równowartość w krypto przez mój system. Kurier na mój koszt. Ubezpieczenie na pełną kwotę.

Jak zapłącisz w krypto, transfer przejdzie (ale opłacisz fee takie jak wypisane w regulaminie) - to nawet jak kurs tego krypto w międzyczasie spadnie o 30% to ci tę karte wyślę. Jutro kurier zabierze, we wtorek ją odbierzesz. Bierzesz? Czekam na odzew :)

Ale jak nie bierzesz to przynajmniej przestań mękolić :P

Dodano po 2 godzinach 5 minutach 27 sekundach:
No i widzisz @Prezes000 jaki z ciebie jest "prezes" :D

Ach te dzieci neostrady, myślałem że już wyginęły... :)

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

E-sklep z elektroniką (głównie komputery, podzespoły, notebooki) - płatności: BTC, BCC, BTG, ETH, DASH

Postautor: Prezes000 » niedziela, 14 stycznia 2018, 19:24

Czlowieku czytaj ze zrozumieniem a nie już się pienisz :D Potrzebne mi coś do wyświetlania pulpitu pokroju rx 550 ale tylko z amd. Chciałem przy okazji przetestować działanie płatności w krypto ale lepiej już snuć jakieś wycieczki osobiste. Pierwsze wrażenie zajebiste. Rób tak dalej. :shock:


ps.
Obiecane dla kogoś ale sprzedam. Widzicie z jakim "sklepem" macie do czynienia. ;)

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

E-sklep z elektroniką (głównie komputery, podzespoły, notebooki) - płatności: BTC, BCC, BTG, ETH, DASH

Postautor: kbo » niedziela, 14 stycznia 2018, 19:40

No nie wiem jak szukałeś, ale jest jeden model RX 550 dostępny: https://www.kombo.krakow.pl/Szukaj=kart ... y=1.htm#up
Choć być moze faktycznie wcześniej jej nie było, o 19 zaczeła sie aktualizacja cennika i karta mogła wskoczyc na stan dosłowinie przed chwilą. Ale wszystkie RX-y 560, 570, 580 - wymiotło.


Nie uniosłem się, tylko wybacz, ale sam piszesz że wiesz jaka jest sytuacja n rynku z kartami a mnie piszesz "łe, pustki u ciebie".
Wszelkie mocniejsze karty znikają jak tylko się pojawią, u większosci (albo nawet wszystkich) dostawców (nawet z Germanii) - nie ma co kupować. To co się dzieje to jakaś totalna masakra. I teraz musze wystawiać np. takie oferty :
https://www.kombo.krakow.pl/Karty-grafi ... 723.htm#up

No przecież kto to kupi za taki hajs :D No ale co mam robić, przecież nie wystawię w sklepie ceny poniżej ceny zakupu :)

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

E-sklep z elektroniką (głównie komputery, podzespoły, notebooki) - płatności: BTC, BCC, BTG, ETH, DASH

Postautor: Prezes000 » niedziela, 14 stycznia 2018, 20:20

Jeszcze chwilę przed napisaniem mojego pierwszego posta nie było tego RXa. Każdy kto obserwuje rynek widzi co się z kartami dzieje. Nie moja wina że post odebrałeś w taki sarkastyczny sposób "łe, pustki u ciebie" pomimo że podkreśliłem że chodzi tylko o budżetowe amd. Masz pretensje że musisz karty drogo wystawiać? Rynek to zweryfikuje. Lepsza dostępna droga karta niż sam ocet na półkach. Jak się komuś coś nie podoba (nie mówię tu o sobie w tym temacie) to od razu robisz wycieczki osobiste powiedz mi po cholerę? Wszystko odbierasz jako atak na twoją osobę i sklep.

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

E-sklep z elektroniką (głównie komputery, podzespoły, notebooki) - płatności: BTC, BCC, BTG, ETH, DASH

Postautor: kbo » niedziela, 14 stycznia 2018, 20:31

Prezes000 pisze: Masz pretensje że musisz karty drogo wystawiać? Rynek to zweryfikuje.
Ja to zweryfikuję już teraz: NIKT tego w takiej cenie nie kupi. Jutro tam przedzwonię i ich zapytam czy już kompletnie poszaleli :)

Wszystko odbierasz jako atak na twoją osobę i sklep.
Moze dlatego że jestem raczej przyzwyczajony do tego, że jak ludzie widzą że czegoś nie ma, to dzwonią albo mailują i pytają kiedy będzie a nie wyrażają opinie "co to za sklep, w którym nic nie ma" - tak jakby coś było GDZIEKOLWIEK.
No ale może czas zmienic przywyczajenia :D

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

E-sklep z elektroniką (głównie komputery, podzespoły, notebooki) - płatności: BTC, BCC, BTG, ETH, DASH

Postautor: kbo » czwartek, 18 stycznia 2018, 08:39

Nie było mnie tu parę dni, bo nie wiem czy to przez kryptopłatności, czy przez to że udawało mi sie zdobywac i sprzedawać w dobrych cenach poszukiwane karty graficzne (no raczej o to chodzi, ludzie nawet nie nudzili o niższe ceny- bo wcześniej widzieli za ile im te same karty proponowała cebulowa konkurencja :mrgreen: ). Miałem taki młyn, że czasem nie moglem iść spokojnie się wysikać żeby mnie jakiś telefon (albo nawet oba naraz) nie gonił. Masakra, po całym dniu jestem tak wypruty że na nic już ochoty nie mam. Zwłąszcza kiedy musze gadać z nieogarami, wg których ikona samochodu i informacja "w trakcie dostawy" oznacza że towar jest dostępny. Normalnie czasem łapy opadają jak się prześledzi procesy myślowe niektórych :)

Od jednego z klientów wiem, że ponoć jakis sklep naprzyjmował od ludzi sporo przelewów na Radeony i GTXy (których fizycznie nie miał), powystawiał im faktury a potem posłał maile że jak chcą mieć karty to musza po kilkaset zł dopłacić :D
To nie byłem ja, jak mi ktoś przelew z czapy wyśle (bez potwierdzenia z mojej strony i pomimo informacji żeby nie robić przelewu jesli zamawiany sprzęt nie jest dostepny) bo wg jednego z drugim status dostępności= "w trakcie dostawy 2-3 dni" oznacza że za chwilę ją osobiście w łapy weźmie- to dostanie go z powrotem a zamówienie poleci do anulowanych. Sprzet dostaną ci bardziej ogarnięci, którzy rozumieją że w obecnej sytuacji z kartami trzeba składać zamówienia, NICZEGO NIE PRZELEWAĆ i czekać na jakieś dobre wieści :)

Ale do rzeczy: obaj klienci, którzy kupili u mnie i zapłacili krypto - wygrali. Zrobili to przed krachem, jeszcze po dobrym kursie. Pierwszy odebrał sprzęt w poniedziałek, drugi wczoraj i drugą partię dzisiaj. Towary odebrane, faktury i gwarancje powysyłane - finito. Wszystko poszło tip-top. W zasadzie nie było większych problemów, system się sprawdził, można by rzec - nie było wielkiej różnicy w porównaniu do zwykłego przelewu. No, środki przyszły szybciej (nie biorę tu pod uwagę przelewów ekspresowych), najdłuzej czekałem nieco ponad godzinę. Troche jednak za długo, dlatego w regulaminie (pkt 7b) wpisałem sugerowane fee dla każdej kryptowaluty. Jak ktoś ustawi niższe i transfer przyjdzie po 2 godzinach - sam będzie sobie winien.

A kto nie kupił u mnie nic i kisił swoje krypto w portfelu - tego wszechmocny Internet ukarał.

Szkoda mi tylko jedngo człowieka. Dwa dni temu chciał kupić lapa, ale okazało się że uciekła mu ostatnia sztuka, tego, którego sobie upatrzył. Zaproponowałem ten sam model ale z lepszym procem i 2x większym SSD (i chyba jeszcze pamięci było więcej). No niestety, był też kilkaset zł droższy - i klient się zaczął zastanawiać... Nastepnego dnia rano czytam maila od niego, że w zasadzie to miał zamiar kupować, ale spadek kursu o 20% (czyli ta pierwsza korekta) sprawił, że musi się wstrzymać. No i klops.

Przy okazji krachu testowałem sobie ten mój algorytm. Praktycznie są niemal zerowe szanse (bo jakieś zawsze są), żeby przy takiej sytuacji z kursami komuś udało się wyświetlić okno płatności. Algorytm działa, trochę go jeszcze uelastyczniłem, lekko zmieniłem parametry. Niestety BitBay ma jakis problem z przekazywaniem danych dot. BTC. Zaczęło się to kilka dni temu, najpierw wywołanie API dawało błąd raz na kilka prób, a teraz 90% albo wiecej prób ściągnięcia info dot. BTC kończy się otrzymaniem błędu. Ta sama funkcja API po zmianie parametru "BTC" na jakiekolwiek inne krypto - ani razu nie zwróciła błędu. No niestety, bez kursu kryptowaluty nie da się wyświetlić danych do transferu, stąd płatność BTC byłaby mega utrudniona, jeśli nawet nie niemożliwa. Przy innych krypto takich problemów nie ma, choć moze się okazać, że ktoś będzie musiał np. 2x kliknąć na link do uruchomienia płatności (między próbami uruchomienia trzeba odczekać minutę, zrobiłem to żeby komus nie wpadło do głowy klikać jak oszalały), bo algorytm wyczai że sytuacja jest niepewna i kurs może mocno spaść.

Poczekam aż kursy będa bliżej poprzedniego poziomu (bo zakładam że ci co nie sprzedali po wyższym kursie nie będa teraz kupowac za krypto- tylko liczą i czekają na wzrost kursu) i może zrobię jakąś promocję na niektóre towary, może na jakąś kartę typu RX 580 albo GTX 1070. Coś w stylu rabatu dla płatności kryptowalutą. Tyle że musze pogrzebać w skryptach sklepu, a tu trzeba ostrożnie, więc chwilę to potrwa.
Zobaczymy co z kart, ile i w jakiej cenie uda mi się wyrwać w najbliższych dniach i ew. jedną "poświęcę" aby zarobić mniej ale żeby ktoś mógł ją sobie taniej kupić płacąc kryptowalutą. Np. znajdę najniższą cenę u molochowej konkurencji i odbiję jeszcze np. 100zł za to że ktoś mi zapłaci krypto.
No ale to za jakiś czas.

Musze przyznac że jestem z siebie zadowolony. Może transferów kryptowalut nie było za dużo (4) ale nie spodziewałem się że w grze od razu będą aż takie kwoty, raczej sie spodziewałem jakichś testowych zakupów za 300-500zł a tu od kopa spore zamówienia. Naprawdę zostałem mile zaskoczony. I oni też :D bo pewnie obaj do końca mieli stracha czy dostaną to co kupili. Dostali. Może uda mi się ich skłonić do naskrobania czegos tutaj (jeden już wcześniej pisał), ale nic na siłę.

To tyle z frontu kryptopłatności :)

Dodano po 9 godzinach 29 minutach :
PS W nocy BitBay miał "konserwację systemu" - i przy okazji naprawili API. Albo wiedzieli o problemie z API dla BTC albo przeczytali moje posty :P, albo to czysty przypadek (może wystarczyło zresetować serwer, pousuwać logi czy coś), w każdym razie dzisiaj działa, póki co bez ani jednego błędu i chyba szybciej niż poprzednio. Fajnie, to mi się podoba. ZNOWU MOŻNA PŁACIĆ BITCOINEM :)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

E-sklep z elektroniką (głównie komputery, podzespoły, notebooki) - płatności: BTC, BCC, BTG, ETH, DASH

Postautor: pm7 » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:37

kbo pisze: Generalnie po tym co dziś doświadczyłem - czuję że będzie dobrze, pod warunkiem że nadawca transferu się postara.
pm7 pisze: Zdarza się, że nie ma bloków BTC przez godzinę (czy nawet dwie godziny).
Bloki nie są równo rozłożone w czasie. Nie da się zagwarantować potwierdzenia w pół godziny nawet dając tysiąc zł opłaty.
kbo pisze: W jednym z poprzednich postów napisałem że w tym temacie interesowało mnie głownie czy te 15 minut to dużo/mało/w sam raz - wtedy jakoś nie udało ci się odpisać a teraz jedziesz z koksem. Super jesteś.
Uznałem, że na pewno nie wpadłeś na tak idiotyczny pomysł, by żądać od klientów uzyskania potwierdzenia w 15 minut. Standardem jeżeli chodzi o płatności BTC jest żądanie wysłania transakcji w 15 minut.
kbo pisze: Generalnie zauważam że od samego początku mnie atakujesz, czyżbyś miał coś wspólnego z takim dostawcą i boisz się utraty części klientów czy co?
Marne implementacje płatności kryptowalutami wprowadzą więcej problemów niż pożytku. Ludzie się sparzą na czymś takim i zniechęcą.
Nie mam żadnych związków z dostawcami płatności Bitcoin.

Ataki? Ja to widzę tak, że od początku moje uwagi widziałeś jako ataki, kiedy ja je widziałem jako próby przekazania pomocnych sugestii.
kbo pisze: Pogódź się z tym że naprawdę spora transakcja (musiałem ostro podnieść maks. limit dla wartości zamówienia) przeszła bez najmniejszych problemów i bez konieczności sięgania do zewnętrznych podmiotów. I to w przypadku BCC, który ma chyba największe wahania kursu. Jak na pierwszy "strzał"-wyszło mega :)

Tak, to działa. I zadziała za drugim i za trzecim razem... Sprawdź sam. A przynajmniej nie siej defetyzmu.
Cieszy mnie, że udało Ci się przeprowadzić płatność Bitcoin. Bardzo martwi mnie, że zaimplementowałeś system, który ma z założenia olbrzymią wadę, wynikającą z dziwnego założenia, że wysyłają może wymusić potwierdzenie w określonym czasie. To się zemści, prędzej czy później. Wiesz, że jeden niezadowolony klient może narobić więcej rabanu niż uzyskasz rekomendacji od kilku zadowolonych?
kbo pisze: Generalnie to co wykminiłem powinno w 90% zabezpieczyć obie strony przed niekorzystną sytuacją. Przecież nie jest np. brany kurs current, który jest ustawiany nawet jak ktoś kupi BTC za parę groszy- tylko zlecenia zakupu.
Jeżeli umożliwiłbyś wcześniejszy przelew i trzymanie kasy w Twoim serwisie, to jest to nawet jakiś sposób na zmienność kursu. Tylko czy byłbyś gotowy odpowiadać w razie włamania i utraty środków?
kbo pisze: Powód dłuższego czasu: prawop. niskie fee - choć diabli wiedza dlaczego, klient twierdził że próbował ustawiać różne fee ( i ja mu wierzę, po kiego miałby wciskać ciemnotę), w tym najwyższe możliwe- a transfery zawsze wychodziły z fee=0.00084 ETH czyli niecałe 4zł.
Ethereum ma bardzo ciekawy mechanizm opłat: wysyłający określa ile maksymalnie może zapłacić "jednostek opłaty" (gas limit) i po ile każdej jednostki (gas price). Więc ktoś mógł zmieniać gas limit, ale nie ma to wpływu na zwykłe transakcji (tylko na wykonywanie smartkontraktów).
Tu https://ethgasstation.info/
można zobaczyć sugerowane Gas Price przed wykonaniem transakcji, ale ETH jest dość dynamiczne i to może się szybko zmienić.
kbo pisze: Zmiana zasad: na transfer jest 30 minut, dodałem informację o sugerowanej wysokości fee dla każdej kryptowaluty i że jesli ktoś takie (lub wyższe) fee ustawi- ma niemal pewne, że transfer zostanie zaakceptowany nawet jeśli przyjdzie opóźniony.
To brzmi trochę bardziej sensownie.
kbo pisze: Granicą akceptacji/odrzucenia transferu (ale tylko gdy przyjdzie po czasie większym niż 30 minut) będzie prawdopodobnie chyba raczej na pewno sytuacja, że kurs kryptowaluty spadłby tak nisko, że musielibyśmy sprzedać towar dużo poniżej wartości zakupu.
Jakbyś jeszcze powiedział ile to jest (choćby w przybliżeniu, 1%/5%, czy 15%?) to w zasadzie byłbym prawie zadowolony :)
kbo pisze: A kto nie kupił u mnie nic i kisił swoje krypto w portfelu - tego wszechmocny Internet ukarał.
Masz naprawdę dziwne podejście do ludzi.

Dodano po 4 minutach 8 sekundach:
Jeszcze co do ETH, portfele ograniczają maksymalne opłaty, a w momencie jakiegoś szaleństwa związanego z nowym tokenem opłaty bardzo rosną. Tu więcej informacji:
https://myetherwallet.github.io/knowled ... ereum.html

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

E-sklep z elektroniką (głównie komputery, podzespoły, notebooki) - płatności: BTC, BCC, BTG, ETH, DASH

Postautor: kbo » czwartek, 18 stycznia 2018, 18:08

pm7 pisze:Jakbyś jeszcze powiedział ile to jest (choćby w przybliżeniu, 1%/5%, czy 15%?) to w zasadzie byłbym prawie zadowolony :)
Nie da rady tego okreslić, na każdy towar i dodatkowo w zależnosci od jego ceny jest inna marża, na niektóre towary marże są niskie, na inne wyższe ale generalnie ogólnie są małe bo taki jest rynek IT. No chyba że ktos ma jakis towar, na który popyt kilka albo kilkadziesiat razy przewyższa podaż (np. jak teraz jest w przypadku kart graficznych)- wtedy marże można troche podnieść. Nikt z zewnątrz nie jest w stanie tego określić, dla każdego zamówienia/produktu byłaby to inna wartość. A sorry, faktur zakupowych nikomu nie będę pokazywał, nawet mi nie wolno tego robić :)
pm7 pisze:Masz naprawdę dziwne podejście do ludzi.
To taki wisielczy humor, nieco złośliwy chłyt materkindody żeby ludzie przestali myśleć że krypto to wspaniała inwestycja na lata. Czasem trzeba korzystać z życia, coś kupić, wydać trochę jakiegoś Ethereum czy innego Bitcoina. Poza tym, napisałem, że mi żal tego chłopa, który o ten jeden dzień za długo zastanawiał się nad droższym laptopem. Odrobinę empatii mimo wszystko posiadam i mogę zrozumieć co czuł pisząc mi tego maila że chciał kupowac ale spadł kurs i musi się wstrzymać. Mam nadzieję, że jeszcze wróci, moze uda mi się wynegocjować jakiś rabat u dostawcy na ten model lapa ( na lapy to my mamy jakieś głodowe marże,wiec za bardzo ze swoją nie poszaleję, ale może dystrybutor coś kapnie, mamy z nim w tym miesiacu takie obroty i na dodatek płacone na bieżąco, że może coś się uda wywalczyć).
Byle tylko wrócił i się przypomniał :)
pm7 pisze: Jeszcze co do ETH, portfele ograniczają maksymalne opłaty, a w momencie jakiegoś szaleństwa związanego z nowym tokenem opłaty bardzo rosną. Tu więcej informacji:
https://myetherwallet.github.io/knowled ... ereum.html
Bardzo możliwie, ten drugi klient próbował ustawiać inne fee, nawet najwyższe a i tak wszystkie 3 transfery (z 3 różnych portfeli) poszły z takim samym fee, rzędu ok. 3,85zł (przy tamtym kursie).

PS Kolejny transfer w trakcie realizacji. Zamówienie złożone, z tym że klient chce na spokoju wrócić z pracy i w domu sobie go odpali. Towar już ma zarezerwowany.

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprawa robi się poważna: płatności kryptowalutą w e-sklepie działają bez zarzutu, były już 4 solidne transfery!

Postautor: kbo » piątek, 19 stycznia 2018, 22:18

Piąty transfer z kolei przeszedł bez najmniejszych problemów. Dostałem powiadomienie na telefon (zrobiłem sobie taki "system alarmowy" dla płatności krypto oparty na apce VIP Email Alert), że ktoś wyświetlił okno płatności kryptowalutą, siadłem do kompa, sprawdziłem kto, ile i za co mi płaci - sprawdziłem portfel, transfer w trakcie - jest OK. Czekamy.

Detale: kwota 4-cyfrowa, z jedynką na przedzie, krypto: ETH, fee=0.002340345 czyli ok. 8,5zł (w regulaminie sugeruję 0.002 - więc OK), czas transferu ok. 13 minut. W poniedziałek sprzęt będzie wysłany do klienta.

Nie miałem od klienta żadnego sygnału o jakimś problemie, z tego co rozpoznałem, to po prostu odpalił okno płatności z linka w emailu który dostał, skopiował kwotę i mój adres portfela i wkleił gdzie trzeba, ustawił fee i poszło. Zamówienie złożył wczoraj po południu, zapłacił dzisiaj po godz. 21 - i gitara. Tak to miało właśnie w moich zamierzeniach wyglądać, czyli jeszcze łatwiej niż przelew bankowy :)

Jestem cholernie zadowolony choć umordowany tym tygodniem jak koń po Wielkiej Pardubickiej :mrgreen:

PS. Prawdop. w poniedziałek zrobię promocję, będzie można kupić o 100zł taniej GTXy 1070 od Asusa (Dual i Strix OC- w poniedziałek mi je przywiezie kurier), ale tylko płacąc krypto (dla tych promocyjnych kart będzie tylko jedna opcja płatnosci- kryptowalutą). Za złotówki- cena nadal będzie o 100zł wyższa :)
Ceny kart niestety musza być na obecnym poziomie szaleństwa (aczkolwiek podejrzewam, że mogę mieć jedną z najniższych, jeśli nie najniższą cenę w Polsce), czyli nie nastawiajcie się na to, że ktos dostanie kartę pół-darmo; no ale stówa do zapłaty mniej jeśli ktoś naprawdę karty potrzebuje, to chyba mimo wszystko propozycja nie w kij dmuchał :)
Ostatnio zmieniony piątek, 19 stycznia 2018, 22:44 przez kbo, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprawa robi się poważna: płatności kryptowalutą w e-sklepie działają bez zarzutu, były już 4 solidne transfery!

Postautor: wrip » piątek, 19 stycznia 2018, 22:23

@kbo, A przy płatności BCH, to 0-conf ci nie wystarcza za potwierdzenie płatności?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprawa robi się poważna: płatności kryptowalutą w e-sklepie działają bez zarzutu, były już 4 solidne transfery!

Postautor: kbo » piątek, 19 stycznia 2018, 22:37

wrip pisze: @kbo, A przy płatności BCH, to 0-conf ci nie wystarcza za potwierdzenie płatności?
Szczerze mówiac, tylko sie domyślam o czym do mnie rozmawiasz :) Chodzi o potwierdzenia, right?
Moje portfele są przypisane do konta firmowego w BitBay i transfer BCH (u mnie jest to BCC zgodnie z nomenklaturą BitBay-a) wymaga 3 potwierdzeń.

Tak, wszystkie transfery idą na ten sam portfel (dla danej kryptowaluty), nie generuję adresu portfela dla każdej transakcji - bo uznałem że nie jest to konieczne. Nie trzymam krypto na jakimś własnym serwerze, po otrzymanym transferze nie spekuluję, nie kombinuję czy może poczekać na lepszy kurs czy nie, tylko robię "szybka sprzedaż", zmieniam status zamówienia klienta na "w realizacji" (żeby nie wpadł na pomysł zrobienia kolejnego transferu- jakby co to zobaczy że jego zamówienie już jest opłacone) i koniec zabawy.
No, jeszcze towar tylko trzeba wysłać a klient musi go odebrać, ale to oczywiste.

To działa nawet lepiej niż mi sie marzyło w okolicach świąt BN, kiedy wpadł mi do głowy ten pomysł.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprawa robi się poważna: płatności kryptowalutą w e-sklepie działają bez zarzutu, były już 4 solidne transfery!

Postautor: Bit-els » piątek, 19 stycznia 2018, 22:45

Tylko wypłacaj pieniądze z giełdy jak szybko się da. Giełdom nie ufamy z założenia.
I zabezpiecz sobie dobrze konto. Czytałeś na pewno wątki o kradzieżach.

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprawa robi się poważna: płatności kryptowalutą w e-sklepie działają bez zarzutu, były już 4 solidne transfery!

Postautor: kbo » sobota, 20 stycznia 2018, 01:28

Wiem, czytałem, słyszałem, duch bitcurex krąży :) , PLNy wyplacam na bieżąco, choc dziś już nie ma sensu, i tak wyślą najwcześniej w poniedziałek o 13.
Oczywiście trochę mnie martwi ta wolna amerykanka, ta zawsze jednak jakaś niepewność itd. - to może kryptowalutom zaszkodzić bardziej niż największe wahania kursu. Choć chyba jeszcze bardziej martwi mnie mentalność ludzików, która nakazuje im wszędzie węszyć spiski i krętactwa. No ale to taka nasza polska specyfika, którą po prostu muszę zaakceptować i w miarę upływu czasu zjawisko będzie zanikać, przynajmniej w przypadku (bo taką mam nadzieję) mojego systemu kryptopłatności.

Ale póki co, nie myślę o tym. plany sa dalej idące, tyle że na razie system musi okrzepnąć (nadal robię drobne poprawki, nadal analizuję czy i na ile mój algorytm jest w stanie uchronić mnie przed stratą związaną ze spadkiem kursu itd.). To cały czas żyje, jest dopracowywane. Ale coraz bardziej się przekonuję, że to po prostu działa. Sukces 5 razy pod rząd - to już jest jakaś tam seria. Na pewno przyjdzie taki dzień, że dostanę mniejszą wartość niż wartość zamówienia i akceptuję to, ważne żeby ilość udanych transferów byłą znacznie większa niż ilość nieudanych. Kto nie ryzykuje ten nie żyje :)

Tak w ogóle to dzisiejszy transfer był dla mnie lekką nowością. O ile poprzedni klienci kontaktowali się, dzwonili, wcześniej się upewniali itd.- tak dzisiaj wszystko przeszło beż żadnego kontaktu ze strony klienta. Po prostu siadł do kompa, czy tam laptopa, kliknął w link i wysłał krypto. Finito. Mega sprawa :)

Dodano po 2 godzinach 18 minutach 54 sekundach:
Odnośnik do szczegółów (juz wczorajszej, jak ten czas leci) transakcji, mam nadzieję że mnie klient za to nie zamorduje, jakby co to przepraszam i przysięgam, że więcej nie będę, ale teraz muszę, cały czas mnie to wszystko trzyma, marzę o sytuacji kiedy takie transfery będą po prostu zwykłą codziennością, realizowaną na zasadzie "kliknij w odnośnik, skopiuj dwie rzeczy i kliknij [send]" - czy może być coś prostszego? :mrgreen:

https://etherscan.io/tx/0xe1ecf1c2937bb ... 1bb3ba6b1d

To była najszybsza transakcja (na pierwszy transfer ETH czekaliśmy z klientem ponad godzinę, a tu- tylko 13 minut, czyli chyba ogarnąłem temat i w regulaminie jest odpowiednia wartość fee) i chyba pierwsza, która zadziałała dokładnie tak jak powinna. Klient sobie złożył zamówienie, miał jakiś problem z synchronizacją swojego portfela, wiec zrobił transfer następnego dnia, wtedy, kiedy mu się ten portfel zsynchronizował i akurat mu pasowało, bo miał wolną chwilę . I tyle. Tak to właśnie wygląda. Nawet nie wiem kto ma z tego większą radochę- ja,czy klient, podejrzewam, że ja :)

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

E-sklep z elektroniką (głównie komputery, podzespoły, notebooki) - płatności: BTC, BCC, BTG, ETH, DASH

Postautor: kbo » sobota, 20 stycznia 2018, 01:34

Piąty transfer z kolei przeszedł bez najmniejszych problemów. Dostałem powiadomienie na telefon (zrobiłem sobie taki "system alarmowy" dla płatności krypto oparty na apce VIP Email Alert), że ktoś wyświetlił okno płatności kryptowalutą, siadłem do kompa, sprawdziłem kto, ile i za co mi płaci - sprawdziłem portfel, transfer w trakcie - jest OK. Czekamy.

Detale: kwota 4-cyfrowa, z jedynką na przedzie, krypto: ETH, fee=0.002340345 czyli ok. 8,5zł (w regulaminie sugeruję 0.002 - więc OK), czas transferu ok. 13 minut. W poniedziałek sprzęt będzie wysłany do klienta.

Nie miałem od klienta żadnego sygnału o jakimś problemie, z tego co rozpoznałem, to prawdop. odpalił okno płatności z linka w emailu który dostał, skopiował kwotę i mój adres portfela i wkleił gdzie trzeba, ustawił fee i poszło. Zamówienie złożył wczoraj po południu, zapłacił dzisiaj po godz. 21 - i gitara. Tak to miało właśnie w moich zamierzeniach wyglądać, czyli jeszcze łatwiej niż przelew bankowy :)

Jestem cholernie zadowolony choć umordowany tym tygodniem jak koń po Wielkiej Pardubickiej :mrgreen:

PS. Prawdop. w poniedziałek zrobię promocję, będzie można kupić o 100zł taniej GTXy 1070 od Asusa (Dual i Strix OC- w poniedziałek mi je przywiezie kurier), ale tylko płacąc krypto (dla tych promocyjnych kart będzie tylko jedna opcja płatnosci- kryptowalutą). Za złotówki- cena nadal będzie o 100zł wyższa :)
Ceny kart niestety musza być na obecnym poziomie szaleństwa (aczkolwiek podejrzewam, że mogę mieć jedną z najniższych, jeśli nie najniższą cenę w Polsce), czyli nie nastawiajcie się na to, że ktos dostanie kartę pół-darmo; no ale stówa do zapłaty mniej jeśli ktoś naprawdę karty potrzebuje, to chyba mimo wszystko propozycja nie w kij dmuchał :)

Dodano po 3 godzinach 13 minutach 59 sekundach:
Odnośnik do szczegółów (juz wczorajszej, jak ten czas leci) transakcji, mam nadzieję że mnie klient za to nie zamorduje, jakby co to przepraszam i przysięgam, że więcej nie będę, ale teraz muszę, cały czas mnie to wszystko trzyma, marzę o sytuacji kiedy takie transfery będą po prostu zwykłą codziennością, realizowaną na zasadzie "kliknij w odnośnik, skopiuj dwie rzeczy i kliknij [send]" - czy może być coś prostszego? :mrgreen:

https://etherscan.io/tx/0xe1ecf1c2937bb ... 1bb3ba6b1d

To była najszybsza transakcja (na pierwszy transfer ETH czekaliśmy z klientem ponad godzinę, a tu- tylko 13 minut, czyli chyba ogarnąłem temat i w regulaminie jest odpowiednia wartość fee) i chyba pierwsza, która zadziałała dokładnie tak jak powinna. Klient sobie złożył zamówienie, miał jakiś problem z synchronizacją swojego portfela, wiec zrobił transfer następnego dnia, wtedy, kiedy mu się ten portfel zsynchronizował i akurat mu pasowało, bo miał wolną chwilę . I tyle. Tak to właśnie wygląda. Nawet nie wiem kto ma z tego większą radochę- ja, czy klient, podejrzewam, że ja :)

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

E-sklep z elektroniką (głównie komputery, podzespoły, notebooki) - płatności: BTC, BCC, BTG, ETH, DASH

Postautor: redlumek » sobota, 20 stycznia 2018, 10:17

A czy klienci robiący zakup w kwocie powyżej 15tys nie będą mieli problemu wrzucenia sobie tego w koszty? Ustawa wymaga płatności przez rachunek bankowy.

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

E-sklep z elektroniką (głównie komputery, podzespoły, notebooki) - płatności: BTC, BCC, BTG, ETH, DASH

Postautor: kbo » sobota, 20 stycznia 2018, 17:13

Póki co nikt mi nie zrobi zakupów za taką kwotę. Górny limit przy płatności krypto to na obecną chwilę 3000zł (jak komuś wartość koszyka lekko przekroczy te 3000zł to oczywiście podniosę). Oczywiście można zrobić 5 różnych zamówień na różne towary po ~3000zł na zamówienie, a ja wystawię osobną fakturę VAT do każdego zamówienia. Czyli kupujący dokona 5 transakcji kupując różne towary (no bo sorry, ale nie podzielę np. jakiegoś gigantycznego TV czy innego serwera na części po 3000zł, to nie przejdzie), za które zrobi 5 transferów. I tyle.

Dodano po 6 godzinach 45 minutach 36 sekundach:
Otrzymałem od wczorajszego klienta długi email, w którym opisał swoje wrażenia, spostrzeżenia i uwagi. Ogólnie zadowolony, podobało mu się kilka rzeczy a nie podobała mu się w zasadzie tylko treść jednego komunikatu jaki zobaczył. Zgadzam się z jego argumentacją, komunikat właśnie zmieniłem na, powiedzmy, bardziej przyjazny. Po prostu, pisząc ten system i znając go na wylot czasem zapominam, że ktoś kto go używa , widzi go po raz pierwszy i komunikat dla mnie oczywisty i neutralny może być dla kogoś innego powodem do lekkiego zaniepokojenia. Komunikat zmieniony, nikt go już więcej nie zobaczy, i mam nadzieję że nikt nie poczuje się zaniepokojony :)

W sumie jako wielki fan piłki kopanej powinienem uczcić kolejny, piąty z rzędu udany transfer podniesieniem do góry prawej dłoni i okrzykiem "manita!" :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

E-sklep z elektroniką (głównie komputery, podzespoły, notebooki) - płatności: BTC, BCC, BTG, ETH, DASH

Postautor: Bitcoiniak » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:25

Skoro są tylko kurierzy to niestety nic nie zamówię. :roll:
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Wróć do „Tutaj zapłacisz bitcoinami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości