Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 287
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pawel296 » sobota, 11 maja 2024, 12:01

maciek_btc pisze: sobota, 11 maja 2024, 10:42degen
Coin który obecnie jest na 269 miejscu po wzroście x20. :D Nawet nie patrzę na takie shity, a co dopiero włożyć tam jakiś chajs. Chyba, że drobne.
łabondź2020 pisze: sobota, 11 maja 2024, 11:00przede wszystkim od kapitału jaki się wrzuca w danego coina

Prawda, Ci którzy bawią się małym kapitałem mogą ryzykować inwestując w takie śmieci. Ci z większym kapitałem zadowolą się x3-5 i nie patrzą na takie coś jak degen.

Początkujący
Posty: 459
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » sobota, 11 maja 2024, 12:02

@pomocny A ja powiem tak-stopień zysku do ryzyka przy tych perełkach jest niewspółmiernie wysoki i problem jest w tym, że ludzie chcą mieć wszystko na już, teraz.
a mając już tylko np. 100tys$ wcale nie trzeba liczyć na wzrosty x50 czy x100.

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
Sorki, chciałem napisać 100tys pln :D

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwietnia 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maciek_btc » sobota, 11 maja 2024, 12:20

@pomocny dokładnie, większy kapitał spokojnie BTC, ETH, mniejszym można działać na bardziej ryzykownych projektach , powiedzmy za jakiś % swojego portfela.

Co do osławionego alt sezonu uważam że nie będzie czegoś takiego jak niektórzy oczekują, stąd ta wściekłość, bo "nie rośnie". Nie rośnie i nie będzie rosnąć. Kapitał idzie do BTC i ETH jako pewniaka i nowych narracji podsycanych emocjami. W ostanim cyklu też oczekiwania były ogromne, parabola, dziki alt sezon, ltc po 2k$, no a cóż. Wielu zostało z torbami czekając na ten swój wyśniony alt sezon który... nigdy nie nadszedł.

Weteran
Posty: 2805
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2153
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 11 maja 2024, 12:21

maciek_btc pisze: sobota, 11 maja 2024, 08:01Od miesięcy dzieje się sporo na altach, a ja wciąż czytam lamenty że nie ma alt sezonu. Jak ktoś nie ogarnia krypto to dla niego nie ma alt sezonu.
Nie ma alt sezonu, bo od dwóch lat dominacja bitcoina ciągle rośnie, czyli altów maleje. To, że są projekty, które rosną nie zmienia faktu, że jest to mniejszość altów. Nie zmienia tego również umiejętność kombinacji czy jej brak, bo pod pojęciem altcoin season należy rozumieć wzrost większości altów (czyli w praktyce spadek dominacji btc). Od dwóch lat nie było ani jednej czerwonej miesięcznej świecy HA. Jest co najwyżej "x-coin" season albo season jakiegoś mniejszego podzbioru altów.
btc season.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwietnia 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maciek_btc » sobota, 11 maja 2024, 12:25

@miso20 pełna zgoda, moim zdaniem możemy wcale nie zobaczyć tego co wielu oczekuję, tego co było mianem "alt sezonu" w starym znaczeniu. Ot co :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 12
Rejestracja: 11 listopada 2022
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: everman » sobota, 11 maja 2024, 13:48

Więcej sieci, wiecej projektow na tych sieciach, wieksza konkurencja a im dluzej kapital bedzie sie zbieral w BTC tym lepszy alt zezon nas czeka w przyszlosci. Finalnie ta cala kasa z BTC rozleje sie po rynku a potem ponownie do niego wróci a projekty, ktore okaza sie tymi najlepszymi przetrwają do kolejnej hossy nic nowego nic nadzwyczajnego i co najwazniejsze to nic zlego. :)
Sieci ktore zbiora najwiecej finansowania, jak BTC zacznie rozdawac, oddadza swoim najlepszym projektom sieciowym, ktore wykręcą pierdoliony % nie ma co jonczyc jest czas zeby sobie jakies wybrac. ALT sezon dopiero nadejdzie.

Sam BTC bez altow jest do niczego nie potrzebny a same alty bez BTC nie będą mialy sie szansy rozwinac. Nie do kupowania pizzy BTC został stworzony.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 85
Rejestracja: 26 listopada 2020
Reputacja: 67
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Mandigal » sobota, 11 maja 2024, 14:06

maciek_btc pisze: sobota, 11 maja 2024, 12:20W ostanim cyklu też oczekiwania były ogromne, parabola, dziki alt sezon, ltc po 2k$, no a cóż. Wielu zostało z torbami czekając na ten swój wyśniony alt sezon który... nigdy nie nadszedł.
Ale przecież w ostatniej hossie był alt seazon. I to wcale nie mały. Dowodem na to może być chociażby sławne\niesławne (zależy jak kto patrzy ;) ) folio Koniecznego. Po prostu trzeba było kupować projekty tanie z dużą ilościa zer po przecinku a nie jakieś "drogie" dziadki typu ltc.

Póki mamy dominacje BTC lepiej siedzieć w BTC. Ale nic nie trwa wiecznie. W końcu FED podejmie decyzję o cięciu stóp i prawdopodobnie wtedy dominacja BTC zacznie maleć

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » sobota, 11 maja 2024, 15:00

łabondź2020 pisze: sobota, 11 maja 2024, 12:03@pomocny A ja powiem tak-stopień zysku do ryzyka przy tych perełkach jest niewspółmiernie wysoki i problem jest w tym, że ludzie chcą mieć wszystko na już, teraz.
a mając już tylko np. 100tys$ wcale nie trzeba liczyć na wzrosty x50 czy x100.
jasne, że ryzyko jest znacznie większe. ale załóżmy, że wchodzisz w 10 projektów, z czego 3 dadzą ci te x10 lub więcej, 3 to będzie rekt, a pozostałe to będzie dajmy na to 2 na zero i 2 na x2. Sumarycznie może z tego wyjść naprawdę fajna kwota.
W takie projekty na wczesnym etapie rozwoju wbrew pozorom da się czasami wrzucić większe kwoty. Ten rynek wygląda dzisiaj nieco inaczej niż 4 czy więcej lat temu - ktoś kto w tym nie siedzi, raczej tego nie wie :lol:
No i znowu trzeba wrócić do zarządzania kapitałem. Jak to jest tylko część kapitału, to ryzyko jest naprawdę niewielkie. W przypadku grania całym kapitałem w ten sposób, ryzyko jest niewspółmiernie wyższe, ale i tak znam trochę osób, które bardzo dobrze sobie na takim ryzykownym rynku radzą. Tak, to w dużej mierze kwestia poświęconego na to czasu i używanych narzędzi.
Dla kogoś to może brzmieć szokująco, ale są ludzie, którzy nie pracują w zwykłym tego słowa znaczeniu, tylko żyją z krypto - niektórzy także w taki bardzo ryzykowny sposób. Niektórzy także grają dużo pod airdropy, co było mocno dochodowe przez jakiś czas (jak ktoś wiedział jak się za to zabrać, swoją drogą dziwi mnie trochę, że tutaj nikt o tym w ogóle nie wspomniał) - ale tutaj chyba kończy się pewna epoka
Do tego samego celu można dojść na naprawdę wiele różnych sposobów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 107
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: SzypkiWonsz » sobota, 11 maja 2024, 19:59

@pomocny skoro odkryłes tajniki bycia milionerem to pomnażaj kapitał. Od paru dni na discordach i innych forach czytam, że wystarczyło inwestować w jakieś szity i można było zostać milionerem, ba może i miliarderem. Chyba te inwestycje sprowadziły was na ziemie i wróciła wizja pracy na etat.

To samo z airdropami, są do tego odpowiednie tematy, tutaj jest dyskusja o BTC i jego cenie. O "pewnych" szansach i inwestycjach to niejeden się tu rozpisywał i obiecywał złote strategie.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwietnia 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maciek_btc » sobota, 11 maja 2024, 20:25

Co do rzekomego "wielkiego alt sezonu" i przepływu kapitału z BTC, to pytanie czy te BTC skupowane przez ETF wpłyną realnie na na rynek altów. Nie badałem jaki udział zakupów BTC to etf a jaki jest skupowany przez innych uczestników rynków gdzie realnie mogą to później zamienić na alty więc nie chcę się mądrzyć ale różnie może być.
pawel296 pisze: sobota, 11 maja 2024, 12:01Coin który obecnie jest na 269 miejscu po wzroście x20. Nawet nie patrzę na takie shity, a co dopiero włożyć tam jakiś chajs. Chyba, że drobne.
Hajs, nie chajs.
Z tego co widzę to już się zapalałeś w innym wątku na podobny temat. A twoje wypowiedzi sugerują że jesteś jednak trochę zielony w temacie. Nikt nie twierdził że był alt sezon, ale że dzieje się sporo na altach i jeszcze raz powtórzę, nie są to tematyczne wystrzały jak w bessie tylko grzane są narracje które są modne i zawsze tak jest, a potem zdziwienie i rozczarowanie że jakieś inne alty nie urosły. Po prostu, ktoś dobrze ocenił zbliżający się hype, ktoś nie i tyle.

Podałem ci przykład z degen, przypadkowy przykład zupełnie żeby zobrazować mechanizm. Do ciebie i innych podobnych taki token dotrze dopiero jak będzie na kapitalizacji rzędu 2-5mld, ale to jest oczywiste, ktoś musi też wtedy kupować. Stoi za nim ogromna społeczność, narracja, która nie bierze się z nikąd. Rzadko jaki projekt w krypto rośnie pod jakieś realne usługi, produkt czy rozwiązania. Chociaż akurat w przypadku degena mamy ciekawy motyw z warpcastem. Tylko ignorant mógłby powiedzieć że to shit. Chyba że zakładamy że cały rynek altów to shity.

Emocje, hype, społeczność, narracja. Kto szybciej wyłapie ten wygrywa, proste. I nie, nie chodzi o to żeby tylko i wyłącznie skupiać się na altach, shitach itp. Dla większego kapitału BTC i ETH jest git, ale niektórzy, w tym ja lubią pogrzebać, szukać głębiej , zobaczyć coś więcej niż to co serwuję popowy X z polskimi influ na czele. I jakiś mniejszy % całego portfela można sobie zaangażować w takie zagrania.

Więc jako że wątek jest o kursie BTC, to uważam że właśnie BTC powinien stanowić głowy składnik portfela krypto, przede wszystkim na większym kapitale, płynność, spokój itp. A moje prywatne zdanie jest takie że osławiony "alt sezon" to mityczne stwierdzenie które się trochę rozmyło. Już 2021 rok pokazał że szał mieliśmy mniejszy niż w 2017 roku, było wiele zawodu, że hossa nie skończyła się właśnie parabolą, strzałami na każdym alcie po x50 czy po x100. Tego już nie będzie. Co do altów trzeba się dużo bardziej natrudzić. Jest większa konkurencja, rynek dojrzalszy.

Jeszcze dodam swoją obserwacje i kończę offtop. Jestem w krypto od ponad 10 lat i nigdy nie widziałem takich ruchów na altach tak "wcześnie" mam na myśli w odniesieniu do halvingu. To pierwsza rzecz, kolejna to w latach powiedzmy 17' gdzie ktoś się powoływał, mieliśmy pary w altach głównie do btc, stąd ten przepływ był nagły i w końcowej fazie. Teraz wszystko jest bardziej płynne, rozciągnięte w czasie, napływ do altów nie jest tak nagły ze względu na stable i to że uczestnicy rynku, bazując na danych historycznych ładują się bezpośrednio w alty, tam oczekując zysków, często są to ludzie z mniejszym kapitałem. To tyle ode mnie w tym temacie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 255
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 238
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » sobota, 11 maja 2024, 20:57

Kilka dni temu kolega @alomorti poprosił mnie w wiadomości prywatnej, żebym pokazał jak wygląda mój system handlowy, o którym tutaj wspominałem

Obrazek

Z uwagi na tę prośbę, opisałem go tutaj: viewtopic.php?f=54&t=37916

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » niedziela, 12 maja 2024, 13:41

Zrobiłem sobie takie małe, 22-dniowe porównanie po halvingu, które dość dobrze pokazuje obecny problem.
Otóż w 2020 roku kurs utrzymywał się wyżej niż w dniu halvingu po czym, czego już nie ma na obrazku, wystrzelił w górę.
Widać było że jest potencjał.
Natomiast obecnie jest na odwrót a cena ma problemy z powrotem do tej, z dnia halvingu.
Na dodatek wieszczone są jeszcze większe spadki. Nie widać w tym potencjału.

Obrazek

[EDIT]

Żeby było weselej, znalazłem prognozę kursu BTC wg. Binance :D

Obrazek

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 12 stycznia 2024
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jopek » niedziela, 12 maja 2024, 19:04

Zmarzniety, nie porównuj cyklu do cyklu, tutaj była niezła pompa i zarazem brak sporej korekty przed halvingiem, której duża część rynku się spodziewała. To może polecieć dużo niżej, albo mulić przez dłuższy czas na tych poziomach. Nie ma co się napalać że nie rośnie, że ten halving nie wpływa na cenę. Cierpliwości tylko tyle i aż tyle Ci życzę :D

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » niedziela, 12 maja 2024, 19:23

Jopek pisze: niedziela, 12 maja 2024, 19:04Cierpliwości tylko tyle i aż tyle Ci życzę :D


Dzięki, nic innego mi nie pozostało ;)

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » niedziela, 12 maja 2024, 19:48

SzypkiWonsz pisze: sobota, 11 maja 2024, 19:59 to pomnażaj kapitał.
cały czas to robię, lepiej lub gorzej mi to idzie, najważniejsze, że cały czas przybywa, prawda?
SzypkiWonsz pisze: sobota, 11 maja 2024, 19:59To samo z airdropami, są do tego odpowiednie tematy, tutaj jest dyskusja o BTC i jego cenie.
masz rację, nie będę kontynuować tego tematu.
Wyraziłem tylko swoje zdziwienie, że nikt tutaj praktycznie o tym nie pisał,bo może nie zauważyłeś, ale nie ma tutaj takich wątków (mam na myśli takie grubsze tematy jak swego czasu Arbitrum, czy teraz np. Layer Zero, zkSync Era, może Base czy Linea) - bo na tym też można było dobrze zarobić
Cena BTC jest jaka jest, na rynku niewiele się dzieje, więc wybacz mały oftop

Weteran
Posty: 7624
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2817
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 13 maja 2024, 07:35

Jesli zaczniemy spadac to drugi raz 57k nie zatrzyma i witamy 44-47k.
Kto jest zlosliwy i pamietliwy niech cytuje posty z gorki o nieuchronnym milionie w dwa miesiace 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3127
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1131
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 13 maja 2024, 08:14

Spokojnie, mam wrażenie, że jakby miało spadać <60 to już by spadło, kompletnie tam nic nie trzyma, ale paliwa na wzrosty też nie widać, może zadziała "niewidzialna ręka rynku" i w którąś stronę popchnie bo nuda.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 507
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 426
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » poniedziałek, 13 maja 2024, 09:17

pael pisze: poniedziałek, 13 maja 2024, 07:35 Jesli zaczniemy spadac to drugi raz 57k nie zatrzyma i witamy 44-47k.
Polece klasykiem - zobaczysz ~45k jak swinia niebo ;)
A na powaznie - kurs urosl do 70k lawinowo, wrecz balistycznie, jak w czasie najwiekszej banki.
Trzeba czasu zeby sie przemielilo i zeby rynek zaakceptowal nowe poziomy, mnostwo bita musi zmienic rece na obecnych poziomach.

Widze nawet po sobie ze jestem "wymeczony" kursem - przestalem na biezaco monitorowac cene bita, na forum jest _pustynia_, wszyscy sie okopali i czekaja.
A to dobry znak na to ze mozemy isc dalej, kto mial sie wyprzedac ten sie wyprzedal, okazji bylo juz duzo. Stare wygi ze spot czekaja na duuuzo wyzsze poziomy.

Jak na moje powinnismy miec teraz ostateczny flash crash (wyciagniety blyskawicznie) na powiedzmy 55k i leciec dalej na polnoc w ciagu kolejnych miesiecy.
Fajnie by bylo jakby wybili 70k w ciagu kilku dni, to by byl cholernie byczy sygnal jezeli chodzi o nadchodzaca hosse w tym cyklu, a jak bedzie, zobaczymy.

Piekny rok przed nami jezeli chodzi o kurs BTC!

Weteran
Posty: 7624
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2817
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 13 maja 2024, 10:00

adamjttk pisze: poniedziałek, 13 maja 2024, 09:17Polece klasykiem - zobaczysz ~45k jak swinia niebo


Widzialem na zywo i 200$ i 20000$ po raz pierwszy, a pozniej 3000$, wiec jak widze te teksty to mnie zawsze smiech bierze jak ograniczona jest wyobraznia niektorych ;-)
sam duzo lepiej sie czuje w short i mid termie, gdyz niezmiennie uwazam, ze krypto to dalej early beta, warto byc szczegonie w altach gdzie dalej okazji na 5-10x jest sporo. Na bita po 300k$ nie stawiam, nie mowie, ze sie nie wydarzy, jednak po drodze bedzie wielokrotnie wiecej pewniejszych okazji na szybsze 5x.

mysl z wczoraj ;)
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 27 września 2023
Reputacja: 201
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mess_on_a_mission » poniedziałek, 13 maja 2024, 10:51

mess_on_a_mission pisze: piątek, 10 maja 2024, 21:14 aktualizacja, kolejny test miesięcznej lt, zobaczymy czy byczki wybronią tą flagę, pod 60 not cool, poki co long ze SL pod 60

SVG Image

póki co jest reakcja..

SVG Image


ale zaczynam budować tu hedge shorta do 64 na wypadek gdyby to miał jednak być ostatni podryg przed spadkiem pod podłogę

SVG Image

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: altar, Bing [Bot], bn801, Google [Bot], Karolak i 37 gości