[PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna - ARCHIWUM

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: white » piątek, 14 marca 2014, 20:54

Tylko trzeba przetrwać ten czas z bitcoinami. Ja np jestem za głupi, żeby pojąć idee działania papierowego portfela, a bardzo chetnie bym tam trzymał.
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Weteran
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0

Postautor: Chancellor » piątek, 14 marca 2014, 20:56

Bit-els pisze:USA jest bliskie stworzenia prawnych ram pozwalających na powstanie w pełni profesjonalnych giełd, a duży kapitał już czeka w blokach startowych. Kwestia miesięcy, maaax roku.
https://forum.bitcoin.pl/atlas-t14029.html

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bajtcoin » piątek, 14 marca 2014, 20:57

White. Nie wierzę.

Weteran
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0

Postautor: Chancellor » piątek, 14 marca 2014, 21:04

white pisze:Tylko trzeba przetrwać ten czas z bitcoinami. Ja np jestem za głupi, żeby pojąć idee działania papierowego portfela, a bardzo chetnie bym tam trzymał.
Króciutko, bo offtopic:
1. Portfel to zbiór Twoich adresów.
2. Każdy adres to para klucz publiczny - klucz prywatny.
3. Bierzesz kompa na wszelki wypadek niepodłączonego do sieci, instalujesz program portfela.
4. Generujesz adres, czyli parę kluczy.
5. Adres zapisujesz na kartce, albo zgrywasz na pena, klucz prywatny drukujesz, najwygodniej jako kod QR.
6. Kasujesz wszystko z kompa (paranoja mode: fizycznie niszczysz jego dysk twardy).
7. Kartka z kodem QR klucza prywatnego do sejfu.
Od tego momentu możesz przelewać kasę na ten adres. Jedynym sposobem ukradnięcia Ci jej jest zajumanie tej kartki z kluczem prywatnym.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2014, 21:09 przez Chancellor, łącznie zmieniany 1 raz.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 14 marca 2014, 21:05

white pisze:Tylko trzeba przetrwać ten czas z bitcoinami. Ja np jestem za głupi, żeby pojąć idee działania papierowego portfela, a bardzo chetnie bym tam trzymał.
Nie jesteś za głupi.

Klucz prywatny = Private Key = Klucz do sejfu z Bitcoinami przechowywanymi przez sieć
Klucz publiczny = Public Key = Numer konta/skrytki w sejfie
Sieć Bitcoin P2P = Sejf.

Klucz prywatny jest tajny
Klucz publiczny jest jawny, możesz rozdawać komu chcesz

To naprawdę proste, można w 15 min zrobić.

Polecam też ten łatwy generator papierowych walletów:
https://bitcoinpaperwallet.com/

Oraz klienta Electrum, jeżeli chcesz sobie łatwo klucz prywatny wygenerować sam, zamiast polegać na tym wygenerowanym przez paper wallet.
https://electrum.org/
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2014, 21:06 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 2 razy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0

Postautor: MusX » piątek, 14 marca 2014, 21:06

konkor pisze:white no i bardzo dobrze że wyciekną...Po tych akcjach z Bidextreme, GOXem i Curexem - a pewnie w przyszłości z innymi giełdami ludzie nauczą się żeby trzymać u siebie bity. Paradoksalnie w dłuższym terminie może to mieć pozytywny skutek dla kursu ;) (dużo fiatów i mało BTC na giełdach) Mając BTC na giełdzie często podejmuje się pochopne decyzje o sprzedaży.
zgadzam się, ale
jakby każdy trzymał u siebie to by wolumen giełd spadł pewnie o 50% jak nie więcej, a wolumen to warunek dla większych inwestorów.
idealnie byłoby mieć giełdę zintegrowaną z blockchain.info i grać crypto prosto z portfeli

to pierwszy udany hack na bitcurexa?

777
Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: 777 » piątek, 14 marca 2014, 21:06

Umarlem ze smiechu jak przeczytalem na FB:

"Udało nam się udaremnić atak hakerski na serwis Bitcurex, uniemożliwiając masową kradzież środków BTC naszych użytkowników. Dzięki automatycznym procedurom bezpieczeństwa, hackerzy zdążyli zdefraudować jedynie część środków przechowywanych na operacyjnym Hot Wallet Bitcurex"

Wlamanie na serwer mialo miejsce co najmniej w POLOWIE LUTEGO czyli przez prawie miesiac srodki byly wyprowadzane (w BTC of course)

Bylo to robione dosc agresywnie (po 50% na operacji) wiec bitcurex "radosnie" dokladal z Cold Waleta

Ta dzisiejsza jazda z BTC po 5000 to koncowa zagrywka (tak sie zawsze na koniec kpi z cienkiego admina "ozyryska")

Jak ktos slusznie zauwazyl byl to znany numer z licznikiem "przekreconym" z ZERA na minus (podstawowy warunek jaki trzeba sprawdzac)

Niestety nie ja mialem w tym udzial ale skorzystalem z tego triku w Lutym na konto wlamywacza jak zauwazylem co jest grane i czekalem RADOSNIE co bedzie dalej kiedy sierotki na bitcurexie sie polapia

Gdyby wlamywaczowi nie znudzilo sie DZISIAJ wyprowadzac srodkow trwalo by to nadal az do super rozwalki jak na Goxie

W sumie to nalezy sie PIWO (platnosc w BTC) za "zrobienie" bitusia

PS. Bedzie REPLAY bo jeszcze jedna fajna "dziurka" zostala

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 14 marca 2014, 21:09

777 pisze:Umarlem ze smiechu jak przeczytalem na FB:
"Udało nam się udaremnić atak hakerski na serwis Bitcurex, uniemożliwiając masową kradzież środków BTC naszych użytkowników. Dzięki automatycznym procedurom bezpieczeństwa, hackerzy zdążyli zdefraudować jedynie część środków przechowywanych na operacyjnym Hot Wallet Bitcurex"
Wlamanie na serwer mialo miejsce co najmniej w POLOWIE LUTEGO czyli przez prawie miesiac srodki byly wyprowadzane (w BTC of course)
Bylo to robione dosc agresywnie (po 50% na operacji) wiec bitcurex "radosnie" dokladal z Cold Waleta
Ta dzisiejsza jazda z BTC po 5000 to koncowa zagrywka (tak sie zawsze na koniec kpi z cienkiego admina "ozyryska")
Jak ktos slusznie zauwazyl byl to znany numer z licznikiem "przekreconym" z ZERA na minus (podstawowy warunek jaki trzeba sprawdzac)
Niestety nie ja mialem w tym udzial ale skorzystalem z tego triku w Lutym na konto wlamywacza jak zauwazylem co jest grane i czekalem RADOSNIE co bedzie dalej kiedy sierotki na bitcurexie sie polapia
Gdyby wlamywaczowi nie znudzilo sie DZISIAJ wyprowadzac srodkow trwalo by to nadal az do super rozwalki jak na Goxie
A niby skąd masz takie dane, jesteś włamywaczem ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.

Weteran
Reputacja: 3713
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitBoy » piątek, 14 marca 2014, 21:10

Panowie, przecież problem z rozmnażaniem bitów i pieniędzy na Curexie był zgłaszany już w listopadzie 2013r.
Przez wiele miesięcy tego nie załatwili choć problem zgłoszono do supportu. Na forum też było o tym kilka razy. To nie jest żadna nowość odkryta w tym tygodniu. Poczytajcie ten wątek z listopada:

https://forum.bitcoin.pl/pln-bitcurex-c ... 2-940.html
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2014, 21:40 przez BitBoy, łącznie zmieniany 2 razy.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 14 marca 2014, 21:12

Matko Boska, czyli oni dalej robią operacje finansowe na FLOATcie czy jak ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: stanley » piątek, 14 marca 2014, 21:17

777 pisze:Umarlem ze smiechu jak przeczytalem na FB:

Dowod, albo sie nie stalo i to kupa trollizmu!

Rozmowny
Awatar użytkownika
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0

Postautor: mcirek » piątek, 14 marca 2014, 21:17

Bajtcoin pisze:White. Nie wierzę.
Wierzyć, nie wierzyć...
Nie wiem czy gdzieś to jest, ale takie forum powinno mieć gdzieś przypiętą na wierzchu i na stałe instrukcję bardzo dokładna i czytelną nawet dla totalnych lamerów, jak założyć i używać paper wallet. Sam się kiedyś mozolnie przegryzałem przez temat i nie było to przyjemne - oczywiście parę razy eksperymentowałem z bardzo małymi kwotami, żeby zobaczyć jak to wszystko działa. Później się dziwiłem: na przecież takie to proste!! Pomagałem paru osobom założyć i dziś dostałem podziękowania za dopingowanie i dopilnowywanie, przypominanie, wiercenie dziur w brzuchu, by sobie poprzelewali na cold i żeby nie leżało na giełdzie jeśli nie handlują na bieżąco - no i ludzie uniknęli dziś wieeele stresu:) Z drugiej strony teraz i tak niektórzy mówią, że chcą to posprzedawać w cholerę i nie tracić nerwów.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: white » piątek, 14 marca 2014, 21:20

777 pisze:PS. Bedzie REPLAY bo jeszcze jedna fajna "dziurka" zostala
Głupie pytanie, ale czemu mając wiedze tego typu, nie zgłasza się luki i nie pomaga zabezpieczyć systemu?
Czy to jest jakaś kwestia współzawodnictwa czy chęci utarcia nosa? Przecież to setkom ludzi może uratować pieniądze, a niektórzy tu naprawde wsadzili ostatnie swoje oszczędności i to jest dla nich być lub nie być.

mcirek, pewnie masz 100% racji. Ale póki co mój majątek po różnych bidextreme, goxach itd, tylko się zmniejsza i zmniejsza. Człowieka moze sparaliżowac strach ze straci reszte bitków, tym razem przez swój własny błąd.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2014, 21:22 przez white, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: white » piątek, 14 marca 2014, 21:24

Mówie teraz o tej rzekomej luce, która jeszcze jest.

Weteran
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0

Postautor: bl4ck » piątek, 14 marca 2014, 21:25

Dziwisz się po człowieku który pisze:

"Niestety nie ja mialem w tym udzial ale skorzystalem z tego triku w Lutym na konto wlamywacza jak zauwazylem co jest grane i czekalem RADOSNIE co bedzie dalej kiedy sierotki na bitcurexie sie polapia"

Weteran
Reputacja: 3713
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitBoy » piątek, 14 marca 2014, 21:30

Zacytuję sam siebie z postu z 11 listopada 2013r(poprawiłem literówki):
Jeśli ktoś klikał w taki sposób na duże kwoty i system tworzył pieniądze i bity z powietrza to sporo osób za chwilę zacznie inkasować te "zyski" i znikać z giełdy. Nie zapominajmy że wielu nie podało tam swoich danych osobowych i łączą się z anonimowych IP, więc tylko od ich uczciwości zależy czy zgłoszą problem.
https://forum.bitcoin.pl/pln-bitcurex-c ... 2-940.html

Chyba wykrakałem.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2014, 21:34 przez BitBoy, łącznie zmieniany 3 razy.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0

Postautor: GetBitCoin_pl » piątek, 14 marca 2014, 21:30

Słuchajcie, gox też mówił że wszystko jest w porządku i co?
Skoro ten błąd występował już w listopadzie -> https://forum.bitcoin.pl/post99141.html#p99141 a może i wcześniej bitcurex mógł nie zauważyć że powoli mu się kasa ulatnia... dzisiaj ktoś po prostu chciał zakończyć zabawę w drobne.
Wcześniej ludzie może robili to nieświadomie aż znalazł się ktoś kto wykorzystał błąd.
To już nie jest zabawne -_-

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: btcfun » piątek, 14 marca 2014, 21:36

@777
Jeśli to prawda jestem bardzo zdziwiony taką beztroską giełdy.

Proponuję wrócić do tematu zakładów o to która giełda padnie pierwsza. W końcu to jest dodatkowa informacja o stanie bezpieczeństawa. Bo jak ktoś znajdzie jakiś błąd i spotka się z taką bagatelizacją sprawy ze strony giełdy to nie omieszka postawić przeciwko niej. Już teraz by było wiadomo znając zakłady jak przyszłość czeka curex.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

Postautor: Cichy_83 » piątek, 14 marca 2014, 21:41

Mnie zastanawia jedna rzecz. Kilka tygodni temu pojawił się na krótko post osoby będącej właścicielem kodu źródłowego bitcurexa, który to obecnym właścicielom został odsprzedany nie do końca po myśli twórcy. Ten Twórca opisał sytuację, w której chciał odsprzedać ten sam kod innemu podmiotowi ponieważ, nikt mu nie zapłacił za prawa autorskie i po prostu mógł to zrobić na legalu. Jeżeli coś przekręciłem to prośba o sprostowania. W każdym bądź razie jeżeli ta osoba jest na forum nadal obecna może wypowie się w temacie ewentualnych (prawdziwych bądź nie prawdziwych) luk.

Przy okazji dodam, że post został bardzo szybko skasowany, i szkoda, że nikt go nie wtedy nie zacytował dla potomnych. Pamięta ktoś tą sytuacje? Jakoś mnie delikatnie wtedy zaniepokoił (może niesłusznie, nie jestem programersem) fakt, że do kodu źródłowego mogą mieć dostep osoby trzecie.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0

Postautor: mcirek » piątek, 14 marca 2014, 21:49

white pisze:mcirek, pewnie masz 100% racji. Ale póki co mój majątek po różnych bidextreme, goxach itd, tylko się zmniejsza i zmniejsza. Człowieka moze sparaliżowac strach ze straci reszte bitków, tym razem przez swój własny błąd.
Sam miałem paraliż, ale wolałem przetestować dziesięć razy paper wallety małymi kwotami (robiłem ich sobie wiele, i przelewałem tam i siam, bo nie można, o ile wiem, wypłacać z nich cząstkowo, tylko od razu całość*), że wszystko działa, że nic nie znika, że czpyka się komórką QR-kody pyk pyk i wszystko dociera tam i z powrotem, cuda - i wziąć na SIEBIE ryzyko i odpowiedzialność za MOJE pieniądze. No i pieniądze tych, których zachęciłem do inwestycji. Wyobrażam sobie, że np. namówiłem kogoś na wydanie np. 100k zł a on trzymałby to na goxie. Jezu... aż mnie ciarki przechodzą.

*tu polecam robienie sobie większej ilości, na zasadzie trochę jak banknoty, np. jeden portfel z np. 1BTC (albo parę takich), drugi np z 5BTC, trzeci z 10BTC i tak dalej jak tam kto czym dysponuje - na różne okazje i potrzeby, żeby nie mieć wszystkiego razem na jednym)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”