Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: ryopphdi » poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:13

Czy możecie polecić sprawdzoną platformę forexową lub opcyjną na której można handlować złotem i srebrem? Wysokość lewara nie ma dla mnie znaczenia. Szukam firmy, która nie tworzy fikcyjnych ruchów na wykresie w celu pojechania po stop lossach klientów.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: cryptotrader » poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:16

Spróbuj simplefx.com ... można zdeponować bitcoiny i grać na XAUUSD i XAGUSD. Niestety spread jest trochę duży dla tych par, ale plus jest taki, że praktycznie natychmiastowo można rozpocząć spekulację i to bez zbędnej zabawy z podpisywaniem papierków i weryfikacją tożsamości poprzez skany dowodów osobistych co ma miejsce w przypadku reszty brokerów.

Innym rozwiązaniem jest jeszcze 1broker.com, ale tego osobiście nie sprawdzałem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: prezes » poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:19

@ryopphdi
Większość firm forexowym w większym lub mniejszym stopniu oszukuje swoich klientów i nie ma znaczenia ile wpłacasz kapitału. Link do fajnego brokera gdzie można grać za BTC masz w moim podpisie. Czasami się im coś przywiesi ale ogólnie nie zauważyłem żeby szukali specjalnie SL.

Edit
Widzę że cryptotrader już Ci ją polecił :)

Edit2
1broker.com działa trochę na innych zasadach ale też nie testowałem.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: cryptotrader » poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:22

Tak pogrywam trochę na SimpleFX. Niestety koszty transakcyjne związane ze spreadami są trochę spore ... szczególnie na parach crypto i PLN. Ale za to na indeksy czy główne pary walutowe ujdzie. Też nie zauważyłem jakiś nienaturalnych zmian kursu, których celem miałoby być celowe wyrzucanie klientów z pozycji.

P.S. Musisz otworzyć okno Instrumenty w zakładce Widok i tam wybrać odpowiednie pary z poszczególnych podkategorii w tym wypadku ... Crypto.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:26 przez cryptotrader, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: prezes » poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:24

@cryptotrader
Grasz na mt4? Bo ja tam nie widzę par z PLN i BTC. Para EURUSD ma spread 10 punktów i zero dodatkowych opłat, bardzo przyzwoicie.

Edit:
Już znalazłem :)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: cryptotrader » poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:27

Tak jak napisałem wyżej. No 10 pipsów spread to nie jest tak mało wcale ... inni oferują nawet 0.5-2 pipsa na edku.

Pary krypto mają nawet 1000 pipsów. Metale szlachetne po 100 pisów. To są kolosalne spready, szczególnie, że przy dużej zmienności są dodatkowo zwiększane. Z drugiej strony w nich są zawarte także koszty transakcyjne OKCoin więc nie ma się co dziwić w pewnym sensie. Spready na indeksy za to ujdą, ale też wybrane.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: prezes » poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:33

EURUSD ma 10 punktów czyli 1 pips całkiem OK ale inne faktycznie gorzej.

Na BTC-e spread na BTCUSD jest 0,5 $ a na simplefx 1,5 $ ale za to na simplefx nie ma dodatkowej opłaty a na btc-e jest.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: cryptotrader » poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:37

Słuszna uwaga ... faktycznie 1 pips jest na edku bo to major.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:40 przez cryptotrader, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: prezes » poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:37

Co to jest edek?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: cryptotrader » poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:40

prezes pisze:Co to jest edek?
Potoczne określenie EURUSD ;).

P.S. Chodziło ci o spread na BTC-e 0.5 USD, a nie BTC? No spread na crypto jest zabójczy na SimpleFX, ale oni nie pobierają "transaction fee", a BTC-e i inne giełdy już tak.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: prezes » poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:49

Tak miało być USD, już poprawiłem. Co do SimpleFX to faktycznie jest dużym plusem że nie pobierają extra fee.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: ryopphdi » poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:52

@cryptotrader: dziekuje
prezes pisze:@ryopphdi
Większość firm forexowym w większym lub mniejszym stopniu oszukuje swoich klientów i nie ma znaczenia ile wpłacasz kapitału. Link do fajnego brokera gdzie można grać za BTC masz w moim podpisie. Czasami się im coś przywiesi ale ogólnie nie zauważyłem żeby szukali specjalnie SL.

Edit
Widzę że cryptotrader już Ci ją polecił :)

Edit2
1broker.com działa trochę na innych zasadach ale też nie testowałem.
Swego czasu czytałem, że są firmy forexowe które mają większy spread i nie muszą grać przeciw klientom. Nie pamiętam jak ich typ działalności się nazywa. Ogólnie doszedłem do wniosku, że forex jest zbyt ryzykowny.

Obecnie myślę o graniu na złocie i srebrze dlatego rozważam jednak używanie jakiejs platformy forexowej.

A co z opcjami? Znacie/używacie jakiejś strony gdzie można handlować opcjami na złoto/srebro?

Na jakich zasadach działa 1broker.com?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: prezes » poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:56

Plusy Simplefx:
- brak dodatkowych opłat
- niski spread na parze EURUSD 10 punktów (1pips)
- możliwość gry anonimowo (brak dodatkowych formalności, skanów dowodów, przelewów bankowych itp.)
- możliwość gry za BTC
- możliwość gry na parach z BTC i LTC

Minusy Simplefx:
- czasami coś się przywiesi, rzadko bo rzadko (raz na tydzień) na szczęście nie na długo max. kilka minut/sekund
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: cryptotrader » poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:56

No złoto i srebro być może właśnie zakończyły trend spadkowy i wracają do sekularnego rynku byka z lat 2000-20011, więc przy dobrym wejściu z dźwignią ryzyko może się opłacić. I tak lepszy byłby zakup akcji kompanii wydobywczych. Miały niesamowity rajd z minimów, a to dopiero może być początek nowego trendu.

Możesz też grać poprzez certyfikaty surowcowe Reiffeisen banku na GPW. Są też instrumenty 3 krotnie levarowane RCFL3GOLD i RCFL3SILVE. Mi udało się właśnie złapać ten ostatni rajd na metalach z użyciem tych instrumentów.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lutego 2016, 14:06 przez cryptotrader, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: prezes » poniedziałek, 15 lutego 2016, 14:01

ryopphdi pisze: Na jakich zasadach działa 1broker.com?
Na 1broker.com grasz na CFD.

What are CFDs and what has this to do with 1Broker?
#what-are-cfds
The underlying contracts you trade on our platform are called CFDs. This type of derivative allows us to peg our markets directly to the underlying markets with maximum transparency and simplicity for our traders. Since all of our markets are settled in Bitcoin, (volatile) Bitcoin exchange rates are not affecting your trades. You can use our Profit/Loss calculator to view how simple and transparent our system is.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: ryopphdi » poniedziałek, 15 lutego 2016, 14:06

cryptotrader pisze:No złoto i srebro być może właśnie zakończyły trend spadkowy i wracają do sekularnego rynku byka z lat 2000-20011, więc przy dobrym wejściu z dźwignią ryzyko może się opłacić. I tak lepszy byłby zakup akcji kompanii wydobywczych. Miały niesamowity rajd z minimów, a to dopiero może być początek nowego trendu.

Możesz też grać poprzez certyfikaty Reiffeisen banku na GPW. Są też instrumenty 3 krotnie levarowane RCFL3GOLD i RCFL3SILVE. Mi udało się właśnie złapać ten ostatni rajd na metalach z użyciem tych instrumentów.
Ciekawe. Nie wiedziałem, że jest taka opcja na GPW. Potencjalnie to może być najmniej ryzykowny instrument z dyskutowanych tu.

A o opcjach nic nie wiecie?

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: cryptotrader » poniedziałek, 15 lutego 2016, 14:08

Jeszcze mniej ryzykowana jest RCSILAOPEN i RCGLDAOPEN też Reifeissena, które po prostu kopiują ceny instrumentów bazowych czyli srebra i złota, ale bez dźwigni. Zdecydowanie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie i o najniższej marży. Dużo mniejszej niż zabawa z zakup metali fizycznych, gdzie marże są horrendalne.

Lewarowane ich odpowiedniki, czyli wspomniane RCFL3SILVE i RCFL3GOLD, są dobre gdy spodziewasz się gwałtownych ruchów ... mi się udało złapać ten ostatni ruch i sprzedałem, gdyż ich trzymanie długoterminowe ma minusy ponieważ co roku koszt utrzymania tych pozycji wynosi około 6% ceny z racji tego, że musisz zapłacić za dźwignię, czyli pożyczane środki. Tak samo jak na każdej giełdzie bitcoinowej z grą "margin". Dodatkowo mają spread wynoszący dla srebra nawet 4%. Dla zwykłych nielewarowanych jest on rzędu 0,3% więc znośny.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lutego 2016, 14:12 przez cryptotrader, łącznie zmieniany 3 razy.

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Platforma forexowa /platforma opcyjna akceptujaca BTC

Postautor: ryopphdi » poniedziałek, 15 lutego 2016, 14:10

cryptotrader pisze:Jeszcze mniej ryzykowana jest RCSILAOPEN i RCGLDAOPEN też Reifeissena, które po prostu kopiują ceny instrumentów bazowych czyli srebra i złota, ale bez dźwigni. Zdecydowanie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie i o najniższej marży. Dużo mniejszej niż zabawa z zakup metali fizycznych, gdzie marże są horendalne.
Metale fizyczne to raczej na wypadek totalnej katastrofy jak wojna itp. Przyjmując, że będzie tylko "normalny" kryzys giełda powinna być ok.

Wróć do „Tutaj zapłacisz bitcoinami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości