Wirex

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: adiqq » czwartek, 11 lutego 2021, 20:17

ciężko mi się odnieść do wszystkiego, ale spróbuję do części
misiek36 pisze: czwartek, 11 lutego 2021, 18:34- cokolwiek kupisz za tą kartę a potem zwrócisz, to normalnie kasa wraca na twoją kartę, nie w tym wypadku
to nie jest prawda - kilka zakupów zostało anulowane przez sklep z powodu braku dostępności towaru, środki bez problemu wróciły na kartę
misiek36 pisze: czwartek, 11 lutego 2021, 18:34- transakcje często są blokowane, wsparcie nie pomaga
nie spotkałem się z tym ani razu, mimo, że wykonałem sporo transakcj

w ogóle żadnych problemów nie miałem, takich, które wymagałyby kontaktu z supportem!!!
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: misiek36 » piątek, 12 lutego 2021, 09:46

@adiqq cieszę się, że Tobie działa, nie traktuj mojej wypowiedzi personalnie. Pisałem o swoich doświadczeniach, skoro w nich nie uczestniczyłeś to odpowiedź "to nie jest prawda" zdaje się być dość mocna.

Zwrot kasy na kartę, podam konkretnie jak to u mnie wygladało:
1. zpłaciłem za hotel, niestety nie mogłem wykorzystać wyjazdu (jeszcze na długo przed pandemią) zwrot poszedł, nie dostałem go na kartę, wsparcie oczywiście nie pomogło, nie zarejestrowali wpłaty.
2. zapłaciłem za smartwatcha w polskim znanym sklepie, w którym robiłem masę zwrotów, zegarek mi nie odpowiadał więc go zwróciłem, kasa do mnie nie dotarła, wsparcie nie pomaga bo nie zarejestrowali wpłaty.
3. inny gadżecik, w amazonie, taka sama historia.
W sumie to było ładnych kilka k zł. W tej historii smartwatch to nie xiaomi a hotel to nie chatka na dwa dni na Podlasiu (które kocham :D).

Płaciłem z powodzeniem przez internet już kilka lat tą kartą ale w ostatnim roku coś się zmieniło - "twoja karta została zablokowana" i od tej pory nie mogę płacić za nic przez internet. Kontaktowałem się z pomocą i zero, nie zarejestrowali takiego reqesta płatności, teamt zamknięty. Podawałem 4 różne przykłady, konkretne kwoty i godziny (bo sami nic nie widzą). I od tej pory mam kartę na której mam kasę i mogę ją wykorzystać tylko do płacenia w spożywczaku za pietruszkę. I obawaim się, że zanim wykorzystam środki na pietruszkę (aż tyle ich nie jadam!!) to znowu coś się zablokuje na karcie i stracę jeszcze więcej kasy, a support po raz kolejny będzie mnie pytał o szczegóły które powinni widzieć od ręki i zwodził, a nie rozwiązywał problemy.
Próbowałem z niej wysłać kasę na inne konto, też nie działa, support nie widzi problemu.

Z początku też byłem zachwycony, ten zachwyt trwał dobre 2 lata gdy nie było problemów, jednak jak coś przestanie działać to nie ma co liczyć na rozwiązanie problemu po myśli klienta. Dla mnie to jest droga przygoda.

Korzystam z powodzeniem z revoluta i innych oraz dwóch banków. Moje osobiste doświadczenia prowadzą do wniosku że, wirex to scam :cry:

Jeszcze raz odsyłam do opinii na trustpilocie, to nie jest tylko moje widzimisię dlatego sygnalizuję polską społeczność skoro tutaj opinie są bardzo delikatne.
Skoro Ci działa to bardzo dobrze, niemniej sugeruję ostrożność i uczulam nie trzymajcie tam więcej kasy.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: adiqq » piątek, 12 lutego 2021, 09:51

misiek36 pisze: piątek, 12 lutego 2021, 09:46Pisałem o swoich doświadczeniach, skoro w nich nie uczestniczyłeś to odpowiedź "to nie jest prawda" zdaje się być dość mocna.
a ja pisałem ci o moich - napisałem tak, bo uogólniasz to na wszystkie przypadki...a u mnie problemu nie było. Kilka, kilknanaście może nawet zwrotów bez problemu.
I pisz o tym, tylko nie uogólniaj na wszystkich...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Wirex

Postautor: zdzicho2000 » piątek, 12 lutego 2021, 09:54

a zamiećń fiaty na karcie na btc (drogie fee) ltc, nano, wavsa i prześlij na swój portfel.
U mnie to działało bez problemu

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: misiek36 » piątek, 12 lutego 2021, 10:03

adiqq pisze: piątek, 12 lutego 2021, 09:51a ja pisałem ci o moich - napisałem tak, bo uogólniasz to na wszystkie przypadki...a u mnie problemu nie było. Kilka, kilknanaście może nawet zwrotów bez problemu.
I pisz o tym, tylko nie uogólniaj na wszystkich...
W moim wypadku to były wszystkie zwroty, zgadza się :)

Dodano po 2 minutach 33 sekundach:
zdzicho2000 pisze: piątek, 12 lutego 2021, 09:54 a zamiećń fiaty na karcie na btc (drogie fee) ltc, nano, wavsa i prześlij na swój portfel.
U mnie to działało bez problemu
Kiedy wykonywałeś tą operację? Po tym jak u mnie wszystko przestaje działać i po aktualnych opiniach na truspilocie (negatywne są z ostatniego kwartału) to boję się wykonywać takie operacje i wolę iść drogą pietruszki, która działa i nic nie blokuje.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: adiqq » piątek, 12 lutego 2021, 10:11

też wykonywałem operacje przesyłu krypto z Wirex na portfel i nie było problemu.
Ale kolejny raz powtórzę - dobrze, że o tym piszesz, bo na pewno są to niepokojące sygnały, nie można ich lekceważyć.
Zanim BM padł, to też były wcześniej niepokojące sygnały...

dopytam jeszcze tylko - masz w pełni zweryfikowane konto?
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: misiek36 » piątek, 12 lutego 2021, 10:35

Tak, konto w pełni zweryfikowane.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: adiqq » piątek, 12 lutego 2021, 10:45

to nie mam żadnego wytłumaczenia, trzeba będzie pomysleć o dywersyfikacji...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Wirex

Postautor: zdzicho2000 » piątek, 12 lutego 2021, 11:24

Mam informacje o żądaniach dodatkowej weryfikacji, po tej ogólnej przy zakładaniu karty. Źródła dochodów, nawet po blockchainach chcą węszyć. Jaki portfel człowiek ma itd

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 141
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: kim_dzong_un » poniedziałek, 15 lutego 2021, 20:36

Dobra rada wujka Kima: uciekajcie z Wirex.
Nie jestem graczem/spekulantem giełdowym.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: dziki » środa, 12 stycznia 2022, 12:08

Co do moich doswiadczen z Wirex - ogolnie sa dobre. Uzywam karty Wirexa od 2016r. Maja pewne ulomnosci, np. kazdy zwrot na karte zglaszam od razu do supportu bo nie zdazylo mi sie jeszcze zeby automatycznie zwrocili, a przynajmniej nie jestem w stanie tego sprawdzic poniewaz zwroty nie pojawiaja sie w historii transakcji a ja nie sledze non stop stanu mojego salda i nie robie screenshotow. Po kilku dniach dostaje zazwyczaj pdf'a z informacja ze zwrot zostal dodany do mojego konta.
Przy platnosciach w sklepie nigdy nie mialem problemow, w internecie zdazalo sie ze odrzucali. Np. Paypal albo Netflix notorycznie odrzucaja platnosc Wirexem.
Pomimo calkiej udanej przygody jedno z moich kont zakonczylo wspolprace z Wirex poniewaz poprosili o szczegolowe informacje odnoscie moich adresow krypto, zrodla pochodzenia srodkow itp. Nie udzielilem im zadnej odpowiedzi a po miesiacu konto zostalo zablokowane. Dla mnie to zadna strata bo nie mialem tam zadnych srodkow a karty nie uzywalem od dwoch lat.
Karte z drugiego konta uzywam regularnie i poki co jeszcze nie wystapili o dodatkowa weryfikacje chociaz to pewnie tylko kwestia czasu.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: adiqq » środa, 12 stycznia 2022, 12:17

dziki pisze: środa, 12 stycznia 2022, 12:08omimo calkiej udanej przygody jedno z moich kont zakonczylo wspolprace z Wirex poniewaz poprosili o szczegolowe informacje odnoscie moich adresow krypto, zrodla pochodzenia srodkow itp. Nie udzielilem im zadnej odpowiedzi a po miesiacu konto zostalo zablokowane. Dla mnie to zadna strata bo nie mialem tam zadnych srodkow a karty nie uzywalem od dwoch lat.
Dawno temu to miało miejsce?
Z ciekawości pytam...u mnie też karta od jakiegoś czasu sporadycznie używana, mam tam drobne...

Dodano po 37 sekundach:
Te pierwsze konto było szybciej zakładane niż te drugie?
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: dziki » środa, 12 stycznia 2022, 12:25

Konta zakladane chyba w rocznym odstepie 2016-2017. O weryfikacje zapytali na poczatku grudnia 2021. Wyslali z 2-3 przypomnienia i koniec.
Tutaj plik z wytycznymi czego oczekuja
https://www.udrop.com/6gOB/Origin_of_Fu ... nnaire.pdf

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Wirex

Postautor: zdzicho2000 » środa, 12 stycznia 2022, 14:03

Ale co to znaczy z drugiego konta? Na jedno nazwisko 2 karty??

Byc może czasem blokują i dopominają się o dodatkowe dane gdy zasila się monetami, które mogły przejść przez mixery. Nawet w drugim, czy 3 pokoleniu przed trafieniem do Ciebie.
Ja zasilam wavsem. Monety wchodzą natychmiast, a fee poniżej grosza (np na ltc czeka sie i 3 g.)
Adres w portfelu wavsa jest staly, jak w przypadku eth.
Bawienie sie prywatnosc przy karcie i tak nie ma sensu. I zasilac trzeba kwotami, ktore można stracić. Nigdy nie wiadomo co kartom, gieldom strzeli do głowy

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: adiqq » środa, 12 stycznia 2022, 14:48

Ja zasilałem BTC,ETH,DAI. Adresy stałe, tak jak pisze przedmówca. Nie było nigdy żadnych problemów - jedynie ze zwrotem środków na kartę - 1 raz na kilka przypadków. Długo trwało - support - ale ok.
Przypuszczam, że to może mieć związek z dłuższą nieaktywnością konta i może dodatkowo tym, że to twoje drugie konto - bo jak rozumiem, masz je na te same dane?
Swego czasu sporo używałem , teraz już nie. Gdyby zażadali ode mnie takich danych, to naprawdę nie wiem, jakby się zachował...serio, być może tak samo ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: dziki » środa, 12 stycznia 2022, 15:28

Nie, drugie konto jest na kogos innego ale ja z niego korzystam. Moje prywatne z 2016r zostalo zamkniete bo sie nie zweryfikowalem. Teraz zostala mi druga karta no i AdvCash - poki co mniejsze problemy niz z Wirex jesli chodzi o zwroty ale za to prowizje wydaja sie wieksze (choc moge sie mylic).

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: adiqq » środa, 12 stycznia 2022, 15:33

dziki pisze: środa, 12 stycznia 2022, 15:28Moje prywatne z 2016r zostalo zamkniete bo sie nie zweryfikowalem.
No to chyba tłumaczy wszystko
Moje konto jest zweryfikowane, bo chyba taki był wymóg w pewnym momencie - żeby zamówić nową kartę - jak rezygnowali z VISA i przechodzili na MC. Ta twoja karta to która była?

Dodano po 4 minutach 47 sekundach:
Jak to była jeszcze ta stara karta VISA (która miała być i tak zamknięta gdzieś w marcu 2021) a ty byłeś niezweryfikowany, to dla mnie wszystko jest jasne i oczywiste ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: dziki » środa, 12 stycznia 2022, 15:55

Nie nie, moze nie wyrazalem sie zbyt wyraznie, sorki.
Wyjasnie dokladniej jak to bylo.

Zalozylem konto w Wirex w 2016r i mialem karte z Visa. Przechodzilem weryfikacje. Na poczatku 2018 wycofali im umowe i w ogole nie mieli kart przez dluzsza chwile ale na szczescie oddali mi cala kase co u nich mialem. Pozniej ztcp to byla znowu karta Visa i znowu przechodzilem weryfikacje. Tak gdzies w 2019r przestalem aktywnie uzywac karty ale nadal ja posiadalem. Chyba w 2021 wymienili karty na MC, nie pamietam czy trzeba bylo przechodzic weryfikacje ale chyba nie. Zamowilem nowa karte ale jej nie uzywalem.
W grudniu 2021 dostalem maila z prosba o weryfikacje + proof of source. Odmowilem i tyle.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: adiqq » środa, 12 stycznia 2022, 16:12

dziki pisze: środa, 12 stycznia 2022, 15:55Chyba w 2021 wymienili karty na MC
Ja konto zakładałem w połowie 2019. Weryfikacja była od razu, była Visa
karty MC można było zamawia od września/października 2020 - trzeba było przejść dodatkową weryfikację, żeby zamówić nową kartę. Od razy była też podana data, że w połowie marca 2021 (o ile dobrze pamiętam) - te karty zostanę zablokowane. Ja zamówiłem MC, ale dalej używałem Visa, dopiero przed upływem terminu, zablokowałem Visa i aktywowałem MC.
Twoją kartę MC aktywowałeś?
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wirex

Postautor: dziki » środa, 12 stycznia 2022, 16:37

Tak, mialem karte MC i byla aktywna ale ani razu nia nie placilem. Nie byla tez doladowana bo MC juz tego nie wymaga tak jak Visa.
Mam nadzieje ze padlem ofiara wyrywkowej dodatkowej weryfikacji a nie ze zaczna to robic kazdemu.
Pozdro

Wróć do „Tutaj zapłacisz bitcoinami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości